19 nejlepších agility překážek 2023

Zábavný trénink pro Vašeho psa i pro Vás.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Dog Trainer agility překážky pro psy 1 sada
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat agility překážky

 • Mezi agility překážky patří tunely, zónové překážky, prolézačky atd.
 • Velikost překážek je dána předpisy organizací.
 • Překážky se vyrábí z různých materiálů. Ty určují životnost, hmotnost i cenu.

Agility překážky - náš výběr

Tunelové agility překážky

Skokové agility překážky

Agility překážky Trixie

Zobrazit kompletní nabídku agility překážek

Jak vybrat agility překážky

Druhy agility překážek

Pojem agility překážky ukrývá velké množství prolézaček, přelézaček, ale i tunelů, které musí pejsek za pomoci správných rad od páníčka zdolat s tou nejlepší technikou a v co možná nejkratším čase. Agility překážky mají daná pravidla pro rozměry a tvar konstrukce. Nicméně technické předpisy vydalo více různých organizací, a proto jsou některá pravidla odlišná. My si dnes překážky rozdělíme do kategorií a podíváme se i co se pod jejich názvem ukrývá.

Tunelové agility překážky

 • Pevný tunel: Jednoduchá agility překážka, kterou musí čtyřnohý mazlíček proběhnout. Dle pravidel může jeho délka být 3 až 6 m a šíře 60 cm. Vyrábí se z měkkého, ohebného plastu, tak aby tunel byl rovný, nebo různě zakroucený.
 • Látkový tunel: Dnes již na některých místech zakázaná agility překážka z důvodu zvýšeného rizika úrazů. Vchod do tunelu je vyztužený, ale zbytek nikoliv a pes si musí v látce najít cestu sám.
Agility překážky
Dog Trainer agility překážky pro psy 1 sada

Zónové agility překážky

 • Dog Walk: Nejjednodušší překážka spojující 3 desky. První slouží k vyběhnutí psa na druhou, rovnou desku a posléze po třetí seběhne zpět na zem. Délka překážky je 2,4 až 3,7 metrů a šíře prkna 23 až 30 cm.
 • Crossover: Překážka podobná Dog Walku, nicméně z této vede několik cest a pes musí dle instrukcí páníčka zvolit tu správnou.
 • Seesaw: Tato agility překážka by se v češtině dala nazvat jakou houpačka. Jedná se o 3 až 3,7 metrů dlouho desku, kde na jejím středu je otočný bod, který pracuje s váhou psa a v určitém bodě se překlápí na druhou stranu.
 • A-Frame: Dvě desky o šířce 0,91 m a délce 2,7 m tvoří písmeno A, přičemž nejvyšší bod se nachází 190 cm nad zemí.

Skokové agility překážky

 • Jump: Nejzákladnější skoková překážka, kdy je nad zemí umístěná laťka a tu pes musí přeskočit.
 • Double a Triple Jump: Opět agility překážky, kde jsou umístěny laťky. Tentokrát jsou buď 2 nebo 3, přičemž každá má jinou výšku či vzdálenost.
 • Panel Jump: Laťka je pro skoky nestabilní a psi ji mohou často shodit, proto se používá pevná překážka.
 • Broad Jump: Těžší překážka, kdy je za sebou umístěno 5 latí a pes je musí překonat jedním skokem.
 • Tire Jump: Namísto latě se používá kruh, někdy stačí i obyčejná pneumatika, kterou je nutné proskočit.

Víte, že…?

Pokud se vám nechce pořizovat agility překážky domu a na cvičáku je plno, zkuste navštívit psí parky, kde jsou k dispozici skokové i zónové překážky.

Tunelové agility překážky
Trixie agility tunel pro psy 2 m

Velikost

Velikost překážek, jak jsme již uvedli, je dána předpisy organizací. Vždy tedy před jejich nákupem zvažte velikost psa, aby překážky nebyly pro něho příliš snadné nebo naopak náročné.

Víte, že…?

Nezapomeňte zvážit i schopnosti vašeho plemena. Tím, že budete cvičit nad hranice možností psa, docílíte jen toho, že bude otrávený a na další trénink nebude mít chuť.

Nejznámější značky

Agility překážky si můžete doma i vyrobit, jestli se však na to necítíte, vybírejte z ověřených značek Trixie Dog, Kerbl či Karlie.

Skokové agility překážky
Floro agility equipment Agility skoková překážka

Cena

Pozorní čtenáři dnešního příspěvku si mohli již odvodit, že cenu agility překážek bude ovlivňovat jejich materiál, ale i náročnost provedení.

Cena Produkty
Cena do 500 Kč Mezi nejlevnější agility překážky patří jednoduchá tyč určená pro přeskok, zvaná Jump. Pro jejich výrobu se používá převážně plast.
Cena od 500 Kč do 1 000 Kč Střední kategorie nabízí nejen skokové překážky s laťkami, ale i kruhem. K dispozici jsou již i zónové agility překážky např. formou slalomu, kdy máte k dispozici většinou 12 plastových tyčí s kovovým hrotem k zapíchnutí a pro jejich přenos jistě oceníte vak s popruhem. Zakoupit můžete i látkový tunel částečně vyztužený, ale jak jsme již uvedli, hrozí u něho větší riziko vzniku úrazu.
Cena nad 1 000 Kč Dražší překážkou je pevný tunel, jelikož je vyroben z odolného materiálu, tak aby vydržel psím drápkům. Ovšem nejvíce finančně náročné jsou agility překážky vyrobené ze dřeva, tedy například konstrukce Dog Walk, Crossover či A-Frame.

Otázky a odpovědi

Co je agility?

Zdárně jste naučili svého čtyřnohého mazlíčka základními povelům a přemýšlíte, jak ho učit i nadále, aby nevyšel ze cviku? Můžete zkusit jednu z oblíbených kynologických aktivit zvanou agility. S pejskem se budete učit společně a rovnou si i spolu dáte pořádně do těla.

Z čeho jsou překážky vyrobeny?

Pro výrobu agility překážek se využívá hned několik materiálů v závislosti na typu překážky. Základem je dřevo prakticky z kteréhokoliv stromu, dále nezávadný plast, odolná tkanina, či i železo. S železem se ale většinou setkáte na venkovních hřištích, ne však na cvičištích, kde je pro design doplněno akátovým dřevem.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku agility překážek