Nejlepší trubkové vrtáky 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Trubkový diamantový vrták Extra Ceramic (8 mm) 2 ks Dnipro-M PID_4422

Jak vybrat trubkový vrták

Při výběru trubkového vrtáku je důležité zvážit následující aspekty:

  • Materiál: Ujistěte se, že vrták je vyroben z materiálu vhodného pro materiál, který budete vrtat. Tvrdokovové nebo kobaltové vrtáky jsou dobrou volbou pro práci s tvrdými materiály.
  • Průměr a délka: Vyberte průměr a délku vrtáku, které odpovídají požadovaným specifikacím pro otvor, který potřebujete vyvrtat.
  • Typ řezné hrany: Zvažte typ řezné hrany vrtáku, která by měla být vhodná k materiálu a typu vrtání. Například pro vrtání kovů jsou vhodné vrtáky s špičkou do tvaru W.
  • Úhel hrotu: Standardní úhel hrotu je 118 stupňů pro univerzální použití, zatímco úhly 135 stupňů jsou často vhodnější pro specifické aplikace, jako je vrtání do nerezové oceli.
  • Přírubová plocha: Zkontrolujte, jestli má vrták dostatečně velkou a odolnou přírubovou plochu pro upnutí a přenos sil při vrtání.
  • Výrobce a recenze: Ačkoliv konkrétní značky neuvádíme, je obvykle rozumné hledat informace o zkušenostech jiných uživatelů s produkty různých výrobců.

Trubkový vrták - náš výběr

Trubkový diamantový vrták Extra Ceramic (8 mm) 2 ks Dnipro-M PID_4422
Průměr: 8 mm
Zobrazit více
Trubkový diamantový vrták Extra Ceramic (8 mm) od Dnipro-M s dvojbalením je určen pro vytváření otvorů v keramických obkladech a porcelánových dlaždicích. Je vybaven diamantovým povlakem a schopen pracovat při otáčkách 600-800 za minutu. Je nutné používat vodní chlazení, nehodí se pro příklepové vrtačky.
Zobrazit méně
Ø 2,5 mm Diamantový vrták (trubkový) Techno-Diamant
Výrobce: Techno Diamant
Zobrazit více
Trubkový diamantový vrták Techno-Diamant má průměr 2,5 mm, výšku diamantové vrstvy 5 mm a celkovou délku 45 mm. Je vyroben z oceli s galvanickým diamantovým povlakem pro vrtání do obkladů, kachlí a nekovových materiálů jako žula či mramor. Určený pouze pro mokré vrtání.
Zobrazit méně
NÁSTROJE CZ Trubkový vrták diamantový 16,0mm
Zobrazit více
Trubkový vrták NÁSTROJE CZ s diamantovým povlakem má průměr 16,0 mm. Je určený pro použití ve skle a keramice. V nabídce je představen jako produkt dostupný pro nákup s cenou 626 Kč a možností dodání do 3 dnů. Obsahuje hodnocení zákazníků, celkově 155 recenzí.
Zobrazit méně
Trubkový diamantový vrták Extra Ceramic (12 mm) 2 ks Dnipro-M PID_4426
Průměr: 12 mm
Zobrazit více
Trubkový diamantový vrták Extra Ceramic od Dnipro-M o průměru 12 mm má diamantový povlak a je určen pro vytváření otvorů do keramiky, porcelánu, betonu a cihel. Používá se s vrtačkami nebo šroubováky s omezením na otáčky 600-800 za minutu a vyžaduje vodní chlazení. Balení obsahuje 2 kusy.
Zobrazit méně
Trubkový diamantový vrták Extra Ceramic (5 mm) 2 ks Dnipro-M PID_4421
Průměr: 5 mm
Zobrazit více
Trubkový diamantový vrták Extra Ceramic má průměr 5 mm a je dodáván ve dvojbalení. Je určen pro tvorbu otvorů v keramických a porcelánových obkladech, betonu či cihlách. Je kompatibilní s šroubováky a vrtačkami bez příklepu s doporučenou rychlostí 600-800 ot./min. a vyžaduje vodní chlazení při vrtání.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Trubkový vrták

Jak vybrat trubkový vrták

Pro jaké typy materiálů se trubkové vrtáky obvykle používají

Trubkové vrtáky jsou primárně navrženy pro vrtání do kovových materiálů, jako jsou ocel, litina nebo neželezné kovy. Díky své konstrukci jsou ideální pro práce, kde je nutné vyvrtat přesné a čisté otvory. Jsou vhodné pro použití v soustružnictví, kovovýrobě a ve stavebních aplikacích, kde je požadavek na přesnost a kvalitu otvorů.

Jak správně pečovat o trubkové vrtáky, aby jejich životnost byla co nejdelší

Pro dlouhou životnost trubkových vrtáků je důležité provádět jejich pravidelnou údržbu a správně s nimi zacházet. Po každém použití je třeba vrták řádně vyčistit od všech třísek a nečistot. Je doporučeno používat přiměřené mazivo pro snížení opotřebení a odvodu tepla. Pro uskladnění jsou vhodné suché a čisté prostory, kde není vystaven mrazu ani přímému slunečnímu záření. Mechanické poškození, například pádu, je třeba se vyvarovat, stejně jako přehřívání při vrtání. Ostří vrtáku by se mělo pravidelně kontrolovat a v případě potřeby nabrousit.

Jaké typy práce lze provádět s trubkovým vrtákem

Trubkové vrtáky se nejčastěji používají pro precizní vrtání průchozích a slepých děr v kovových materiálech. Své uplatnění najdou především v obráběcím a kovovýrobním průmyslu, například při výrobě strojních součástek, ve stavebnictví nebo při instalaci potrubí. Mohou být také využity k odvrtávání závitů nebo k rozšíření stávajících otvorů v materiálech, kde je důležitá vysoká přesnost a čistota vrtaného otvoru.

Které bezpečnostní prvky bych měl zohlednit při práci s trubkovým vrtákem

Trubkový vrták
Trubkový diamantový vrták Extra Ceramic (8 mm) 2 ks Dnipro-M PID_4422

Během práce s trubkovým vrtákem je bezpečnost na prvním místě. Je důležité nosit ochranné brýle, aby se zabránilo nebezpečí zranění očí třískami. Rovněž je důležité zajistit stabilní uchycení materiálu a vrtáku. Bezpečný provoz také zahrnuje kontrolu správné montáže vrtáku, aby nedošlo k jeho vytržení nebo odletění během práce. Před zahájením práce se trubkovým vrtákem se ujistěte, že používáte vrták správné velikosti a typu pro zpracovávaný materiál, a vždy dodržujte doporučené otáčky a zatížení.

Zobrazit kompletní nabídku Trubkový vrták