Vyhřívané rukavice

Zpříjemní Vám pobyt venku v zimě.

ca. 1 400 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 7 800 CZK
ca. 3 000 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 4 300 CZK

Jak vybrat vyhřívané rukavice

Zimu v rukavicích, prsty promrzlé takříkajíc až na kost zná každý. Studené prsty mohou pobyt v zimní přírodě či lyžování znepříjemnit. Zkoušeli jste už vyhřívací polštářky, ale tlačí vás a nevydrží dlouho? Možná je na čase podívat se po něčem spolehlivějším co vydrží mnohém déle a nebude již ždímat vaši peněženku.

Druhy rukavic

Ještě než poběžíte do prodejny či navštívíte elektronický obchod, rozmyslete si, jaké rukavice chcete a které vyhovují nejvíce.

Druh rukavic Popis
Palčáky Většina z vás jistě zná palčáky, kdy jsou všechny prsty kromě palce u sebe, což znamená, že lépe drží teplo. Nicméně se s nimi hůře manipuluje.
Prstové rukavice Vynikají pohodlnějším úchopem. Někomu v nich však může být chladněji, jelikož se prsty samy sebe navzájem nedotýkají.
Kombinace Oba výše uvedené druhy rukavic existují i ve vzájemné kombinaci. Můžete tak mít palčáky, kde jsou uvnitř tenké prstové rukavice.

Zateplení rukavic

I vyhřívané rukavice jsou vyrobeny z odolného a materiálu, který působí jako izolace tepla. Díky umělým vláknům můžete vybírat z dvojího typu zateplení.

Palcové
Therm-ic Warmer Ready blue
ca. 1 400 CZK
Aktuálni cena
 • PrimaLoft: Vysoce prodyšný, rychleschnoucí a voděodolný. Přirovnat jde k prachovému peří nejvyšší kvality.
 • Thinsulate: Nad úrovní hřejivosti kachního prachového peří je zateplení zvané Thinsulate. Dobře odolává vodě, čímž drží ruce v suchu.

Víte, že…?

K vyhřívání dochází i bez použití umělých vláken a to za pomoci vlny, která působí antimikrobiálně, nepohlcuje prachy a velmi dobře hřeje.

Baterie

Vyhřívané rukavice však teplo produkují, nikoliv udržují. Vše se děje za pomoci malé baterie ukryté v rukavicích. Baterie je malá a lehká. Její hmotnost se pohybuje kolem 70 g. Díky tom ani nepoznáte, že se v rukavicích ukrývá.

Lehké
Vnitřní vyhřívané rukavice VR-2 na 2×3 ks AA baterie
ca. 1 400 CZK
Aktuálni cena

Baterie je dobíjecí, tudíž jakmile dochází potřebná energie pro tvorbu tepla, jednoduše rukavice za pomoci kabelu zapojíte do elektrické zásuvky. Výrobci většinou uvádí dobu nabíjení kolem 4 hodin. Kvalitní baterie ve vyhřívaných rukavicích pak vydrží zhruba:

 • 4 -5 hodin při nejnižším stupni vyhřívání
 • 3- 4 hodiny při středním stupni vyhřívání
 • 2 hodiny při nejvyšším stupni vyhřívání

Ovšem profesionálnější rukavice bez problému vydrží až 10 hodin.

Lyžařské
Zanier Heat STX vyhřívané rukavice
ca. 7 800 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Při koupi se podívejte, zda jdou rukavice nabíjet i energií z powerbanky. Tudíž u rukavic musí být k dispozici i USB kabel, abyste mohli doplnit energii i na cestách.

Údržba vyhřívaných rukavic

Možná si po přečtení předchozího odstavce říkáte, jak vlastně budete o rukavice pečovat, když je v nich baterie. Ta je ovšem ukrytá v malém pouzdře, jednoduše ji tak vyndáte a rukavice vyperete. Ale pozor na aviváž a jiné prostředky, které by mohly funkčnost rukavic poškodit. Vždy používejte speciální šetrná máchadla.

Velikost vyhřívaných rukavic

Baterie nevadí ani při vybírání velikosti. Pro správnou velikost vyhřívaných rukavic byste se měli držet následujících rad.

Universální
Sunen Glovii vyhřívané světle šedé
ca. 3 000 CZK
Aktuálni cena

Aby vás rukavice hřály a plnily správně svou funkci, měly by na ruce být těsné, ale ne příliš. Jakékoliv tlačení nebo omezování pohybu prstů u prstových rukavic je špatné. Další pomůcka pro určení správné velikosti je velmi jednoduchá. Nandejte si rukavici a zatřepejte rukou, neměla spadnout a při ohnutí prstů vznikat boule na dlani.

Doplňky

I vyhřívané rukavice mohou mít doplňky, které jen posouvají samotné rukavice na vyšší úroveň.

 • Povrch rukavic pro ovládání obrazovky mobilního telefonu.
 • Mikrovlákno pro otření zamlžených brýlí.
 • Poutka pro upevnění na ruku či na holi.
 • Chránič kloubů zvyšující ochranu při pádu.
Na kočárek
Motocaddy Vyhřívané rukavice
ca. 1 600 CZK
Aktuálni cena

Nejznámější značky

Pořídit si vyhřívané rukavice není levnou záležitostí, proto je dobré pořídit si rukavice od kvalitní, známé a prověřené značky.

 • Thermic: Od roku 1975 se rakouská společnost věnuje výrobě vyhřívaných produktů od rukavic, přes ponožky, čepice až po vložky do bot. Ne nadarmo tak patří do skupiny světových lídrů péče o nohy sportovců.
 • Zanier: Motto této značky ukrývá slova jako inovace, znalosti a technický rozvoj. Díky testování jejich produktů v nejtěžších podmínkách, jsou jejich produkty oblíbené u mnoha sportovců.
 • Glovii: Výrobek nesoucí tuto značku je kvalitní a určitě neprohloupíte, když si ho pořídíte.

Cena

Po prostudování všech informací potřebných k výběru se nyní vrhneme na jejich cenu.

Na motorku
Gerbing Nubuk
ca. 4 300 CZK
Aktuálni cena

Cena do 2 000 Kč

Nižší cena rukavic bohužel odpovídá i jejich kvalitě a délce vyhřívání, kdy se na nejnižší intenzitu ohřejete pouhé dvě hodiny. To vám vystačí na krátkou procházku, ale na celý den je to nevyhovující.

Cena od 2 000 Kč do 5 000 Kč

Rukavice střední kategorie již vydrží déle, kolem 5 hodin, a jsou vybaveny zateplením Thinsulate, tedy vyšším stupněm.

Cena nad 5 000 Kč

Profesionální sportovci, kteří tráví celý den venku, potřebují na své cesty mnohem delší výdrž. Kvalitní rukavice se tak mohou vyšplhat až k 10 000 Kč.

Jméno
Palcové
Lehké
Lyžařské
Universální
Na kočárek
Na motorku
Image
Produkt
Therm-ic Warmer Ready blue
Vnitřní vyhřívané rukavice VR-2 na 2×3 ks AA baterie
Zanier Heat STX vyhřívané rukavice
Sunen Glovii vyhřívané světle šedé
Motocaddy Vyhřívané rukavice
Gerbing Nubuk
Cena ca. 1 400 CZK ca. 1 400 CZK ca. 7 800 CZK ca. 3 000 CZK ca. 1 600 CZK ca. 4 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena