Agility překážky

Zábavný trénink pro Vašeho psa i pro Vás.

ca. 4 700 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 700 CZK

Jak vybrat agility překážky

 • Mezi agility překážky patří tunely, zónové překážky, prolézačky atd.
 • Velikost překážek je dána předpisy organizací.
 • Překážky se vyrábí z různých materiálů. Ty určují životnost, hmotnost i cenu.

Druhy agility překážek

Pojem agility překážky ukrývá velké množství prolézaček, přelézaček, ale i tunelů, které musí pejsek za pomoci správných rad od páníčka zdolat s tou nejlepší technikou a v co možná nejkratším čase. Agility překážky mají daná pravidla pro rozměry a tvar konstrukce. Nicméně technické předpisy vydalo více různých organizací, a proto jsou některá pravidla odlišná. My si dnes překážky rozdělíme do kategorií a podíváme se i co se pod jejich názvem ukrývá.

Tunelové agility překážky

 • Pevný tunel: Jednoduchá agility překážka, kterou musí čtyřnohý mazlíček proběhnout. Dle pravidel může jeho délka být 3 až 6 m a šíře 60 cm. Vyrábí se z měkkého, ohebného plastu, tak aby tunel byl rovný, nebo různě zakroucený.
 • Látkový tunel: Dnes již na některých místech zakázaná agility překážka z důvodu zvýšeného rizika úrazů. Vchod do tunelu je vyztužený, ale zbytek nikoliv a pes si musí v látce najít cestu sám.
Dog walk
Trixie Agility lávka 456x64x30cm do 80kg

Zónové agility překážky

 • Dog Walk: Nejjednodušší překážka spojující 3 desky. První slouží k vyběhnutí psa na druhou, rovnou desku a posléze po třetí seběhne zpět na zem. Délka překážky je 2,4 až 3,7 metrů a šíře prkna 23 až 30 cm.
 • Crossover: Překážka podobná Dog Walku, nicméně z této vede několik cest a pes musí dle instrukcí páníčka zvolit tu správnou.
 • Seesaw: Tato agility překážka by se v češtině dala nazvat jakou houpačka. Jedná se o 3 až 3,7 metrů dlouho desku, kde na jejím středu je otočný bod, který pracuje s váhou psa a v určitém bodě se překlápí na druhou stranu.
 • A-Frame: Dvě desky o šířce 0,91 m a délce 2,7 m tvoří písmeno A, přičemž nejvyšší bod se nachází 190 cm nad zemí.

Skokové agility překážky

 • Jump: Nejzákladnější skoková překážka, kdy je nad zemí umístěná laťka a tu pes musí přeskočit.
 • Double a Triple Jump: Opět agility překážky, kde jsou umístěny laťky. Tentokrát jsou buď 2 nebo 3, přičemž každá má jinou výšku či vzdálenost.
 • Panel Jump: Laťka je pro skoky nestabilní a psi ji mohou často shodit, proto se používá pevná překážka.
 • Broad Jump: Těžší překážka, kdy je za sebou umístěno 5 latí a pes je musí překonat jedním skokem.
 • Tire Jump: Namísto latě se používá kruh, někdy stačí i obyčejná pneumatika, kterou je nutné proskočit.

Víte, že…?

Pokud se vám nechce pořizovat agility překážky domu a na cvičáku je plno, zkuste navštívit psí parky, kde jsou k dispozici skokové i zónové překážky.

Sada
Kerbl sada, 3 typy

Velikost

Velikost překážek, jak jsme již uvedli, je dána předpisy organizací. Vždy tedy před jejich nákupem zvažte velikost psa, aby překážky nebyly pro něho příliš snadné nebo naopak náročné.

Víte, že…?

Nezapomeňte zvážit i schopnosti vašeho plemena. Tím, že budete cvičit nad hranice možností psa, docílíte jen toho, že bude otrávený a na další trénink nebude mít chuť.

Nejznámější značky

Agility překážky si můžete doma i vyrobit, jestli se však na to necítíte, vybírejte z ověřených značek Trixie Dog, Kerbl či Karlie.

Seesaw
Trixie houpačka/lávka 300x54x34cm max.do 80 kg

Cena

Pozorní čtenáři dnešního příspěvku si mohli již odvodit, že cenu agility překážek bude ovlivňovat jejich materiál, ale i náročnost provedení.

Cena Produkty
Cena do 500 Kč Mezi nejlevnější agility překážky patří jednoduchá tyč určená pro přeskok, zvaná Jump. Pro jejich výrobu se používá převážně plast.
Cena od 500 Kč do 1 000 Kč Střední kategorie nabízí nejen skokové překážky s laťkami, ale i kruhem. K dispozici jsou již i zónové agility překážky např. formou slalomu, kdy máte k dispozici většinou 12 plastových tyčí s kovovým hrotem k zapíchnutí a pro jejich přenos jistě oceníte vak s popruhem. Zakoupit můžete i látkový tunel částečně vyztužený, ale jak jsme již uvedli, hrozí u něho větší riziko vzniku úrazu.
Cena nad 1 000 Kč Dražší překážkou je pevný tunel, jelikož je vyroben z odolného materiálu, tak aby vydržel psím drápkům. Ovšem nejvíce finančně náročné jsou agility překážky vyrobené ze dřeva, tedy například konstrukce Dog Walk, Crossover či A-Frame.

Otázky a odpovědi

Co je agility?

Zdárně jste naučili svého čtyřnohého mazlíčka základními povelům a přemýšlíte, jak ho učit i nadále, aby nevyšel ze cviku? Můžete zkusit jednu z oblíbených kynologických aktivit zvanou agility. S pejskem se budete učit společně a rovnou si i spolu dáte pořádně do těla.

Z čeho jsou překážky vyrobeny?

Pro výrobu agility překážek se využívá hned několik materiálů v závislosti na typu překážky. Základem je dřevo prakticky z kteréhokoliv stromu, dále nezávadný plast, odolná tkanina, či i železo. S železem se ale většinou setkáte na venkovních hřištích, ne však na cvičištích, kde je pro design doplněno akátovým dřevem.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Dog walk
Sada
Seesaw
Tyče na slalom
Tunel
Jump
Image
Produkt
Trixie Agility lávka 456x64x30cm do 80kg
Kerbl sada, 3 typy
Trixie houpačka/lávka 300x54x34cm max.do 80 kg
Trixie slalom tyče 12ks
Trixie pytlový tunel 60cm/5m
Trixie překážka 123x115cm
Cena ca. 4 700 CZK ca. 1 700 CZK ca. 2 400 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 600 CZK ca. 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.