Psí záchod

Pro větší komfort Vašich psích miláčků.

ca. 200 CZK
ca. 600 CZK
ca. 300 CZK
ca. 400 CZK
ca. 500 CZK

Jak vybrat psí záchod

Pejskové čekající v bytě na svého páníčka si někdy chtě nechtě musí odskočit, zejména pokud ještě nejsou navyklí na pravidelné procházky či když se páníček opozdí na cestě domů. Aby vás doma nečekalo nepříjemné překvapení, jsou na trhu k dispozici psí toalety, které tekutinu zachytí a nebudete mít loužičky všude po bytě.

Typ psího záchodu

Variant psích toalet je na trhu velké množství, proto je třeba se pořádně rozmyslet a vybrat správný typ, který bude pro vašeho čtyřnohého mazlíčka vhodný. Na výběr máte hned 5 rozdílných typů, na jejichž vlastnosti se nyní podíváme.

Toaleta s propustným roštem

Základní model psích toalet představuje misku s roštem, jenž tekutinu propustí. Výhodou je jednoduché provedení a nízká cena. Doporučuje se však jen pro příležitostné používání. Při údržbě stačí obsah nádoby vylít a opláchnout.

Pro malé psy
PottyPad
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Toaleta s jednorázovou podložkou

Z hlediska čistoty jde o lepší variantu psího záchodu než výše uvedený typ. Nicméně jeho provoz je nákladnější a neekologický. Gelovou podložku stačí po vykonání potřeby vyměnit za novou a tác umýt, ideálně pod tekoucí vodou.

Toaleta s propustnou podložkou

Psí toaleta se skládá z omyvatelného tácu a propustné podložky. Nic víc pro její provoz nepotřebujete, jen myslete na pravidelnou údržbu, ať nemáte v místnosti nepříjemný zápach.

Lepší variantou je toaleta také s propustnou podložkou, ale s větším zásobníkem, kam se vejde mnohem více tekutiny. To může být sice výhoda, ale s rostoucí tekutinou se odér může šířit vzduchem.

Pro velké psy
ProPet
ca. 600 CZK
Aktuálni cena

Toaleta s umělou trávou

Nejpřirozenější variantou pro chlupaté členy domácnosti je psí záchod s umělou trávou. Hlavní výhoda spočívá v přirozenějším prostředí a pejsek se také na toaletu naučí chodit dříve. Skrze trávu tekutiny stečou na tác či zásobník, který opět jednoduše vylejete a opláchnete.

Psí pisoár

Nejnovějším typem psí toalety je pisoár. Ten se od výše uvedených typů nehodí do domácnosti, ale na zahrady nebo do místních parků, na sídliště či jinam, kde nechcete mít označkované každé rohy. Na pohled je to obyčejná tyč s otvory, kterými tekutina vtéká do nádrže, kde se buď vpije do půdy nebo ji lze odvést do kanalizace, čímž zmizí pachové stopy z povrchu.

Víte, že…?

Některé psí toalety mohou být ještě doplněny o spršku. Ale s takovým typem se však většinou setkáte na hodně frekventovaných místech, např. letišti, kdy se pejskové mohou i osvěžit.

Set
Savic Puppy trainer
ca. 300 CZK
Aktuálni cena

Materiál

Pro výrobu psích toalet, resp. přímo omyvatelného tácu, se nejčastěji používá plast. Propustné podložky jsou gelové a stejně jako umělá tráva eliminují zápach. Psí pisoáry mohou být taktéž vyrobeny z plastu, jenž imituje dřevo, nebo jsou přímo ze dřeva vyrobeny. Krásně tak zapadnou do přírody a nenarušují design zahrady či parku. Kotvu pisoáru tvoří pozinkovaný plech.

Údržba

Jak jsme uvedli již dříve, údržba je velmi jednoduchá. Plastové nádoby stačí umýt, případně vyměnit podložky. Můžete však použít i dezinfekční přípravek, ale doporučujeme zakoupit vždy takový, který je k tomu vhodný, jelikož jiné prostředky mohou být pro psí čuch nepříjemné a na toaletu pak pes nemusí chodit.

Příslušenství

Hlavním příslušenstvím pro psí toalety jsou náhradní jednorázové podložky, pokud jste se však pro tento typ rozhodli. Vyrábí se v různých velikostech v závislosti na velikosti psí toalety. Věnujte však pozornost lepícím proužkům na spodní straně, tak aby podložka v tácu neklouzala a pejsek mohl bez problémů vykonat svoji potřebu.

S kapkami po štěňata
Trixie plastové WC
ca. 400 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Zejména štěňata mají problém naučit se na toaletu chodit. Pokud se vám to stále nedaří, můžete vyzkoušet prostředek zvaný výcvikový sprej, jehož složky jsou uzpůsobeny tak, že v případě potřeby mazlíčka na toaletu navedou.

Nejznámější značky

Zejména plastových nádob se na trhu pohybuje velké množství a je takřka jedno, jakou značku zvolíte. Psí toalety s antibakteriální umělou trávou na povrhu vybírejte např. od Potty Patch, Dog production či Shumee.

Cena

Variant psích toalet je opravdu dost a každá má své pro a proti. Důležité je si uvědomit, kam psí záchod pořizujete, jak se o něj chcete starat a jaký komfort poskytnete svým mazlíčkům.

Pro středně velké psy
Nobby Doggy Trainer
ca. 500 CZK
Aktuálni cena
Cena Detail
Cena do 300 Kč Nejlevnější varianta psí toalety je omyvatelný tác, ať už s propustným roštem či jednorázovou podložkou do 50 cm. Zde však nezapomínejte i na cenu podložky, kdy 10 ks pořídíte do 100 Kč.
Cena od 300 Kč do 1 000 Kč Střední kategorie nabízí rozměrnější psí toalety s větším zásobníkem na tekutiny. Umístit na ně můžete buď jednorázové podložky či si pořídit variantu s propustnou antibakteriální podložkou.
Cena nad 1 000 Kč Nyní přichází na řadu už i přirozenější psí toalety jejich povrch je tvořen umělou trávou. Na trhu jich je velké množství, ovšem dejte si pozor, aby byly kvalitní a pohlcovali zápach ze psí moči.
Jméno
Pro malé psy
Pro velké psy
Set
S kapkami po štěňata
Pro středně velké psy
Image
Produkt
PottyPad
ProPet
Savic Puppy trainer
Trixie plastové WC
Nobby Doggy Trainer
Cena ca. 200 CZK ca. 600 CZK ca. 300 CZK ca. 400 CZK ca. 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena