Nejlepší zahradní polohovací křesla 2024 a jak vybrat

Nejpohodlnější možnost relaxace.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Livarno Home Toronto antracit 2 ks
91 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat zahradní polohovací křeslo

  • Zahradní sedací nábytek je základním vybavením každého exteriéru, terasy, pergoly nebo balkonu.
  • Nepostradatelnou součástí je pak zejména pohodlné sezení, které může být řešeno formou židlí, křesílek, pohovek, houpaček atd.
  • Polohovací křesla patří díky své variabilitě mezi nejpohodlnější možnost, jak relaxovat na čerstvém vzduchu.

Zahradní polohovací křeslo - náš výběr

Livarno Home Toronto antracit 2 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Livarno Home
Druh materiálu: kov
Výška: 110 cm
Šířka: 58 cm
Hloubka sedáku: 67 cm
Nosnost: 150 kg
Zobrazit více
Polohovatelné: ano
Hmotnost: 4.5 kg
Barva: antracitová-Šedá
Zahradní polohovací křeslo Livarno Home Toronto v antracitovém provedení, 2 kusy, je vhodné pro zahradu, balkon či terasu. Konstrukce je z lehkého hliníku s práškovým lakováním a opěradlo se dá nastavit do 7 poloh. Materiál je odolný vůči vnějším vlivům a UV záření. Nosnost je cca 150 kg na křeslo. Rozměry jsou 58 x 110 x 67 cm (šířka x výška x hloubka) a hmotnost 4,5 kg.
Zobrazit méně
Livarno Home Hliníkové polohovací křeslo Toronto, antracitová
přečíst recenzi
Výrobce: Livarno Home
Zobrazit více
Livarno Home Hliníkové polohovací křeslo Toronto v antracitovém provedení je vhodné pro použití na balkóně, v zahradě či na terase. Udávaná max. nosnost je 150 kg. Díky hliníkovému rámu s práškovým nástřikem je odolné proti povětrnostním vlivům, UV záření a opotřebení. Nabízí 7 poloh pro sezení nebo ležení.
Zobrazit méně

Dřevěná zahradní polohovací křesla

ROJAPLAST zahradní dřevěné Křeslo LUISA
Výrobce: Rojaplast
Druh materiálu: dřevo
Výška: 110 cm
Šířka: 60 cm
Hloubka sedáku: 67 cm
Výška sedáku: 42 cm
Zobrazit více
Nosnost: 100 kg
Polohovatelné: ano
Hmotnost: 8 kg
Barva: hnědá - lakovaná
Zahradní polohovací křeslo LUISA od ROJAPLAST je vyrobené z lakovaného borovicového dřeva s FSC certifikací. Křeslo má výšku 110 cm, šířku 60 cm, hloubku 67 cm a hmotnost 8 kg. Nosnost je 100 kg, výška sedu od země činí 42 cm a hloubka sedu 44 cm. K dispozici je také související stůl a lavice.
Zobrazit méně
Doppler DOVER dřevěné polohovací zahradní křeslo
Výrobce: Doppler
Zobrazit více
Polohovací zahradní křeslo DOVER značky DOPPLER je vyrobeno ze severské borovice. Konstrukce obsahuje nerezavějící kování a má rozměry 54 x 62,5 x 105 cm. Opěradlo nabízí několik poloh pro pohodlí. Sedák má rozměry 48 x 44,5 cm a područky 54 cm.
Zobrazit méně
Křeslo plohovací Sorrento
přečíst recenzi
Výrobce: Rojaplast
Druh materiálu: dřevo
Výška: 103 cm
Šířka: 63 cm
Hloubka sedáku: 40 cm
Výška sedáku: 44 cm
Zobrazit více
Nosnost: 100 kg
Polohovatelné: ano
Hmotnost: 5 kg
Barva: mořená
Křeslo Sorrento s polohovací funkcí je vyrobeno z borovice s certifikátem FSC. Rozměry sedadla jsou 103 x 63 x 72 cm (v x š x h) s výškou sedu 44 cm a pohodlnou hloubkou 40 cm. Křeslo unese až 100 kg, váží 5 kg a balení obsahuje 1 kus.
Zobrazit méně

Kovová zahradní polohovací křesla

ROJAPLAST KOVOVÉ POLOHOVACÍ KŘESLO zwmc- 38
Výrobce: Rojaplast
Druh materiálu: kov
Barva: černá
Zobrazit více
Kovové polohovací křeslo ROJAPLAST ZWMC 38 slouží jako posezení na zahradě, terase nebo balkóně. Je křeslo lehké (7kg) a stabilní, s nosností 100kg. Výška sedu od země je 44 cm, šířka 60,5 cm a hloubka 68 cm. Ochrana kovu je provedena práškovou barvou, materiál je černý kov. Balení obsahuje jedno křeslo.
Zobrazit méně
Křeslo AN2320 OXFORD béžová
Výrobce: Tradgard
Druh materiálu: textil
Výška: 114 cm
Šířka: 65 cm
Hloubka sedáku: 165 cm
Výška sedáku: 50 cm
Zobrazit více
Nosnost: 100 kg
Polohovatelné: ano
Hmotnost: 11 kg
Křeslo AN2320 OXFORD má kovový rám a béžovou textilii z materiálu OXFORD. Vlastnosti zahrnují skládací konstrukci, područky, malý polštářek na hlavu a nastavitelnou podnožku. Výrobek má výšku 114/78cm, šířku 65cm, hloubku 90/165cm, váhu 11kg a nosnost 100kg. Dodává se v kartonovém balení o rozměrech 98x16x67cm.
Zobrazit méně
Křeslo ANGELA polohovací ZWC-63
přečíst recenzi
Výrobce: Tradgard
Druh materiálu: kov
Výška: 110 cm
Šířka: 68 cm
Hloubka sedáku: 44 cm
Nosnost: 100 kg
Zobrazit více
Polohovatelné: ano
Hmotnost: 9 kg
Polohovací zahradní křeslo ANGELA ZWC-63 s hliníkovým rámem nabízí šest poloh. Textilní sedák má rozměry 4x4 mm, opěradlo 68 cm, výška sedu od země činí 43 cm. Konstrukce s nosností 100 kg má područky z polywoodu v teakovém odstínu. Kombinovatelnost se stolem a lehátkem z téže řady.
Zobrazit méně

Plastová zahradní polohovací křesla

ALLIBERT zahradní plastové polohovací křeslo VERMONT cappuchino
přečíst recenzi
Výrobce: Alibert
Druh materiálu: plast
Výška: 108 cm
Šířka: 64 cm
Hloubka sedáku: 68 cm
Výška sedáku: 41 cm
Zobrazit více
Nosnost: 110 kg
Polohovatelné: ano
Hmotnost: 9.5 kg
Barva: cappuccino
ALLIBERT zahradní plastové polohovací křeslo VERMONT cappuchino je vyrobeno z lisovaného plastu s imitací ratanu. Výška sedu je 41 cm, šířka 64 cm a hloubka 68 cm. Křeslo váží 9,5 kg a má nosnost 110 kg. Opěrka zad je nastavitelná (výška 108 cm) a balení obsahuje pískovou podušku.
Zobrazit méně
Bibl YUMA polohovací zahradní křeslo
přečíst recenzi
Výrobce: Bibl brno
Druh materiálu: plast
Výška: 106 cm
Šířka: 59 cm
Nosnost: 100 kg
Barva: bílá
Zobrazit více
Hmotnost: 6.2 kg
Polohovací zahradní křeslo Yuma je vyrobeno z plastu a určeno pro venkovní použití. Lze jej nastavit téměř do vodorovné polohy pomocí opěrek na rukou. Materiál se vyznačuje pevností, snadnou údržbou a možností skladování. UV filtry zaručují stálost barev a dlouhodobou odolnost. Rozměry: 60x61x109 cm. Možnost dokoupení polštáře.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Zahradní polohovací křeslo

Jak vybrat zahradní polohovací křeslo

Materiál

Zahradní židle a křesla se vyrábí z nejrůznějších materiálů. V tabulce níže najdete nabídku materiálů, které najdete i na modelech polohovacích křesel s podnožkou.

MateriálPopis výrobku
KovKřesílka s kovovou konstrukcí disponují zejména dlouhou životností a také snadnou údržbou. Nejčastěji se využívá ocel nebo hliník. V případě kovových výpletů je vhodné použití textilních polstrů, díky kterým bude sezení pohodlnější.
PlastPlastové varianty jsou méně časté. Jejich výhodou je malá váha, široká nabídka barevných provedení a nízká pořizovací cena. Barevné výrobky mohou ale časem vyblednout vlivem slunečního záření a také je třeba jejich zajištění proti silnému větru.
DřevoLehátka se vyrábí jak z tuzemských dřevin (dub, buk, borovice, smrk) tak z exotických (teak, eukalypt, bambus, ratan), které je odolnější. Každé dřevo má pak své specifické vlastnosti. O dřevěný nábytek je nutné řádně pečovat (moření, lakování, napouštění voskem atd.), jen tak zajistíte opravdu dlouhou životnost. Obecně je dřevěný nábytek považován za opravdu pevný a odolný.
Umělý ratanMateriál vyrobený z polyratanu zdárně imituje přírodní ratan. Oproti němu je ale odolnější vůči nepříznivým vlivům počasí. Nábytek je dále poměrně lehký, snadný na údržbu, stálobarevný a cenově dostupný.
TextilVyužívá se na výplety křesílek nebo na polstry, podsedáky a polštářky. Textil zajišťuje pohodlné sezení. Na druhou stranu se jedná o materiál nevhodný k přímému vystavování nepříznivému počasí (déšť, sníh). Nábytek s textilním výpletem se hodí zejména do altánů, pergol, zastřešených teras atd.
Manželé relaxují v zahradních křeslech

Zahradní křeslo by Vám mělo poskytnout kýžené pohodlí, iStock / Hero Images

Hmotnost

Tento parametr se odvíjí od použitého materiálu a je důležitý kvůli manipulaci s nábytkem. Mezi nejlehčí patří plastová křesla. Jejich váha se může pohybovat i pod hranici dvou kilogramů. Nejtěžší pak budou pravděpodobně kovové nebo dřevěné modely. Zde počítejte s váhou minimálně kolem 5 až 8 kilogramy, robustnější křesla např. z exotického dřeva mohou překročit i hodnotu 15 kg.

Konstrukce

Z hlediska konstrukce je třeba dbát na dva základní faktory a to odolnost, respektive odolnost zvoleného materiálu vůči nepřízni počasí a také kvalitu zpracování. Kvalitně zpracovaný nábytek poznáte tak, že bude mít hladké zabroušené hrany, které se nebudou nijak třepit. Dále je důležitá pevnost konstrukce, souměrná vrstva případného nátěru, zabroušené sváry, pevně držící šrouby a vruty se zapuštěnými hlavami atd. U polohování je velmi důležité, aby bylo co nejsnadnější.

Víte, že…?

Zahradní polohovací křeslo
Livarno Home Toronto antracit 2 ks

Při nákupu křesel zohledněte také podlahu nebo místo, kde bude primárně stát. U dlažby se širokými spárami nebo přímo na trávník nedávejte křeslo s úzkými nožkami. Mohlo by zapadnout do mezer nebo se zabodnout do zeminy. Těžké kovové křeslo pak může poškrábat dřevěnou podlahu apod.

Křesla v zahradě

I lenější křesla by měla mít dostatečně odolnou konstrukci, iStock / Konoplytska

Výrobci a ceny

Mezi výrobce zahradních polohovacích křesel, která jsou opatřena také podnožkou, patří např. Patio, MWH, vidaXL nebo Nordic Experience.

  • Do částky 3000 Kč koupíte především křesla z plastu nebo s jednoduchou ocelovou konstrukcí, které jsou velmi často opatřeny také sedákem z textilu.
  • V cenové relaci 3000 Kč až 10000 Kč najdete křesla ze dřeva nebo s hliníkovou konstrukcí s textilním výpletem nebo doplněná sedákem. I tato křesílka mají zpravidla jednoduchý tvar.
  • Od částky 10000 Kč již můžete koupit také designové modely např. z ratanu nebo kovu. Velmi často se setkáte s tím, že podnožka není přímo součástí křesla, ale jako samostatný doplněk. Cena těchto křesílek se pak může vyšplhat až k částce 40000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat zahradní polohovatelné křeslo?

Křesílka bývají obecně výškově menší než židle, ale také širší, což přináší vyšší komfort při sezení. Obojí je pak ideální vyzkoušet. Do křesla by se vám mělo pohodlně sedat, ale také lehce vstávat. Zpravidla se výška pohybuje mezi 43 až 47 cm. Šířka se pak většinou uvádí 50 až 70 cm, někdy i více. Jak u židlí, tak i u křesel je velmi důležitý opěrák, který musí poskytnout dostatečnou oporu pro záda. Jeho hloubka by měla zajišťovat to, aby bylo možné se o něj opřít celými zády. Také by opěradlo mělo svírat se sedákem úhel větší než je 90°, často se doporučuje až 135°.

Jakou nosnost mohou křesla mít?

Nejnižší doporučená nosnost u sedacího nábytku je 100 kg. To by měly splňovat i nejlevnější plastové židle. Samozřejmě platí, že čím kvalitnější materiál bude na výrobu křesel použit, tím vyšší bude také nosnost. U kovových křesel nebo z exotických dřevin se můžete setkat i s hodnotami několik stovek kilogramů. U nosnosti je vždy dobré ponechat rezervu, protože vaše případné návštěvy mohou vážit více než např. členové vaší rodiny.
Zobrazit kompletní nabídku Zahradní polohovací křeslo