Nejlepší zahradní postele 2024 a jak vybrat

Užijte si pohodu a relax.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Melfin Ratanová zahradní postel BELA RTL198 černá

Jak vybrat zahradní postel

 • Zahradní nábytek má celou řadu podob – od jednoduchých židlí a stolů, přes opalovací lehátka, lavičky až po trendy nábytek jako jsou právě zahradní postele a pohovky.
 • Jedná se o vysoce designový nábytek, který dotvoří vzhled vaší zahrady a zároveň zajistí pohodlné místo pro relaxaci za letních slunných dní.
 • To, jak bude zahradní postel vypadat určuje z velké části výrobní materiál.
 • Rozměry se liší s ohledem na to, jestli se jedná o jednolůžko, pohovku, nebo dvoulůžkovou postel.

Zahradní postel - náš výběr

Melfin Ratanová zahradní postel BELA RTL198 černá
Druh materiálu: ratan
Zobrazit více
Zahradní postel Melfin Ratanová BELA RTL198 disponuje odnímatelnou střechou pro využití na terase, balkoně či v zahradě. Opěradlo lze nastavit, nabízí stabilní dvojité podpěry pro hlavu a nohy ve 4 výškách. Materiál je moderní ratan, odolný proti nečistotám. Matrace má tloušťku 7 cm a odpudivost vody.
Zobrazit méně

Zahradní postele se stříškou

Max-i Zahradní postel, šedá, pro dvě osoby, MULTINA
Zobrazit více
Zahradní postel Max-i od MULTINA je určena pro dvě osoby s nosností až 180 kg. Je vyrobena z oceli a polyesteru v šedém provedení. Celkové rozměry činí 204x180x147 cm a plocha na spaní má rozměry 140x204 cm. K posteli je přidán baldachýn a dva zahradní polštáře. Dodává se v demontovaném stavu.
Zobrazit méně

Zahradní houpací postele

Zahradní houpací postel Vivere Double Chaise Rocker, Sienna
Výrobce: Hanscraft
Hmotnost: 38 kg
Zobrazit více
Zahradní houpací postel Vivere Double Chaise Rocker Sienna nabízí možnost relaxace ve venkovním prostředí. Její integrovaný baldachýn poskytuje stín a ochranu před sluncem. Postel je dostatečně velká pro dvě dospělé (190 x 142 x 178 cm) a vyrobena z polyesterové síťoviny. Ocelová konstrukce má nosnost 204 kg a je chráněna pogumovanou vrstvou Soft-Touch.
Zobrazit méně
VIVERE DOUBLE CHAISE ROCKER zelené jablko
Délka: 190 cm
Šířka: 142 cm
Výška: 178 cm
Nosnost: 204 kg
Zobrazit více
Zahradní houpací postel Vivere Double Chaise Rocker nabízí řešení pro venkovní relaxaci. Disponuje integrovaným baldachýnem pro stínování a má konstrukci z oceli. Rozměry postele činí 190 x 142 x 178 cm (D x Š x V) a její nosnost je 204 kg. Kosmický design je ztvárněn zelenou barvou (Green Apple).
Zobrazit méně

Zahradní ratanové postele

Melfin Ratanová zahradní postel BELA RTL198 černá
Druh materiálu: ratan
Zobrazit více
Zahradní postel Melfin Ratanová BELA RTL198 disponuje odnímatelnou střechou pro využití na terase, balkoně či v zahradě. Opěradlo lze nastavit, nabízí stabilní dvojité podpěry pro hlavu a nohy ve 4 výškách. Materiál je moderní ratan, odolný proti nečistotám. Matrace má tloušťku 7 cm a odpudivost vody.
Zobrazit méně

Zahradní postele s nebesy

Blumfeldt Eremitage Double XL, sluneční, 2 osoby, ocelový rám, sluneční střecha, závěsy (GDW20-EremDouXL-CRM)
Výrobce: Blumfeldt
Zobrazit více
Zahradní postel Blumfeldt Eremitage Double XL je navržena pro dvě osoby. Je vyrobena z práškově lakovaného ocelového rámu a má maximální nosnost 200 kg. Poskytuje dvě extra široké ložné plochy, sluneční střechu a čtyři boční závěsy pro soukromí. Opěrky zad lze nastavit v pěti pozicích a matrace má tloušťku 11 cm.
Zobrazit méně
Blumfeldt Eremitage Double Lux 4 polohy ležení, 6 cm čalounění GDW20-EremDLSun-DGR
Výrobce: Blumfeldt
Zobrazit více
Zahradní postel Blumfeldt Eremitage Double Lux nabízí čtyři polohy ležení a 6 cm čalounění. Ocelový rám s práškovou úpravou zaručuje stabilitu a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Závěsy, potahy a střecha jsou vyrobeny z nepromokavého polyesteru. Vhodná pro dva lidi a ideální pro odpočinek v exteriéru.
Zobrazit méně
Goodhome Zahradní houpací lehátko Moskytiera
Výrobce: Modern Home
Hmotnost: 36.4 kg
Zobrazit více
Zahradní houpací lehátko Goodhome Moskytiera se pyšní moskytiérou, která chrání proti nepříjemnému hmyzu. Moskytiéra lze uzavřít zipem, přivázat k boční části nebo odejmout. Stříška zahrnuje ochranu proti slunci. Lehátko je zavěšeno na řetězu a upevněno pevným rámem.
Zobrazit méně
vidaXL Marketos se závěsy polyratan šedá
Výrobce: Shumee
Zobrazit více
Zahradní lehátko vidaXL Marketos určené pro 2 osoby kombinuje polyratanový materiál, ocelový práškově natřený rám a 100% polyesterové podušky a závěsy. Nabízí 7 nastavitelných poloh, celkové rozměry 197 x 140 x 180 cm (D x Š x V) a 6 cm tlusté podušky. Balení zahrnuje 1 lehátko, 2 podušky a 1 sadu závěsů. Barva ratanu je šedá a podušek a závěsů tmavě šedá.
Zobrazit méně
vidaXL Marketos Dvojité s nebesy polyratan černé
Výrobce: Shumee
Druh materiálu: umělý ratan, ocel
Délka: 197 cm
Šířka: 140 cm
Výška: 250 cm
Hmotnost: 46 kg
Zobrazit více
Zahradní lehátko pro dvojici vidiaXL Marketos, vyrobené z odolného černého PE ratanu, disponuje ocelovým rámem s práškovým nástřikem pro stabilní konstrukci. Celkové rozměry rozkládacího lehátka jsou 197 x 140 x 250 cm (včetně stříšky). Balení zahrnuje také dvě podušky a sadu závěsů.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Zahradní postel

Jak vybrat zahradní postel

Typy

Jednotlivé typy se od sebe liší svým vzhledem a na našem trhu narazíte např. na:

 • Postel – jednolůžko, dvoulůžko
 • Houpací postel, lehátko
 • Lehátka s baldachýnem
 • Pohovky s nebo bez zastřešení
 • Kombinovaný nábytek – složený funguje jako lůžko, rozložený jako sedací nábytek a další

Víte, že…?

Pokud si chcete užívat pohodlí např. u vody nebo na letní dovolené v pronajaté chatě, můžete se podívat na samonafukovací lehátka nebo pytle. Nejsou tak elegantní jako zahradní lůžka, ale v provizorním prostředí vám zajistí dostatečné pohodlí pro relaxaci.

Osvětlená zahradní postel

Zahradní postel může být luxusní záležitostí, iStock / BrilliantEye

Materiál

Konstrukce zahradních lůžek se zpravidla vyrábí z ratanu, kovu nebo dřeva.

Ratan

Zahradní postel
Melfin Ratanová zahradní postel BELA RTL198 černá

Zahradní nábytek se vyrábí jak z přírodního ratanu, tak z uměle vytvořeného tzv. poyrattanu. Vzhledově jsou si velmi podobné a nábytek z nich vypadá velmi elegantně a luxusně.

 • Přírodní ratan – jedná se o zpracovanou liánu z jihovýchodní Asie; nábytek z ní je stylový, lehký, ale zároveň pevný, poměrně dobře cenově dostupný
 • Polyrattan – byl vyvinut speciálně pro výrobu zahradního nábytku; je velmi stabilní a dobře se udržuje (je odolní proti skvrnám); výhodou je i odolnost vůči povětrnostním vlivům (slunce, déšť, mráz)

Kov

Asi nejčastěji se setkáte s hliníkovou konstrukcí. Z dalších kovových materiálů se používá např. ocel. Tento typ postelí má zpravidla velmi jednoduchý ale i neotřelý design. Najdete varianty s pevnou konstrukcí nebo zpracované jako houpací lehátka.

Dřevo

Dřevo je oblíbený přírodní materiál. Výrobky z něho jsou zpravidla velmi kvalitně zpracované. Používá se zejména borovice, ale v případě zahradních lůžek velmi často narazíte na teakové dřevo. Jedná se o dřevo pocházející z jižní a jihovýchodní Asie. Jeho barva je medově nebo čokoládově hnědá s pravidelnou kresbou. Mezi jeho vlastnosti patří pevnost, tvrdost a vláčnost. Obsahuje přírodní oleje, které brání navlhnutí, navíc je odolné proti nejrůznějším škůdcům. Dřevo si ponechává své vlastnosti za každého počasí, je tedy mimořádně vhodné pro výrobu venkovního nábytku.

Textilie

Zahradní postele se stříškou
Max-i Zahradní postel, šedá, pro dvě osoby, MULTINA

Jednoduché zahradní postele sestávají z kovové konstrukce potažené textilií zpravidla polyesterové. Stejný materiál je použitý i na stříšku nebo baldachýn, případně polštářky, které bývají součástí. U těchto modelů je důležité, aby byl materiál snadno čistitelný, protože ho pravděpodobně nebudete moci sejmout a vyprat.

 • Ratanová a dřevěná lůžka již mohou být opatřeny pohodlným polstrováním a sedáky různých výšek. Tyto doplňky jsou většinou vyrobeny z „venkovních“ látek, které jsou vyplněny rychleschnoucí pěnou. Díky tomu mohou být součástí nábytku po celý rok.

Víte, že…?

Zahradní postele si své místo na českých zahradách teprve hledají. Především ty, které najdete v horním cenovém spektru, jsou svým způsobem dekorativním prvkem, který může plně nahradit pergolu s posezením.

Nábytek na terase

Zahradní nábytek musí odolat nešvarům počasí, iStock / russwitherington1

Rozměry, tvar

Rozměry se liší s ohledem na to, jestli se jedná o jednolůžko, pohovku, nebo dvoulůžkovou postel. Hodnoty se zpravidla neliší od nábytku, který je určený do interiéru. Zajímavý pro vás může být údaj o hmotnosti, který se mnohdy pohybuje i mezi 100 – 200 kg. U jednodušších modelů je hmotnost samozřejmě nižší.
Tvar lůžek je buď standartní tedy obdélník, nebo čtverec, ale najdete i modely oválné nebo dokonce kulaté.

Zastínění

Zahradní houpací postele
Zahradní houpací postel Vivere Double Chaise Rocker, Sienna

Většina výrobků, které jsou označeny jako zahradní postel má jako součást konstrukce také zastínění. To může mít následující podobu:

 • Textilní stříška
 • Skládací stínítko, clona
 • Baldachýn
 • Nebesa
 • Střešní konstrukce ze stejného materiálu jako je celé lehátko
 • Integrovaný slunečník

Doplňky

Doplňky se liší u jednotlivých výrobců. U jednoduchých lehátek si můžete připlatit např. za zastínění lůžka nebo polštáře ve stejném dekoru. U luxusních produktů budete mít pravděpodobně v základu pouze konstrukci postele a další (např. matrace, polštáře, sedáky, závěsy apod.) budete muset dokoupit zvlášť. Na druhou stranu budete mít zřejmě možnost vybírat z různých materiálů a barevných provedení, takže si svou novou zahradní postel zabydlíte přesně podle vašich představ.

Výrobci a ceny

ZnačkaPopisCenové rozpětí
HartmanTato značka má v nabídce jak zahradní lehátka, tak postele, které se vyznačují jednoduchostí i zajímavým designem. Výrobky jsou kombinací hliníku, rychleschnoucí pěny a potahoviny Sunbrella.Od 4500,- Kč do 100000,- Kč
HANSCRAFTJedná se o maloobchodní, velkoobchodní a výrobní společnost. Její specializací je wellness a domácí lázně. V nabídce najdete jednoduchá, ale i vysoce designová lehátka, houpací lehátka a postele.Od 4000,- Kč do 12000,- Kč
Royal BotaniaTento belgický výrobce se specializuje na luxusní zahradní nábytek. Produkty této značky se vyznačují svou kvalitou a detailním zpracováním.Od 65000,- Kč do 270000,- Kč

Otázky a odpovědi

Jaké doplňky lze k posteli přikoupit?

Doplňky se liší u jednotlivých výrobců. U jednoduchých lehátek si můžete připlatit např. za zastínění lůžka nebo polštáře ve stejném dekoru. U luxusních produktů budete mít pravděpodobně v základu pouze konstrukci postele a další (např. matrace, polštáře, sedáky, závěsy apod.) budete muset dokoupit zvlášť. Na druhou stranu budete mít zřejmě možnost vybírat z různých materiálů a barevných provedení, takže si svou novou zahradní postel zabydlíte přesně podle vašich představ.

Jak vybrat zahradní postel?

Zahradní postele mají mnoho podob a vybírat tak budete podle stylu, který je Vám blízký. Podle toho, kolik místa můžete posteli vyhradit, můžete koupit jednolůžko nebo dvojlůžko.
Zobrazit kompletní nabídku Zahradní postel