Tyčový vysavač s mopem

Pro rychlý a komplexní úklid.

ca. 4 000 CZK
ca. 4 300 CZK
ca. 4 000 CZK
ca. 9 000 CZK
ca. 3 300 CZK

Jak vybrat tyčový vysavač s mopem

 • Vysavač a mop v jednom zvládne suchý i mokrý úklid najednou, což vám ušetří spoustu času a námahy.
 • Existují dva hlavní druhy vysavačů s mopem. První z nich je robotický vysavač s mopem a druhou variantou je tyčový vysavač s mopem.
 • Sběrná nádoba je zpravidla vyrobena z plastu a je nutné ji pravidelně čistit. Obecně se objem nádoby pohybuje mezi půl litrem až 6 litry.
 • Důležitým předpokladem pro kvalitní vysávání je také filtr. Díky kvalitnímu filtru zachytí váš vysavač i ty nejjemnější prachové částečky.
 • Cena tohoto přístroje se pohybuje v rozmezí 4 000 – 15 000 Kč. U špičkových modelů se částka může vyšplhat i na několik desítek tisíc korun.

Typy

Na našem trhu najdete dva typy tyčových vysavačů. Rozdíl je ve způsobu napájení a jedná se o vysavače elektrické a akumulátorové. Společnou mají nízkou hmotnost a kompaktnost. Jsou nenáročné na prostor, takže je uložíte prakticky kamkoli. Jsou vhodné i na úklid hůře dostupných míst, ale disponují nižším výkonem ve srovnání s klasickými vysavači.

Pohon Popis
Elektrický Jedná se o typ vysavače napájený z elektrické sítě; díky tomu má prakticky neomezený provoz, na druhou stranu jste omezeni přívodním kabelem, který může zhoršovat i manipulaci s vysavačem.
Akumulátorový Napájení vysavače je prostřednictvím baterie, takže jeho provoz je omezen její výdrží; vybíjení baterie má vliv na sací výkon, který postupně snižuje; výhodou je neomezená mobilita.

Víte, že…?

Pokud máte ve většině místností koberce, zvolte raději klasický typ. Tyčové vysavače jsou obecně vhodnější na údržbu tvrdých podlah.

Bezsáčkový
ETA Moneto AquaPlus 5449 90000

Baterie

Tyčové vysavače s mopem jsou určeny jak pro suché, tak mokré vysávání. Možná i to je důvod, proč se vyrábí zejména jako akumulátorové. Vlastnosti baterie budou tedy jedny z nejdůležitějších parametrů.

Typy

V současné době narazíte na dva typy baterií:

 • Ni-Mh – zastaralý typ; většinou u levných modelů; typický je paměťový efekt (pokud budete baterii nabíjet před úplným vybitím, dojde ke snížení kapacity)
 • Li-ion – moderní technologie; nabíjení je možné kdykoli, naopak není vhodné její úplné vybití; úplné vybití po delší dobu zkracuje její životnost
Akumulátorový
Sencor SVC 0740BL

Kapacita

Kapacita baterie má vliv na výdrž a výkon vysavače. Tuto hodnotu sice v parametrech pravděpodobně najdete, ale průkaznější je údaj poměru výdrž na jedno nabití a délka nabíjení. Prakticky to znamená, že čím je tento poměr nižší, tím vyšší bude kapacita baterie.

Provoz, nabíjení

Délka provozu se u jednotlivých modelů liší.

 • 15 – 20 minut je považováno za velmi nízkou provozní dobu
 • 40 – 50 minut je standartní délka
 • 50 – 95 minut provozu se týká opravdu kvalitních výrobků
S desinfekcí
Concept VP 4210

Doba, po kterou je nutné vysavač nabíjet začíná na cca 1 hodině. Nejdelší může být i 12 hodin. Pokud vysáváte častěji než jednou denně, rozhodně vybírejte vysavač s kratší dobou dobíjení. To se týká např. rodin s malými dětmi nebo domácími mazlíčky.

Sběrná nádoba

Vysavače, jejichž součástí je i mop mají zpravidla bezsáčkové provedení. Tento typ je považován za ekonomický (není třeba dokupovat náhradní sáčky), ale i ekologický (variabilita – více výrobků v jednom).
Sběrná nádoba je zpravidla vyrobena z plastu a je nutné ji pravidelně čistit. To je naopak bráno jako méně hygienické a nevhodné pro osoby trpící alergiemi. Na druhou stranu vám vysavač zajistí stabilní výkon.
Objem nádoby se pohybuje mezi půl litrem až 6 litry. Tento parametr úzce souvisí s velikostí vysávané plochy, ale běžně fungující domácnost si vystačí s objemem kolem dvou litrů.

Víte, že…?

Se sběrnou nádobou by se mělo snadno manipulovat. Zaměřte se např. na způsob jejího vyjmutí, nebo jestli po jejím odstranění nepřijdete do kontaktu s nečistotami.

Výkonný
Rowenta RH9890WO X-Force Flex 11.60 Aqua

Výkon

Výkon je ukazatelem síly, kterou vysavač dokáže nečistoty vysát. U tohoto parametru je vždy lepší co největší hodnota. Na sací výkon má vliv např. konstrukce přístroje, filtry nebo kapacita baterie. Obecně je výkon u tyčových vysavačů menší než u klasických modelů.

Filtrace

Filtrace je vždy vícestupňová – vstupní filtr chrání motor, výstupní ovlivňuje kvalitu vzduchu, který z vysavače vychází. Filtry lze rozdělit na několik typů

 • Vodní – týkají se právě bezsáčkových vysavačů; jedná se o typ vhodný pro alergiky, protože nedochází k návratu nečistot do ovzduší
 • Mikrofiltry – jsou vyrobeny např. z molitanu; nejméně účinná varianta
 • HEPA/EPA filtry – patří naopak k nejkvalitnějším a tedy i nejpoužívanějším; účinnost je vyjádřena v číslech – čím vyšší číslo, tím účinnější filtrace
Ruční i tyčový
DOMO DO 228 SV

O všechny filtry je třeba se starat – pravidelně čistit a měnit!

Příslušenství

Mop není jediným příslušenstvím, které tyto vysavače mají. Patří sem různé typy hubic a kartáčů, které vám pomohou k dokonalému úklidu:

 • Rotační kartáč, turbokartáč (na zašlapanou špín, vlasy, chlupy mazlíčků)
 • Nástavce na parkety
 • Nástavec na čalounění
 • Štěrbinová hubice (úklid špatně dostupných míst)
 • Prachový kartáč apod.

Ceny a výrobci

Pokud hledáte tyčový vysavač s mopem, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Jedná se totiž o nadstandartní výbavu, která řadí tento typ vysavače mezi dražší výrobky. Jejich cena začíná na necelých 4000,- Kč a končí kolem 14000,- Kč.

Tato cenová kategorie zaručuje sama o sobě poměrně velkou kvalitu. Zejména u vysavačů dražších než 6000,- Kč si můžete být jistí, že kupujete kvalitní výrobek. Vysavače disponují optimálním sacím výkonem, dostatečně velkými sběrnými nádobami, ale hlavně bohatým příslušenstvím.
Tyčové vysavače s mopem vyrábí známé značky jako Philips, Bosch, Rowenta nebo Sencor.

Otázky a odpovědi

Je u tohoto přístroje důležitým parametrem sací výkon?

Ano. Výkon je ukazatelem síly, kterou vysavač dokáže nečistoty vysát. U tohoto parametru je vždy lepší co největší hodnota. Na sací výkon má vliv např. konstrukce přístroje, filtry nebo kapacita baterie. Obecně je výkon u tyčových vysavačů menší než u klasických modelů.

Jakého výrobce při výběru vysavače s mopem zvolit?

Vždy dbejte na to, aby byl výrobce mezi zákazníky osvědčený a kvalitní. Tyčové vysavače s mopem vyrábí známé značky jako Philips, Bosch, Rowenta nebo Sencor. Robotické modely najdete například u výrobců jako je Xiaomi, iRobot, Eta nebo Sencor.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Bezsáčkový
Akumulátorový
S desinfekcí
Výkonný
Ruční i tyčový
Image
Produkt
ETA Moneto AquaPlus 5449 90000
Sencor SVC 0740BL
Concept VP 4210
Rowenta RH9890WO X-Force Flex 11.60 Aqua
DOMO DO 228 SV
Výrobce
ETA
Sencor
CONCEPT
Rowenta
Domo
Napájení
akumulátorové
akumulátorové
akumulátorové
akumulátorové
akumulátorové
Doba provozu
50 min
85 min
40 min
45 min
50 min
Doba nabíjení
5 hod
5 hod
3.5 hod
3 hod
6 hod
Objem sáčku/nádoby na prach
0.55 l
0.5 l
0.3 l
0.9 l
0.5 l
Cena ca. 4 000 CZK ca. 4 300 CZK ca. 4 000 CZK ca. 9 000 CZK ca. 3 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.