Nejlepší AKU bourací kladiva 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
DeWalt DCH172N

Jak vybrat AKU bourací kladivo

Při výběru aku bouracího kladiva je důležité zvážit několik klíčových aspektů, které ovlivní jeho funkčnost a pohodlí při práci:

 • Výkon: Hlavním ukazatelem výkonu je síla úderu (udávaná v joulech) a počet úderů za minutu. Vyšší hodnoty naznačují lepší schopnost kladiva zvládnout náročné práce.
 • Kapacita akumulátoru: Zjistěte, jaký je kapacita baterie vyjádřena v ampérhodinách (Ah). Vyšší kapacita znamená delší provozní dobu na jedno nabití.
 • Hmotnost a ergonomie: Důležité je, aby kladivo nebylo příliš těžké, a aby mělo ergonomicky tvarovanou rukojeť, což sníží únavu při dlouhodobé práci.
 • SDS systém: Rychlá a bezklíčová výměna vrtáků je praktická a šetří čas.
 • Přídavné funkce: Například regulace otáček, anti-vibrační systém, nebo možnost využití jako šroubovák zvyšují univerzálnost nářadí.
 • Cena: Rozhodujte se podle poměru ceny a vlastností. Nemusí platit, že nejdražší kladivo je automaticky nejlepší volbou.
 • Záruční podmínky a dostupnost servisu: Případná oprava nebo výměna kladiva by měla být snadná a přístupná.

Aku bourací kladivo - náš výběr

DeWalt DCH172N
Výrobce: DeWALT
Typ upínání: SDS-Plus
Napětí akumulátoru: 18 V
Výkon: 650 W
Hmotnost: 1.8 kg
Zpětný chod: ano
Zobrazit více
Aku vrtací kladivo DeWALT DCH172N disponuje napětím akumulátoru 18 V, energií úderu 1,4 J a výkonem 650 W. Kladivo je vybaveno dvěma provozními režimy - vrtání a vrtání s příklepem. Upínání nástrojů je typu SDS-Plus a maximální průměr vrtání do betonu je 16 mm. Hmotnost kladiva je 1,8 kg.
Zobrazit méně
Makita HR140DZ
přečíst recenzi
Výrobce: Makita
Typ upínání: SDS-Plus
Napětí akumulátoru: 10.8 V
Hmotnost: 1.9 kg
Zobrazit více
Akumulátorové vrtací kladivo Makita HR140DZ je určeno pro práce s vrtáním a příklepovým vrtáním. Jeho konstrukci charakterizuje kompaktnost, která usnadňuje manipulaci. Hmotnost zařízení je snížena, což přispívá k lepší manipulaci, zejména při práci ve zvýšených polohách. Vybaveno je také LED osvětlením pracovní plochy.
Zobrazit méně
DeWalt DCH263NK
přečíst recenzi
Výrobce: DeWALT
Typ upínání: SDS-Plus
Napětí akumulátoru: 18 V
Hmotnost: 2.7 kg
Zpětný chod: ano
Zobrazit více
Aku bourací kladivo DeWalt DCH263NK pracuje na 18 V baterii s výkonem 400 W, nabízí bezbateriový provoz s kapacitou vrtání 90 otvorů (10 mm x 80 mm) na jedno nabití. Otáčky dosahují až 1100 ot./min a frekvence úderů je až 4600 ú/min, s energií úderu 3,1 J. Nabízí SDS-Plus držák nástroje a má vestavěné LED osvětlení. Určeno pro vrtání do dřeva (max. 26 mm), kovu (max. 13 mm) a betonu (max. 28 mm). Hmotnost přístroje je 3,1 kg, s rozměry 301 mm x 202 mm x 85 mm. Vibrace rukou/paží při vrtání jsou 6,6 m/s².
Zobrazit méně
Makita DHR280PT2J
přečíst recenzi
Výrobce: Makita
Typ upínání: SDS-Plus
Napětí akumulátoru: 18 V
Hmotnost: 5.1 kg
Zobrazit více
Akumulátorové kombinované kladivo Makita DHR280PT2J s použitelností nástrojů SDS-Plus má integrovaný bezuhlíkový motor napájený dvěma 18V bateriemi. Nabízí funkce jako antivibrační technologie AVT, adaptér pro odsávání prachu DX08 (není zahrnut), elektronickou regulaci otáček a LED osvětlení. Síla úderu dle EPTA je 2,8 J, dodává se s doplňky včetně dvojité rychlonabíječky.
Zobrazit méně
Makita HM001GM201
Výrobce: Makita
Typ upínání: SDS-Max
Napětí akumulátoru: 40 V
Hmotnost: 6.6 kg
Zobrazit více
Akumulátorové bourací kladivo Makita HM001GM201 s napětím 40V a upínáním pro nástroje SDS-Max nabízí bezuhlíkový motor, údernou energii 9,4 J dle EPTA a antivibrační technologii. Součástí balení jsou 2 akumulátory BL4040, nabíječka DC40RA a kufr. Hmotnost je 6,5 kg a rozměry 495x116x255 mm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku AKU bourací kladivo

Jak vybrat AKU bourací kladivo

Jak dlouho může AKU bourací kladivo pracovat na jedno nabití

Doba provozu aku bouracího kladiva na jedno nabití závisí na kapacitě akumulátoru, která je udávána v ampérhodinách (Ah). Větší kapacita znamená, že kladivo může pracovat déle bez nutnosti dobíjení. Je důležité podotknout, že skutečná doba provozu může být ovlivněna intenzitou používání a typem prováděné práce, jakož i výkonností samotného kladiva.

Jaký je rozdíl mezi SDS systémem a klasickým sklíčidlem a proč je to důležité u aku bouracího kladiva

Bourací kladiva mohou být vybavena jedním z těchto systémů:

 • SDS systém umožňuje rychlou a bezklíčovou výměnu vrtáků, což znamená, že zejména při práci s různými materiály, kde je potřeba často měnit vrtáky, ušetříte hodně času a úsilí.
 • Klasické sklíčidlo je tento systém speciálně navržen pro bourací kladiva a garantuje pevnější uchycení vrtáku, což se projeví lepší přenos sil a zvyšuje bezpečnost práce.

Jaký má vliv hmotnost aku bouracího kladiva na práci s ním

Hmotnost aku bouracího kladiva má velký vliv na komfort práce.

 • Těžší kladiva mohou způsobit rychlejší únavu uživatele a být nepraktická při práci ve výškách nebo v těžko dostupných místech.
 • Příliš lehké kladivo nemusí mít dostatečný výkon pro tvrdé materiály.
Aku bourací kladivo
DeWalt DCH172N

Při výběru je tedy důležité najít optimální balanc mezi výkonem a pohodlnou hmotností.

Jakou údržbu vyžaduje AKU bourací kladivo a jak často by se měla provádět

Aku bourací kladivo vyžaduje pravidelnou údržbu, aby jeho funkce zůstaly efektivní a spolehlivé. To zahrnuje čištění nářadí po každém použití, kontrolu a čištění větracích otvorů a baterie. Dále je třeba sledovat stav vrtáků a včas je vyměnit, pokud jsou opotřebované. Mechanické části, jako jsou ložiska a ozubená kola, by měly být kontrolovány a mazány dle potřeby a dle doporučení výrobce. Není-li užíváno, akumulátor by měl být uchováván v chladu a suchu a nikoliv plně nabitý.

Jak se liší akumulátorové bourací kladivo od kladiva na síťový provoz z hlediska použití a performance

Aku bourací kladivo poskytuje výhodu bezdrátového provozu, což znamená větší flexibilitu a možnost použití i v místech bez přístupu k elektrické síti. To je ideální pro venkovní práce nebo na staveništích, kde není elektřina zajištěna. Nicméně, z hlediska performance mohou síťová kladiva nabízet větší konstantní výkon a neomezenou dobu práce bez nutnosti dobíjení akumulátoru, což je vhodné při dlouhodobých a náročnějších aplikacích. Akumulátorová kladiva jsou často lehčí a jejich použití méně únavné při delším používání.

Zobrazit kompletní nabídku AKU bourací kladivo