Venkovní umyvadlo

Praktické i dekorativní umyvadlo do zahrady.

ca. 4 600 CZK
ca. 3 800 CZK
ca. 3 700 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 1 800 CZK

Jak vybrat venkovní umyvadlo

Zahradní umyvadla a výlevky nejsou jen praktickým pomocníkem, ale mohou být také velmi dekorativní záležitostí, která zpestří zahradu, terasu nebo stěnu vašeho domu. Při jeho výběru se zaměřte jednak na jeho funkčnost, ale také např. materiál nebo celkový design.

Typy

Z konstrukčního hlediska je možné venkovní umyvadla rozdělit na

  • Přenosná – tento typ zahradního umyvadlo připojíte ke zdroji vody prostřednictvím zahradní hadice nebo přímo napojením na domovní vodovod; umožňuje napojení na teplou i studenou vodu
  • Volně stojící – k trvalé instalaci v prostoru zahrady, dvora nebo jiného venkovního prostranství
  • Nástěnné – nejčastější typ venkovního umyvadla; vyžaduje instalaci na stěnu domu a připojení k přívodu vody
Měděné
Umyvadlo venkovní U 1 měď
ca. 4 600 CZK
Aktuálni cena

Technická

Tato venkovní umyvadla jsou uzpůsobena tak, aby vydržela i větší nápor špíny a samozřejmě i nepříznivé vlivy počasí. Sloužit vám budou nejen k mytí rukou, ale také např. k opláchnutí vámi vypěstované zeleniny nebo ovoce, nářadí nebo jiných nástrojů, které používáte při práci na zahradě. Technická umyvadla bývají doplněna mřížkou. Zpravidla jsou vyrobeny z plastu nebo nerezu.

Dekorační

Umyvadla s dekorativním vzhledem budou sloužit zejména jako ozdoba vaší zahrady nebo také terasy. I přesto mohou být zcela funkční a bez problémů si v nich můžete umýt ruce nebo natočit vodu, když dostanete žízeň za horkých letních dní.

Víte, že…?

Venkovní umyvadla jsou velmi často součástí různých venkovních akcí, jako jsou koncerty, festivaly, prodejní burzy, ale také areály kempů apod. V tomto případě se zpravidla jedná o přenosná technická zařízení určená pro větší počet osob.

Hliníkové
Umyvadlo venkovní U 1 bílá
ca. 3 800 CZK
Aktuálni cena

Materiál

Venkovní umyvadla jsou už podle názvu primárně určena do exteriéru. Tomu by měl být přizpůsoben i materiál, ze kterého jsou vyrobena. Žádoucí je, aby byl materiál odolný zejména vůči změnám počasí.
Na výrobu venkovních umyvadel se používá např.:

  • Litina
  • Umělý pískovec
  • Přírodní kámen (pískovec, žula, onyx)
  • Slitina hliníku s povrchovou úpravou
  • Polyethylen
  • Keramika s glazurou

Design

Zahradní umyvadla se vyrábí v jednoduchých čistých designech, ale také jako velmi zdobné výrobky v retro stylu. Vzhled umyvadel se odvíjí také od použitého materiálu. Design venkovního umyvadla by měl korespondovat s prostorem, ve kterém bude umístěno, tzn., na moderní novostavbu se pravděpodobně nebude hodit umyvadlo v antickém stylu.
Barevnost venkovních umyvadel je poměrně pestrá a také souvisí se zvoleným materiálem. Velmi často narazíte na bílé, zelené, šedé nebo černé varianty, případně jejich kombinace.

Imitace dřeva
Zahradní umyvadlo – Imitace Dřeva
ca. 3 700 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Mezi další možnosti, jak zkrášlit vaši zahradu vodním prvkem jsou např. vodní fontány, malá zahradní jezírka nebo ozdobná pítka pro ptáky.

Hmotnost

Hmotnost zahradních umyvadel bude důležitá zejména u nástěnných variant a je přímo závislá na materiálu, ze kterého jsou vyrobena. Mezi nejtěžší výrobky budou bezesporu patřit umyvadla z litiny nebo přírodního kamene. K těm lehčím variantám pak patří slitina hliníku. Tato umyvadla si můžete dovolit instalovat i např. na dřevostavby. Stěžením materiál mobilních umyvadel, u kterých je hmotnost také poměrně důležitá, je polyetylen.

Rozměry

Rozměry venkovních umyvadel jsou poměrně rozmanité. Mezi největší umyvadla patří volně stojící nebo mobilní modely, které se hodí i do větších zahradních prostranství. Do koutů zahrad nebo jako dekorativní součást terasy se bude lépe hodit varianta nástěnná.

Litinové
Venkovní výlevka-umyvadlo -,,litina"
ca. 2 200 CZK
Aktuálni cena

Výrobci a ceny

Ceny zahradních umyvadel jsou různé a odvíjí se především od typu, zvoleného materiálu nebo velikosti. Nejlevější modely koupíte i kolem 200 Kč. Ale spíše než o designovou záležitost se jedná o ryze praktická umyvadla ve formě plnitelných kanystrů opatřených kohoutkem. Cena nejdražších umyvadel se může pohybovat i kolem ceny 40000 Kč.

Výrobce Popis Ceny zahradních umyvadel
Petra Šafářová Pokud toužíte po originálním výrobku, můžete se obrátit na tuto uměleckou keramičku. V jejím portfoliu najdete celou řadu inspirací, ale také si můžete nechat umyvadlo navrhnout podle vašich představ. Keramická umyvadla s glazurou jsou nejen plně funkční, ale ani nevyžadují žádnou speciální péči. Hodí se jak do interiéru, tak exteriéru.  
LAVABO Česká firma, která je výrobcem i dodavatelem zahradních umyvadel. Kromě standardního sortimentu nabízí i individuální řešení dle vašich potřeb. Z dalších služeb nabízí servis, prodej náhradních dílů i poradenství.  
Kameny.cz Tato česká původně rodinná firma se zpočátku věnovala maloobchodnímu prodeji přírodního kamene. V současné době se zabývá také realizační činnost.  

.

Víte, že…?

Poměrně široká nabídka zahradních umyvadel je i na bazarových serverech. Pokud byste ale čekali výhodnější ceny, asi budete zklamaní. I zde se totiž pohybují v poměrně vysokých částkách a to se ve většině případech jedná o umyvadla použitá.

Mrazuvzdorné
Venkovní výlevka-umyvadlo
ca. 1 800 CZK
Aktuálni cena