Nejlepší kladiva 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Festa sklolaminát Kladivo 600g

Jak vybrat kladivo

  • Požadovaná hmotnost: Lehčí kladiva jsou vhodná pro jemnější práci, zatímco těžší kladiva zvládají náročnější úkoly.
  • Materiál a kvalita konstrukce: Ocelová kladiva jsou odolnější a trvanlivější. Daří se také zvažovat ergonomii a materiál rukojeti.
  • Typ kladiva: Existují různé typy kladiv pro odlišné účely, jako jsou truhlářské kladívka, gumová kladiva nebo výkonná zednická kladiva.
  • Velikost a tvar hlavy: Tvar hlavy by měl odpovídat typu práce, pro lepší výkon a bezpečnost.
  • Ergonomie a pohodlí užívání: Kladivo by mělo dobře sedět v ruce a nemělo by způsobovat únavu při dlouhodobém používání.

Kladivo - náš výběr

Festa sklolaminát Kladivo 600g
Výrobce: Festa
Hmotnost: 0.00086 g
Zobrazit více
Kladivo Festa o hmotnosti 600g má násadu z sklolaminátu, která tlumí nárazy. Rukojeť obsahuje protiskluzovou úpravu a rozšíření na konci. Hlava je vyrobena z uhlíkové oceli.
Zobrazit méně
FISKARS 1020216
Výrobce: FISKARS
Hmotnost: 1000 g
Zobrazit více
Tesařské kladivo FISKARS 1020216 je vybaveno systémem snižujícím vibrace o 70%. Má ergonomicky tvarované topůrko, zahnuté čelisti pro vytahování hřebíků, magnetický držák hřebíků, vroubkovanou údernou plochu a jádro z inovativního materiálu Fibreglass s vrstvou oceli. Rozšířený konec topůrka zabraňuje vyklouznutí.
Zobrazit méně
MAGG UT9018
přečíst recenzi
Výrobce: Magg
Hmotnost: 360 g
Zobrazit více
MAGG UT9018 je kovové svářecí kladivo s hmotností 500 gramů, vybavené břitem na jednom konci a bodem na druhém. Rukojeť tohoto nástroje je navržena k tlumení rázů.
Zobrazit méně
GÜDE 41129
přečíst recenzi
Výrobce: GÜDE
Hmotnost: 350 g
Zobrazit více
Oklepávací kladivo GÜDE 41129 má hlavu z tvrzené oceli s integrovaným sekáčem a ocelové držadlo průměru 20 mm. Plastová rukojeť zvyšuje komfort držení. Celková délka nástroje je 300 mm a váha činí 0,35 kg. Kladivo je určeno pro odstraňování strusky a okují.
Zobrazit méně
FORTUM kladivo pokrývačské LOW-VIBE, 680g s magnetem
Výrobce: Fortum
Hmotnost: 680 g
Zobrazit více
Kladivo FORTUM pokrývačské LOW-VIBE o hmotnosti 680g obsahuje zářez s magnetem pro držení hřebíků, hlavu z ušlechtilé oceli s monofosfátovou povrchovou úpravou a je vybaveno mechanismem LOW-VIBE pro tlumení zpětného rázu. Součástí nářadí je také vytahovač hřebíků.
Zobrazit méně

Tesařská kladiva

Festa sklolaminát pokrývačské kladivo 600g
přečíst recenzi
Výrobce: Festa
Hmotnost: 600 g
Typ: kladiva tesařská
Zobrazit více
Tesařské kladivo Festa Fiberglass s hmotností 600 g je vhodné pro pokrývačské a tesařské práce. Hlava z oceli má zářez se silným magnetem pro držení hřebíků a zdrsněnou úderovou plochu. Druhá strana hlavy slouží k vytahování hřebíků. Rukojeť má protiskluzovou úpravu a násada ze sklolaminátu tlumí nárazy.
Zobrazit méně
BAHCO 485
přečíst recenzi
Výrobce: Bahco
Hmotnost: 830 g
Typ: kladiva tesařská
Zobrazit více
Truhlářské kladivo BAHCO 485 je vybaveno protiskluzovou úderovou plochou a magnetickým držákem pro hřebíky. Jeho trubkový dřík je vyroben z oceli a opatřen pohodlnou rukojetí. Kladivo splňuje normu DIN 7239 a disponuje GS certifikátem. Nabízí jeden dráp pro lehčí vytahování hřebíků.
Zobrazit méně
Zbirovia kladivo tesařské 504/600g
Výrobce: Zbirovia
Hmotnost: 600 g
Typ: kladiva tesařská
Zobrazit více
Tesařské kladivo Zbirovia 504/600g je českého původu a disponuje kovovou násadou s magnetem. Určeno pro širokou škálu použití, od jednoduchých až po složité úkoly. Celková hmotnost nástroje činí 320 g.
Zobrazit méně
STAVTOOL Kladivo tesařské 600g
Výrobce: Stavtool
Hmotnost: 600 g
Typ: kladiva tesařská
Zobrazit více
STAVTOOL tesařské kladivo má hmotnost 600 g, je vybaveno černou lakovanou hlavou odolnou proti korozi a pogumovanou rukojetí. Nabízí zářez pro hřebíky s magnetem a je v souladu s normou DIN 7239.
Zobrazit méně

Zednická kladiva

Festa Monolit zednické kladivo 600g
Výrobce: Festa
Hmotnost: 970 g
Typ: kladiva zednická
Zobrazit více
Zednické kladivo Festa Monolit o hmotnosti 600 g je vyrobeno z uhlíkové oceli, kované z jednoho kusu. Má jednu stranu s ostrou hranou pro odstraňování omítek či dělení cihel a druhou plochou stranu pro zatlučení hřebíků a skob.
Zobrazit méně
EXTOL PREMIUM Kladivo zednické berlínské sklolaminát 600g
Hmotnost: 855 g
Typ: kladiva zednická
Zobrazit více
Kladivo EXTOL PREMIUM berlínského typu má hmotnost 600 g s násadou ze sklolaminátu, jejíž design snižuje přenos vibrací. Rukojeť je opatřena protiskluzovou úpravou a rozšířením pro zvýšenou bezpečnost při držení. Hlavice je vyrobena z uhlíkové oceli a splňuje normy DIN 5108 a GS.
Zobrazit méně
Festa Kladivo zednické s vytahovákem sklolaminát 600g
Výrobce: Festa
Hmotnost: 600 g
Typ: kladiva zednická
Zobrazit více
Zednické kladivo Festa o hmotnosti 600g s 48mm sklolaminátovou násadou má náraz tlumící úpravu a protiskluzovou rukojeť s rozšířeným koncem. Jedna strana nástroje je ostrá pro odsekávání omítek či cihel, druhá je plochá pro zatloukání hřebíků a skob.
Zobrazit méně
YATO YT-4562
Výrobce: YATO
Hmotnost: 854 g
Typ: kladiva zednická
Zobrazit více
Zednické kladivo YATO YT-4562 má hlavu z tvrzené uhlíkové oceli o rozměrech 23 x 205 mm a hmotností 600 g. Oplastovaná ocelová rukojeť je navržena ergonomicky. Nástroj je určený pro práce s hřebíky, sekání cihel a otloukání omítek. Délka nástroje je 31,5 cm.
Zobrazit méně
Festa kladivo zednické 44mm
Výrobce: Festa
Hmotnost: 0.00075 g
Typ: kladiva zednická
Zobrazit více
Zednické kladivo FESTA o průměru 44 mm disponuje jasanovou násadou. Má špičatou stranu s vytahovačem hřebíků a protilehlou plochou stranu pro zatloukání hřebíků. Výrobek je české provenience.
Zobrazit méně

Klasická kladiva

Kladivo 200 g
Zobrazit více
Kladivo o hmotnosti 200 g má obvykle kovovou hlavu upevněnou na rukojeti, která může být vyrobena z různých materiálů, včetně dřeva nebo plastu. Určeno pro lehké údery a domácí práce.
Zobrazit méně
Festa sklolaminát Kladivo 100g
Výrobce: Festa
Hmotnost: 100 g
Typ: kladiva klasická
Zobrazit více
Kladivo značky Festa s hmotností 100g má sklolaminátovou násadu s protiskluzovou úpravou a rozšířením na konci. Hlava nástroje je vyrobena z kované uhlíkové oceli.
Zobrazit méně
XTline XT036R
Hmotnost: 1500 g
Typ: kladiva klasická
Zobrazit více
Kladivo XTline XT036R má sklolaminátovou násadu pro tlumení nárazů, pogumovanou rukojeť pro zlepšení úchopu a snížení skluzu. Hlava nářadí je ošetřena proti korozi a je spojena s topůrkem. Používá uhlíkovou ocel DIN 1041 a má vypouklou údernou plochu.
Zobrazit méně
DEMA 22470D
Výrobce: Dema
Hmotnost: 1000 g
Typ: kladiva klasická
Zobrazit více
Kladivo DEMA 22470D je vybaveno násadou ze sklolaminátu a je určeno pro různé aplikace včetně stavebních prací, demontáže, v dílně, na zahradě či při renovacích. Robustní konstrukce přispívá k jeho hmotnosti.
Zobrazit méně
Festa Kladivo sklolaminát 800g
Výrobce: Festa
Hmotnost: 1110 g
Typ: kladiva klasická
Zobrazit více
Kladivo Festa o hmotnosti 800g má sklolaminátovou násadu s tlumením nárazů a protiskluzovou úpravou rukojeti. Na konci je rukojeť rozšířená pro lepší uchopení. Hlava nářadí je vyrobena z uhlíkové oceli.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kladivo

Jak vybrat kladivo

Jaké typy kladiv existují a pro jaké práce se hodí

Existují různé typy kladiv, které se vyznačují svými specifickými charakteristikami a jsou určeny pro různé úkoly.

  • Truhlářská kladívka jsou ideální pro precizní práci se dřevem, u nichž je potřeba jemný úder.
  • Gumová kladiva jsou nezbytná tam, kde by mohlo dojít k poškození materiálu, jako je pokládání dlažeb nebo pracovních obkladů.
  • Zednická kladiva mají robustnější konstrukci a jsou vhodná pro těžkou práci, jako je rozbíjení zdí nebo betonu.
  • Stavební kladiva s širokou plochou na jedné straně a špicem na straně druhé se používají pro celou řadu stavebních prací a demolic.

Jak poznám, že kladivo má správnou hmotnost pro práci, kterou chci vykonat

Správnou hmotnost kladiva poznáte podle typu práce, kterou budete vykonávat. Pro jemnější práce, jako je truhlářství nebo montážní úkoly, je vhodnější lehčí kladivo s hmotností do 400 gramů, neboť poskytuje dobrý kontrolu nad silou úderu. Pokud však plánujete provádět těžší práce, jako je bourání zdiva nebo velké stavební úkoly, měli byste si vybrat těžší kladivo o hmotnosti 1 kilogram a více. To vám umožní efektivněji přenášet sílu na objekt bez nadměrného úsilí.

Je důležité, aby kladivo mělo ergonomickou rukojeť

Ano, ergonomie rukojeti kladiva je velmi důležitá pro pohodlí a bezpečnost práce. Ergonomická rukojeť by měla být navržena tak, aby snižovala únavu rukou a zvyšovala kontrolu nad nástrojem. To znamená, že by měla dobře padnout do dlaně a neklouzat. Kromě toho mohou ergonomické rukojeti obsahovat materiály, které tlumí vibrace, a tím chrání klouby a snižují riziko syndromu vibračního nástroje nebo jiných poruch spojených s dlouhodobým užíváním.

Co znamená, když je kladivo “vyvážené”

Kladivo
Festa sklolaminát Kladivo 600g

Vyvážené kladivo znamená, že hmotnost a tvar kladiva jsou distribuovány tak, aby bylo co nejjednodušší manipulovat s ním a aby údery byly přesné a efektivní. Správné vyvážení znamená, že centrum gravitace nástroje je ideálně umístěné blízko k rukojeti, což poskytuje lepší kontrolu a méně únavy při práci. Vyvážené kladivo umožňuje uživateli pracovat déle, rychleji a s menším rizikem zranění.

Jaké údržbářské práce jsou potřebné pro udržení kladiva v dobrém stavu

Pro udržení kladiva v dobrém stavu je důležité pravidelně kontrolovat stav hlavy a rukojeti, zda není poškozena nebo oslabena. Hlava kladiva musí být pevně připevněna k rukojeti a je důležité zkontrolovat případné praskliny nebo vyčnívání, které mohou indikovat potřebu výměny. Dřevěné rukojeti mohou vyžadovat občasné ošetření olejem nebo voskem, aby zůstaly pevné a odolné vůči vlhkosti a opotřebení. Kromě toho by měla být hlava kladiva čištěna od zbytků materiálu a rez, aby byla zajištěna její dlouhá životnost a účinnost.

Zobrazit kompletní nabídku Kladivo