Nejlepší dětské neopreny 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
OLAIAN Dětský krátký neopren 1,5 mm 100 fialovo-růžový

Jak vybrat dětský neopren

 • Neoprenové oblečení zlepšuje termoregulaci dítěte ve vodě. Základní dělení je na kojenecké, plavecké a sportovní neopreny.
 • Neopren má celou řadu pozitivních vlastností. Často pak bývá kombinovaný s lycrou. Při výběru je také možné se zaměřit na sílu samotného materiálu.
 • Velikost je zpravidla nejdůležitějším parametrem při výběru. Nutné je pak řídit se velikostní tabulkou daného výrobce.

Dětský neopren - náš výběr

Agama NEMO Superstretch Short dětská tyrkysová
přečíst recenzi
Výrobce: Agama
Zobrazit více
Produkt Agama NEMO Superstretch Short pro děti je oblek vyrobený z mimořádně pružného neoprenu o tloušťce 3 mm. Má vlastnosti chránící před prochladnutím a slunečním zářením, s užitečným zipem na přední straně. Může být použit jak v bazénech, tak v moři. Mimořádná pružnost zaručuje delší životnost produktu.
Zobrazit méně
SUBEA Dětský krátký neopren 100 2 mm tmavě modrý
Výrobce: Subea
Zobrazit více
Dětský krátký neopren SUBEA 100 2 mm v tmavě modré barvě je určen pro věkovou skupinu 8-14 let, využitelný pro šnorchlování a vodní sporty. Jeho charakteristika je snadné oblékání.
Zobrazit méně
Agama Silky dětský tyrkysový
přečíst recenzi
Výrobce: Agama
Zobrazit více
Dětský neoprenový oblek Agama Silky je vybaven ochranou před UV zářením pro venkovní a mořské prostředí. Nabízí růžové a modré barevné varianty. Materiály jsou kombinované - neopren o tloušťce 1,5 mm na těle a lycra s UPF 50 ochranou na rukávech a nohavicích.
Zobrazit méně

Dětské neopreny Mares

MARES Rash Guard Shield dětské dívčí
Výrobce: MARES
Zobrazit více
Výrobek MARES Rash Guard Shield je dětské dívčí tričko určené k plavání. Je vyrobeno z lehkého a pružného materiálu, konkrétně z R-PET (recyklované PET lahve) a Spandexu. Vlastnosti zahrnují snadnou skladnost pro cestování a rychlé schnutí. Navrženo pro ochranu pokožky proti slunci.
Zobrazit méně
MARES Rash Guard Shield dětské chlapecké
Výrobce: MARES
Zobrazit více
Tričko MARES Rash Guard Shield určené pro chlapce je vyrobené z lycry, což je mix Spandexu a R-PET materiálu z recyklovaných PET lahví. Má regular fit střih naušiř a je vhodné na šnorchlování, plavání či jiné plážové aktivity. Chrání pokožku dětí před sluncem.
Zobrazit méně

Dětské neopreny ION

Dětské neopreny Bare

Bare Guppy Shorty 1mm dětský modrá
Výrobce: BARE
Tloušťka: 1 mm
Zobrazit více
Produkt Guppy Shorty 1mm je dětský neoprenový oblek od společnosti Bare. Je vyroben z 1mm neoprenu, což přináší určitou míru tepelné ochrany ve vodě. Má rukávy a boky z nylon-spandexu a obsahuje UV ochranu s faktorem 50+. Oblek je odolný proti větru a oděru.
Zobrazit méně
Bare Guppy 1mm Shorty dětský zelená
Výrobce: BARE
Zobrazit více
Bare Guppy 1mm Shorty pro děti v zelené barvě je vyroben z 1,5 mm neoprenu. V nabídce jsou prvky ochrany proti UV záření a teplo. Materiál rukávů a bočních částí je kombinace nylonu a spandexu s UV faktorem 50+. Zaznamenána jeho odolnost vůči větru a oděru.
Zobrazit méně
Bare Tadpole 2mm Shorty dětský modrá
Výrobce: BARE
Tloušťka: 2 mm
Zobrazit více
Bare Tadpole 2mm Shorty určený pro děti je krátký neopren s tloušťkou 2 mm, nabízející tepelnou izolaci ve vodě a ochranu před oděrem. Tento dětský neopren je vybaven technologií BARESKIN pro ochranu hrudníku, která odpuzuje vodu a zvyšuje tělesné teplo. Vhodné pro děti ve věku 2-6 let.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Dětský neopren

Jak vybrat dětský neopren

Základní typy dětského neoprenu

Dětské oblečení z tohoto materiálu lze rozdělit do 3 základních kategorií.

Kojenecké neopreny

Kojenecké neopreny jsou určeny nejmenším dětem a vyrábí se ve třech základních typech:

 • Body – jedná se o klasické bodyčko s dlouhým rukávem, ale bez nohaviček; v tomto případě není důraz kladen na zakrytí nožek, protože nejdůležitější je zahřáté tělo dítěte
 • Kombi – tento neopren připomíná zavinovací body; je vybaven suchými zipy, takže se může celý rozepnout a dítě do něj prakticky zabalit; kombi neopreny se dokáží přizpůsobit velikosti těla dítěte a je tedy rostoucí
 • Klasický oblek – oblek v nejmenších velikostech se zapínáním na zip v přední části; většinou má krátký rukáv a nohavičky; vyrábí se z tenkých a měkkých neoprenů, takže se dokonale přizpůsobí dětskému tělíčku; může být celoneoprenový nebo kombinovaný s lykrou a to v oblasti ramen
Holčička v moři

Neopren ochrání děti před zimou i sluncem, iStock / Olga FETISSON

Plavecké neopreny

Toto oblečení je již určeno starším dětem a je vhodné např. pro školní nebo zájmové plavecké kurzy. Velké veřejné bazény mívají často chladnou vodu, což může mít za následek rychlejší prochladnutí dítěte, zejména pokud se déle nepohybuje. Neopren tomuto dokáže zabránit díky lepší termoregulaci. Při výběru je třeba se zaměřit na dvě základní věci:

 • Síla neoprenu – příliš silný neopren může dítě nadnášet, plavání bez něj pak může být pro dítě náročnější
 • Neomezený pohyb – nejdůležitější je z tohoto hlediska oblast ramen

Sportovní neopreny

Dětský neopren
OLAIAN Dětský krátký neopren 1,5 mm 100 fialovo-růžový

Sportovní neopreny se hodí pro jakoukoli aktivitu jak ve vodě, tak u ní (hraní si na pláži, šnorchlování, jízda na člunech a jiných vodních vozidlech, plavání atd.). Materiál by v tomto případě měl vždy blokovat UV záření a tím zajišťovat optimální ochranu proti slunečnímu záření a jeho škodlivým účinkům.

Materiál a jeho vlastnosti

Neopren je pružný syntetický materiál, který se vyrábí z chloroprenu. Mezi základní vlastnosti moderních neoprenů patří:

 • Termoizolační schopnosti – materiál má pěnovou strukturu tvořenou bublinkami plynu, které brání úniku tepla
 • Odolnost vůči UV záření – ochrana před škodlivými slunečními paprsky
 • Vysoká životnost – materiál je odolný vůči oděru, protržení, působení olejů apod.
 • Voděodolnost – kromě toho, že materiál nepropouští vodu, tak i rychle schne

Neopren bývá velmi často kombinován s lycrou. Ta bývá zpravidla na jeho vnitřní straně a usnadňuje oblékání. Některé neopreny jsou ale kombinované i z vnější strany. Lycra v tomto případě lépe zajišťuje volný pohyb. Nejčastěji bývá v oblasti boků a stehen, vždy pak kolem ramen. Pro vyšší tepelný komfort jsou ale lepší neopreny s menším podílem lycry.

Chlapec v moři

Dětské neopreny se liší tloušťkou materiálu, iStock / Dvoinik

Jaká síla je nejvhodnější

Dětské neopreny Mares
MARES Rash Guard Shield dětské dívčí

Síla neoprenu je přímo závislá na účelu použití tohoto typu plaveckého oblečení. Neopreny lze rozdělit do dvou základních kategorií.

Tenké neopreny

Jejich tloušťka je do 2 mm. Hlavní výhodou je fakt, že méně nadnáší a méně omezují pohyb oproti silnějším verzím. Plavecké neopreny pak mají sílu zpravidla mezi 1 až 1,5 mm a často bývají kombinované s lycrou. Neopren kolem 2 mm představuje jakýsi kompromis mezi touto plaveckou verzí a silnějším sportovním neoprenem, protože zahřívá podstatně víc než neopreny kombinované. Hodí se tedy pro děti, kterým bývá u bazénu větší zima

Silnější neopreny

Tloušťka materiálu se pohybuje mezi 3 až 4 mm a více než k plavání jsou vhodné ***pro vodní sporty*** a jiné aktivity u vody. Pogumovaná část v oblasti hrudníku nepropouští studený vítr k tělu a udržuje tak maximální komfort. Existují také dražší odlehčené pěnovéverze neoprenu. Ty jsou velmi lehké a příjemné při nošení.

Víte, že…?

Dětské neopreny ION
top ION Capture SS boys blue-gradient

Neoprenové obleky jsou zpravidla vybaveny zipem. Ten může být umístěný jak vepředu, tak vzadu. Pro děti je vždy výhodnější přední zip, protože se dokáži snadněji obléct samy bez pomoci.

Holčička nese prkno do moře

Nejdůležitější je zvolit správnou velikost neoprenu, iStock / Emily_M_Wilson

Velikost jako hlavní kritérium

Každý výrobce by měl mít vlastní tabulku velikostí. Spíše než věkem se pak doporučuje řídit se konkrétními rozměry. Také je nutné počítat s jistou elasticitou. V tabulkách mohou být hodnoty bez natažení i s natažením. Tabulka níže je pouze orientační.

VěkHrudníkPasBokyPřední/zadní délka – rozkrok
6 – 18 měsíců48 – 4542 – 4848 – 5435/37
2 – 3 roky54 – 5845 – 5254 – 5839/41
4 – 5 let60 – 6452 – 5659 – 6343/46
6 – 7 let66 – 7056 – 6064 – 6848/51
8 – 9 let70 – 7460 – 6468 – 7253/57
10 – 11 let74 – 7864 – 7072 – 8057/62

Otázky a odpovědi

Jak vybrat dětský neopren?

Při výběru je třeba zohlednit věk dítěte a účel použití neoprenu. Pak následuje volba vhodného typu. Podstatným parametrem je vždy velikost.

Kde všude lze neopren využít?

Neoprenové obleky pro děti lze využít prakticky ve všech vodních zdrojích vhodných ke koupání. Jsou vhodné jak pro použití v bazénech, jezerech, tak i na dovolené u moře.
Zobrazit kompletní nabídku Dětský neopren