Zahradní postel

Užijte si pohodu a relax.

ca. 18 000 CZK
ca. 6 000 CZK
ca. 10 900 CZK
ca. 3 000 CZK
ca. 25 000 CZK

Zahradní nábytek má celou řadu podob – od jednoduchých židlí a stolů, přes opalovací lehátka, lavičky až po trendy nábytek jako jsou právě zahradní postele a pohovky. Jedná se o vysoce designový nábytek, který dotvoří vzhled vaší zahrady a zároveň zajistí pohodlné místo pro relaxaci za letních slunných dní.

Typy

Jednotlivé typy se od sebe liší svým vzhledem a na našem trhu narazíte např. na:

 • Postel – jednolůžko, dvoulůžko
 • Houpací postel, lehátko
 • Lehátka s baldachýnem
 • Pohovky s nebo bez zastřešení
 • Kombinovaný nábytek – složený funguje jako lůžko, rozložený jako sedací nábytek a další
Ratanová zahradní postel ISLAND DEU XXL max hnědá 230cm
ca. 18 000 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Pokud si chcete užívat pohodlí např. u vody nebo na letní dovolené v pronajaté chatě, můžete se podívat na samonafukovací lehátka nebo pytle. Nejsou tak elegantní jako zahradní lůžka, ale v provizorním prostředí vám zajistí dostatečné pohodlí pro relaxaci.

Materiál

Konstrukce zahradních lůžek se zpravidla vyrábí z ratanu, kovu nebo dřeva.

Ratan

Zahradní nábytek se vyrábí jak z přírodního ratanu, tak z uměle vytvořeného tzv. poyrattanu. Vzhledově jsou si velmi podobné a nábytek z nich vypadá velmi elegantně a luxusně.

Melfin Ratanová zahradní postel STELA RELAX 860
ca. 6 000 CZK
Aktuálni cena
 • Přírodní ratan – jedná se o zpracovanou liánu z jihovýchodní Asie; nábytek z ní je stylový, lehký, ale zároveň pevný, poměrně dobře cenově dostupný
 • Polyrattan – byl vyvinut speciálně pro výrobu zahradního nábytku; je velmi stabilní a dobře se udržuje (je odolní proti skvrnám); výhodou je i odolnost vůči povětrnostním vlivům (slunce, déšť, mráz)

Kov

Asi nejčastěji se setkáte s hliníkovou konstrukcí. Z dalších kovových materiálů se používá např. ocel. Tento typ postelí má zpravidla velmi jednoduchý ale i neotřelý design. Najdete varianty s pevnou konstrukcí nebo zpracované jako houpací lehátka.

Dřevo

Dřevo je oblíbený přírodní materiál. Výrobky z něho jsou zpravidla velmi kvalitně zpracované. Používá se zejména borovice, ale v případě zahradních lůžek velmi často narazíte na teakové dřevo. Jedná se o dřevo pocházející z jižní a jihovýchodní Asie. Jeho barva je medově nebo čokoládově hnědá s pravidelnou kresbou. Mezi jeho vlastnosti patří pevnost, tvrdost a vláčnost. Obsahuje přírodní oleje, které brání navlhnutí, navíc je odolné proti nejrůznějším škůdcům. Dřevo si ponechává své vlastnosti za každého počasí, je tedy mimořádně vhodné pro výrobu venkovního nábytku.

Meedo Zahradní denní postel 2 v 1 s poduškami 190 cm masivní akácie
ca. 10 900 CZK
Aktuálni cena

Textilie

Jednoduché zahradní postele sestávají z kovové konstrukce potažené textilií zpravidla polyesterové. Stejný materiál je použitý i na stříšku nebo baldachýn, případně polštářky, které bývají součástí. U těchto modelů je důležité, aby byl materiál snadno čistitelný, protože ho pravděpodobně nebudete moci sejmout a vyprat.
Ratanová a dřevěná lůžka již mohou být opatřeny pohodlným polstrováním a sedáky různých výšek. Tyto doplňky jsou většinou vyrobeny z „venkovních“ látek, které jsou vyplněny rychleschnoucí pěnou. Díky tomu mohou být součástí nábytku po celý rok.

Víte, že…?

Zahradní postele si své místo na českých zahradách teprve hledají. Především ty, které najdete v horním cenovém spektru, jsou svým způsobem dekorativním prvkem, který může plně nahradit pergolu s posezením.

Rozměry, tvar

Rozměry se liší s ohledem na to, jestli se jedná o jednolůžko, pohovku, nebo dvoulůžkovou postel. Hodnoty se zpravidla neliší od nábytku, který je určený do interiéru. Zajímavý pro vás může být údaj o hmotnosti, který se mnohdy pohybuje i mezi 100 – 200 kg. U jednodušších modelů je hmotnost samozřejmě nižší.
Tvar lůžek je buď standartní tedy obdélník, nebo čtverec, ale najdete i modely oválné nebo dokonce kulaté.

vidaXL Zahradní postel s baldachýnem a polštářem hnědá 48078
ca. 3 000 CZK
Aktuálni cena

Zastínění

Většina výrobků, které jsou označeny jako zahradní postel má jako součást konstrukce také zastínění. To může mít následující podobu:

 • Textilní stříška
 • Skládací stínítko, clona
 • Baldachýn
 • Nebesa
 • Střešní konstrukce ze stejného materiálu jako je celé lehátko
 • Integrovaný slunečník

Doplňky

Doplňky se liší u jednotlivých výrobců. U jednoduchých lehátek si můžete připlatit např. za zastínění lůžka nebo polštáře ve stejném dekoru. U luxusních produktů budete mít pravděpodobně v základu pouze konstrukci postele a další (např. matrace, polštáře, sedáky, závěsy apod.) budete muset dokoupit zvlášť. Na druhou stranu budete mít zřejmě možnost vybírat z různých materiálů a barevných provedení, takže si svou novou zahradní postel zabydlíte přesně podle vašich představ.

DIMENZA Zahradní postel MONTEREY – šedá
ca. 25 000 CZK
Aktuálni cena

Výrobci a ceny

Značka Popis Cenové rozpětí
Hartman Tato značka má v nabídce jak zahradní lehátka, tak postele, které se vyznačují jednoduchostí i zajímavým designem. Výrobky jsou kombinací hliníku, rychleschnoucí pěny a potahoviny Sunbrella. Od 4500,- Kč do 100000,- Kč
HANSCRAFT Jedná se o maloobchodní, velkoobchodní a výrobní společnost. Její specializací je wellness a domácí lázně. V nabídce najdete jednoduchá, ale i vysoce designová lehátka, houpací lehátka a postele. Od 4000,- Kč do 12000,- Kč
Royal Botania Tento belgický výrobce se specializuje na luxusní zahradní nábytek. Produkty této značky se vyznačují svou kvalitou a detailním zpracováním. Od 65000,- Kč do 270000,- Kč