13 nejlepších dětských bugin 2023

Oblíbená čtyřkolka pro větší závodníky.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
MiniRocket Dětská Bugina Cheetah4Kids modrá

Jak vybrat dětskou buginu

 • Dětská bugina je typ čtyřkolky, která se vyrábí buď v elektrické nebo benzinové variantě. Typ pohonu ovlivňuje celou řadu dalších vlastností.
 • Věku dítěte přizpůsobte nejen samotný výběr konkrétního modelu, ale také např. jízdní vlastnosti a případné příslušenství.
 • Mezi základní parametry patří např. výkon motoru nebo maximální rychlost.

Dětská bugina - náš výběr

Dětské benzínové buginy

Dětské elektrické buginy

Zobrazit kompletní nabídku dětských bugin

Jak vybrat dětskou buginu

Typy

Bugyy patří mezi čtyřkolová vozítka ovládaná pomocí volantu. Oproti klasické čtyřkolce má níže položené sezení, díky kterému je stabilnější. Zpravidla bývají vybaveny kovovým rámem, případně stříškou, která zajišťuje jistý komfort při jízdě.
Základní modely lze rozdělit podle pohonu na elektrické nebo benzinové.

Elektrická

Elektrické buginy najdete většinou v kategorii dětských elektrických vozítek jako jednu z možností. Oproti benzinovým modelům mají elektrické buginy slabší výkon s ohledem na konkrétní typ motoru a baterie. Obecně také doba jízdy je kratší, většinou se pohybuje mezi 6 až 8 hodinami na jedno nabití. Samotné doba nabíjení se pohybuje také kolem cca 7 hodin. Na druhou stranu jsou tato vozítka velmi tichá a také vyžadují minimální údržbu. Většina modelů disponuje omezovačem rychlosti. Díky nižší pořizovací ceně jsou lépe dostupné.

Dětská bugina
MiniRocket Dětská Bugina Cheetah4Kids modrá

Benzinová

Hlavní výhodou těchto vozítek je to, že na nich můžete jezdit prakticky celý den. Stačí dolít potřebnou dávku benzínu a v jízdě je možné ihned pokračovat. Buginy jsou oproti elektrickým variantám bezesporu rychlejší, takže jejich koupi pro menší děti opravdu pečlivě zvažte i přesto, že mohou být vybaveny dálkovým ovládáním, kterým buginu případně můžete vypnout. Nevýhodou tohoto motoru je vysoká hlučnost, takže vozítka nejsou vhodná pro jízdu v obydlených zónách ani městských parcích. Benzinový motor také vyžaduje pravidelnou údržbu, jinak může docházet k poruchám. Oproti elektrickým vozítkům také musíte počítat s poměrně vysokou pořizovací cenou.

Typ Výhody Nevýhody
Elektrická Nižší pořizovací cena Nižší výkon
  Tichý chod Kratší doba jízdy
  Minimální údržba Nutnost dobíjení elektromotoru
  Možnost omezení rychlosti  
Benzinová Neomezená doba jízdy Hlučné
  Netřeba čekat na dobití, po nalití benzínu funguje okamžitě Nutná údržba
  Dálkové ovládání Větší poruchovost
    Nejsou vhodné pro menší děti
    Vyšší pořizovací cena

Víte, že…?

Pokud kladete důraz na ekologii, zcela jistě se zaměřte na buginy s elektromotorem. Ten je nejen tišší, takže nebudete rušit své okolí, ale právě se vyznačuje ekologičtějším provozem oproti jeho benzinové variantě.

Věk

Čtyřkolky a dětské buginy již patří k silnějším vozítkům a to i v jejich elektrické podobně. Při výběru je tedy vhodné zohlednit také věk dítěte, pro které se ji chystáte pořídit. V některých případech bývá uváděna také výška dítěte, pro kterou je vozítko vhodné a při jízdě pohodlné. Zpravidla se setkáte s následujícími věkovými kategoriemi:

Dětské benzínové buginy
MiniRocket Dětská Bugina Cheetah4Kids červená
 • 3 až 7 let – 90 až 130 cm
 • 5 až 9 let – 110 až 140 cm
 • 7 až 13 let – 120 až 160 cm
 • Od 12 let – od 160 cm – tato varianta bývá uváděna i jako vhodná pro dospělé

Nosnost

Nosnost dětských bugin je poměrně vysoká, takže se nemusíte bát, že by z ní dítě hned vyrostlo. I modely pro nejmenší děti mají váhové zatížení minimálně 40 kg. U čtyřkolek pro větší děti se setkáte s hodnotou až 100 kg, takže jsou prakticky vhodné i pro dospělého člověka. Větší hodnoty také umožňují, aby se ve vozítku svezly klidně i dvě děti, pokud to rozměr sedadel umožňuje.

Výkon

Výkon se u jednotlivých modelů také liší a je dán buď typem motoru nebo baterie. – Nejnižší hodnoty se pohybují kolem 700 až 800 W.

Dětské elektrické buginy
Mamido elektrické auto Buggy UTV MX 24V 4x4 červená
 • Nejběžněji jsou nabízeny modely s výkonem mezi 900 až 1200 W,.
 • Nejvýkonnější stroje mají výkon 1500 W.

Obecně se jedná o vyšší hodnoty než u klasických dětských autíček nebo motorek, takže se nemusíte bát, že by model s nejnižším výkonem nevyjel kopec. Výkon motoru také přizpůsobte danému věku, doporučuje se:

 • Děti od 3 let – maximální výkon 1000 W
 • Děti od 6 let – minimální výkon 1000 W
Dětská bugina
Dea elektrická Bugina UTV MX červená

Rychlost

Rychlost u čtyřkolových vozítek se většinou pohybuje mezi 8 až 35 km/h. Opět je rozdíl v jednotlivých modelech a věkových kategoriích. Velkou výhodu mají modely, u kterých je možné zařadit více rychlostních stupňů. U elektrických vozítek se pak velmi často setkáte s omezovačem rychlosti, který je uzamykatelný. Díky tomu můžete dítěti nastavit optimální rychlost, aniž by ji ono samo následně změnilo.

Výrobci a ceny

Elektrické buggy pro děti vyrábí např. Dea, Daimex nebo Rebitzer. Nejlevnější modely pak pořídíte za cenu kolem 5500 Kč. Nejdražší buginy stojí cca 12000 Kč.
Buginy s benzinovým motorem jsou poněkud dražší. Jejich cena se může pohybovat v rozmezí od 19000 Kč do 60000 Kč. Ze značek lze jmenovat např. Nitro motors nebo Ultimate Racing.

Otázky a odpovědi

Který typ dětské buginy je vhodný pro malé děti?

Tento typ vozítek je určen pro děti od tří let věku. Tato věková kategorie je uvedená jak u bugin s elektromotorem, tak u benzinových modelů. Pro začínající jezdce se ale zcela jistě vyplatí více elektrická varianta a to zejména kvůli nižší základní pořizovací ceně.

Na co je třeba se při výběru dětské buginy zaměřit?

V první řadě je nutné výběr přizpůsobit věku dítěte. Dále zvažte jeho dosavadní zkušenosti, kterým lze přizpůsobit např. výkon a následnou rychlost. U malých dětí zvažte možnost regulace rychlosti a výhodou je také dálkové ovládání, kterým buginu případně zastavíte.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku dětských bugin