15 nejlepších antistatických sprejů 2023

Zbaví Vás antistatické elektřiny.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Alex renovátor nábytku sprej proti prachu antistatický 400 ml
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat antistatický sprej

 • Antistatický sprej je šikovným pomocníkem, který má široké spektrum využití.
 • Antistatické spreje pořídíte zcela běžně, a to například v drogériích. Zpravidla je možnost jeden typ spreje využít současně na vaše šaty a také nábytek.
 • Sprej můžete nanášet přímo i nepřímo.

Antistatický sprej - náš výběr

Antistatické spreje na nábytek

Antistatické spreje pro psy

Antistatické spreje na vlasy

Zobrazit kompletní nabídku antistatických sprejů

Jak vybrat antistatický sprej

Typy povrchů

Antistatická elektřina je tu s námi od nepaměti a je s ní nutné počítat na mnoha površích. Objevit se může například na papíru, plastech, ale rovněž na textiliích, kterou vyrobeny ze syntetických vláken. Důsledkem antistatické elektřiny je například k nábytku, ale i dalším předmětům více přitahován prach. Typicky lze zmínit například i displeje počítačů nebo televizí, které je nutné pravidelně čistit.

Víte, že…?

V krajních případech však může dotyk takto nabitého předmětu způsobit drobný šok, případně dokonce i vznícení vysoce hořlavých materiálů. Pro odstranění jevu antistatické elektřiny proto existují různé antistatické spreje, po jejichž aplikaci dojde k eliminaci obtíží na omezenou dobu.

Antistatický sprej
Alex renovátor nábytku sprej proti prachu antistatický 400 ml

Způsob aplikace

Antistatické spreje pořídíte zcela běžně, a to například v drogériích. Zpravidla je možnost jeden typ spreje využít současně na vaše šaty a také nábytek, což představuje výhodu a není tak nutné se zásobit několika různými přípravky pro jeden účel.

 • Vlasy – Jedná se o spreje nebo masky, které jsou určené k uhlazení povrchu vlasů. Tyto přípravky vlasy také hydratují, dodávají jim lesk, živiny a vitamíny. Jednotlivé výrobky se od sebe v poskytování péče liší. Je možné koupit přípravky na vlnité, krpaté nebo barvené vlasy.
 • Nábytek – Spreje zabraňují usazování prachu. Lze je použít na nový i starý nábytek. Pomocí spreje ošetříte dřevo, lamino, i lakovaný nábytek. Některé spreje jsou určené pouze na dřevěný nábytek, jiné je možné aplikovat i na jiné materiály jako kůži, mramor či sklo.
Antistatické spreje na nábytek
Alex antistatický sprej proti prachu na všechny povrchy 400 ml
 • Textil – spreje odstraňují účinky statického náboje z veškerých tkanin i koberců. Lze je aplikovat přímo na oděvy, ale také prachovku. S tou pak můžete čistit obrazovky televizí i počítačů.
 • Kůže, koženka – Jsou určené k ošetřování kůže i koženky v domácnosti nebo automobilech. Některé je možné použít i na jiné materiály jako dřevo či plast.
 • Obrazovka – Spreje určené na čištění obrazovek. Lze je využít na jakkoliv skleněné povrchy, monitory, LCD i optiku.
Antistatické spreje pro psy
Pure Paws Zvlhčující antistatický sprej STAR FINISH 237 ml

Přímé nanesení

Antistatický sprej se přímo nanáší na oblečení, nebo chcete-li šaty. Mechanickým rozprašovačem rovnoměrně nanesete obsah spreje na látku, čímž se docílí odstranění nepříjemnému efektu „elektrizujících šatů“ na těle.

Víte, že…?

Existují i speciální antistatické spreje přímo na šaty, které jsou zcela bez zápachu a nabízené v kompaktních provedeních, díky čemuž je můžete mít vždy při sobě, a to například v brašně či kabelce. V případě potřeby se jevu antistatické elektřiny zbavíte i mimo svůj domov.

Nepřímé nanesení

Nepřímé nanesení antistatického spreje se týká především nábytku. V takovém případě přijde vhod prachovka či nějaký suchý hadřík, pomocí kterého antistatický sprej budete aplikovat. Na nábytku, ale i na jakýchkoliv plastech, se vytvoří okem neviditelný film zabraňující vzniku antistatického náboje.

Antistatické spreje na vlasy
Wella Invigo Antistatic Spray 150 ml

Výhody sprejů

 • neobsahují chemické plyny a alkohol
 • nemají zápach a jsou bezbarvé
 • praktický obal
 • mechanický rozprašovač – snadná aplikace
Antistatické spreje výhody využití
přímé nanesení snadná aplikace hodí se na oblečení
nepřímé nanesení existují i ve formě pěny fungují na nábytku

Značky

Zatímco u elektroniky může hrát konkrétní výrobce poměrně klíčovou roli, zejména se kvality takového výrobku týče, v případě antistatických sprejů je situace odlišná. Antistatické spreje najdete v mnoha internetových obchodech i kamenných prodejnách s drogérií. Spíše než na značku vždy hleďte na konkrétní využití spreje, speciální pozornost věnujte prodejnímu balení v případě, že hledáte variantu na šaty.

Ze značek je možné jmenovat Alex, Pronto, Poliboy, Antistat, Pledge, Analogis atd.

Antistatický sprej
Botaniqa Rozčesávací antistatický sprej na srst LOVE ME LONG 250 ml

Ceny

Na trhu najdete nespočet různých antistatických sprejů, které jsou cenově skutečně velmi dostupné a nejlevnější rozprašovače s širokým spektrem využití již pořídíte od 40 Kč za kus. U takto nízké ceny jde zpravidla o malá, zhruba 100ml balení.

 • Do 100 Kč – nejlevnější spreje je možné využít k ošetřování nábytku. Lze koupit i některé spreje, které je možné použít na oděvy či obrazovky.
 • Od 100 – 300 Kč – v tomto cenovém rozpětí jsou k dostání spreje na vlasy a větší balení sprejů, které využije k ošetření jakéhokoliv povrchu.
 • Od 300 Kč a více – cena nejdražších sprejů se pohybuje do 350 Kč. Je možné najít velké balení dražších sprejů.

Pakliže víte, že budete antistatický sprej využívat přeci jen intenzivněji, vyplatí se sáhnout po větším objemu. Cena následně může narůst, v případě některých výrobců i do nižších řádů sto korun.

Antistatické spreje na nábytek
Alex sprej čistič na laminátový a dřevěný nábytek pomeranč 375 ml

Otázky a odpovědi

K čemu se hodí antistatický sprej?

Antistatický sprej je šikovným pomocníkem, který má široké spektrum využití. Od obtíží s antistatickou elektřinou nám může pomoci například u oblečení, kde je zmíněný jev skutečně velmi nepříjemný. Sprej však najde využití také při ošetření nábytku, sedacích souprav nebo jakýchkoliv plastových materiálů. Antistatický sprej může být použit i na displeje notebooků či televizí.

Jak vybrat antistatický sprej?

Antistatický sprej budete vybírat podle povrchu, na který budete sprej používat. Dostupné jsou spreje na oblečení, vlasy, nábytek i elektroniku.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku antistatických sprejů