Nejlepší teleskopické nůžky 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Makita DUN461WZ
97 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat teleskopické nůžky

Při výběru teleskopických nůžek je důležité zvážit následující kritéria:

  • Délka: Zvolte délku nůžek, která odpovídá vašim potřebám a dosahu, který potřebujete.
  • Materiál a konstrukce: Vyhledávejte nůžky s pevnou a lehkou konstrukcí, nejlépe z hliníku nebo jiného odolného materiálu.
  • Ostří: Ujistěte se, že nůžky mají kvalitní ostří z nerezové oceli nebo jiného odolného materiálu, které zůstává dlouho ostré.
  • Rukojeť: Ergonomická rukojeť snižuje únavu rukou a zvyšuje komfort při práci.
  • Hmotnost: Vyberte si nůžky, které jsou lehké, abyste při jejich používání nebyli příliš zatěžováni.
  • Bezpečnostní prvky: Některé modely mají integrované bezpečnostní zámky nebo gumové dorazy, které zabraňují nechtěnému uzavření nůžek.

Teleskopické nůžky - náš výběr

Makita DUN461WZ
přečíst recenzi
Výrobce: Makita
Typ pohonu: akumulátorové
Délka lišty: 460 mm
Rozestup nožů: 18 mm
Hmotnost: 2600 g
Průměr střihu: 18 mm
Zobrazit více
Makita DUN461WZ je akumulátorový polotostřih s napětím 18V a teleskopickou hřídelí nastavitelnou v rozmezí 1885–2511 mm. Má XPT technologii pro práci v prašném či vlhkém prostředí. Délka lišty umožňuje nastavení úhlu ve 10 pozicích po 15°, maximální průměr řezu je 18 mm. Balení neobsahuje akumulátor ani nabíječku.
Zobrazit méně
Fiskars PowerGear X UPX86 1023624
přečíst recenzi
Výrobce: FISKARS
Druh čepele: dvoučepelové
Průměr stříhané větve: 3.2 cm
Hmotnost: 1.9 kg
Délka: 7 cm
Teleskopické: ano
Zobrazit více
Materiál rukojeti: Plastová
Materiál čepele: ocel
Délka násady: 600 cm
Typ: dvoučepelové
Typ pohonu: manuální
Fiskars PowerGear X UPX86 1023624 jsou teleskopické nůžky určené pro střih větví do průměru 32 mm. S délkou mezi 2,4 a 4 metry umožňují dosah až 6 metrů. Hlava nůžek je otočná o 230 stupňů pro střih těžko dostupných větví. Vlastnosti zahrnují mechanizmus PowerGear a protiskluzovou základnu.
Zobrazit méně
Fieldmann FZN 6005 E
přečíst recenzi
Výrobce: Fieldmann
Typ pohonu: elektrické
Délka lišty: 460 mm
Hmotnost: 3700 g
Průměr střihu: 16 mm
Zobrazit více
Nůžky na živý plot Fieldmann FZN 6005 E disponují 450W příkonem a 46cm dlouhou lištou. Nabízí nastavitelný úhel střižné hlavy s maximálním průměrem střihu 16 mm a teleskopickou rukojeť v rozmezí 190 - 250 cm, doplněnou měkčeným potahem a ramenním popruhem. Hmotnost nástroje je 3,7 kg.
Zobrazit méně
DeWALT DCMPH566N
přečíst recenzi
Výrobce: DeWALT
Typ pohonu: akumulátorové
Délka lišty: 550 mm
Rozestup nožů: 25 mm
Hmotnost: 3600 g
Materiál čepele: ocel
Zobrazit více
Průměr střihu: 25 mm
Plotostřih DeWALT DCMPH566N je aku nářadí s napětím 18V řady XR, vhodný pro profesionální použití. Vyznačuje se kompaktní a lehkou konstrukcí (3,6 kg), nožovou lištou o délce 55 cm s dvojčinnými noži z kalené oceli, kapacitou řezu 25 mm a odolným povrchem z materiálu Xenoy™. Prodloužovací tyč a baterie nejsou součástí dodávky.
Zobrazit méně
Black & Decker GTC18504PC
přečíst recenzi
Typ pohonu: akumulátorové
Délka lišty: 500 mm
Rozestup nožů: 18 mm
Hmotnost: 3200 g
Průměr střihu: 18 mm
Zobrazit více
Aku nůžky Black & Decker GTC18504PC mají 500 mm dlouhou lištu, rozestup nožů 18 mm a váží 3200 g. Vybavené technologií Power Command a bezpečnostní brzdou. Nabízejí bezpečnostní funkci proti náhodnému spuštění a krokový střih. Maximální prostřih je 18 mm a rychlost kmitů činí 1300 km/min. Doba nabíjení baterie trvá 2 hodiny.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Teleskopické nůžky

Jak vybrat teleskopické nůžky

Jak udržovat teleskopické nůžky, aby co nejdéle vydržely

Udržování teleskopických nůžek zahrnuje pravidelné čištění, mazání a ostření. Po každém použití byste měli nůžky očistit od nečistot a zbytků rostlin, což zabrání korozi. Před dlouhodobým uskladněním je dobré nůžky naolejovat, aby se snížilo riziko jejich zkorodování. Ostří nůžek je třeba pravidelně brousit, aby zůstala ostrá a přesná. Dbejte také na kontrolu a případné utažení šroubů, aby byla zachována efektivní a bezpečná funkce nůžek.

Jaké jsou výhody používání teleskopických nůžek oproti tradičním nůžkám na živý plot

Teleskopické nůžky nabízejí výhodu v podobě nastavitelné délky rukojetí, což umožňuje pohodlné dosažení na větve ve vyšších výškách bez nutnosti použití žebříku. Také redukují námahu a fyzickou zátěž, protože pracují na principu páky, která zvyšuje sílu střihu bez dodatečného úsilí uživatele. Navíc jsou často lehčí a snadněji ovladatelné, což z nich činí vhodný nástroj pro delší používání, aniž by docházelo k přepracování.

Jaké typy údržby můžu provádět na teleskopických nůžkách svépomocí

Základní údržbu teleskopických nůžek můžete provádět doma. Zahrnuje to čištění ostří a rukojeti po každém použití, pravidelné mazání kloubů a posuvných částí, aby se zajistilo hladké otevírání a zavírání rukojetí. Dále můžete ostří pravidelně brousit pomocí brousku nebo pilníku určeného pro nůžky, což zajistí dlouhodobé ostří. Pokud zjistíte, že je třeba nůžky napnout nebo opravit, zkontrolujte šrouby a nastavitelné části a pečujte o ně podle potřeby.

Jaké bezpečnostní opatření bych měl(a) dodržovat při používání teleskopických nůžek

Teleskopické nůžky
Makita DUN461WZ

Při používání teleskopických nůžek je nutné dodržovat zásady bezpečné práce. Vždy používejte ochranné rukavice a brýle, aby vás chránily před odletujícími částečkami a ostrými větvemi. Dbejte na to, aby byly nůžky správně nastaveny a pevně uzamčeny v požadované délce. Nepoužívejte teleskopické nůžky v blízkosti elektrických vedení a dávejte pozor na okolí, aby nespadly odříznuté větve na lidi nebo majetek. Po použití nůžky vždy zabezpečte tak, aby nedošlo k nechtěnému zavření nebo úrazu.

Jak si vybrat správnou délku teleskopických nůžek pro mé potřeby

Správná délka teleskopických nůžek závisí na výšce živého plotu nebo stromů, které budete stříhat. Nůžky na živý plot mají mnoho podob:

  • Pro nižší živé ploty a keře postačí nůžky s kratšími rukojetěmi.
  • Pokud potřebujete dosáhnout na vyšší větve, vyberte model s delšími rukojetěmi, které poskytují větší dosah. Věnujte pozornost rovněž tomu, abyste mohli teleskopické nůžky bezpečně a komfortně ovládat i ve výsuvné pozici a přitom si udrželi pevný stůj na zemi.
Zobrazit kompletní nabídku Teleskopické nůžky