Lapač hmyzu

Už žádné bzučení a bodání.

ca. 200 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 3 700 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat lapač hmyzu

 • Lapač hmyzu vás zbaví obtěžujícího hmyzu nejen doma, ale i venku.
 • Lapačů je velké množství a fungují na různých principech.
 • Zbaví vás veškerého hmyzu, který je nejen nepříjemný, ale mnohdy i nebezpečný, zejména pokud trpíte alergickou reakcí na možné štípnutí nebo žihadlo.

Ekologická likvidace

Výhodou lapačů je, že jsou ekologické a hmyz likvidují bez jakýchkoliv chemických přísad. Během svého provozu nevypouští žádné škodlivé chemické látky, jedy ani kouř. Zařízení jsou tak určena pro používání v uzavřených prostorách, mají tichý chod a nevydávají žádný hluk. Poslouží i na chatě či chalupě, nebo venku na zahradě. Některé lapače jsou navíc vybaveny i účinným filtrem, který napomáhá k čištění vzduchu v místnosti a tak jsou vhodné i pro alergiky.

Výhody

Pokud si myslíte, že je investice do lapače hmyzu zbytečná a vystačíte si se sítěmi v oknech a plácačkou, seznámíme vás s výhody, které vám tyto výrobky přinášejí.

Solární
HomeLife LW-006A
Výhoda Popis
Cenová dostupnost Pořízení UV lapače hmyzu není velká investice a na výběr máte mnoho typů, které lze pořídit za pár stokorun.
Účinnost Moderní lapače hmyzu se vyznačují svou účinností. Lze je využívat také v otevřeném prostoru u bazénu nebo při zahradním posezení.
Spolehlivost Dobře zvolený lapač vás zbaví veškerého hmyzu spolehlivě jednou provždy. Už žádné mouchy, vosy, komáři, moly, brouci nebo malé mušky.
Variabilita provedení Lapače se vyrábí v mnoha různých provedeních a designově jsou velmi pěkně zpracované. Nemusíte se tedy bát, že do vašeho domova nezapadnou nebo ho budou hyzdit.
Bezpečnost Hmyzí lapače jsou ekologické a bezpečné. Nepoužívají žádné chemikálie ani nepracují na akustickém principu.
Snadná používání Pro používání není potřeba nic složitě nastavovat, jen spustit tam kde potřebujete. Ať už je to ložnice, balkon nebo terasa.

Typy

Lapače hmyzu lze rozdělit na dvě skupiny a to elektrické a mechanické. Elektrické jsou pak k dostání doplněné o UV světlo. Mechanické lapače jsou k dostání v omezeném výběru a jsou vhodné pro venkovní použití, kdy lákají především vosy na sladkou vůni, která z nich vychází. Použití je jednoduché, stačí je naplnit například vodou se sirupem.

Lapač s elektrickou mřížkou

Tento typ je vybaven ultrafialovým UV světlem. Kolem zářivky se světlem se nachází drátěná mřížka, na níž je vysoké elektrické napětí. Hmyz letí směrem k zářivce, ale jakmile se dotkne mřížky, je usmrcen. Poté padá na sběrný tác, ten je možné z lapače vytáhnout a hmyz vysypat.

Lapače s elektrickou mřížkou se hodí na místa se značným výskytem různých druhů hmyzu, jejich nevýhodou je, že malé druhy hmyzu mohou mřížkou přeletět. Při nahromadění uhynulého spáleného hmyzu se z lapače může šířit zápach.

Elektrický s mřížkou
Domo KX012 Lapač a hubič hmyzu elektrický

Sací lapač

Také hmyz láká na UV světlo produkované vestavěnou zářivkou. Po přilákání ho však nezabije, ale pomocí sacího ventilátoru vtáhne do sběrného koše vybaveného sítí, díky které hmyz z koše nedokáže uniknout. Hmyz po čase uhyne, tím se zbavíte případného zápachu ze spálení hmyzu, můžete však nějakou dobu slyšet bzučení, které z něho vychází.

Lepicí lapač

Další model vybavený UV světlem. V tomto případě světlo hmyz naláká na lepící desku, která se nachází za zářivkou. Po přilepení hmyz nemá šanci uniknout. Výhodou je, že s lepicím lapačem vidíte, jaký druh a jaké množství hmyzu se u vás vyskytuje. Nevýhodou je nutnost lepící desku občas vyměňovat.

Parametry a funkce

 • Dosah – je udáván v m2 a specifikuje plochu kolem lapače, na níž může hmyz zaznamenat UV záření a nechat se nalákat k lapači. Zpravidla se udává vyšší hodnota pro provoz v noci a nižší pro provoz na denním světle.
 • Hmotnost – důležitý parametr, pokud chcete lapač zavěsit na strop či na stěnu. Čím těžší bude, tím pevnější musí závěs být
 • Výkon zářivky – čím je vyšší, tím je světlo silnější a tím intenzivněji láká hmyz.
 • Prostředí – lapače mohou být určeny do interiéru nebo i do exteriéru.
 • Hlučnost – u elektrických lapačích někdy působí praskání elektrických výbojů rušivě. Vyšší problém s hlučností mohou mít sací lapače s ventilátorem.
 • Umístění – místo, kam můžete lapač umístit, je dáno i jeho tvarem. Některé lapače můžete pouze položit na stůl, jiné obsahují příchytky pro montáž na stěnu a některé jsou vhodné pouze pro zavěšení na strop či na stěnu.
Elektrický nástěnný
Bartscher Lapač hmyzu IF-100

Víte, že…?

UV lapače se nesmí používat venku, jelikož by lákala i užitečný hmyz!

Cena

 • Lapače do 500 Kč – za necelou stovku pořídíte mechanické lapače a jednoduché menší typy, například takové, které lze umístit do zásuvky.
 • Lapače do 1500 Kč – větší odolné a spolehlivé lapače, které mají své využití v každé domácnosti.
Svítilna
Cattara Pear Army Svítilna s elektronickým lapačem hmyzu 13179
 • Lapače nad 1500 Kč – nejkvalitnější a velké typy s velkým dosahem. Své využití najdou nejen na zahradách, ale třeba i v nejrůznějších provozech či restauracích.

Otázky a odpovědi

Kam lapač umístit?

Lapač hmyzu umístěte nejlépe do blízkosti místa, kterým se hmyz do pokoje dostává. Ideální je výška alespoň 1 m nad zemí.

Na co se ještě zaměřit?

Pro lapače jsou využívány UV-A zářivky, jejichž světlo je pro člověka za hranicí viditelnosti. Před nákupem se nezaměřujte pouze na garantovanou životnost, ale hlavně na intenzitu produkce UV-A záření v průběhu času. S jejich intenzitou totiž úměrně klesá i zájem hmyzu a tudíž účinnost produktu. Čím déle tedy zářivka vydrží silně svítit, tím lépe.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Solární
Elektrický s mřížkou
Elektrický nástěnný
Svítilna
Image
Produkt
HomeLife LW-006A
Domo KX012 Lapač a hubič hmyzu elektrický
Bartscher Lapač hmyzu IF-100
Cattara Pear Army Svítilna s elektronickým lapačem hmyzu 13179
Výrobce
HomeLife
Domo
Bartscher
Cattara
Rozměry
10 x 10 x 4.5 cm
41.5 x 9 x 32 cm
62 x 9 x 35.5 cm
Cena ca. 200 CZK ca. 1 200 CZK ca. 3 700 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.