Clona na kočárek

Pro maximální komfort Vašeho miminka na procházkách.

ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 300 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat clonu na kočárek

  • Podle odborníků by neměly být děti mladší 3 let vystavováni přímému slunci, protože jejich pokožka reaguje na slunce mnohem citlivěji než pokožka dospělých.
  • Clona na kočárek může mít několik podob. Ke kočárku můžete přikoupit kšilt, slunečník i clonu.
  • Kočárek byste nikdy neměli přikrývat dětskou látkovou plenou ani jinou látkou.

Úžeh a úpal

V případě, že jedete s dítětem na procházku za slunného dne, nebo ho necháte spát v kočárku, na který praží slunce, dojde velice rychle k přehřátí dítěte. I v případě, že je dítě chráněno boudičkou, nebo přikryté například bavlněnou plenkou, dojde velice rychle k navýšení teploty uvnitř kočárku. V tomto případě může být dokonce teplota vyšší než okolní venkovní.

Proto v teplých dnech vyrážejte na procházku již brzy ráno nebo až v podvečer a nikdy nenechávejte stát kočárek se spícím dítětem na přímém slunci.

Úprava zakryté plochy
Caretero Sluneční clona šedá

Úžeh

Způsobuje ho sluneční záření. Pro úžeh je typická bolest hlavy až závratě, zrudnutí pokožky, ztuhnutí šíje a také zrychlená srdeční činnost. Úžehu můžete předejít vhodnou pokrývkou hlavy. Klobouček nebo kšiltovku nasaďte dítěti i v případě, že bude na slunci pouze krátkou dobu.

V případě, že k úžehu dojde, běžte s dítětem do chladnějšího větraného prostředí a snažte se je ochladit například pomocí vlhké pleny nebo ručníku. Důležitý je i přísun tekutin. V případě teploty nebo bolesti hlavy je vhodné podat sirup na teplotu.

Úpal

Úpal vzniká při dlouhém pobytu v horkém prostředí, jako je právě dlouhý pobyt v kočárku nebo v autě. Mezi příznaky patří malátnost, zvracení, dýchací potíže, teplota, suchá kůže bez potu. Dojít však může až ke ztrátě vědomí s fatálními následky.

Velké rozměry
REER SLUNEČNÍK CLONA ČERNÁ

Prevencí je časté podávání tekutin a co nejkratší pobyt v horkém prostředí. Pokud už k úpalu dojde, je nutné dítě okamžitě přenést do stínu a začít s ochlazováním. Důležitá je pak včasná lékařská pomoc.

Typy slunečních clon

Ne vždy se vám podaří trávit horké dny ve stínu a čas od času je nutné s kočárkem na sluníčko vyrazit. V tomto případě se můžete spolehnout na vhodně řešenou sluneční clonu nebo štít. Tvoří přítmí a chrání miminko nejen před sluncem, ale také před deštěm nebo větrem.

Vybírat můžete mezi třemi typy slunečních clon. Pro malé miminko je praktičtější látková clona, batoleti pak budete těžko vysvětlovat, že při procházce bude pěkně schované pod kusem látky, a proto spíše využijete sluneční stříšku nebo kšilt, popřípadě praktický slunečník.

Certifikovaný materiál
BBL Clona na kočárek – tmavě modrá

Také záleží na tom, jaké vycházky preferujete. Slunečník se hodí spíše do parku, turistický výšlap bude jistě pohodlnější s kšiltem.

Typ Popis
Clona Představuje celoplošné zastínění kočárku, používá se jako ochrana před UV paprsky i větrem a poskytuje soukromí pro klidný spánek. Manipulace je snadná, clona se upíná na boudičku a rukojeť pomocí spon, klipů nebo šňůrek. Použít ji můžete i jako pláštěnku nebo ochrannou síťku proti hmyzu. Lze ji použít na hluboký i sportovní kočárek a také na dětskou autosedačku. Její údržba je snadná, lze ji prát v pračce. Je vyráběna z různých materiálů v mnoha barvách.
Stříška nebo kšilt Tato varianta sluneční clony představuje prodloužení boudičky a funguje stejně jako stínidlo v podobě kšiltu na čepici. Nasazuje se pouze na boudičku a zvětšuje tak zastíněnou plochu. V případě, že budete chtít tuto clonu koupit, budete muset vybírat model vhodný pro váš typ kočárku, jelikož není k dostání jedna varianta vhodná pro všechny typy kočárků a lze ji také použít v autě na zastínění autosedačky.
Slunečník Slunečník bývá mnohdy přímo výbavou kočárků, v opačném případě ho lze jednoduše dokoupit. Lze ho připevnit na konstrukci kočárku pomocí speciálního úchytu a pomocí kloubu lze slunečník nastavit do požadované polohy. Jeho výhodou je také to, že zachová kočárek nejen zastíněný ale také vzdušný. Slunečníky se prodávají v mnoha velikostech a barevných provedeních. Před koupí slunečníků je vhodné ho zkusit upevnit na váš kočárek, protože ani tento výrobek je prodáván ve více provedeních a nemusí být kompatibilní k vašemu typu kočárku.

Víte, že…?

Častou chybou, které se rodiče dopouštějí, je přikrývání kočárku plenou. Ta překryje jediný otvor, kterým může proudit vzduch, a teplota může rychle stoupnout až o 15 stupňů, čímž rychle dochází k přehřátí miminka.

Cena

  • Pořízení stínítka na kočárek není nijak velká investice. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, vejdete se cenově do 1 000 Kč. Jednoduché clony lze koupit už za 200 Kč, dražší pak vyjdou obvykle na 500 Kč. Vše záleží na použitém materiálů a celkovém provedení.
Ochrana faktor UV 40+
DIAGO clona s boční ochranou šedá
  • Také jednodušší slunečníky a stříšky lze pořídit za 500 Kč, pokud se rozhodnete pro luxusnější provedení, vyjde vás výrobek na cca 1 000 – 1 500 Kč.

Ve většině případů se tyto doplňky shodují se značkou kočárku, který máte doma. V případě, že se rozhodnete pro jinou značku výrobku, je vhodné vyzkoušet, jak bude vašemu kočárku sedět.

Otázky a odpovědi

Proč mít clonu na kočárek?

Podle odborníků by neměly být děti mladší 3 let vystavováni přímému slunci, protože jejich pokožka reaguje na slunce mnohem citlivěji než pokožka dospělých. Dalším problémem, který může při pobytu na slunci malého dítěte nastat, je přehřívání, které může být až životu nebezpečné. Pomocí clony můžete miminko před sluníčkem spolehlivě ochránit.

Jakého výrobce vybrat?

Ve většině případů je nutné vybrat clonu stejné značky jako kočárek. Na trhu jsou zastoupeny clony značek Caretero, Dooky, Emitex, Zopa, Stooke a mnoha dalších.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Úprava zakryté plochy
Velké rozměry
Certifikovaný materiál
Ochrana faktor UV 40+
Univerzální použití
Image
Produkt
Caretero Sluneční clona šedá
REER SLUNEČNÍK CLONA ČERNÁ
BBL Clona na kočárek – tmavě modrá
DIAGO clona s boční ochranou šedá
Emitex Clona MUŠELÍN sv. šedá
Výrobce
Caretero
Reer
BBL
Diago
Emitex
Barva
šedé
černé
černé
černé
šedé
Cena ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 300 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.