10 nejlepších traktorů na dálkové ovládání 2023

Elektrický traktor pro nejmenší.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Dea elektrický farmářský traktor s vlekem a lopatou červená

Jak vybrat traktor na dálkové ovládání

 • Traktory patří mezi elektrická vozítka pro děti, což je v současné době velmi oblíbená hračka, která nahrazuje klasická odrážedla.
 • Dálkové ovládání je v tomto případě praktická pomůcka, která zaručí, že budete mít jízdu vašeho prcka pod kontrolou a zajistíte mu dostatečnou bezpečnost při používání nejen traktůrku.
 • Nosnost by pro vás měl být jeden ze stěžejních parametrů. I když se počítá s jistou rezervou, vždy si ji pro jistotu ověřte.
 • Většina vozítek nabízí výkon baterií 12, 24 nebo 36 V. Samozřejmě platí, že čím je hodnota vyšší, tím výkonnější a rychlejší bude i motor traktůrku. Výdrž baterie se uvádí 1 – 2 hodiny.

Traktor na dálkové ovládání - náš výběr

Traktory na dálkové ovládání s nosností do 30 kg

Traktory na dálkové ovládání s přívěsem

Beneo Elektrický Traktor Workers s vlečkou zelená
přečíst recenzi
Výrobce: Beneo
Věk od: 3 let
Určení: pro kluky a holky
Typ vozítka: traktory
Buddy Toys BEC 8211 Farm Tractor trailer
přečíst recenzi
Výrobce: Buddy Toys
Věk od: 3 let
Hmotnost: 21.6 kg
Určení: pro kluky a holky
MaDe elektrický traktor s přívěsem černá zelená
přečíst recenzi
Výrobce: Made
Věk od: 3 let
Hmotnost: 18 kg
Určení: pro kluky a holky
mamido Elektrický traktor s vlečkou T2 zelený 12V7Ah EVA kola
přečíst recenzi
Výrobce: Mamido
Výkon: 90 W
Věk od: 3 let
Hmotnost: 12.3 kg
Zobrazit kompletní nabídku traktorů na dálkové ovládání

Jak vybrat traktor na dálkové ovládání

Typy

Elektrická vozítka pro děti lze rozdělit na následující typy.

Auta

Jedná se o klasickou variantu napodobenin aut vhodná jak pro kluky, tak holčičky. Vyrábí se i ve vícemístných verzích, které si zamilují sourozenci, nebo zajistí zábavu pro kamarády. Autíčka najdete v mnoha barevných i tematických provedeních. Velmi oblíbené jsou pak zmenšeniny známých značek jako BMW nebo Mercedes.

Traktor na dálkové ovládání
Dea elektrický farmářský traktor s vlekem a lopatou červená

Motorky, tříkolky

Tento typ vozítek využijete zejména na rovných a pevných površích. Svou konstrukcí se hodí spíše pro starší děti obvykle od tří let a více, ale najdete i varianty pro děti dvouleté. Přídavná kolečka bývají častou součástí těchto vozítek a zaručí větší bezpečnost při učení. I u motorek a tříkolek můžete narazit na modely známých značek.

Čtyřkolky

Čtyřkolky se již řadí do kategorie terénních vozítek. Jejich konstrukce je kombinací Jeepu a motorky. Tato vozítka zpravidla disponují výkonnějším motorem a většími koly s výrazným vzorkem na pneumatikách, díky kterým se můžete vydat na projížďku po louce, polních cestách apod.

Traktory

Pokud vaše dítě neláká vysoká rychlost nebo známá značka, můžete mu pořídit dětský traktůrek. Hodí se pro jízdu v terénu, protože je opatřen velkými koly. Často má v nabídce také příslušenství, díky kterému se z vašeho dítěte stane malý stavař či zemědělec, který vám s radostí pomůže třeba na zahradě.

Traktory na dálkové ovládání s nosností do 30 kg
Mamido dětský elektrický traktor s přívěsem zelená

Víte, že…?

Dálkové ovládání najdete častěji u vozítek určených pro děti mladších než dva roky. Elektrické traktory jsou určeny pro děti od tří let, ale i zde najdete výrobky, které disponují dálkovým ovládáním.

Nosnost

Nosnost by pro vás měl být jeden ze stěžejních parametrů. I když se počítá s jistou rezervou, vždy si ji pro jistotu ověřte. V případě traktorů se tento údaj pohybuje mezi 25 až 40 kg. Kromě váhy dítěte také musíte počítat s hmotností převáženého nákladu.

Rozměr

Pro pohodlí dítěte se uvádí základní minimální rozměry

Traktory na dálkové ovládání s přívěsem
Beneo Elektrický Traktor Workers s vlečkou zelená
 • Délka 80 cm
 • Šířka 50 cm
 • Výška 40 cm

Rozměr jako takový pro vás může být důležitý v případě, že budete vozítko častěji převážet např. na chalupu. Traktory není možné z bezpečnostních důvodů demontovat, kromě odpojení vleček či jiných příslušenství.

Pohon, rychlost

Traktůrky mohou být opatřeny 1 nebo 2 motory. Dva motory jsou častější a pohání zadní kola vozítka.
Rychlost se uvádí mezi 4 – 8 km/h. Pro představu běžná chůze se uvádí 5 km/h a méně.

Traktor na dálkové ovládání
mamido Dětský elektrický traktor s přívěsem BLT zelená

Dálkové ovládání

U dálkového ovládání lez rozlišit dva typy:

 • 2,4 G Bluetooth (bez antény) – pokud je ovladač zapnutý, má vždy přednost před manuálním řízení; tento typ umožňuje, aby dítě vozítko ovládalo samo, vy ale máte plnou kontrolu nad jeho jízdou a můžete kdykoli zasáhnout; výhodou je, že se neruší s jiným ovladači
 • 27 Mhz (běžně s anténou) – v případě zapnutého ovladače, nemůže dítě samo vozítko ovládat a naopak; přepínač je většinou umístěn na palubní desce

Baterie, výkon

Většina vozítek nabízí výkon baterií 12, 24 nebo 36 V. Samozřejmě platí, že čím je hodnota vyšší, tím výkonnější a rychlejší bude i motor traktůrku. Výdrž baterie se uvádí 1 – 2 hodiny.
Nabíjení probíhá klasicky ze zásuvky, ale jsou i modely, u kterých lze baterii vyjmout. Doba nabíjení může být mezi 8 – 12 hodinami, takže ideální období, kdy traktůrek napojit, je noc.
V tabulce níže najdete srovnání jednotlivých vozítek v souvislosti s baterií a výkonem motoru

Traktory na dálkové ovládání s nosností do 30 kg
Daimex elektrický traktor ZP1007 s 2.4G dálkovým ovládáním 12V modrá
  Baterie Výkon motoru
Vozítko pro nejmenší 6 V Méně než 70 W
Standartní vozítka 12 V 70 – 90 W
Větší, terénní 24 V 140 – 180 W
Propracované čtyřkolky 36 V 680 W a více

Příslušenství

Některé značky vyrábějící elektrické traktory nabízí také poměrně širokou škálu příslušenství, které je možné k traktůrku připojit. Na výběr máte např.:

 • Vlečky a přívěsy
 • Cisterny
 • Kontejnery
 • Zametače
 • Válce a pluhy

Víte, že…?

Mezi další oblíbená vozítka patří také dětské buginy.

Výrobci a ceny

Ceny elektrických traktůrků se pohybují od necelých 2000 Kč do zhruba 10000 Kč. Některé výrobky jsou nabízeny v kombinaci s vlečkou nebo např. radlicí, jiné se prodávají samostatně a veškeré příslušenství je nutné dokoupit. Dálkové ovládání také není samozřejmostí. Mezi výrobce, kteří nabízí elektrické traktůrky i s dálkovým ovládáním patří:

Traktory na dálkové ovládání s přívěsem
Buddy Toys BEC 8211 Farm Tractor trailer
 • Mamido – ceny od 1900 Kč do 6000 Kč
 • Dea – ceny od 1900 Kč do 4000 Kč
 • Daimex – ceny od 3500 Kč do 6000 Kč

Otázky a odpovědi

Je důležitý materiál kol?

Materiál a také velikost kol jsou dalším důležitým aspektem, na který byste při výběru měli brát zřetel. Velikost kol a jejich rozpětí ovlivňují stabilitu traktoru, proto by měl mít traktor dostatečně široká kola. Jestliže je dítě moc malé, nekupujte traktor s pneumatikami, zvyšují hmotnost hračky, ale také ovládání pro ně může být náročnější.

Kolik traktor váží?

Dětské traktůrky mají zpravidla pevnou stabilní konstrukci. Nejlehčí varianty váží něco málo přes 10 kg., ty nejtěžší pak kolem 30 kg. Hmotnost vozítka souvisí také s jejím výkonem. Čím robustnější bude, tím větším výkonem by měl traktor disponovat. Počítat musíte s tím, že těžší traktůrky se budou v případě potřeby hůře přenášet. Hmotnost nesouvisí s nosností, tu je vždy nutné ověřit zvlášť.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku traktorů na dálkové ovládání