Nejlepší testery baterií 2024 a jak vybrat

Mějte přehled o stavu baterií.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
TFY AG372 Tester baterií AAA AA 9V
96 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat tester baterií

  • Jde o jednoduché přístroje, pomocí kterých lze zjistit aktuální nabití baterií.
  • Lišit se mohou dle typu baterií, které dokáží změřit.
  • Existují však typy testeru baterií, která zvládnou proměřit různé druhy baterií

Tester baterií - náš výběr

TFY AG372 Tester baterií AAA AA 9V
přečíst recenzi
Výrobce: APT
Zobrazit více
Tester baterií TFY AG372 umožňuje snadnou kontrolu provozuschopnosti různých typů baterií a akumulátorů, jako AA, AAA, N, C, D, 9V i knoflíkové. Provedeno z plastu, má černou barvu a rozměry 11 x 6 x 2,5 cm. Testování spočívá v kontaktování pólů (+ a -) s kovovými svorkami přístroje.
Zobrazit méně
Tester baterií Digital Smart Guard 8 Lixx Nixx FP-FS-BC06
přečíst recenzi
Výrobce: Fusion
Zobrazit více
Tester baterií Digital Smart Guard 8 Lixx Nixx FP-FS-BC06 je digitální zařízení s LCD displejem pro měření napětí na jednotlivých článcích lithiových (1-8) a NiCd/NiMH (4-14) akumulátorových sad. Měří s konstantní zátěží 24 mA a nabízí nastavitelné kontrast a různé režimy zobrazení napětí. V balení je externí sirénka s LED diodou pro signalizaci chybových stavů.
Zobrazit méně

Testery baterií 12 V

GK10A 12V tester baterií a alternátoru
Zobrazit více
GK10A je nástroj pro měření baterií a alternátorů 12V. Tento tester provádí efektivní kontrolu funkčnosti vozidlových akumulátorů a alternátorů v běžných i profesionálních aplikacích. Výsledky měření jsou zobrazeny skrze indikační LED diody.
Zobrazit méně
Banner Battery Tester BBT 605
Výrobce: BANNER
Hmotnost: 0.771 kg
Zobrazit více
Banner Battery Tester BBT 605 se hodí pro měření baterií v motocyklech, osobních a nákladních vozech. Nabízí výběr nabídky pro nové a použité baterie, kontrolu kvality a aktualizace softwaru pomocí paměťové karty. Testuje různé druhy baterií a je kompatibilní s mnoha normami, jako CCA, DIN, EN, IEC, SAE.
Zobrazit méně
Yato YT-8311
přečíst recenzi
Výrobce: YATO
Hmotnost: 1.26 kg
Zobrazit více
Tester autobaterií Yato YT-8311 poskytuje důkladné ověření stavu autobaterie díky zátěži 100 Ampér. Umožňuje kontrolu nabití a opotřebení akumulátoru. Napájení z měřené autobaterie, jednoduché a mobilní použití. Obsahuje zátěžový obvod, dvě svorky pro připojení a displej s výsledkem měření. Provádí čtyři druhy testů. Technická data: LED digitální voltmetr, zátěžový proud 100 A, napětí 12 V, testy pro olověné kyselinové akumulátory, zátěžový čas 10 s / 5 min, napětí 8,5 - 25 V, studený start 150 - 1400 A, provozní teplota 0 - 40 °C.
Zobrazit méně

Digitální testery baterií

Tester baterií UNI D3
přečíst recenzi
Výrobce: EMOS
Digitální: ano
Zobrazit více
Tester baterií UNI D3 je nástroj určený pro zjištění míry nabití nebo vyčerpání baterií různých velikostí: AAA, AA, C, D, 9V a knoflíkové s napětím 1,5 V. Indikuje stav nabití pomocí zatěžovacího odporu 4 Ohm.
Zobrazit méně
REBEL RB-168D
přečíst recenzi
Výrobce: Rebel
Zobrazit více
Tester baterií Rebel RB-168D je zařízení pro kontrolu napětí baterií. Umožňuje ověřovat stav baterií 9V, AAA, AA, C, D a knoflíkových baterií. LCD displej zobrazuje napětí měřené baterie. Toto jednoduché nástroje slouží k objektivnímu posouzení kapacity baterie.
Zobrazit méně
Bigstren 19898
přečíst recenzi
Výrobce: Bigstren
Zobrazit více
Bigstren 19898 je přenosný tester baterií, který lze použít na měření stavu různých baterií (AA, AAA, HP 16, MN2400, R03 atd.) i knoflíkových baterií 1,5V či 9V. Toto zařízení v kompaktní velikosti 11 x 6 x 2,5 cm zobrazuje výsledky měření na čitelném LCD displeji a nepotřebuje dodatečné napájení.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Tester baterií

Jak vybrat tester baterií

Typy

V dnešní době máme v domácnosti hned několik věcí na baterie, a to ať už jednorázové nebo ty dobíjecí. Někdy se může hodit přesně zjistit, jak je daná baterie nabitá. Typicky například v momentě, kdy je baterie již takřka vybitá, ale její kapacita by ještě mohla postačit například do nástěnných hodin nebo dálkového ovládání. Pro toto zjištění potřebujete mít po ruce právě tester či zkoušečku baterií.
Na současném trhu najdete v základu dva různé typy testerů baterií, které se liší svým vzhledem a možnostmi.

Klasické baterie

Pomocí testeru můžete otestovat různé typy baterií, iStock /naumoid

Základní

Základní typ testerů baterií umí zpravidla změřit kapacitu jen jednoho druhu baterií, například obecně známých AA bateriích, kterým se lidově říká tužkové. Takováto baterie se většinou umístí do testeru, který následně ukáže na displeji aktuální kapacitu baterie. Jak správně tušíte, tyto testery nejsou určeny pro zcela odlišné baterie.

Pokročilé

Náročnější uživatelé sáhnou spíše po pokročilých testerech baterií, které měří kapacitu nikoliv vložením baterie, ale přiložením dvou kontaktů na opačné póly baterií. Na displeji se pak opět zobrazí aktuální kondice baterie. Výhodou těchto pokročilých testerů je, že s nimi můžete měřit různé hodnoty napětí a také odlišné druhy baterií.

Specifické

Tester baterií
TFY AG372 Tester baterií AAA AA 9V

Narazit můžete na současném trhu i na specifické testery, které jsou již připraveny na různé druhy menších baterií, které se běžně používají například v domácnosti.

Tester bateriíFunkceVýhodaNevýhoda
Základníměří jeden typ bateriínízká cenanevhodný na více druhů baterií
Pokročilýzměří různé druhy bateriíkomplexní využitívyšší cena

Vzhled testeru

Při výběru nového testeru baterií se zaměřte na to, jaký vzhled tester má. Nemusí samozřejmě budit dojem hodnotného zboží, důležitá je spíše jeho ergonomie, abyste jej mohli pohodlně uchopit a držet ideálně jednou rukou. Vhod tak přijde například pogumovaný povrch, případně alespoň pogumované boky zařízení testeru.

Víte, že…?

Tester baterií slouží k tomu, že snadno zjistíte, jaká kapacita zbývá v baterii. Jde tak o velmi praktického pomocníka, který se hodí i v domácnostech pro kontrolu, zda například baterie schované v šuplíku jsou nové, nebo naopak již použité a z nějaké části vybité.

Baterie v kyblíku

Testery mohou být praktické v každé domácnosti, iStock /Chepko

Vlastnosti testeru

Testery baterií 12 V
GK10A 12V tester baterií a alternátoru

Správný tester baterií by měl mít i klíčové vlastnosti, kterými bude uživateli napomáhat s měřením. Klíčový je displej, který by měl být dostatečně velký, přehledný a pokud možno i podsvícený, aby měření mohlo probíhat za jakýchkoliv podmínek. Lepší typy mohou nabízet i další indikaci, například polaritu či proud, což se náročnějším uživatelům může hodit. Praktická může být i paměť různých měření, zvýšená odolnost testeru. Na některých testerech bývá také referenční tabulka s vysvětlením jednotlivých napětí tak, aby se zorientoval také laik a rychle zjistil, v jaké kondici je měřená baterie.

Napájení testeru

Každý tester baterií je elektronické zařízení, které musí být nějak napájeno. Některé typy mají například možnost zapojení do elektrické sítě, ale ve většině případů počítejte s napájením formou baterií, a to typu AA, tedy klasických tužkových. Jde o ideální formu, kdy baterie nejsou těžké a vydrží v testeru klidně i několik let, pokud použijete kvalitní tužkové baterie. Samozřejmě ale záleží na intenzitě používání testeru.

Ceny

Základní typ testeru baterií lze pořídit už zhruba od 250 Kč za jeden kus, což z testeru dělá velmi dostupný nástroj na zjišťování aktuální kapacity baterií. Schopnější testery baterií bývají samozřejmě cenově o něco výše. Většinou se pohybuje od 1 000 Kč. Cena však může klidně růst ještě výše, pokud narazíte na bohatě vybavené kusy, ke kterým je i další příslušenství. Specifickou a méně vídanou kategorií jsou kombinované testery, které mají již přede připravené prostory pro měření několika druhů menších baterií. Hodí se tak do domácností. Cena tohoto specifického typu se pohybuje zhruba kolem 400 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat tester baterií?

Tester baterií vybírejte dle vašich potřeb. Pokud měříte baterie jen občas a typicky domácí tužkové, postačí vám zcela základní typ s pouze malým orientačním displejem. Náročnější uživatelé však sáhnou po schopnějších testerech baterií, kterými změří více druhů baterií a poskytnou i komplexnější informace.

Na co si dát při výběru pozor?

Při výběru volte takové testery, které mají veškerou certifikaci a také vhodné rozměry. Měly by se pohodlně držet a vhod může přijít například i zvýšená odolnost. Určitě se nebojte si jej vyzkoušet, jen tak zjistíte, jak kvalitní a čitelný je například displej.
Zobrazit kompletní nabídku Tester baterií