20 nejlepších vibračních lehátek 2023

Zabaví i utěší.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
MoMi vibrující lehátko s melodiemi Luis gray
80 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat vibrační lehátko

 • Dětské lehátko využije pro bezpečné uložení a zabavení miminka, ve chvílích, kdy potřebujete mít volné ruce.
 • Lehátka jsou vyrobena z kvalitních materiálů, mají pevnou konstrukci a tříbodový bezpečnostní pás.
 • Díky možnosti polohování je můžete použít již pro nejmenší děti.
 • Mnoho maminek využije vibrační lehátko i jako první dětskou židličku pro podávání příkrmů dětem, které ještě neumí sedět.

Vibrační lehátko - náš výběr

Vibrační lehátka Fisher Price

Fisher Price dětské sedátko GNR00
přečíst recenzi
Výrobce: Mattel
Značka: Fisher-Price
Nosnost: 9 kg
Barva: šedá
Fisher-Price sedátko Comfort curve deluxe
přečíst recenzi
Výrobce: Mattel
Značka: Fisher-Price
Určení: pro kluky a holky
Vibrující: ano
Fisher-Price 2v1 Oceán
přečíst recenzi
Výrobce: Mattel
Polohovací: ano
Hrající: ano
Vibrující: ano
Fisher-Price Comfort Curve Houpačka
přečíst recenzi
Výrobce: Mattel
Nosnost: 9 kg
Vibrující: ano

Vibrační lehátka Bright Starts

Vibrační lehátka do 18 kg

Zopa Relax Mint triangles
přečíst recenzi
Výrobce: ZOPA
Nosnost: 18 kg
Barva: zelená
Vibrující: ano
Kinderkraft Felio růžová
přečíst recenzi
Výrobce: KinderKraft
Nosnost: 18 kg
Polohovací: ano
Barva: růžová
Disney Baby houpátko vibrující Minnie Mouse Stars
přečíst recenzi
Výrobce: Disney
Značka: Disney Baby
Nosnost: 18 kg
Polohovací: ano
Zobrazit kompletní nabídku vibračních lehátek

Jak vybrat vibrační lehátko

Typy

Dětská lehátka jsou k dostání v několika provedeních, a podle toho, jak jsou vyrobena a co vše nabízí, je můžete používat již od narození, pokud nemají schopnost polohování, posloužím kojencům, kteří mohou nějakou dobu trávit v polosedu. Díky tomu může pozorovat, co se kolem něho děje a zabaví se například díky veselé hrazdičce.

 • Klasická – Lehátko, které vám poslouží podobně jako dětská autosedačka, je vyrobeno z pevné kovové nebo plastové konstrukce. Ta je potažena látkou, kterou můžete sundat a vyprat. Ty nejjednodušší lehátka nedisponují ani dětskou hrazdičkou a mimika tak mohou pouze pozorovat svět z vyvýšené polohy. Další typ už hrazdičku nabízí a v posledním případě mohou tato lehátka umožňovat i manuální houpání.
Vibrační lehátko
MoMi vibrující lehátko s melodiemi Luis gray
 • Interaktivní – Interaktivní lehátka už nabízí mnoho různých funkcí, často bývají doplněna hrazdičkou nebo dětským pultíkem. Interaktivní lehátka lze dále rozdělit do dvou skupin, oblíbená jsou zejména houpací lehátka.
Typ Popis
Polohovací Umožňuje nastavit výšku zádové opěrky. Lze je tedy umístit do vodorovné polohy, který lze zvednout do polosedu. Kromě polohování však umožňují i mnoho dalšího, jako je funkce houpání, různých melodií nebo světelných efektů.
Vibrační Tato lehátka jsou oblíbená hlavně díky různě nastavitelným stupňům vibrování, které dokáže miminko uklidnit a uspat. Kromě této funkce je i tento typ vybaven i dalšími možnostmi zabavení. Také vibrační lehátka však nabízí funkci polohování, a to v zádové oblasti a také v oblasti nohou.

Konstrukce a bezpečnost

Konstrukce lehátek má pevnou a stabilní základnu, vyrobenou z lehkého kovu, která zabrání případnému převrácení dítěte. Kromě kovové konstrukce jsou však k dostání i lehátka, s konstrukcí vyrobenou z masivu. Tyto lehátka jsou oproti kovovým dražší.

 • Nosnost lehátek je ve většině případů do cca 8 – 9 kg, lehátka pro starší děti mohou mít nosnost až cca 20 kg.
Vibrační lehátka Fisher Price
Fisher Price dětské sedátko GNR00
 • Základním bezpečnostním prvkem je zde tříbodový nebo pětibodový bezpečnostní pás. Pásy musí být především pohodlné a nesmí nikde tlačit, proto vybírejte takové, které disponují kvalitním vyztužením.

Funkce

Vibrační lehátka jsou uzpůsobena tak, aby miminko nejen uklidnily, ale také zabavily. Z tohoto důvodu u nich můžete najít větší množství funkcí.
Základ u většiny vibračních lehátek tvoří:

 • Hrazdička s různými hračkami. Není tak vybavená, jako klasický dětská hrazda, kterou je možné umístit na zem a miminko pod ní položit, ale i zde máte k dispozici cca 2 – 3 různé hračky. Na hrazdičku však můžete pověsit kromě hraček, kterými disponuje i cokoliv jiného, nebo hračky občas vyměnit.
Vibrační lehátka Bright Starts
Bright Starts Houpátko vibrující Toucan Tango Bouncer
 • Kromě hrazdičky je to dále možnost již zmíněného vibrování. To lze často nastavit od jemného po trochu silnější, a to v několika úrovních. Propracovanější lehátka mohou vibraci spustit i sama. V tomto případě se vibrace aktivuje při pohybu miminka.
 • U vibračních lehátek je velmi častá funkce uklidňujících melodií, zvuků z přírody nebo bílého šumu, který je pro miminka také velmi uklidňující. Každé lehátko má k dispozici několik různých melodií.
 • Některé dražší typy jsou vybaveny také funkcí houpání. Pokud tuto funkci lehátko má, mělo být doplněno také možností, zajistit se do stabilní polohy.
Vibrační lehátka do 18 kg
Ingenuity húpatko vibrující s melodií Cuddle Lamb

Cena a značka

Kvalitní vibrační lehátka koupíte od známých značek, mezi které patří Caretero, Bright Starts, Fisher Price, Zopa, Baby Mix, Chicco a jiné.

 • Nejlevnější vibrační lehátka jsou k dostání za cca 700 Kč. I tato lehátka mají k dispozici několik stupňů vibrace. Mezi další funkce patří melodie a nechybí ani odnímatelná hrazdička.
 • Jestliže chcete pořídit miminko krásné a měkce polstrované lehátko, které má k dispozici veškeré funkce, vybírejte ho v cenovém rozpětí 1 – 2 000 Kč. Lehátka, jejichž cena šplhá nad 2 000 Kč, patří již ve většině případů do kategorie 2v1 a lze je předělat na malou houpačku.
Vibrační lehátko
MoMi lehátko Glossy 3v1 Bunny

Víte, že…?

Dětská lehátka patří stejně jako chodítka k výrobkům, které nejsou vhodné pro časté a zejména dlouhodobé používání, protože miminku neumožnují přirozený pohyb, díky nutnosti fixace v jedné poloze.

Otázky a odpovědi

Jak jsou vibrační lehátka napájena?

Vibrační lehátka potřebují pro svůj chod zdroj energie. Nejběžnější jsou v tomto případě lehátka, které je možné napájet pomocí baterií. Měně často je pak lehátko nutné zapnout do elektrické energie. V tomto případě se vám bude s lehátkem hůře manipulovat a nebude možné je vzít a umístit kamkoliv budete právě potřebovat.

Jak vybrat kvalitní lehátko?

Vibračních lehátek je na trhu k dostání opravdu velké množství. Pokud si chcete být jistí kvalitou provedení a tím, že je lehátko vyrobeno z bezpečných a certifikovaných materiálů, vybírejte je od kvalitních výrobců, kteří se zaměřují na dětské zboží.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku vibračních lehátek