Dětský traktor

Šlapací traktor pro nejmenší.

ca. 900 CZK
ca. 4 500 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 800 CZK
ca. 4 000 CZK

Jak vybrat dětský traktor

 • Dětské traktory, tzv. šlapadla jsou vhodná pro děti od 2 let
 • Na trhu existuje několik druhů šlapadel
 • Nabízejí mnoho funkcí a doplňků, jako je například vlečka

Typy

Dětské šlapací traktory jsou vhodné pro děti od 2 let. Na trhu jsou ale i odstrkovadla.

Šlapací traktor

Stejně jako kolo, má i šlapací traktor řetězový pohon. Dítě se tedy pohybuje šlapáním do pedálů, které jsou umístěny buď na boku či uvnitř hračky. Rozvíjí v dětech koordinaci pohybu, některé děti to především motivuje k trávení času na čerstvém vzduchu. Šlapací traktory mohou být s vlečkou, ale také bez, vlečka se může posléze dokoupit.

S vozíkem
Buddy Toys BPT 1013 Šlapací traktor s přívěsem

Elektrický traktor

Elektrická vozidla pro děti mohou mít jeden nebo dva motory. Některé mohou mít náhon na všechny 4 kola, označované jako 4×4. Vždy je třeba zkontrolovat si dané parametry kupovaného traktoru. Elektrické traktory na dálkové ovládání je třeba nabíjet. Většina takových vozidel vydrží cca 1–2 hodiny a poté se nabíjí kolmě 7 hodin.

Odstrkovadlo

Odstrkovadlo nebo také odrážedlo, je vhodné pro děti od 1 roku. Systém jízdy je v odrážení se nohama od země. Dítě se dokáže pohybovat samo bez pomoci rodiče. Na co je třeba dbát při výběru, je výška sedadla. Dítě by nemělo mít nohy v kolenou velmi ohnuté, ale zároveň by mělo mít celé chodidlo na zemi.

Věk

Na trhu je několik šlapadel od určitého věku dítěte. Pro dvou leté dítě, bude traktor určený dětem od pěti let nevhodný a stejně tak pro pěti leté dítě bude nevhodný traktor pro dvouleté dítě, protože mu bude malý. Je třeba se dívat na rozměry traktoru.

S nakladačem
FALK Šlapací traktor Valtra S4 s nakladačem a vlečkou
Věk Parametry
od 2 let nízká hmotnost
  otáčení volantu by mělo být snadné
  vybírat také dle výšku sedátka
od 3 do 7 let rozměrově větší a těžší
  hmotnost se pohybuje kolem 5–15 kg
  hmotnost a velikost ovlivňuje i další příslušenství

Funkce

Některé šlapací traktory mohou mít mnoho funkcí.

 • Brzda
 • Zadní rychlost
 • Ovládací panel
 • Světlo
 • Zvuk motoru
 • Zpětná zrcátka
 • Otevírací kapotu

Doplňky

Existuje velké množství traktorů. Traktory s vlečkou či bez ní, traktory s přední nakládací lžící i rypadlem. K některým typům můžete dokoupit hrablo na sníh, cisternu a další. Většinu těchto doplňků dokážete připojit pouze k traktoru od stejného výrobce. Především nejvíce oblíbeným a zábavným je pro děti funkční klakson na volantu.

Kvalitní
Rolly Toys Šlapací traktor Rolly Kid s vlečkou zelená

Víte, že…?

U některých vozidel existují výškově nastavitelná sedadla, která poskytují dítěti ideální vzdálenost od pedálů a komfortní vožení se na traktoru ještě několik let.

Skladování

Traktor by se měl skladovat především v suchu, nejlépe v nějaké garáži či zahradním domku, aby se ukryl před nepříznivým počasím. Nejen i jeho vzhled by mohl být poškozen, ale také funkčnost traktoru by se mohla změnit. Proto se doporučuje jej uschovávat.

Cena

Traktory se pohybují v různých cenových relacích. Odvíjí se především od velikosti, materiálu, funkcích, značky a dalších doplňků.

Pohon zadních kol
BPT 1010 Šlapací traktor BUDDY TOYS
 • Od 1 050 Kč – pořídíte traktor s vozíkem, melodiemi, sedátko je v jedné výšce. Vhodné od 2 let.
 • Od 1 100 Kč – pořídíte traktor s vozíkem, s náhonem na dvě kola, polohovatelným sedátkem a klaksonem na volantu. Vhodný od 3 let.
 • Od 4 600 Kč – pořídíte traktor s přední lžící, s volantem a klaksonem, valníkem, odklápěcí.
 • Od 3 700 Kč – pořídíte elektrický traktor s vlečkou, LED světla, MP3 přehrávač se vstupem pro USB / SD. Vybaveno bezpečnostním pásem.

Výrobci

Nesmíte opomíjet značku, kterou chcete pořídit. Důležité je číst recenze a vybírat ze známých značek na trhu, které mají ověřený materiál, který je pro děti naprosto bezpečný. Mezi známé a ověřené značky patří Smoby, Rolly toys a Falk.

Víte, že…?

Měli byste se vyhnout levným čínským napodobeninám, raději dbejte na kvalitu a osvědčenou značku, kterou chcete svému dítěti pořídit. V tomto ohledu je lepší kupovat ověřený výrobek.

Bagr
Tomido Šlapací traktor s nakladačem rypadlem a vlečkou

Otázky a odpovědi

Na co si dát pozor před výběrem?

Odrážedlo vybírejte především dle fyzického vývoje dítěte. Dětské šlapací traktory se liší nejenom svým designem a barvou, ale především materiálem. Traktor by měl být z pevného plastu šrouby a spoje musí být pevné, nic nesmí přečuhovat, hrany by měly mít zaoblený tvar, aby se dítě při hře neporanilo.

Je důležitý materiál kol?

Materiál a také velikost kol jsou dalším důležitým aspektem, na který byste při výběru měli brát zřetel. Velikost kol a jejich rozpětí ovlivňují stabilitu traktoru, proto by měl mít traktor dostatečně široká kola. Jestliže je dítě moc malé, nekupujte traktor s pneumatikami, zvyšují hmotnost hračky, ale také ovládání pro ně může být náročnější.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S vozíkem
S nakladačem
Kvalitní
Pohon zadních kol
Bagr
Image
Produkt
Buddy Toys BPT 1013 Šlapací traktor s přívěsem
FALK Šlapací traktor Valtra S4 s nakladačem a vlečkou
Rolly Toys Šlapací traktor Rolly Kid s vlečkou zelená
BPT 1010 Šlapací traktor BUDDY TOYS
Tomido Šlapací traktor s nakladačem rypadlem a vlečkou
Cena ca. 900 CZK ca. 4 500 CZK ca. 1 600 CZK ca. 800 CZK ca. 4 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena