Psí záchod

Pro větší komfort Vašich psích miláčků.

ca. 200 CZK
ca. 700 CZK
ca. 400 CZK
ca. 400 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat psí záchod

  • vyberte nejlepší model pro vás i vašeho psa
  • výrobním materiálem psího záchodu i pisoáru je snadno udržovatelný plast
  • gelové podložky i umělá tráva eliminují pach
  • naučte svého psa používat toaletu pomocí výcvikového spreje

Typ psího záchodu

Variant psích toalet je na trhu velké množství, proto je třeba se pořádně rozmyslet a vybrat správný typ, který bude pro vašeho čtyřnohého mazlíčka vhodný. Na výběr máte hned 5 rozdílných typů, na jejichž vlastnosti se nyní podíváme.

Toaleta s propustným roštem

Základní model psích toalet představuje misku s roštem, jenž tekutinu propustí. Výhodou je jednoduché provedení a nízká cena. Doporučuje se však jen pro příležitostné používání. Při údržbě stačí obsah nádoby vylít a opláchnout.

Pro malé psy
PottyPad

Toaleta s jednorázovou podložkou

Z hlediska čistoty jde o lepší variantu psího záchodu než výše uvedený typ. Nicméně jeho provoz je nákladnější a neekologický. Gelovou podložku stačí po vykonání potřeby vyměnit za novou a tác umýt, ideálně pod tekoucí vodou.

Toaleta s propustnou podložkou

Psí toaleta se skládá z omyvatelného tácu a propustné podložky. Nic víc pro její provoz nepotřebujete, jen myslete na pravidelnou údržbu, ať nemáte v místnosti nepříjemný zápach.

Lepší variantou je toaleta také s propustnou podložkou, ale s větším zásobníkem, kam se vejde mnohem více tekutiny. To může být sice výhoda, ale s rostoucí tekutinou se odér může šířit vzduchem.

Pro velké psy
ProPet

Toaleta s umělou trávou

Nejpřirozenější variantou pro chlupaté členy domácnosti je psí záchod s umělou trávou. Hlavní výhoda spočívá v přirozenějším prostředí a pejsek se také na toaletu naučí chodit dříve. Skrze trávu tekutiny stečou na tác či zásobník, který opět jednoduše vylejete a opláchnete.

Psí pisoár

Nejnovějším typem psí toalety je pisoár. Ten se od výše uvedených typů nehodí do domácnosti, ale na zahrady nebo do místních parků, na sídliště či jinam, kde nechcete mít označkované každé rohy. Na pohled je to obyčejná tyč s otvory, kterými tekutina vtéká do nádrže, kde se buď vpije do půdy nebo ji lze odvést do kanalizace, čímž zmizí pachové stopy z povrchu.

Typ Výhody Nevýhody
Toaleta s propustným roštem – nízká cena – vhodný pro občasné používání
  – jednoduchá údržba  
Toaleta s jednorázovou podložkou – hygieničtější používání – nutnost dokupovat podložky
    – neekologický typ
Toaleta s propustnou podložkou – levnější varianta – zapáchá
    – nutná pravidelná údržba
Toaleta s umělou trávou – přirozené prostředí – vyšší pořizovací cena
  – jednoduchá údržba  
Psí pisoár – předejdede značkování zahrady – není určen pro domácí použití

Materiál

Pro výrobu psích toalet, resp. přímo omyvatelného tácu, se nejčastěji používá plast. Propustné podložky jsou gelové a stejně jako umělá tráva eliminují zápach. Psí pisoáry mohou být taktéž vyrobeny z plastu, jenž imituje dřevo, nebo jsou přímo ze dřeva vyrobeny. Krásně tak zapadnou do přírody a nenarušují design zahrady či parku. Kotvu pisoáru tvoří pozinkovaný plech.

Set
Savic Puppy trainer

Víte, že…?

Některé psí toalety mohou být ještě doplněny o spršku. Ale s takovým typem se však většinou setkáte na hodně frekventovaných místech, např. letišti, kdy se pejskové mohou i osvěžit.

Údržba

Jak jsme uvedli již dříve, údržba je velmi jednoduchá. Plastové nádoby stačí umýt, případně vyměnit podložky. Můžete však použít i dezinfekční přípravek, ale doporučujeme zakoupit vždy takový, který je k tomu vhodný, jelikož jiné prostředky mohou být pro psí čuch nepříjemné a na toaletu pak pes nemusí chodit.

Příslušenství

Hlavním příslušenstvím pro psí toalety jsou náhradní jednorázové podložky, pokud jste se však pro tento typ rozhodli. Vyrábí se v různých velikostech v závislosti na velikosti psí toalety. Věnujte však pozornost lepícím proužkům na spodní straně, tak aby podložka v tácu neklouzala a pejsek mohl bez problémů vykonat svoji potřebu.

S kapkami po štěňata
Trixie plastové WC

Víte, že…?

Zejména štěňata mají problém naučit se na toaletu chodit. Pokud se vám to stále nedaří, můžete vyzkoušet prostředek zvaný výcvikový sprej, jehož složky jsou uzpůsobeny tak, že v případě potřeby mazlíčka na toaletu navedou.

Nejznámější značky

Zejména plastových nádob se na trhu pohybuje velké množství a je takřka jedno, jakou značku zvolíte. Psí toalety s antibakteriální umělou trávou na povrhu vybírejte např. od Potty Patch, Dog production či Shumee.

Cena

Variant psích toalet je opravdu dost a každá má své pro a proti. Důležité je si uvědomit, kam psí záchod pořizujete, jak se o něj chcete starat a jaký komfort poskytnete svým mazlíčkům.

Pro středně velké psy
Nobby Doggy Trainer
Cena Detail
Cena do 300 Kč Nejlevnější varianta psí toalety je omyvatelný tác, ať už s propustným roštem či jednorázovou podložkou do 50 cm. Zde však nezapomínejte i na cenu podložky, kdy 10 ks pořídíte do 100 Kč.
Cena od 300 Kč do 1 000 Kč Střední kategorie nabízí rozměrnější psí toalety s větším zásobníkem na tekutiny. Umístit na ně můžete buď jednorázové podložky či si pořídit variantu s propustnou antibakteriální podložkou.
Cena nad 1 000 Kč Nyní přichází na řadu už i přirozenější psí toalety jejich povrch je tvořen umělou trávou. Na trhu jich je velké množství, ovšem dejte si pozor, aby byly kvalitní a pohlcovali zápach ze psí moči.

Otázky a odpovědi

Jaký je nejlepší psí záchod?

Za nejlepší je považován psí záchod s živým travním kobercem. Tento typ je pro vašeho mazlíčka nejpřirozenější a záchod se tak naučí velmi brzy používat. Vůně trávy bude přitahovat také štěňata. Použitý záchod je navíc zcela přírodně odbouratelný a neobsahuje neekologické prvky. Nevýhodou je však nutnost pořizovat nový záchod cca každých 14 dní.

Komu je určen psí záchod?

Psí toaleta je vhodná především pro štěňata a starší méně pohyblivé a nemocné psy žijící v bytě. Jestliže má váš pes možnost pobývat na zahradě, není nutné psí záchod používat. Dle odborníků by se měl pes venčit každé 4 hodiny. Ti, kdo bydlí v bytě a nemohou venčení provádět v tomto časovém intervalu, by také měli zvážit, zda svému psovi toaletu nepořídit.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Pro malé psy
Pro velké psy
Set
S kapkami po štěňata
Pro středně velké psy
Image
Produkt
PottyPad
ProPet
Savic Puppy trainer
Trixie plastové WC
Nobby Doggy Trainer
Cena ca. 200 CZK ca. 700 CZK ca. 400 CZK ca. 400 CZK ca. 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.