Nejlepší bazény pro psy 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Flamingo Bazén pro psy Splatter modrý 160 x 30 cm

Jak vybrat bazén pro psy

 • V horkých letních dnes se rád schladí nejen člověk, ale také jeho čtyřnohý mazlíček. K tomuto účelu pak slouží speciální bazénky pro psy.
 • Základní parametry souvisí s rozměry bazénu a patří sem celková velikost, hloubka a objem jednotlivých modelů
 • Mezi nejvhodnější výrobní materiál patří plast, PVC nebo kov. Tvar bazénu závisí na osobním vkusu zákazníka, ale lze ho přizpůsobit i prostoru, který je bazénu vyčleněn.

Bazén pro psy - náš výběr

Flamingo Bazén pro psy Splatter modrý 160 x 30 cm
Zobrazit více
Flamingo Bazén pro psy Splatter modrý má rozměry 160 x 160 x 30 cm s průměrem 160 cm. Tento plastový bazén nemá vzduchové komory, takže není potřeba čerpadlo ani nafukování. Má ventil pro vypouštění vody a protiskluzový povrch. Před použitím je třeba zkontrolovat má psa na ostří drápů a čistotu hraček.
Zobrazit méně
Nobby bazén pro psa skládací modrý 160 x 30 cm
Zobrazit více
Bazen pro psy, výrobce Nobby, se skládá a rozebírá velmi rychle. Je vybaven protiskluzovým povrchem a praktickým vypouštěcím ventilem pro snadnou údržbu. Jeho rozměry jsou ø 160 x 30 cm a lze jej přizpůsobit tvaru čtyřúhelníku. Stabilní i bez vzduchových komor, ale měl by být naplněn maximálně do 60 % objemu vodou.
Zobrazit méně

Bazény pro psy Karlie

Karlie Bazén sklád. nylon 120 x 30 cm
Zobrazit více
Karlie bazén pro psy je vyroben z pevného nylonu a má rozměry 120 cm v průměru a 30 cm na výšku. Bazén je skládací a má ventilek pro vypouštění vody. Vnitřní povrch je modrý a vnější povrch červený. Může být použitý i bez vody, například s míčky.
Zobrazit méně
Karlie-Flamingo bazén, modrý/černý, 120 x 30 cm
Zobrazit více
Karlie-Flamingo je bazén pro domácí mazlíčky, vyrobený z odolného plastu se zesílenými bočnicemi. Průměr bazénu je 120 cm a výška 30 cm. Produkt není nafukovací a opatřený je víčkem pro snadné vypouštění vody. K uložení slouží brašna.
Zobrazit méně
Karlie-Flamingo bazén, modrý/černý, 80 x 20 cm
Zobrazit více
Karlie-Flamingo je bazén pro psy o rozměrech 80 x 20 cm, v modré a černé barvě. Konstrukce bazénu je stabilní, na dně má protiskluzovou úpravu. Bez nutnosti nafukování lze bazén rychle rozebrat a složit do kompaktního rozměru. Obsahuje výpustný otvor a dodává se s přepravní taškou.
Zobrazit méně

Bazény pro psy Flamingo

Flamingo Bazén pro psy Splatter modrý 160 x 30 cm
Zobrazit více
Flamingo Bazén pro psy Splatter modrý má rozměry 160 x 160 x 30 cm s průměrem 160 cm. Tento plastový bazén nemá vzduchové komory, takže není potřeba čerpadlo ani nafukování. Má ventil pro vypouštění vody a protiskluzový povrch. Před použitím je třeba zkontrolovat má psa na ostří drápů a čistotu hraček.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Bazén pro psy

Jak vybrat bazén pro psy

Volba vhodné velikosti

Bazény pro psy se vyrábí v mnoha velikostech, ale obecně je lze rozdělit do tří kategorií:

Pes v bazénu

Bazény pro psy se obecně dělí podle velikosti plemene, iStock / Karen Hogan

 • Malé bazény – jsou určeny pro malá psí plemena (čivava, jorkšírský teriér apod.)
 • Střední bazény – vhodné jak pro malé psy, tak pro středně velká plemena (např. labrador, vlčák)
 • Velké bazény – hodí se zejména pro velká plemena psů (doga, vlkodav a další)

Dá se říct, že čím větší bazén bude, tím větší prostor na dovádění bude pejsek mít. Důležité ale je, že do něj musí pohodlně vlézt všema čtyřma nohama. Minimální velikost by měla být taková, aby si v něm pes mohl alespoň lehnout. V případě štěněte je třeba počítat s jeho velikostí v dospělosti a tomuto výběr velikosti přizpůsobit.

Ideální hloubka

Optimální velikost jako taková neexistuje. Vždy je třeba vzít v potaz dvě základní kritéria

 • Velikost psa v kohoutku – každé zvíře musí v bazénku pohodlně dosáhnout nohama na zem, dále je nutné, aby bylo schopné samo vyskočit, v opačném případě hrozí i utonutí
 • Jak zdatný je plavec – někteří pejsci se vody bojí, v tomto případě je naprosto dostačující brouzdaliště, ve kterém je vody jen na dně
Pes skáče z bazénu

Velmi oblíbené jsou skládací bazény pro psy, iStock / BiancaGrueneberg

Objem vody

Bazén pro psy
Flamingo Bazén pro psy Splatter modrý 160 x 30 cm

Tento parametr udává, kolik vody bude schopný bazén celkem pojmout. V některých případech ale hodnota nemusí být na výrobku vůbec uvedena. Samozřejmě existuje vzorec na výpočet objemu:

 • U kruhových modelů – π × r2 × v. π = 3,14; kdy písmeno r značí poloměr bazénu a v jeho výšku
 • U obdélníkového bazénu – používá se vzorec pro výpočet objemu kvádru a × b × c (výška x šířka x délka)

Víte, že…?

Psí bazény nebývají vybaveny bazénovou filtrací a ani se nedoporučuje používat běžnou bazénovou chemii na čištění vody. Výhodou je, pokud má vybraný model, speciální výpusť, díky které je možné bazén snadno vypustit a po vyčištění ho znovu napustit čistou vodou.

Z jakého materiálu se vyrábí

Pejsci jsou velmi aktivní zvířata a ve vodě se dokáží dost rozdovádět. Z tohoto důvodu je třeba zvolit opravdu vhodný materiál, aby nedošlo k jeho poškození. Nejméně vhodné jsou tedy klasické nafukovací bazény. Naopak mezi nejlepší variantu patří plast, PVC nebo např. kov. Ať už vyhraje jakýkoliv materiál, musí mít bazén pevnou základnu a kostru. Ty brání převrhnutí bazénu a tedy i případnému úrazu.

MateriálPopis
PlastBazény různého tvaru od klasických kruhových a obdélníkových až např. po tvar kosti
 Vyrábí se různých velikostech
 Nádoba je litá a vyznačuje se vysokou odolností
 Jsou náročnější na prostor a tedy se i hůře skladují
 Málokdy mají tyto bazény výpusť
PVCBazény méně stabilní konstrukce
 Většinou jsou složit, jsou tedy poměrně skladné
 Vybaveny výpustí na vodu
KovVysoce stabilní a pevné bazény
 Mají vysokou hmotnost a hůře se s nimi tedy manipuluje
 Horší udržitelnost
 O tvrdé stěny, v horším případě ostré hrany se může pes lehce poranit
Pes plave v bazénu

Při používání bazénu myslete na bezpečnost Vašeho mazlíčka, iStock / Jakob Berg

Jaký je nejvhodnější tvar

 • Bazény pro psy mají, stejně jako běžné bazény, ve většině případech kruhový tvar. Ten má dvě zásadní výhody a to je stabilita a také absenci ostrých hran. Tyto bazény tedy umožňují pejskovi hrát si, aniž by došlo k nechtěnému zranění zvířete.
 • Kromě kruhu mohou mít bazény i tvar čtverce, případně tvar kosti. Volba nejvhodnějšího tvaru záleží zejména na prostoru, ve kterém bude bazén umístěn, ale také na osobních preferencích majitele.

Víte, že…?

Bazény pro psy Karlie
Karlie Bazén sklád. nylon 120 x 30 cm

Optimální teplota vody záleží jednak na venkovní teplotě, ale také např. na typu srsti psa. Některé rasy, jako např. labrador, má srst hustou a té nevadí voda ani v chladnějších měsících. Malé pejsky jako je čivava se však koupat ve studené vodě nebo chladném počasí nedoporučuje. Obecně se tedy doporučuje i v letních měsících volit vodu vlažnější.

Výrobci a ceny

Mezi výrobce bazénů pro psy patří např. Karlie, Flamingo, Nobby, Trixie nebo Meedo. Cenově se pak pohybují v rozpětí 300 Kč až cca 2000 Kč. Cena souvisí zejména s velikostí daného modelu nebo materiálem, ze kterého je vyrobený.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat bazén pro psy?

Mezi základní parametry při výběru patří velikost a hloubka bazénu. Ty je vhodné přizpůsobit konkrétní rase psa. Důležitý je také výrobní materiál, který musí být dostatečně odolný vůči psímu dovádění.

Jak naučit pejska koupat se v bazénku?

Ideální je zvykat pejska na koupání již od štěňátka. Nejprve je pak vhodné používat mělký bazén s minimálním množství vody, aby se pejsek s novou situací seznámil.
Zobrazit kompletní nabídku Bazén pro psy