Pisoár

Pisoár - na doma i do kanceláře.

ca. 6 400 CZK
ca. 15 100 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 8 500 CZK
ca. 21 800 CZK
ca. 19 200 CZK

Jak vybrat pisoár

  • Pisoár je běžnější v komerčních prostorech, pořídit ho můžete i domů.
  • Pisoáry se mohou lišit v materiálu, tvaru a napojení k vodnímu systému.
  • Splachování pisoáru se dá řešit několika způsoby a Vy si při pořízení můžete vybrat, jakou cestou se vydáte.

Výhody

Pánové kromě uspořených korun jistě ocení i větší pohodlí při konání potřeby, protože pisoár umístíte podstatně výše než obyčejnou mísu. To vede i k menšímu znečištění okolí toalety a odpadne Vám starost o zvedání a sklápění prkýnka.

Výhody a nevýhody to sumarizuje tato tabulka:

Hranatý stylový
Roca Hall 735362E000
Výhody Nevýhody
Úspora vody = návratnost investice Zvýšení nákladu při stavbě/rekonstrukci
Snažší údržba Zařízení navíc, zabírá prostor
Větší čistota toalet  

Provedení

Není pisoár, jako pisoár. Lišit se mohou v materiálu, tvaru a napojení k vodnímu systému.

Materiál

Co se týče materiálu pisoáru, tak se vyrábějí převážně z keramiky. V malém procentu je zastoupen kov, nejčastěji nerez, ale pokud zbyté sanitární vybavení nemáte v nerezu, tak nejspíš zůstanete u bílé keramiky. Zaměřte se na kvalitu povrchové úpravy, která má vliv na zachytávání nečistot. Keramika by měla být glazurovaná.

Tvar

Větší výběr už je v ohledu různých tvarů. Tady se můžete rozhodovat mezi malým či velkým, širokým nebo raději podlouhlým a podobně. Rozhodující pro Vás asi bude to, jaké prostorové možnosti Vám nabízí místnost, kde bude pisoár umístěn.

S automatickým splachováním
Sanela ARQ SLP 32R

Dalším faktem, který můžete zvážit, jestli vybere pisoár s ohraným okrajem nebo bez tohoto okraje. Okraj chrání před vytečením tekutin z pisoáru, což je určitě pozitivní. Na druhé straně právě za tímto okrajem se usazuje nejvíce nečistot.

Tvar pisoáru ovlivní i to, jestli si pořídíte uzavíratelný nebo otevřený pisoár. Uzavíratelný je estetičtější a hygieničtější, ale na druhé straně méně pohodlný při používání.

Připojení

Nezbytné je i připojení pisoáru k vodovodnímu systému v domě nebo bytě. Na výběr jsou dvě varianty, a to vnitřní nebo vnějšípřipojení. Jak název napovídá, u vnitřního připojení voda proudí z potrubí ve zdi rovnou do pisoáru a hned zase pryč, nikde Vám nečouhají trubky.

Keramický klasik
Jika KORINT H8441000004401

U vnějšího napojení je to přesně naopak, tedy potřebuje k pisoáru trubky a kolena, kterými vodu přivedete a zase odvedete do domovního potrubí. Vnitřní varianta je estetická, ale méně praktická pro instalaci a údržbu. Vnější varianta vypadá hůře, ale jednoduše se dostanete k přívodu a vývodu.

Systém splachování

Splachování pisoáru se dá řešit několika způsoby a Vy si při pořízení můžete vybrat, jakou cestou se vydáte. Můžete zvolit splachování:

Úsporný
Sanela Golem SLP 19RS

Manuální splachování pisoáru je podobné, jako u běžné toalety. Po zmáčknutí splachovadla se nežádoucí obsah pisoáru spláchne vodou a odteče. Tento princip známe všichni, navíc je levnější na pořízení a snazší na instalaci.

Dnešní doba přináší spoustu věcí, které se už ovládají samy a nejinak tomu je u automatického splachování pisoáru. Díky čidlu nebo fotobuňce, kterou umístíte do zdi nad pisoár, se splachuje automaticky. Je to náročnější na instalaci a cenově o něco dražší, ovšem je to pohodlnější a hygieničtější.

  • Pokud chcete úsporu vodu dotáhnout na maximum, tak si pořiďte pisoár bez splachování. Není to žádná nechutná latrína, ale ekologický způsob jak šetřit vodou. Tekutiny z pisoáru se odfiltrují přes tekutý filtr, který filtruje moč i zápach. Tento filtr je samozřejmě potřeba několikrát ročně měnit, podle intenzity využití pisoáru.
Kovový
Sanela Nerez SLPN 07C

Výrobci

Pisoáry vyrábí celá řada společností, která dělá koupelny a veškeré sanitární zařízení. Všeobecně se dá říct, že značku u pisoáru řeší málokdo, protože se stejně nikomu nebude chlubit, jaký máte pisoár. Zmiňme tedy alespoň ty největší výrobce, u kterých budete mít velký výběr a pořídíte takové vybavení, které se bude hodit do Vaší koupelny. Do této kategorie určitě patří značka Jika, Geberit, Sanela nebo Laufen.

Víte, že…?

Pisoár je k dostání i v dětské verzi. Pokud máte v rodině malého chlapečka, můžete mu pořídit dětský pisoár.

Ceny

Cena pisoáru pro Vás pravděpodobně bude mnohem důležitější, než jaké je značky.

  • Ty nejlevnější pisoáry se pohybují v rozmezí 5000 – 10000 Kč. Jsou to obyčejnější zařízení, přičemž ty do 8000 Kč jsou většinou s ručním splachováním. Automatické splachování se u pisoárů objevuje spíše u té vrchní hranice, tedy 10000 Kč.
  • Za 10000 Kč a více už dostanete pisoár v zajímavějším provedení. Standardem za tuto cenu je automatické splachování.
  • Pokud jste se rozhodli pro kovový pisoár, tak je potřeba, abyste si připravili alespoň 15000 Kč.
Antibakteriální
Laufen IL BAGNO ALESSI ONE H8409714004161

Na trhu jsou i dražší pisoáry, které jsou většinou buďto speciální v tom, že jsou maximálně ekologické nebo jsou nějak vzhledově zvláštní, anebo jsou to pisoáry pro více osob, které se hodí spíše do hospod a restaurací.

Otázky a odpovědi

Proč mít doma pisoár?

Pisoáry, nebo také urinály, už nejsou výhradně výbavou pouze veřejných toalet restauracích a hospodách. Rozšiřují se i do domácností, a to především tam, kde převládá mužské osazenstvo. Umístění pisoáru sebou nese zejména úsporu v podobě nižší spotřeby vody při splachování. Běžná toaleta na jedno spláchnutí použije až 3 litry vody, zatímco pisoár i méně než polovinu.

Jak vypadá dětský pisoár?

Většina pisoárů bývá otevřených, pokud by vám to vadilo, můžete zakoupit pisoár s poklopem. U tohoto výrobku je poklop řešen jako součást zvířátka, kdy představuje otevírající a zavírající pusu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
Hranatý stylový
S automatickým splachováním
Keramický klasik
Úsporný
Kovový
Antibakteriální
Image
Product
Roca Hall 735362E000
Sanela ARQ SLP 32R
Jika KORINT H8441000004401
Sanela Golem SLP 19RS
Sanela Nerez SLPN 07C
Laufen IL BAGNO ALESSI ONE H8409714004161
Materiál
keramické
keramický
keramické
keramické
kov
keramické
Cena ca. 6 400 CZK ca. 15 100 CZK ca. 1 500 CZK ca. 8 500 CZK ca. 21 800 CZK ca. 19 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Jiří Novák

About the Author

About the Author

Od dětských let jsem se zajímal o různou techniku, to mi vydrželo až do dospělosti, kdy jsem se stal studentem VUT. Během studií jsem často vypracovával práce na různá témata, právě v této době jsem objevil svoji vášeň pro psaní. Tu jsem zužitkoval ve chvíli, kdy jsem se stal právoplatným členem rýmu copywriterů. Obsahově nejbližší jsou mi témata, věnující se moderním technologiím, chytré domácnosti, ale nebojím se jakékoliv výzvy.