Nejlepší nádoby na vodu s kohoutkem 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
KOTARBAU kanystr na vodu s kohoutkem 20 l

Jak vybrat nádobu na vodu s kohoutkem

  • Nádob na vodu opatřených kohoutkem je celá řada. Obecně je lze rozdělit do dvou základních kategorií a to na kuchyňské potřeby a zahradní nádoby na dešťovou vodu.
  • Hlavním parametrem při výběru tohoto typu nádob je vždy objem. Ten vychází z účelu použití. Pro potravinářské účely se vyrábí nádoby do cca 10 litrů. Nádoby na dešťovou vodu začínají na objemu kolem 200 litrů.
  • Dalším podstatným kritériem je výrobní materiál. Hlavní požadavek na nádoby pro potravinářství je zdravotní nezávadnost. Vybírat lze z nádob plastových, skleněných nebo nerezových.

Nádoba na vodu s kohoutkem - náš výběr

KOTARBAU kanystr na vodu s kohoutkem 20 l
Výrobce: KOTARBAU®
Materiál: plastové
S ventilem: ano
KOTARBAU kanystr plastový na vodu s kohoutkem 30 l
Výrobce: KOTARBAU®
Zobrazit více
Kanystr KOTARBAU s kapacitou 30 litrů je určen pro uskladnění a přepravu tekutin. Jeho rozměry činí 510 mm na výšku, 270 mm v hloubce a 250 mm na šířku. Má rukojeť, plastové tělo a kovový kohoutek. Hmotnost dosahuje 1,198 kg.
Zobrazit méně

Nádoba na pitnou vodu s kohoutkem

Nádoba na vodu s kohoutkem 5,5 l s vložkou, sklo
Zobrazit více
Tato skleněná nádoba s plastovým dávkovačem je určena pro skladování vody či nápojů. Její celková kapacita činí 5,5 litrů, avšak s plnou nádrží lze odebírat pouze 4 litry. Nádoba má průměr 18 centimetrů a výšku 31 centimetrů. Její hmotnost je 2100 gramů. Mytí v myčce nádobí není možné.
Zobrazit méně

Nádoba na užitkovou vodu s kohoutkem

Stefanplast Sud na dešťovou vodu 300l PH s kohoutkem + víko
přečíst recenzi
Výrobce: Stefanplast
Objem: 300 l
Materiál: plastové
Zobrazit více
Stefanplast Sud na dešťovou vodu 300l PH s kohoutkem + víko je plastový sud o objemu 300 litrů. Výška sudu je 85 cm, má kohoutek pro odčerpání vody a uzavíratelné víko. K sudu je možné dokoupit podstavec, který není v balení. Určen pro shromažďování dešťové vody.
Zobrazit méně
GEOPLAST sud na dešť.vodu 500l PH s kohoutkem + víko
přečíst recenzi
Výrobce: Geoplast
Objem: 500 l
Barva: zelené
Materiál: plastové
Z HDPE (polyethylenu): ano
Zobrazit více
Sud na dešťovou vodu GEOPLAST s objemem 500 litrů je vyroben z HDPE materiálu s hmotností 13,10 kg. Jeho rozměry činí 99,4 cm v horním průměru, 81,3 cm ve spodním průměru a 80 cm na výšku. Kompletní balení obsahuje víko a výpustný kohoutek pro snadné vypouštění vody. Pamatujte na správnou manipulaci a skladování.
Zobrazit méně
G21 PH s kohoutkem 1ks 300 l
přečíst recenzi
Výrobce: G21
S kohoutkem: ano
Barva: zelené
Zobrazit více
Sud G21 PH s kohoutkem o objemu 300 l je plastový a určený pro shromažďování dešťové vody. Rozměry jsou: horní průměr 77,2 cm, spodní průměr 58,8 cm, výška 86 cm. Jeho hmotnost činí 7,13 kg. Pro manipulaci s vodou slouží výpustný kohoutek.
Zobrazit méně
Barel I.C.S. spa na vodu s kohoutkem 100 l
Zobrazit více
Barel I.C.S. spa na vodu s kohoutkem je plastová nádoba o objemu 100 l, určená pro uchovávání potravin, převážně vody. Velikostí 710 x 430 x 530 mm zachovává tvar sudu. Má dva držáky, plastový ventil pro výtok vody a široké hrdlo pro napouštění.
Zobrazit méně
GEOPLAST sud na dešť.vodu 200l PH s kohoutkem + víko
přečíst recenzi
Výrobce: Geoplast
Objem: 200 l
Z HDPE (polyethylenu): ano
Materiál: plastové
Zobrazit více
Sud na dešťovou vodu GEOPLAST s objemem 200 litrů, s horním průměrem 74 cm a spodním průměrem 48,9 cm. Výška 73,6 cm a hmotnost 5,22 kg. Materiál je HDPE, sud je vybaven víkem a vyústěním s kohoutkem. Je nutné jej umístit na rovnou plochu a v zimě uložit do interiéru.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Nádoba na vodu s kohoutkem

Jak vybrat nádobu na vodu s kohoutkem

Jaké typy existují

Není nádoba jako nádoba a v případě vody to platí dvojnásob. Kohoutkem mohou být opatřeny jak nádoby na nápoje a pitnou vodu, tak ty určené na vodu dešťovou k zalévání zahrad. Podle tohoto účelu se tedy dělí do dvou základních kategorií.

Nádoba na pitnou vodu s kohoutkem

Nádobu s kohoutkem využijete doma i na zahradě, iStock / Thank you for your assistant

Kuchyňské potřeby

V potravinářské oblasti, respektive v kategorii kuchyňských potřeb jsou v nabídkách nádoby opatřené kohoutkem určené na:

  • Pitnou kohoutkovou vodu
  • Nápoje různého druhu (limonády, čaje, káva atd.)
  • Speciální nádoby na stáčení medu
  • Fermentační nádoby

V potravinářství má tento typ nádob tedy opravdu široké uplatnění. Nádoby jsou vhodné jak pro domácí použití, tak např. v gastro oborech, zejména v restauračních a hotelových zařízení, veřejných jídelnách apod.

Nádoby na dešťovou vodu

Nádoba na vodu s kohoutkem
KOTARBAU kanystr na vodu s kohoutkem 20 l

Nádoby na dešťovou vodu jsou standardním vybavením každé zahrady. Vyznačují se velkým objemem. Mohou a nemusí být kohoutkem opatřeny. Nejčastěji jsou součástí velkých uzavřených nádrží, různých sudů apod. Kohoutek podstatně usnadňuje přístup k vodě.

Víte, že…?

V kategorii nádob na vodu s kohoutkem lze narazit i na speciální lahve typu remoska. Tyto lahve mají izolační schopnosti a udržují tekutinu uvnitř teplou nebo studenou.

Nádoba na dešťovou vodu na zahradě

Nádoby se liší velikostí i výrobním materiálem, iStock / Patrick Herzberg

Jaký zvolit objem

Objem nádoby je pravděpodobně nejdůležitější parametr, který souvisí s účelem použití nádob.

  • Nejmenší nádoby určené na pitnou vodu a nápoje pro běžné domácí použití se pohybují kolem 3 až 4 litrů. Koupil lze samozřejmě i nádoby s větším objemem a to až do 10 litrů. Tyto více litrové modely jsou vhodné např. do různých stravovacích provozů.
  • Nádoby na dešťovou vodu jsou velkokapacitní a jejich objem se může pohybovat od cca 200 litrů do 1000 litrů nebo i více.

Z jakých materiálů se vyrábí

Nádoba na pitnou vodu s kohoutkem
MagicHome džbán s kohoutkem sklo 5 l

Pokud se jedná o nádobu určenou na pitnou vodu, nápoje a podobné, je vždy nutné, aby byl materiál zdravotně nezávadný a vhodný pro potravinářské účely. U nádob na dešťovou vodu tato podmínka samozřejmě splněná být nemusí. Mezi nejčastější materiály pak patří plast, sklo a nerez.

Plastové nádoby

Jedná se o velmi častý typ zejména u venkovních nádob na dešťovou vodu. Existují ale samozřejmě i varianty na nápoje a pitnou vodu nebo fermentační nádoby. Tento typ výrobku je čistě užitný a nemá žádnou estetickou hodnotu.

Skleněné nádoby

Skleněné nádoby jsou typické právě pro uchování nápojů různého typu. Na rozdíl od plastových nádob mohou být i designově zajímavé a být tak dekoračním doplňkem kuchyně nebo venkovního rautu. Často mají široké hrdlo, které umožňuje vkládání např. větších kousků ovoce, pro vytvoření letních osvěžujících drinků.

Nerezové nádoby

Nádoba na užitkovou vodu s kohoutkem
Stefanplast Sud na dešťovou vodu 300l PH s kohoutkem + víko

V tomto případě se téměř výhradně jedná o gastro nádoby na nápoje využívané ve stravovacích provozech. Mívají větší objem a uplatní se např. ve školních jídelnách, restauracích a hotelech jako součást rautů nebo např. na různých veřejných akcích.

MateriálVýhodyNevýhody
PlastŠiroká nabídka zejména u venkovních nádobNutno ohlídat nezávadnost materiálu u nádob určených v potravinářství
 Nádoby jsou samy o sobě lehké a lépe se s nimi manipulujeNemají žádnou estetickou hodnotu
SkloMohou být designově zajímavéMateriál je poměrně těžký
 Materiál je vždy zdravotně nezávadnýOproti plastovým nádobám bude dražší
 Větší hrdlo umožňuje vkládání např. ovoce do nápojů apod. 
NerezZdravotně nezávadný materiálVysoká pořizovací cena
 Nádoby o větším objemu 
Provizorní umyvadlo v zahradě

Nádoby s kohoutkem můžete využít více různými způsoby, iStock / AnatolEr

Volba designu

Vzhled nádoby na vodu se bude pravděpodobně řešit, v případě nápojových modelů. Tyto nádoby mohou být trvalou součástí kuchyní nebo mohou doplnit raut při domácích oslavách. Pro tyto účely jsou rozhodně nejvhodnější nádoby skleněné. Tyto sklenice mohou mít zajímavý tvar nebo různý dekor. Některé mohou být doplněny o praktický stojan nebo dokonce sadu sklenic v obdobném vzhledu.

Výrobci a ceny

Pokud se jedná o nádoby v kategorii kuchyňských potřeb, je možné zmínit výrobce jako VIDRIOS SAN MIGUEL, TESCOMA atd. Cena těchto nádob se odvíjí od jejich objemu, ale také výrobního materiálu. Nejlevnější nádoby stojí kolem 200 Kč, nejdražší pak v řádech tisíců. Tyto jsou ale zpravidla určeny pro gastronomické provozy.
Nádoby na dešťovou vodu vyrábí např. M.A.T., Stefanplast a další. Základní pořizovací cena za nádoby o objemu kolem 200 l se pohybuje kolem tisíce korun. Cena se úměrně zvyšuje se zvyšujícím se objemem nádob.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat nádobu na vodu s kohoutkem?

Výběr se odvíjí od účelu použití. V nabídkách jsou různé typy nádob. Mezi základní parametry zpravidla patří jejich objem a výrobní materiál.

Jaké požadavky musí splňovat nádoby na pitnou vodu?

Tyto nádoby musí být vždy vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů. Toto je třeba ohlídat zejména u levných plastových výrobků. Nezávadnost by měla být doložena příslušným certifikátem.
Zobrazit kompletní nabídku Nádoba na vodu s kohoutkem