Nejlepší tekuté hydroizolace 2024 a jak vybrat

Autorka: Adéla Janíková | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Lepenka tekutá 2K 21 kg Den Braven

Jak vybrat tekutou hydroizolaci

 • Existují dva typy hydroizolace, a to gumoasfaltová a tekutá lepenka
 • Aplikace hydroizolace zvládne doma téměř každý, vždy je ale třeba držet se návodu vaší zakoupené hydroizolace, jelikož se aplikace může lišit, dle výrobce
 • Nedílnou součástí je penetrace, která se provádí vždy před aplikací hydroizolace

Tekutá hydroizolace - náš výběr

HYDROSEAL 10kg Tekutá lepenka
Zobrazit více
HYDROSEAL je stěrková hmota na bázi asfalto-bentonitu, která slouží pro hydroizolaci stavebních základů, teras a dalších povrchů. Hmotu lze nanášet na různé podklady, jako je beton nebo dřevo, a vytvoří po vyschnutí hydroizolační povlak. Produkt je vhodný jak pro interiér, tak exteriér a na hmotu lze nanášet různé druhy barvy. Spotřeba se pohybuje kolem 3-4 kg/m2. Produkt je k dispozici v černé barvě a různých velikostech balení (3, 5, 10, 30 kg).
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Tekutá hydroizolace

Jak vybrat tekutou hydroizolaci

Typy

Tekutou hydroizolaci lze využít jako hydroizolaci v novostavbách a také při rekonstrukcích. Tekutá hydroizolace má dvě základní podoby, a to gumoasfaltová hydroizolace a tekutá lepenka.

Typ hydroizolaceZákladní informace
Gumoasfaltová hydroizolaceDisperze asfaltů modifikovaných syntetickým kaučukem
Tekutá lepenkaTrvale pružný a snadno aplikovatelný hydroizolační nátěr na bázi disperze a směsi modifikovaných přísad s cementem
Aplikace tekuté hydroizolace

Tekutá hydroizolace je nezbytná při stavbě domu, iStock / Volodymyr_Plysiuk

Použití

Tekutou hydroizolaci lze použít pro:

 • Hydroizolaci svislých i vodorovných konstrukcí
 • Ochranu konstrukcí proti zemní vlhkosti
 • Hydroizolace vnějších povrchů sklepních stěn, opěrných zdí a dalších
 • Hydroizolace pod dlažby a obklady v koupelnách, na terasách či balkonech
 • Vnitřní hydroizolace bazénů
 • Izolace proti pronikání radonu z podloží

Víte, že…?

Kromě výše zmíněných lze například gumoasfaltovou tekutou hydroizolaci použít také pro opravu poškozené hydroizolace ploché střechy.

Jak se používá

Tekutá hydroizolace
Lepenka tekutá 2K 21 kg Den Braven

Při realizaci je třeba dbát na nasákavost a stav podkladu. Tekutá hydroizolace je známá svojí jednoduchou aplikací, která nevyžaduje žádné zvláštní a speciální pomůcky. Skvěle si s ní poradíte i svépomoci. Před aplikací hydroizolace je důležité povrch důkladně očistit a ošetřit penetračním nátěrem pro sjednocení savosti povrchu. Tekutá hydroizolace by se neměla aplikovat na přímém slunci nebo ve velkém průvanu.

Realizace

Při realizaci je zapotřebí pár nezbytností.

 • Smeták
 • Penetrace
 • Hydroizolace složka A/B
 • Elektrické míchadlo nebo zednickou lžíci
 • Váleček nebo štětec

Před aplikací je třeba povrch důkladně očistit a zbavit jej prachu a dalších nežádoucích nečistot. Povrch musí být pevný, čistý, a především zcela vysušený. Ale například taková gumoasfaltová tekutá hydroizolace je určena i na mírně vlhké povrchy. Jestliže váš povrch splňuje výše zmíněné požadavky, můžete se vložit do nanášení penetrace, která dokonale sjednotí váš povrch.

Aplikace nátěru na stěnu

K aplikaci tekuté hydroizolace budete potřebovat pouze malířský váleček, iStock / Ruslan Sidorov

Penetrace

Tekutá hydroizolace
Tekutá hydroizolace (gumoasfalt) Disprobit ,

Penetrace se musí nanášet celoplošně a nejlépe za pomoci válečku, štětce či postřiku. Nikde by vám neměli vznikat velké louže či kaluže, jestliže se tak stane, musí se odsát houbou. Jakmile máte naneseno penetrace se nechá důkladně zaschnout a to nejlépe 2 až 3 hodiny při klasické pokojové teplotě.

Aplikace tekuté hydroizolace

Vždy byste měli dbát pokynů daného výrobce, od kterého hydroizolaci máte zakoupenou. Jakmile vám penetrace zaschne, můžete nanášet tekutou hydroizolaci. Nejprve si připravte vaši hydroizolaci dle pokynů výrobce. Gumoasfaltový nátěr je jednosložkový, a proto jej před použitím stačí pouze promísit.

Způsob aplikace

Tekutá lepenka

Postupovat by se mělo od tekuté složky A, která se vylije do originální plastové nádoby a následně se vsype suchá složka B. Za pomoci nízkootáčkového elektrického míchadla se smíchá do podoby homogenní směsi bez hrudek. Jestliže toto míchadlo nemáte k dispozici, můžete použít zednickou lžíci a zespodu směs promíchávat, aby se uvolnily bubliny. Necháte 2 minuty odstát a občas promícháte. Vzniklou směs nanášíte opět válečkem či štětcem, a to nejlépe ve dvou vrstvách.

Křížová metoda

Tekutá hydroizolace
HYDROSEAL 10kg Tekutá lepenka

Touto metodou se začíná první stou zleva doprava a pokračuje se druhou vrstvou shora dolů. Těsnícím pásem se následně vyztuží rohy a kouty, které se vloží do první čerstvé tekuté stěrky hydroizolace a přetřou se další vrstvou. Dostačující vyschnutí hydroizolace trvá cca 12 hodin co se týče zdiva a 24 hodin pod obkladem a dlažbou.

Pochozí tekutá hydroizolace

Jestliže vás z jakéhokoliv důvodu volá pochozí tekutá hydroizolace tzv. tekutá dlažba, můžete zakoupit jednosložkovou pružnou protiskluzovou hydroizolaci. Je tvoře z gumy smísené s gumovým granulátem. Díky této hydroizolaci je povrch jednotlivý bez problémových spojů. Využívá se především na balkonech, lodžiích a terasách. Barevnosti se meze nekladou. Aplikace této hydroizolace je velice jednoduchá. Důležité však je, jako každý povrch před následným nátěrem, je třeba řádné očistit. Aplikování hydroizolace zvládnete taktéž svépomoci.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat hydroizolaci?

Výběr hydroizolace závisí na vašich požadavcích a také na tom, na kterou místnost či prostor se chystáte hydroizolaci nanášet. Nanášení hydroizolace nemusí provádět vždy odborník, ale zvládnete to zajisté i jako laik. Jestliže jste raději, když to za vás udělá odborník, existuje spoustu firem, kteří vám s tím pomohou či za vás odvedou veškerou práci.

Jaké jsou výhody tekuté hydroizolace?

Mezi největší výhodu patří snadná a rychlá aplikace. Další výhodou je výborná přilnavost k podkladům a pružnost ve srovnání s asfaltovou lepenkou. Obrovskou výhodou je její schopnost odolávat vysokému vodnímu tlaku a zároveň chrání beton před narušujícími vlivy prostředí.
Zobrazit kompletní nabídku Tekutá hydroizolace