Depilátor

Depilátor - bezbolestné odstranění chloupků.

ca. 900 CZK
ca. 500 CZK
ca. 4 600 CZK
ca. 500 CZK
ca. 1 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 300 CZK
 
ca. 300 CZK
ca. 900 CZK

Jak vybrat depilátor

Hebká a hladká pokožka bez chloupků je znamením toho, že o sebe žena pečuje. Hladké nohy, podpaží bez chloupků a vyholená třísla, to vše neodmyslitelně patří k dnešní době. Bezbolestné holení však není úplně jednoduché. Použitím nekvalitního depilátoru či neostré žiletky hrozí riziko podráždění pokožky a místo krásných hladkých nohou se může objevit podráždění. Pokud ale použijete kvalitní depilátor, výsledek se dostaví.

Depilátor označuje v podstatě jakýkoliv přístroj, který chloupky nevytrhává i s kořínky, ale zkracuje pár milimetrů nad pokožkou. Trvalá depilace neexistuje. Bezbolestnou metodou dlouhodobého odstranění chloupků je IPL epilátor. Depilace vyžaduje opakování, ale s kvalitním depilátorem není nemožné udržet si hebkou pokožku. Holení s ním je jednoduché a stane se běžnou součástí vaší hygieny, stejně jako třeba mytí vlasů.

Pořízení depilátoru je vlastně pořízením speciálního elektrického zařízení. Kvalitní depilátor musí být vybaven odpovídajícím příslušenstvím, aby bylo dosaženo dokonalého výsledku. Depilátory jsou nabízeny v různých podobách. Cílem tohoto článku je usnadnit vám výběr těch elektronických. Pro úplnost však uvedeme i další způsoby depilace.

Na mokro i na sucho
Braun LS 5160 W&D
ca. 900 CZK
Aktuálni cena

Vybíráte elektronický depilátor a nevíte jak zvolit ten správný? Začtěte se do našeho článku, který vám poradí, podle čeho vybrat ten pravý.

Rozdíl mezi epilací a depilací

 • Epilace – jedná se o bolestivější metodu odstranění chloupků. Epilátory fungují na bázi pinzet, které vytrhávají chloupky i s kořínky. Epilace má dlouhodobější charakter, chloupky se neobjeví několik týdnů. Nevydrží však navždy. Existují i bezbolestné metody dlouhodobého odstranění chloupků – IPL epilátory.
 • Depilace – při tomto způsobu odstraňování chloupků, je nevytrháváte i s kořínkem, ale jen je zkracujete blízko u kůže. Depilace vydrží jen několik málo dní, obvykle 2-3 dny. Během týdne je tedy nutné ji několikrát opakovat. Výhodu je, že nebolí. Stejně jako vše, i depilace má svá pro a proti.
Výhody depilace Nevýhody depilace
rychlé a bezbolestné odstranění chloupků nevydrží dlouho
použití při jakékoliv délce chloupků možné podráždění pokožky
jednoduchá manipulace rychlé dorůstání chloupků

Víte, že…?

Vyhovuje vám epilace, ale na některé části těla si netroufáte? Pořiďte si model 2v1. Epilátor, který má jako nástavec navíc holicí hlavu. Jedná se o velmi ekonomické řešení.

Hypoalergenní
Remington WDF 4815C
ca. 500 CZK
Aktuálni cena

Možnosti depilace

Depilace patří mezi velmi časté procedury u mužů i u žen. Jaké jsou nejčastější způsoby depilování, tedy boje s chloupky?

Žiletky na holení

Také známá jako holítka patří mezi nejčastější a nejlevnější metody holení a jistě není třeba je dlouze představovat. Několik břitů poskládaných za sebou se stará o odstranění chloupků na libovolných částech těla.

Výhodou je zejména rychlost a jednoduchost provedení. K dokonalému výsledku však potřebujete hlavně ostré žiletky a trochu zručnosti. V opačném případě si koledujete o podráždění pokožky, v horším případě o pořezání.

S laserem
Remington IPL6750/i-Light
ca. 4 600 CZK
Aktuálni cena

Holítka jsou většinou na jedno použití a rychle se ztupí. Dražší holící strojky mají výměnné břity a také zvlhčující pásky, které brání podráždění.

Depilační krémy

Alternativním řešením běžných žiletek jsou depilační krémy. Dostanete k nim speciální plastovou škrabku. Nanáší se na pokožku a způsobují rozklad a lámání chloupků. Po určené době můžete vzít škrabku a depilační krém i s chloupky z těla odstranit.

Příznivci nízkých cen a ti, kteří se bojí pořezání, budou z této metody nadšeni. Výhodou tohoto typu depilace je dlouhotrvající účinek, neboť rozklad chloupků je prováděn do hloubky. Nevýhodu je časová náročnost a nedokonalost výsledku. To ale závisí na kvalitě pořizovaného depilačního krému a vaší zručnosti.

Akumulátorový
Braun FG 1100
ca. 500 CZK
Aktuálni cena

Depilační strojky

Elektrické depilační strojky jsou velmi podobné těm pánským. Spojením rychlosti oholení, šetrnosti k pokožce a bezpečnosti vám vyjdou jako jediná varianta depilace. Mezi ženami jso stále velmi oblíbené, zejména kvůli snadnému a rychlému použití. Jejich nedostatkem může být to, že některé chloupky mohou zůstat i po použití viditelné.

Speciální modely depilátorů

Depilátory pro ženy mohou být univerzální, ale existují i modely, kterou jsou určeny třeba jen na obličej, obočí a intimní partie. Některé mohou mít speciální vychytávky. V současné době je velmi populární takzvaný „chytrý depilátor“ a také „depilátor ve tvaru rtěnky“.

Chytrý depilátor

Jedná se o kompaktní depilátor, který se dodává se dvěma hlavicemi. Jednu využijte na větší místa jako jsou nohy a ruce, tu druhou na intimní partie a obličej.

S voskem
BEURER HL 40
ca. 1 200 CZK
Aktuálni cena

Proč je tento typ depilátoru nazýván jako chytrý? Přívlastek „chytrý“ dostal kvůli tomu, že se zapíná automaticky až po styku s kůží. Dalším plusem je LED osvětlení, díky kterému lépe uvidíte chloupky. Výsledek je tak mnohem preciznější.

Nabíjí se připojením do notebooku, takže nabíjení probíhá z vašeho počítače (trvá zhruba 2-3 hodiny). Depilátor je vhodný pouze pro suché holení, přičemž chloupky padají do speciální nádoby, kterou po dokončení depilace vysypete do koše.

Depilátor ve tvaru rtěnky

Je určený pro depilace obličejových partií. Tento model je velmi diskrétní, protože vypadá jako rtěnka, takže ho můžete mít neustále při sobě. Funguje na baterii a je k pokožce velmi šetrný.

Depilační cukrová pasta
Purity Vision BioEpil depilační cukrová pasta + 50 g 350 g
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Depilátor je navenek velmi nenápadný, nicméně při provozu je poměrně hlučný. Ovládání i používání je velmi snadné, po skončení depilace stačí jen vysypat nádobu. Plusem je také LED světlo, díky kterému lépe vidíte na chloupky.

Jak vybrat ten pravý depilátor?

Než vyrazíte do obchodu, promyslete si, jaké na jaké partie budete nejčastěji depilátor používat. Každá žena je jiná a každé z nás vyhovuje něco jiného. Navíc ne každý model je vhodný pro holení celého těla, nemluvě o partiích jako je například obličej.

Při výběru sázejte na ověřené značky. Pravidelné testování známých značek zaručuje kvalitní péči a dlouhou dobu životnosti.

Depilační krém
Veet depilační krém Aloe Vera Vitamínem E pro citlivou pokožku pumpička 400 ml
ca. 300 CZK
Aktuálni cena

Depilátor by se vám měl dobře držet v ruce a měl by být lehký, ideálně s protiskluzovou rukojetí, která přidává na bezpečnosti při holení. Velkou výhodou je výkyvná hlava, která se přizpůsobí křivkám vašeho těla.

Mokré nebo suché holení

Zajímejte se při výběru o to, zda má epilátor funkci Wet&Dry. Levnější modely bývají určeny pouze pro suché holení. To znamená, že depilátor nesmí přijít do kontaktu s vodu. Nicméně holení za mokra, ve sprše, je velmi pohodlné a šetří váš čas. Pro pokožku je navíc vhodnější, je-li před holením zvlhčena.

Příslušenství

Počítejte s tím, že čím vybavenější depilátor bude, tím více bude stát. Cena se odvíjí od značky depilátoru a jeho příslušenství.

2 v 1 i na vlasy
DOMO DO7039BG
 • Zastřihovač – slouží ke zkrácení delších chloupků.
 • Pásek Aloe Vera – zklidňuje pokožku a zajišťuje lepší pohyb břitů. Bývá součástí holící hlavice.
 • Nástavce na různé druhy holení – zejména pro vyholování bikin, nástavce na obličej, u modernějších typů depilátorů můžete najít i peelingový nástavec.
 • Kontrolka baterie – ukáže, po jakou dobu vydrží ještě váš depilátor v provozu.
 • Štěteček – využívá se pro čištění a údržbu depilátoru.
 • Pouzdro – praktické v případě cestování. Slouží k uložení samotného epilátoru i nástavců a zároveň je chrání proti případnému poškození.
 • Systém SoftStrip – tento speciální systém při holení jemně napíná pokožku. To zaručuje mnohem účinnější holení bez jakéhokoliv podráždění.

Nabíjení

V případě napájení nehledejte žádné složitosti. V zásadě existují dvě varianty – síťové a akumulátorové nabíjení.

 • síťové nabíjení – u současnosti narazíte na modely, které musí být neustále připojeny do sítě spíše výjimečně. Nemusíte řešit stav baterie, ale holení s kabelem nepatří mezi komfortní.
 • akumulátorové nabíjení – existují modely, jejichž provoz je možný pouze na baterie (v ideálním případě volte ty dobíjecí), ale také kombinované modely. Ty v okamžiku vybití buďto připojíte na kabel nebo vložíte do nabíjecí stanice.
Holící strojek
Gillette Venus
ca. 300 CZK
Aktuálni cena

Údržba depilátoru

Precizních výsledků dosáhnete vždy jen s ostrým břitem holící hlavice. Aby žiletka zůstala co nejdéle ostrá, je dobré na ni čas od času kápnout trochu oleje.

Víte, že…?

Pozor na korozi. Předejdete jí tak, že na holící hlavu depilátoru budete používat kryt.

Po použití nezapomeňte vždy holící strojky očistit štětečkem. Některé modely jsou omyvatelné, takže je po použití můžete pohodlně vložit pod proud tekoucí vody a údržba je hotová. Rozhodně žiletku nikdy neotírejte ručníkem. Mnohem lepší je nechat strojek přirozeně uschnout.

Holící strojek na cesty
Philips BRL140/00
ca. 900 CZK
Aktuálni cena

Dražší holící strojky disponují technologií Celan&Charge = Vyčisti a nabij. Tyto modely jsou samočistící. V balení najdete čisticí stanici, do které strojek vložíte, o údržbu se postará stanice.

Jak na správnou depilaci

Proces depilace není ničím obtížným a zvládne ji každý. Pro úplnost však uvádíme několi typů, které mohou zabránit případnému podráždění.

 • Pokud máte citlivou pokožku, použijte speciální gely či krémy.
 • Nejjemnější holení je vždy po směru růstu chloupků.
 • Nohy holte ideálně ráno, pokožka na nich je nejjemnější.
 • Podpaží je nejlepší depilovat večer, kdy již nepoužíváte deodoranty, antiperspiranty a další vůně.
 • Na depilaci nespěchejte, precizní výsledek vyžaduje čas.
 • Používejte vždy jen ostré žiletky, vyhnete se podráždění pokožky.

Nákup depilátoru a cena

V současné době depilátory ustupují epilátorům, či novým technologiím bezbolestné epilace, zejména IPL. Oblíbené jsou také kombinace epilátorů a depilátorů v jednom. Každá žena si však může najít ten pravý depilátor, záleží jen na jejích preferencích.

V testech kvality a uživatelských recenzích stále vítězí prověřené a kvalitní značky, které korespondují s výrobci epilátorů. Mezi nejoblíbenější patří tradičně Braun, Rowenta, Remington, Phillips a mnohé další.

Cena do 500 Kč

V této kategorii najdete nejlevnější depilátory. Jejich cena začíná obvykle kolem 300 Kč. Jde o bateriové modely. I ty už umožňují mokré holení. Nepočítejte však s velkou výbavou. Obvykle pouze ochranný kryt a čistící kartáček.

Cena 500 až 1 000 Kč

Střední třída depilátorů. Nejdete tu kvalitnější modely ergonomického tvaru. Často jsou modely vybaveny protiskluzovou rukojetí. Tyto depilátory již obsahují mnohá příslušenství, obvykle zastřihovač chloupků a nástavce na oblast bikin. Mají také delší provozní dobu, až 40 minut.

Cena nad 1 000 Kč

Nejdražší modely depilátorů zajišťují skutečné pohodlí. Ve výbavě najdete také široké příslušenství a množství funkcí, např. indikátor nabití baterie, zastřihovač chloupků nebo funkci samočištění. Propracovaný vzhled, ergonomická, protiskluzová rukojeť a výkyvná holící hlavice patří již ke standardu.

Nomination
Na mokro i na sucho
Hypoalergenní
S laserem
Akumulátorový
S voskem
Depilační cukrová pasta
Depilační krém
2 v 1 i na vlasy
Holící strojek
Holící strojek na cesty
Image
Product
Braun LS 5160 W&D
Remington WDF 4815C
Remington IPL6750/i-Light
Braun FG 1100
BEURER HL 40
Purity Vision BioEpil depilační cukrová pasta + 50 g 350 g
Veet depilační krém Aloe Vera Vitamínem E pro citlivou pokožku pumpička 400 ml
DOMO DO7039BG
Gillette Venus
Philips BRL140/00
Systém napájení
akumulátorové
akumulátorové
síťové
akumulátorové
síťové
síťové
akumulátorové
akumulátorové
Cena ca. 900 CZK ca. 500 CZK ca. 4 600 CZK ca. 500 CZK ca. 1 200 CZK ca. 200 CZK ca. 300 CZK   ca. 300 CZK ca. 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena