Nejlepší regulátory otáček 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
APT AG660A Jednofázový regulátor otáček motoru, výkon 2000W, napětí 230V
70 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat regulátor otáček

Při výběru regulátoru otáček se doporučuje brát v úvahu několik klíčových faktorů:

  • Maximální výkon: Vyberte regulátor, který zvládá přivedení elektrického proudu o síle odpovídající motoru, kterým chcete otáčky regulovat.
  • Typ motoru: Ujistěte se, že regulátor je kompatibilní s typem motoru (např. AC nebo DC), který máte.
  • Rozsah otáček: Zvolte regulátor s rozsahem nastavení otáček, který odpovídá vašim požadavkům.
  • Ovládání a přesnost: Zjistěte, zda regulátor umožňuje jednoduché a přesné nastavení otáček.
  • Dodatečné funkce: Podívejte se, zda regulátor nabízí další funkce, jako jsou ochranné obvody, zpětná vazba nebo možnost programování.
  • Cena: Zvažte svůj rozpočet a hledejte regulátor, který nabízí nejlepší poměr mezi cenou a výkonem.

Regulátor otáček - náš výběr

APT AG660A Jednofázový regulátor otáček motoru, výkon 2000W, napětí 230V
přečíst recenzi
Zobrazit více
APT AG660A je jednofázový regulátor otáček motoru s maximálním okamžitým výkonem zátěže 2000W po dobu 1 minuty a maximálním výkonem přijímače 1500W. Pracuje s napětím 230V AC. Zařízení je vybaveno potenciometrem s vestavěným regulátorem a velkým pasivním radiátorem pro odvod tepla. Dimenze desky jsou 48 mm x 36 mm x 28 mm.
Zobrazit méně
HADEX Regulátor otáček PWM stejnosměrných motorů 6-60V 30A
Výrobce: Arduino
Zobrazit více
Regulátor otáček HADEX PWM je určen pro DC motory s napájecím napětím 6-60V a podporuje maximální výstupní výkon 1800W. Zařízení umožňuje nastavení výstupního proudu až do 30A s trvalým proudem do 20A. Nabízí frekvenci PWM 15 kHz a rozsah regulace 10-100%. Rozměry jsou 78×45×28 mm.
Zobrazit méně
HOBBYWING Skywalker 20A V2 stříd. regulátor air
Výrobce: HobbyWing
Druh: regulátory
Zobrazit více
Střídavý regulátor otáček značky Hobbywing, model Skywalker 20A V2, s lineárním BEC výstupem 5 V/3 A, je určený pro letecké aplikace. Umožňuje programování a podporuje 2S–3S LiPo akumulátory. Specifikace zahrnují trvalý proud 20 A, špičkový 40 A, rozměry 45×23×8 mm a hmotnost 19 g.
Zobrazit méně
T-motor Regulátor otáček AT 20A 2-3S
Výrobce: T-Motor
Použití: pro modely letadel
Zobrazit více
Regulátor otáček T-motor AT 20A je určen pro 2-3S LiPo akumulátory s kontinuálním proudem 20A a maximálním proudem 25A. Rozměry zařízení jsou 42x25x8 mm a váží 19 g. Vstupní napětí je nastavitelné od 2 do 3S, disponuje lineárním BEC 2A/5V. Má ochrany proti přehřátí, nízkému napětí baterie a ztrátě signálu.
Zobrazit méně
FLYCOLOR Regulátor otáček ESC 20A BEC 5V/3A
Výrobce: Flycolor
Zobrazit více
Regulátor otáček FLYCOLOR ESC 20A s BEC 5V/3A je určen pro střídavé motory používané v helikoptérách a RC modely letadel. Obsahuje ochranu proti rušení, přehřátí, ztrátě signálu a nízkému napětí baterie. Nabízí možnost programování funkcí jako plyn a typ baterie. Pracuje s LiPo 2-4 články nebo NiMh 5-12S, váží 30g a má rozměry 53x25x11mm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Regulátor otáček

Jak vybrat regulátor otáček

Jaký je rozdíl mezi regulátory otáček pro AC a DC motory

Regulátory otáček pro střídavé (AC) motory a stejnosměrné (DC) motory se liší podle principu, jakým upravují napájení motoru.

  • Regulátor pro AC motory typicky upravuje napětí pomocí triaku nebo fázového řízení, čímž ovlivňuje výkon a otáčky motoru.
  • Regulátor pro DC motory mění napětí pomocí PWM (šířka pulzu) nebo lineárního řízení, což umožňuje jemnější a přesnější kontrolu nad otáčkami motoru.

Při nákupu je důležité zvolit správný typ regulátoru, který odpovídá motoru vašeho zařízení.

Jaké výhody přináší použití regulátoru otáček

Použití regulátoru otáček přináší hned několik výhod. Především umožňuje uživateli přesně ovládat rychlost motoru, což je zvláště důležité v případech, kdy je třeba zachovat konstantní rychlost nebo naopak měnit rychlost podle potřeby pracovního procesu. Toto přináší vyšší úroveň kontrol nad zařízením a často zvyšuje jeho efektivnost. Další výhodou je potenciální snížení energetické spotřeby, neboť motor běží pouze na potřebné otáčky, a to může vést k snížení operačních nákladů. Navíc regulátory otáček mohou přispět k prodloužení životnosti motorů tím, že předchází jejich přetěžování.

Je složitá instalace regulátoru otáček

Regulátor otáček
APT AG660A Jednofázový regulátor otáček motoru, výkon 2000W, napětí 230V

Instalace regulátoru otáček může být poměrně jednoduchá, a to zejména pokud máte nějaké zkušenosti s elektrotechnikou. Většinou jde o zapojení několika drátů mezi motorem a regulátorem a ujištění se, že je celý systém zabezpečen a správně izolován. U vyšších modelů regulátorů se může vyskytnout potřeba programování nebo nastavování parametrů, což může vyžadovat pokročilejší dovednosti. Doporučuje se vždy přečíst návod od výrobce a v případě nejistoty se obrátit na odborníka.

Jak zjistit, že regulátor otáček nefunguje správně?

Existuje několik signálů, které mohou naznačovat, že regulátor otáček nefunguje správně. Patří sem náhlé změny rychlosti motoru bez zjevného důvodu, neschopnost dosáhnout nastavené rychlosti otáček nebo úplný výpadek funkce regulátoru. V takových případech je důležité provést kontrolu celého zařízení včetně připojení, kontrolovat případné obvody a zajistit, že nejsou žádné viditelné poškození nebo opotřebení komponent. Pokud problém přetrvává, měl by regulátor zkontrolovat odborník.

Může být regulátor otáček využit pro jakýkoliv typ motoru

Regulátor otáček je specificky navržen pro použití s určitými typy motorů, a to buď AC nebo DC. Není určen k univerzálnímu použití pro všechny typy motorů. Přestože některé modely regulátorů mohou být kompatibilní s různými typy motorů, je důležité před nákupem ověřit, že je regulátor vhodný právě pro váš konkrétní typ motoru. Použití nesprávného typu regulátoru může vést k poškození motoru nebo špatnému výkonu zařízení.

Zobrazit kompletní nabídku Regulátor otáček