Epilátor

Epilátory pro hladké oholení - masážní i laserové.

ca. 3 000 CZK
ca. 1 900 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 11 000 CZK
ca. 7 500 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 5 400 CZK

Jak vybrat epilátor?

  • Epilátor je přístroj, který odstraňuje chloupky i s kořínky a zamezuje jejich opětovnému růstu. K vytrhávání chloupků používá nejčastěji rotující pinzety. Ty nejnovější slibují bezbolestné odstranění chloupků pomocí intenzivního pulzního světla.
  • Je to velmi praktický pomocník, kterého můžete vzít všude s sebou a používat ho kdykoliv a kdekoliv. Navíc nepotřebujete žádné speciální krémy či vodu, jako tomu je u žiletek.
  • Velká řada epilátorů je univerzálních a využijete je na celé tělo. S jejich používáním dosáhnete déle trvajícího efektu a navíc šetříte svou peněženku i životní prostředí, protože nemusíte dokupovat stále nová holítka.
Precizní
Braun Silk epil 9 9-961E Wet&Dry
Epilátor Depilátor
odstraňuje chloupky s kořínky vytržením odstraňuje chloupky na povrchu sestřižením
trvalejší efekt rychlé a účinné
časová náročnost bezbolestné
zpočátku bolestivé nutné brzy opakovat
  nutné dokupovat břity, strojky

Základní rozdělení epilátorů

Epilátory se liší svou velikostí, tvarem, ale i tělesnou partií, na kterou jsou určeny. Ideálním řešením je investovat do dražšího epilátoru s vyměnitelnými hlavicemi, které lze měnit podle toho, jakou tělesnou partii hodláte chloupků zbavit.

  • Klasické epilátory
  • Epilátory na obličej
  • Laserové epilátory
  • IPL epilátory
Klasický epilátor Laserový epilátor IPL epilátor
Rotační hlava s pinzetami vytrhává chloupky i s kořínky. Laserový paprsek procházející kůží působením tepla ničí chloupek Ničí chloupky pomocí pulsního světla, které zahřívá chloupek a rozpouští jej
Vhodné na celé tělo Vhodné na celé tělo s výjimkou oblasti kolem očí. Vhodné na celé tělo
Zpočátku bolestivá metoda Bezbolestné, osoby s citlivější kůží mohou cítit pálení Bezbolestná metoda

Víte, že…?

Pokud o sobě víte, že například v oblasti podpaží nesnesete epilaci, poohlédněte se po kombinovaném epilátoru, který má také holící nástavec.

Mokré holení
BRAUN Silk-épil 7 7-561 Wet&Dry

Funkce

Sofistikovanější modely nabízejí více než holý základ:

Speciální nástavce

Součástí mohou být hlavice na holení intimních partií. Nástavce na hloubkové čištění pleti, které je mnohem účinnější než klasické mytí, peelingové hlavice či nástavce na ztvrdlou kůži.

Světlo

Některé epilátory mají zabudované světlo, díky kterému uvidíte i špatně viditelné chloupky.

Masážní
Braun SE 3270 SoftPerfection

Funkce Wet&Dry

Jedná se o epilátory, které můžete použít i ve sprše či vaně. Výhodou je, že teplá voda uvolní pokožku a epilace není tak bolestivá. Při pořízení epilátoru s však počítejte s vyšší cenou.

Rychlost

Klasické epilátory mají jednu zvláštnost, a to různý stupeň rychlosti. Rychlost a také počet pinzet má vliv na intenzitu trhání chloupků. Obvykle se setkáte se 2 až 3 stupni rychlosti.

V praxi to funguje tak, že nižší rychlost volíte na citlivé partie či podpaží, vyšší oceníte u nohou nebo zad.

IPL precizní
Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00

Hlavice a nástavce

Epilátorem s výměnnými hlavicemi můžete upravovat různé části těla. Nástavce určené pro jednotlivé partie mají rozdílnou šířku epilační plochy, což platí nejen u klasických, ale i IPL epilátorů.

U klasických epilátorů sledujte množství pinzet v rotační hlavici. Běžně mívají 25 – 40 pinzet. Pokud s epilací začínáte, doporučujeme pořídit typ, který obsahuje startovací nástavec s přibližně 25 pinzetami. Nižší počet pinzet znamená nižší intenzitu vytrhávání chloupků. Výsledek sice není na poprvé tak precizní, ale vaše pokožka má možnost si zvyknout.

Napájení

Pokud budete využívat epilátor pouze doma, volte přístroj s klasickým napájením ze sítě. Vybrat si můžete nabíjení přes kabel nebo napájecí stanici. Oboje má své výhody. Jen kabel volte dostatečně dlouhý, abyste mohli s přístrojem manipulovat i v době nabíjení.

IPL všestranný
BRAUN Silk-Expert IPL BD 5008

Jestliže hodláte cestovat, volte akumulátorový přístroj, který lze používat i ve sprše či vaně.

Čištění a údržba

Po aplikaci je třeba přístroj podrobit údržbě. Není to nic složitého. Všechny epilátory jsou vybaveny speciálními kartáčky pro čištění hlavic, kterými snadno chloupky vymetete.

Druhou variantou jsou epilátory s omyvatelnými hlavicemi. Tady je údržba ještě snazší. Stačí hlavici strčit pod kohoutek s vodou a máte údržbu hotovou.

Na obličej
BRAUN Face 810

Víte, že…?

Epilátor je váš osobní hygienický přístroj stejně jako třeba kartáček na zuby. Není dobré jej tedy půjčovat, a to ani v rámci rodiny. Každý epilátor by měl mít pouze jednoho uživatele.

Kdy epilátor nepoužívat

Zdá se, že epilátor by měl najít své pevné místo v koupelně každé moderní ženy. Oproti klasickým jednorázovým holítkům je ekologický, a zároveň šetří vaši peněženku. Nepotřebujete k němu žádné další krémy či holící pěny, moderní epilátory zaručují i bezbolestné odstranění chloupků. Přesto existují případy, kdy byste se mu měla vyhnout.

  • Trpíte ekzémem na kůži
  • Místo, které chcete epilovat je spálené od sluníčka, případně poraněné
  • Nemáte dostatek času na epilaci.
Kosmetický expert
Braun FaceSpa Pro 912

Víte, že…?

Zapomeňte na IPL epilátory v případě, že máte příliš tmavou pleť či světlé chloupky. Tady bohužel fotoepilace nefunguje.

Pořizovací cena

Pořizovací ceny se od sebe samozřejmě liší. Ty nejjednodušší modely klasických epilátorů pořídíte už od několika stovek korun. Dražší modely s výměnnými hlavicemi se pohybují od dvou do deseti tisíc. V nejdražší kategorii hledejte zejména IPL epilátory či propracované sady.

Epilátory do 1 000 Kč

Nejlevnější epilátory sežnete již od 300 Kč. Počítejte ale s tím, že jejich výkon nebude nijak závratný. V této kategorii najdete pouze mechanické síťové epilátory. Narazit můžete i na akumulátorový (na baterie). Výdrž baterie se bude pohybovat kolem 30 minut. Kvůli malému množství pinzet na rotační hlavici, zpravidla dvacet až dvacet čtyři, neočekávejte 100 % výsledek.

Philips Lumea Advanced SC1997/00

Epilátory od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Hledáte epilátor za příznivou cenu a zároveň si chcete epilovat i citlivé partie, případně obličej? Pak sáhněte po přístrojích z této kategorie. Najdete tu pouze klasické epilátory, ale na výběr budete mít jak ty síťové, tak na baterie. Jejich výdrž se bude pohybovat okolo 40 minut.

Epilátory od 2 000 do 5 000 Kč

V této kategorii už je z čeho vybírat. Naleznete tu výkonné klasické epilátory s vyšším počtem pinzet (40 – 48), takže výsledek epilace bude 100 procentní. Vybírat můžete ze síťových i akumulátorových modelů s různými nástavci. Rovněž za tuto cenu sežnete i jednodušší IPL epilátor.

Epilátory nad 5 000 Kč

Sáhnete-li po klasickém epilátoru v této cenové relaci, věřte, že dostáváte to nejlepší na trhu. Tyto epilátory už jsou skutečnými šampiony. K dispozici vám bude množství nástavců nejen na holení, ale například i na čištění pleti, případně odstranění odumřelé kůže, masážní nástavce a další.
Dáváte-li přednost laserové epilaci či fotoepilaci přístroji IPL, hledejte je v této kategorii.

Víte, že…?

Před koupí si dobře promyslete, které funkce jsou pro vás nezbytné, a které naopak vůbec nevyužijete. Dobré je podívat se také na různé sady. Existují totiž i epilátory s hlavicí např. na pedikůru. Ve výsledku tak možná vyšší počáteční investicí ušetříte.

Top značky

Při výběru epilátoru asi spíše budete koukat po funkcích než po značce, přesto je to faktor, který byste měli zohlednit. Vyplatí se, vybírat přístroj od firmy, která se má tradici, věnuje se vývoji a její výrobky se řadí mezi nejlepší na trhu.

Epilátorům vévodí 3 největší značky Braun, Philips a Babyliss. Přístroje těchto firem se pravidelně umisťují mezi top 10 nejlepších na trhu, proto jsme přesvědčeni, že vás nezklamou.

Braun

Výrobky značky Braun patří mezi stálice nejlepších produktů na trhu. Slogan firmy “Designed to make a difference” neboli navrženo tak, aby vytvořilo rozdíl, vyjadřuje to, jaké zboží od společnosti Braun skutečně je. Epilátory Braun se odlišují krásným designem, vysokou výkonností a spolehlivostí. Současně jsou navrženy tak, aby jejich použití bylo co nejpohodlnější.

Philips

Cílem nizozemské společnosti Philips je zdokonalování lidských životů prostřednictvím jejich produktů. Velký důraz klade na vývoj a inovace. Její IPL epilátory patří k nejlepším na trhu.

Babyliss

Tato francouzská značka je současně nejprodávanější evropskou značkou výrobků v oblasti péče o vlasy a tělo. Pyšní se špičkovou kvalitou od začátku své existence. Její produkty se hodí profesionální použití v kosmetických salonech, ale i v domácnostech, kde si potrpí na kvalitu.

Otázky a odpovědi

Co je IPL epilátor?

Zkratka IPL značí intenzivní pulzní světlo, které se v kosmetice používá pro likvidaci chloupků, ale je vhodné i na jiné dermatologické postupy. Ovládání stroje je velmi jednoduché a intuitivní. Jeho používáním se zbavíte jednak nechtěného porostu, ale i klasických dosavadních depilačních pomůcek, jenž se musí používat neustále dokola pro dosažení správného efektu. Světelný paprsek přístroje proniká až k samotnému růstovému lůžku, kde se chloupek nachází. Světlo se přemění na tepelnou energii, která lůžko zahřeje tak, až se chloupek uvolní. IPL epilátory zaručují dlouhodobý, dokonce i trvalý efekt hladké pokožky. A to díky tomu, že paprsek působí i na zárodek nevyvinutého chloupku. Tento postup zabránění jejich růstu se nazývá fotoepilace.

Co je epilátor na obličej?

Už podle názvu je jasné, že se jedná o přístroj primárně určený pro epilaci obličeje. Oproti např. klasickým epilátorům má menší hlavici a menší pinzety, které se dostanou opravdu všude a zachytí i chloupky o délce okolo 0,2 – 0,5 milimetrů. U některých výrobků navíc najdete speciální hlavice pro ještě detailnější odstranění chloupků. Velkou výhodou je i to, že jsou lehké a skladné, můžete je mít tak stále při ruce třeba i na cestách. Mívají i poměrně široké příslušenství, které slouží k celkové péči o pleť.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Nomination
Precizní
Mokré holení
Masážní
IPL precizní
IPL všestranný
Na obličej
Kosmetický expert
Image
Product
Braun Silk epil 9 9-961E Wet&Dry
BRAUN Silk-épil 7 7-561 Wet&Dry
Braun SE 3270 SoftPerfection
Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
BRAUN Silk-Expert IPL BD 5008
BRAUN Face 810
Braun FaceSpa Pro 912
Philips Lumea Advanced SC1997/00
Počet rychlostí
2
2
2
5
1
1
1
Systém napájení
akumulátorový
akumulátorový
síťový
síťový
síťový
akumulátorový
akumulátorový
Masážní systém
Osvětlení
Cena ca. 3 000 CZK ca. 1 900 CZK ca. 1 100 CZK ca. 11 000 CZK ca. 7 500 CZK ca. 1 100 CZK ca. 2 200 CZK ca. 5 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena