Bezvodý pisoár

Ekologický pisoár do firmy i domů.

ca. 7 300 CZK
ca. 6 000 CZK
ca. 6 300 CZK
ca. 9 500 CZK
ca. 16 900 CZK

Jak vybrat bezvodný pisoár?

Téma ekologie ve společnosti rezonuje stále častěji. Nejen jednotlivci, ale i firmy přemýšlejí o ekologických inovacích. S ekologií se totiž často váže i levnější provoz a nižší náklady. To platí například při provozu pisoárů – ať už v domácnosti nebo ve firmách. Buď můžete splachovat klasicky vodou, nebo využít moderní a ekologickou bezvodou variantu.

Využití

Při pořízení bezvodého pisoáru do domácnosti vás zajímají zcela jiné parametry, než když pořizujete pisoár do firmy nebo obchodního centra. Jejich výhod je hned několik:

  • Při splachování využijete nulové množství vody.
  • Provoz bezvodého pisoáru v obchodním centru nebo ve velké firmě vám ušetří tisíce korun ročně.
  • Vyšší úroveň hygienického prostředí.
  • Vyloučení nebezpečných chemikálií z odpadního potrubí.
Sanitární keramika
Duravit ME by Starck 2814300000

Pojďme se na rozdíly při výběru podívat podrobněji.

Domácnost

Přiznejme si to hned, provoz pisoáru v domácnosti vám ušetří maximálně stovky korun ročně. Ekonomický aspekt se tak rovná klasickému splachovacímu pisoáru, nebo dokonce i běžné keramické míse.
Při výběru do domácnosti vás tak zajímá především estetika. Pisoáry obecně disponují vyšší mírou hygieny, pánové na nich zkrátka lépe míří. Tím zvýšíte estetický dojem z návštěvy vaší toalety. Další věc, která vás kromě designu zajímá, je i materiál a cena, o těch ale až v dalších kapitolách.

Firma

Firmy a obchodní centra při výběru zajímají především cena a možné úspory. Při využití bezvodého pisoáru v obchodním centru se stovkami použití denně ušetříte tisíce korun ročně a investice do nákladného zařízení se vám brzy vrátí.
Pro využití ve firmách a obchodních centrech řešte také materiál, ze kterého jsou pisoáry vyrobeny. Ačkoliv se při jejich provozu nesetkáte s vodním kamenem, klasická sanitární keramika se při častém používání poškodí. Lepší je tak volit například nerez nebo sklolaminát s povrchovou úpravou.
Jednotlivé aspekty, na které berte při výběru bezvodého pisoáru do firmy nebo do domácnosti zřetel, vám shrnujeme v tabulce:

Zápachový uzávěr
Duravit DuraStyle Dry 2808300000
Využití pisoáru Kritéria výběru
Domácnost Cena, design, zápach
Firma Úspora, materiál, četnost údržby

Materiál

Když už jsme nakousli materiály, řekneme vám o nich více. Pisoáry najdete ve třech různých vyvedeních. Ty se liší cenou i svojí kvalitou.

Sanitární keramika

Běžné keramické mísy se hodí do domácnosti, nicméně v místech s častým využitím s nimi příliš neuspějete. Keramika velmi špatně odolává zubu času a snadno se na ní udělají fleky nebo skvrny. Je také náchylnější na poškození.

Nerez

Nerezové pisoáry dříve patřily k běžnému vybavení hospod a stravovacích zařízení. Mezi jejich hlavní výhody patří především snadná údržba a kvalita materiálu. Nerez při kontaktu s močí nekoroduje a při správné údržbě vydrží poměrně dlouho.

Nástěnný
Geberit Smyle 500.255.01.1

Sklolaminát s glazurou

Speciálním případem jsou sklolaminátové pisoáry s glazovanou povrchovou vrstvou. Ty umožňují snadné klouzání moči přímo do odpadu a velmi čistý a hygienický provoz. Jejich nevýhodou je ovšem vyšší cena. Za jeden takový pisoár zaplatíte přibližně 15 až 20 000 Kč.

Víte, že…?

Jestliže teprve stavíte a plánujete pořízení bezvodého pisoáru, uzpůsobte odpady předem. Vzhledem k absenci vody při splachování je dobré vést odpady větším spádem. Díky tomu nedojde k ulpívání moči a zápachu při používání.

Filtr

Konstrukce bezvodého pisoáru se skládá ze samotné mísy, která se nazývá mušle, a filtru, který zabraňuje pronikání zápachu z odpadu. Právě životnost filtru je klíčovou při výpočtu úspor bezvodého pisoáru.
Výměna filtru vás stojí od 1 000 do 2 000 Kč podle výrobce a ceny servisu. Životnost těchto filtrů je tak klíčová. Běžné filtry vydrží od 1 do 3 měsíců, u některých pak výrobci garantují i půlroční životnost.

Snadné čištění
GEBERIT Preda 116.071.00.1

Údržba

Jestliže mají bezvodé pisoáry nevýhodu, je to jejich údržba. Protože při splachování chybí voda, vyžadují častější mytí. V domácích podmínkách umyjete pisoár za 15 až 20 sekund antibakteriálním sprejem. Čištění ovšem vyžaduje toaleta denně.

Servis

Při pořízení pisoáru do firmy také ověřte možnosti servisu v případě havárie. Jedna vadná toaleta dokáže ochromit chod obchodního centra nebo firmy a je tedy nutný okamžitý zásah. Servis by tak měl být dostupný minimálně 12 hodin denně a garantovat opravu do 48 hodin.

Víte, že…?

Moderní kombinací bezvodého a klasického pisoáru je toaleta s možností odpojení splachovacího okruhu. Ta v sobě kloubí výhody obou typů sanitárního zařízení – relativně levný provoz a nenáročnou údržbu.

Skryté upevnění
Villeroy & Boch Subway 751700R1

Značky

Z výrobců, kteří se zabývají výrobou bezvodých pisoárů, vypíchneme českou společnost Ecostep. Ta nabízí toalety s patentovaným ventilem a filtrem s garantovanou životností až 6 měsíců. Mezi další výrobce patří známý Geberit a firma Laufen.

Cena

Pořízení bezvodého pisoáru není levná záležitost. Prvotní náklad může tvořit 15 až 20 000 v případě pořízení pisoáru s filtrem a dobrou životností. Bezvodé pisoáry do domácnosti pořídíte od 5 do 10 000 Kč v závislosti na materiálu a kvalitě filtru.

Jméno
Sanitární keramika
Zápachový uzávěr
Nástěnný
Snadné čištění
Skryté upevnění
Image
Produkt
Duravit ME by Starck 2814300000
Duravit DuraStyle Dry 2808300000
Geberit Smyle 500.255.01.1
GEBERIT Preda 116.071.00.1
Villeroy & Boch Subway 751700R1
Výrobce
Duravit
Duravit
Geberit
Geberit
Villeroy-Boch
Cena ca. 7 300 CZK ca. 6 000 CZK ca. 6 300 CZK ca. 9 500 CZK ca. 16 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena