Vibrační lehátko

Zabaví i utěší.

ca. 1 400 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 1 800 CZK
ca. 2 500 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 2 000 CZK

Jak vybrat vibrační lehátko

 • Dětské lehátko využije pro bezpečné uložení a zabavení miminka, ve chvílích, kdy potřebujete mít volné ruce.
 • Lehátka jsou vyrobena z kvalitních materiálů, mají pevnou konstrukci a tříbodový bezpečnostní pás.
 • Díky možnosti polohování je můžete použít již pro nejmenší děti.
 • Mnoho maminek využije vibrační lehátko i jako první dětskou židličku pro podávání příkrmů dětem, které ještě neumí sedět.

Typy

Dětská lehátka jsou k dostání v několika provedeních, a podle toho, jak jsou vyrobena a co vše nabízí, je můžete používat již od narození, pokud nemají schopnost polohování, posloužím kojencům, kteří mohou nějakou dobu trávit v polosedu. Díky tomu může pozorovat, co se kolem něho děje a zabaví se například díky veselé hrazdičce.

 • Klasická – Lehátko, které vám poslouží podobně jako dětská autosedačka, je vyrobeno z pevné kovové nebo plastové konstrukce. Ta je potažena látkou, kterou můžete sundat a vyprat. Ty nejjednodušší lehátka nedisponují ani dětskou hrazdičkou a mimika tak mohou pouze pozorovat svět z vyvýšené polohy. Další typ už hrazdičku nabízí a v posledním případě mohou tato lehátka umožňovat i manuální houpání.
Houpátko
Divio vibrační lehátko houpátko 2v1 králíček prášek růžová
 • Interaktivní – Interaktivní lehátka už nabízí mnoho různých funkcí, často bývají doplněna hrazdičkou nebo dětským pultíkem. Interaktivní lehátka lze dále rozdělit do dvou skupin, oblíbená jsou zejména houpací lehátka.
Typ Popis
Polohovací Umožňuje nastavit výšku zádové opěrky. Lze je tedy umístit do vodorovné polohy, který lze zvednout do polosedu. Kromě polohování však umožňují i mnoho dalšího, jako je funkce houpání, různých melodií nebo světelných efektů.
Vibrační Tato lehátka jsou oblíbená hlavně díky různě nastavitelným stupňům vibrování, které dokáže miminko uklidnit a uspat. Kromě této funkce je i tento typ vybaven i dalšími možnostmi zabavení. Také vibrační lehátka však nabízí funkci polohování, a to v zádové oblasti a také v oblasti nohou.

Konstrukce a bezpečnost

Konstrukce lehátek má pevnou a stabilní základnu, vyrobenou z lehkého kovu, která zabrání případnému převrácení dítěte. Kromě kovové konstrukce jsou však k dostání i lehátka, s konstrukcí vyrobenou z masivu. Tyto lehátka jsou oproti kovovým dražší.

 • Nosnost lehátek je ve většině případů do cca 8 – 9 kg, lehátka pro starší děti mohou mít nosnost až cca 20 kg.
Tříbodové bezpečnostní pásy
MoMi vibrující lehátko s melodiemi Luis gray
 • Základním bezpečnostním prvkem je zde tříbodový nebo pětibodový bezpečnostní pás. Pásy musí být především pohodlné a nesmí nikde tlačit, proto vybírejte takové, které disponují kvalitním vyztužením.

Funkce

Vibrační lehátka jsou uzpůsobena tak, aby miminko nejen uklidnily, ale také zabavily. Z tohoto důvodu u nich můžete najít větší množství funkcí.
Základ u většiny vibračních lehátek tvoří:

 • Hrazdička s různými hračkami. Není tak vybavená, jako klasický dětská hrazda, kterou je možné umístit na zem a miminko pod ní položit, ale i zde máte k dispozici cca 2 – 3 různé hračky. Na hrazdičku však můžete pověsit kromě hraček, kterými disponuje i cokoliv jiného, nebo hračky občas vyměnit.
Blokovatelné houpání
MoMi lehátko Lumiwood Grey
 • Kromě hrazdičky je to dále možnost již zmíněného vibrování. To lze často nastavit od jemného po trochu silnější, a to v několika úrovních. Propracovanější lehátka mohou vibraci spustit i sama. V tomto případě se vibrace aktivuje při pohybu miminka.
 • U vibračních lehátek je velmi častá funkce uklidňujících melodií, zvuků z přírody nebo bílého šumu, který je pro miminka také velmi uklidňující. Každé lehátko má k dispozici několik různých melodií.
 • Některé dražší typy jsou vybaveny také funkcí houpání. Pokud tuto funkci lehátko má, mělo být doplněno také možností, zajistit se do stabilní polohy.
Od narození do 15 kg
Joie lehátko Dreamer portrait

Cena a značka

Kvalitní vibrační lehátka koupíte od známých značek, mezi které patří Caretero, Bright Starts, Fisher Price, Zopa, Baby Mix, Chicco a jiné.

 • Nejlevnější vibrační lehátka jsou k dostání za cca 700 Kč. I tato lehátka mají k dispozici několik stupňů vibrace. Mezi další funkce patří melodie a nechybí ani odnímatelná hrazdička.
 • Jestliže chcete pořídit miminko krásné a měkce polstrované lehátko, které má k dispozici veškeré funkce, vybírejte ho v cenovém rozpětí 1 – 2 000 Kč. Lehátka, jejichž cena šplhá nad 2 000 Kč, patří již ve většině případů do kategorie 2v1 a lze je předělat na malou houpačku.
S hrazdou
Ricokids vibrační lehátko s hrazdou růžová

Víte, že…?

Dětská lehátka patří stejně jako chodítka k výrobkům, které nejsou vhodné pro časté a zejména dlouhodobé používání, protože miminku neumožnují přirozený pohyb, díky nutnosti fixace v jedné poloze.

Otázky a odpovědi

Jak jsou vibrační lehátka napájena?

Vibrační lehátka potřebují pro svůj chod zdroj energie. Nejběžnější jsou v tomto případě lehátka, které je možné napájet pomocí baterií. Měně často je pak lehátko nutné zapnout do elektrické energie. V tomto případě se vám bude s lehátkem hůře manipulovat a nebude možné je vzít a umístit kamkoliv budete právě potřebovat.

Jak vybrat kvalitní lehátko?

Vibračních lehátek je na trhu k dostání opravdu velké množství. Pokud si chcete být jistí kvalitou provedení a tím, že je lehátko vyrobeno z bezpečných a certifikovaných materiálů, vybírejte je od kvalitních výrobců, kteří se zaměřují na dětské zboží.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Houpátko
Tříbodové bezpečnostní pásy
Blokovatelné houpání
Od narození do 15 kg
S hrazdou
Nastavitelné opěradlo
Image
Produkt
Divio vibrační lehátko houpátko 2v1 králíček prášek růžová
MoMi vibrující lehátko s melodiemi Luis gray
MoMi lehátko Lumiwood Grey
Joie lehátko Dreamer portrait
Ricokids vibrační lehátko s hrazdou růžová
MoMi lehátko Ebes 3v1 Birds
Výrobce
MoMi
MoMi
Joie
Ricokids
Mamido
Cena ca. 1 400 CZK ca. 1 100 CZK ca. 1 800 CZK ca. 2 500 CZK ca. 1 400 CZK ca. 2 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.