15 nejlepších stupátek ke kočárkům 2023

Pro jízdu do města i přírody.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Babypoint Corado stupátko
88 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat stupátko ke kočárku

 • Stupátko ke kočárku je praktická pomůcka ve chvíli, kdy se vám narodí miminko a vy k němu máte doma ještě malého sourozence.
 • Rozměr stupátka je také velmi důležitý, v podstatě udává to, jak moc vám může, ale také nemusí překážet v chůzi.
 • Z hlediska bezpečnosti by měla mít plocha, kde bude dítě stát, protiskluzovou úpravu.
 • U kol se můžete zaměřit např. na jejich průměr. Velká kola mají vliv na výšku stupátka, a jak bylo uvedeno u rozměrů, vyšší stupátka méně překáží při vaší chůzi.

Stupátko ke kočárku - náš výběr

Stupátka ke kočárku se sedátkem

Stupátka ke kočárku Lascal

Zobrazit kompletní nabídku stupátek ke kočárkům

Jak vybrat stupátko ke kočárku

Úchyty

Stupátko/skate lze upevnit ke kočárku dvěma způsoby:

 • na středovou brzdu kočárku
 • na konstrukci kočárku
Stupátko ke kočárku
Babypoint Corado stupátko

U uchycení je důležité rozpětí, respektive šířka, která se uvádí od 20 do asi 60 cm. Samozřejmě každý výrobce má rozpětí jiné a je potřeba změřit, jaké bude vyhovovat vám.

Rozměry

Rozměr stupátka je také velmi důležitý, v podstatě udává to, jak moc vám může, ale také nemusí překážet v chůzi. Udává se šířka, hloubka a výška. Právě dostatečná výška (vzdálenost nášlapné desky od země) je stěžejní pro to, abyste o stupátko při chůzi nezakopávali.

Plocha stání

 • Z hlediska bezpečnosti by měla mít plocha, kde bude dítě stát, protiskluzovou úpravu.
 • Zvýšené hrany zajišťují dobrou stabilitu dítěte.
 • Některé modely nabízí možnost nastavení délky, šířky a také sklonu stupátka podle potřeb konkrétního dítěte.
 • Dražší modely se sedátkem mohou být opatřeny i bezpečnostním pásem.
Stupátka ke kočárku se sedátkem
Bugaboo stupátko se sedátkem pro druhé dítě

Víte, že…?

Pokud stupátko ke kočárku připevníte, asi nepočítáte s tím, že ho pokaždé, když na něm dítě nebude stát, budete zase oddělávat. Pro tyto případy se stupátka jednoduše připnou ke kočárku. Většinou jsou opatřeny popruhem, díky kterému stupátko jednoduše přivážete k madlu nebo konstrukci kočárku.

Kola

U kol se můžete zaměřit např. na jejich průměr. Velká kola mají vliv na výšku stupátka, a jak bylo uvedeno u rozměrů, vyšší stupátka méně překáží při vaší chůzi.
Další kritérium je materiál, ze kterého jsou kola vyrobena. Velmi často se používá plast, ten má ale horší jízdní vlastnosti. Lepší varianta jsou kola pogumovaná, která lépe snáší nerovnosti terénu a vlastně zajišťují i mírné odpružení stupátka.

Věk/nosnost

Tyto dva parametry jdou ruku v ruce. U věku je důležité od kolika let je možné dítě na stupátko postavit. Většinou se uvádí od 2 let, u některých už od 18 měsíců. U mladších dětí je na zvážení rodičů, jestli jsou schopni zajistit adekvátní bezpečnost dítěte a také zda ono samo pochopí, jak se má chovat.

Stupátka ke kočárku Lascal
Lascal Buggy Board Maxi stupátko Černá

Nosnost

Nosnost je naopak údaj, který uvádí do kolika kilogramů váhy dítěte je možné stupátko používat. Nejčastěji se jedná o váhu do 20 – 45 kg. U některých modelů ale najdete i max. nosnost 100 kg.

Víte, že…?

Některá stupátka jsou vybavena LED podsvícením kol. Jedná se o bezpečnostní prvek, který je důležitý v šeru nebo po setmění. Výrazné osvětlení zajistí dobrou viditelnost.

Příslušenství

Příslušenství najdete jen u některých modelů a jedná se o:

Stupátko ke kočárku
Cybex Stupátko Priam/Balios S
 • Sedátko – některá jsou již součástí stupátek, jindy je možné je dokoupit
 • Adaptéry – používají se, pokud nelze stupátko připojit daným způsobem

Jízdní vlastnosti

To, jak se vám bude se stupátkem jezdit, bohužel v obchodě nezjistíte. Většina výrobců bude mít uvedeno, např. že má odpružení, díky kterému zvládne i mírný terén. Skutečnost může být ale jiná. Stupátko otestujete až v praxi nebo je dobré nastudovat recenze k jednotlivým výrobkům. V každém případě se asi počítá s tím, že se s kočárkem a připevněným stupátkem nevydáte na vysokohorskou túru, ale budete ho používat na běžné ježdění např. na procházky městem/vesnicí, na nákup atd. Nicméně i např. ve městě se můžete setkat s jistými úskalími

 • Jízda přes obrubníky
 • Popraskané chodníky
 • Jízda do kopce a z kopce
 • Uličky v obchodech
 • Výlety do přírody asi raději absolvujte bez stupátka. Také není vhodné ho ke kočárku upínat, když chcete s kočárkem běhat.
Stupátka ke kočárku se sedátkem
TFK Multiboard T-00/112

Výrobci a ceny

Ceny stupátek se pohybují od cca 1000,- Kč do asi 3000,- Kč. Cena se může navýšit pořízením přídavného sedátka, nebo pokud budete potřebovat dokoupit adaptér.

Značky a ceny

 • Bugaboo – Stupátka, adaptéry, 400 – 2 500 Kč
 • Lascal – Stupátka, sedátka, Od cca 1000 Kč do 2000 Kč
Stupátka ke kočárku Lascal
Lascal Buggy Board Maxi stupátko Modrá
 • ABC design – Stupátka, sedátka, cca 500 – 1600 Kč

Otázky a odpovědi

K čemu je stupátko?

Stupátko ke kočárku je praktická pomůcka ve chvíli, kdy se vám narodí miminko a vy k němu máte doma ještě malého sourozence. Ten už sice chodí, ale občas by přece jen potřeboval ještě svést. Co si budeme povídat, kupovat kočárek pro dvě děti je poměrně nákladná záležitost. Alternativou může být právě stupátko, které připevníte ke kočárku a dítě na něm jednoduše povezete.

Jak vybrat stupátko?

Existují stupátka, která jsou kompatibilní s konkrétním typem nebo značkou kočárku. Další možností je, že výrobce přímo uvádí na který typ nebo značku, lze stupátko připevnit. Také najdete stupátka, která jsou univerzální, u těch je většinou uvedeno, že jsou vhodné pro všechny druhy kočárků. Právě u tohoto typu je třeba se zaměřit na některé parametry, abyste měli jistotu, že půjde připevnit právě na ten, který máte doma. Ostatní jsou pak důležité z hlediska bezpečné jízdy dítěte a pro vaše pohodlí.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku stupátek ke kočárkům