25 nejlepších bidetů 2023

Maximální hygiena každý den.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
SAT SATBEASY2233
89 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat bidet

 • Bidet se stává stále více oblíbeným. Jednak proto, že voda dokáže odstranit nežádoucí bakterie lépe a jemněji než toaletní papír.
 • Zdraví – Používání bidetu – působí preventivně proti různým onemocněním jako jsou rakovina tlustého střeva, hemoroidy či šíření jiné infekce.
 • Typ – na výběr máte závěsný nebo volně stojící bidet.
 • Provedení – vybírat budete mezi klasickým a elektronickým zařízením.
 • Materiál – při výběru bidetu se setkáte s dvěma různými materiály.
 • Funkce – elektronické bidety mají základní i pokročilé funkce.

Bidet - náš výběr

Elektronické bidety

Přenosné bidety

Keramické bidety

Plastové bidety

Zobrazit kompletní nabídku bidetů

Jak vybrat bidet

Typ bidetu

Bidet vychází z francouzské slova „bidet“ a proto jej také historikové připisují právě Francouzům, jelikož vynálezce je neznámý. První typ připomínal dřevěnou židli s mísou, ve které byla tryska. Ta se ovládala na boční straně. Nejvíce ho ocenili lidé, kteří trávili cel den v koňském sedle.

Nejen svým tvarem připomíná toaletu, ale i dvojím ukotvením. Nejčastěji bývá umístěn právě vedle WC, proto je vhodné volit stejné rozměry ba i dokonce výrobce.

Bidet
SAT SATBEASY2233
 • Závěsný bidet: Klozet je umístěn na stěně. Takové uchycení vyžaduje nutné stavebné úpravy, zejména ve vyztužení zdi, aby zvládla unést hmotnost bidetu, ale i člověka. Výhodou je různě volitelná výška v době instalace a snadnější údržba kolem něj.
 • Volně stojící bidet: Má „nohu“ kterou je připevněn k zemi. Je zde absence volitelné výšky. Běžně jsou dodávány ve výšce 43 cm, stejně jako toalety.

Klasické provedení

Klasickým bidetem se rozumí samostatný klozet, který bývá umístěn vedle toalety. Ideální vzdálenost mezi nimi je 60 cm, aby bylo jednoduché mezi nimi volně přecházet. Jedná se o porcelánovou mísu, nejčastěji ve velikost toalety, která je vybavena vodovodní pákou či kohoutkem. Vodovodní baterie lze pořídit v několik variantách, od těch levnějších až po dražší, které mají trysku, která je nakloněna vzhůru, aby hygiena po vykonání potřeby byla co nejefektivnější a nejpohodlnější.

Elektronické bidety
SAPHO BLOOMING EKO PLUS NB-1160D

Může být doplněn plastovým sedátkem, které je podobné záchodovému prkénku, zejména tam, kde jsou úzké okraje. Sprchová toaleta dokáže dokonale oživit interiér místnosti. Rozhodnete-li se pro klasický bidet, počítejte s dostatečným prostorem.

Koupelna se záchodem a bidetem

Klasický bidet je levnější záležitost

Elektronický bidet

Jistě potěšíme ty, kteří po bidetu zatoužili, ale vzhledem k omezeným prostorovým možnostem ho nezakoupili. Bidet v tomto provedení se přidělá na toaletu a zakryje se záchodovým prkénkem. Lze ho považovat za doplněk toalety. Pro ovládání je na boční straně toalety umístěn panel nebo je k dispozici dálkový ovladač, který v závislosti na typu nabízí několik komfortních funkcí.

Toto přídavné zařízení musíte pečlivě vybírat, aby bylo kompatibilní s vaší stávající či novou toaletou.
Jediná důležitá podmínka pro elektronický bidet je, aby byl v blízkosti zdroj sítě, do které jej bude možné ho zapojit. S přívodem vody by pak neměl být problém.

Přenosné bidety
Modom Bidet přenosný skládací na WC mísu Vital Comfort

Ačkoli si za elektronický bidet připlatíte, stále vás vyjde levněji, než kdybyste bourali či kvůli němu předělávali celou koupelnu. Navíc ušetříte nemalou částku za toaletní papír. A oproti klasickému bidetu i za vodu, jelikož je u lepších elektronických typů je voda okysličována a tím se ji spotřebovuje méně.

Elektronický bidet s funkcemi

Elektronické bidety Vás budou hýčkat

Víte, že…?

Potřebujete-li mít bidet stále „po ruce“ můžete ho jednoduše odmontovat a vzít si ho s sebou třeba na vaši chatu. Ovšem pamatujete, že musí být s daným WC kompatibilní, jinak nebude správně fungovat.

Typ bidetu Výhody Nevýhody
Klasický Nepotřebuje připojení do sítě Nutné přesunout se z WC na bidet
  Levnější varianta Po umyt, je třeba dbát zvýšené hygieny rukou
  Méně náchylný k poškození Potřebuje více místa
    Nutná speciální stavební úprava
Elektronický Omytí pouze pomocí tlačítek V blízkosti musí být zásvucka na 230 V
  Nemusíte se přesouvat na jiné místo Vysoká cena
  Prostorově nenáročný  
  Snadná montáž  

Materiál

Při výběru bidetu se setkáte s dvěma různými materiály. V případě elektronického typu to je pevnější plast, který není třeba dál detailněji zkoumat. Zatímco u sprchového sedátka je třeba dbát na výrobní vlastnosti. Základem je keramika, ovšem rozdíl je v povrchových úpravách.

Keramické bidety
Geberit AquaClean Mera Comfort 146.212.21.1

Povrchová úprava: Při výrobě dochází k nanášení vrchní vrstvy na vypálenou keramiku. Proto je materiál náchylnější k poškození zejména špatně zvolenými čisticími prostředky.
Povrchová vrstva/glazura: Výrobní proces se významně odlišuje od výše uvedeného. Glazura je totiž nanášena na keramiku připravenou k vypálení, ke kterému pak dochází společně. Díky tomu se na povrchu neusazuje tolik nečistot, a proto vydrží déle.

Levná náhrada

Prochází koupelnové studio, koukáte na cedulky s cenami a stále nenacházíte takový, který by vyhovoval vaším finančním možnostem? Nezoufejte. Dají se pořídit i mechanické bidety, které pozadí člověka jednoduše omyjí, bez zbytečných vymožeností. Jedná se v podstatě o záchodové prkénko vybavené tryskou, jen s tím rozdílem, že jej ovládáte ručně a nemusíte ho zapojovat žádné elektřiny.

V severských zemích Evropy se můžete setkat i s menší obyčejnou sprchou, která je umístěna u toalety a poslouží úplně stejně. Jen manipulace s ní je obtížná, resp. lze s ní udělat větší neplechu než užitek.

Plastové bidety
HYUNDAI Wacortec HDB-1500R s dálkovým ovládáním Rozměr: R

Funkce elektronického bidetu

Základní funkce

Jak jsme již zmínili, elektronické bidety mají několik druhů funkcí v závislosti na vybraném modelu. Abyste s ním však byli spokojeni, pořiďte si ideálně takový, který splňuje níže uvedené funkce.

 • Ohřev vody: Teplá voda je základ, jinak by se bidet nedal používat. Zkontrolujte si, jak ohřev vody probíhá. U levných či starších modelů je zabudován malý bojler s objemem do 1 litru. To je ideální maximálně pro dva uživatele. Pokud je vás v domácnosti víc a šli byste na toaletu po sobě, mohlo by se stát, že budete omyti studenou vodou. Zároveň jej nedoporučujeme pořídit, pokud si chcete užívat vodní masáže.
 • Nastavitelná teplota vody a proudu: Každému vyhovuje jiný stupeň teploty. Co je pro někoho příjemné, může být pro jiného moc teplé nebo bolestivé.
Bidet
SAPHO MT002 EASY CLEANING
 • Dvě trysky: Pro důkladné umytí musí mít umístěny dvě trysky, každá pro jinou číst těla.
 • Bublinkové mytí: Výzkumy dokazují, že mytí vodou je efektivnější, když je okysličena vzduchem.
 • Automatické čištění: Abyste nemuseli po každém použití mýt výsuvné trysky, nezapomeňte na samovolné čištění.
Elektronické bidety
Geberit AquaClean Tuma Classic 146.092.11.1
 • Dětský režim: Sníží jednak teplotu vodu, jelikož jsou děti více citlivé, ale i proud vody, aby i pro ně bylo použití bidetu příjemné.
 • Pohodlné sedátko: Pro příjemné posezení si bidetové prkénko nezapomeňte vyzkoušet v obchodě. Za ideální rozměr vnitřního otvoru se považuje 280 x 200 mm. Nezapomeňte i na sedátko, které se bude samo a pomalu zavírat

Víte, že…?

Zabudovaný systém je schopen pamatovat si zvolené režimy, které je možné si jednoduše uložit, abyste jej při dalším použití nemuseli opět nastavovat.

Přenosné bidety
Waterpulse ED-550 přenosný bidet růžový

Doplňkové funkce

Mohou váš požitek ještě zvýšit díky nejrůznějším masážím a jiným vychytávkám. Ovšem počítejte s výrazným navýšením ceny.

 • Sušení: Ideální je mít vše při jednom, tak nač se obtěžovat s ručníkem. Na ovladačích bývá tato funkce označována i jako Fén.
 • Aroma: Pokud máte všude po domě či bytě rozmístěny voňavé difuzéry, jistě oceníte i funkci rozprašovače. Stačí jen vložit správnou a příjemnou vůni.
Keramické bidety
Jika Lyra Plus H8323810003041
 • Vyhřívání sedátka: Nejenže prkénko pozná, že na něm sedíte, ale ještě si ho můžete vyhřát, abyste si dopřáli ještě více pohodlí.
 • Odstranění zápachu: Díky integrovanému uhlíkovému filtru, který pohltí většinu zápachu, získáte lepší prostředí.
 • Pohybová masáž: Na starosti ji mají trysky, které se automaticky pohybují dopředu a dozadu.
Plastové bidety
Aqualine BLOOMING EKO NB-1120D
 • Sedací masáž: Lékaři ji nejčastěji doporučují při léčbě hemoroidů, jelikož patří do oblasti hydroterapie. Principem je střídání teplé a studené vody.

Výše uvedené doporučujeme pořídit, jestliže se nerozhodujete podle ceny. Co už nám jako pro běžného uživatele přijde absurdní je např: osvětlení bidetu či přehrávání hudby, ale každému dle jeho libosti, aneb proti gustu žádný dišputát.

Elektronický bidet s dálkovým ovladačem

Moderní bidety mají mnoho doplňkových funkcí

Údržba

S údržbou samotného bidetu není třeba se nikterak výrazně trápit. Klasický bidet jednoduše omyjete vhodnými desinfekčními prostředky. Zvýšenou pozornost jen musíte věnovat okolí, zejména pokud se s novým pomocníkem teprve učíte zacházet.

Bidet
SAPHO CLEAN STAR UBC- LB402

U elektronických bidetů je tomu jinak. Většina z nich má funkci automatického čištění, to ovšem neznamená že není třeba se o něj starat. Musíte věnovat pravidelnou péči filtru a tryskám. Ty se totiž i přes samovolné čištění mohou ucpat vodním kamenem, který výrazně snižuje výkon mytí.

Nejznámější značky

U klasických sprchových sedátek jsou to osvědčení výrobci sanitární keramiky (Jika, Vitra, Laufen a Sopho). Elektronické bidety nabízí např. Geberit, Duralit a Aqauline.

Cena

Ačkoli se jedná o jedno vybavení, je hned v několika provedeních. Do cenového rozdělení jsme zahrnuli dnes velmi probíraný elektronický bidet, klasický, ale také mechanický, protože i sním dosáhnete stejného výsledku.

Elektronické bidety
Geberit AquaClean 4000 146.135.11.1

Cena do 2 999 Kč

V této nejlevnější kategorii seženete základní mechanická sedátka, která jednoduše umístíte na vaši toaletu. Na ovládacím panelu je méně tlačítek, ale i díky nim lze předejít hrozícím zdravotním problémům.

Cena od 3 000 Kč do 9 999 Kč

Klasický keramický bidet pořídíte včetně pákové baterie. Těsně pod hranicí 10 000 Kč zakoupíte elektronické sedátko, které disponuje masážemi, automatickým čistěním, a dokonce i vyhřívaným sedátkem.

Cena nad 10 000 Kč

Zde si bez obav vyberete přesně to, co potřebujete. Můžete se však vyšplhat na cenu 120 000 Kč, ale to už budete mít dokonale promasírované a usušené pozadí a bude vám u toho hrát vaše oblíbená hudba.

Přenosné bidety
MODOM Bidet přenosný na wc mísu modrý

Otázky a odpovědi

Jak vybrat elektronický bidet?

Elektronický bidet se totiž přidělává přímo na toaletu a zakryje se záchodovým prkénkem. Může tedy plnit také funkci doplňku toalety. Při výběru tohoto zařízení musíte dávat pozor na to, aby bylo kompatibilní s vaší stávající nebo novou toaletou. Ty nejdražší typy elektronických bidetů lze koupit jako toaletu i elektronický bidet dohromady, pokud zařizujete nové bydlení, nemusíte tedy kupovat zvlášť bidet i toaletu. Důležitou potřebou elektronického bidetu je zásuvka, která by měla být umístěna v blízkosti zařízení.

Co umožňují sprchová ramena?

Důležitým parametrem pro výběr elektronického bidetu jsou i nastavitelná sprchová ramena. Ideální bidet je ten, který má ramena dvě. S hlavním proudem, který je určený po stolici a s proudem určeným pro dámskou intimní hygienu, což ocení ženy po porodu nebo během menstruace. Ty nejvybavenější bidety mohou nabídnout i dětskou sprchu, masážní sprchu či otáčející sprchu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku bidetů