Dílenská skříň

Úložný prostor do dílny.

ca. 9 600 CZK
ca. 2 800 CZK
ca. 7 400 CZK
ca. 6 500 CZK

Jak vybrat dílenskou skříň

  • Skříň do dílny slouží především jako úložný prostor, zajistí vám dostatek místa pro všechno potřebné. Vybírejte ji tedy na základě toho, kolik věcí do ní budete ukládat.
  • Dílenská skříň se vyrábí z kovu, většinou se jedná o ocelový plech.
  • Vybírat můžete z různých velikostí, záleží, co vše chcete do skříně ukládat.
  • Nosnost skříně je velmi širokospektrální, jedná se o rozmezí 30 – 1 000 Kg.
  • Skříň ve vaší dílně můžete obohatit o různé příslušenství, díky kterému budete mít přehled o každém předmětu.

Druhy

K dispozici je několik druhů produktů, které jsou označené jako dílenská skříň. Můžeme je rozdělit takto:

Zásuvkové skříně s přihrádkami

Jedná se o menší plechovou skříňku . Tahle varianta je ideální do malých prostor nebo na ukládání menších předmětů

Celokovový dílenský vozík
Scheppach TW 1000 5909304900 263 dílů

Skříně s děliči a organizéry

Tohle je klasická varianta skříní s výškově nastavitelnými policemi a organizéry na rozdělení nářadí.

Dílenský vozík

Dílenský vozík je jakousi alternativou skříně. Snadně se s tím manipuluje při jeho přesouvání díky kolečkům. Vše potřebné tak máte vždy po ruce.

Skříně na nářadí a součástky

Jedná se o typ skříně, do které se ukládají spíše drobné součástky nebo nářadí.

Nástěnná skříňka
Güde 40476

Materiál

Základní materiál dílenské skříně je kov. Většina těchto výrobků je zhotovena z ocelového plechu a svařované konstrukce, díky které je nábytek zároveň bezpečný. Kromě této varianty můžete v nabídkách narazit i na skříně z nerezové oceli.

Víte, že…?

Některé značky nabízí tzv. modulový nábytek. Jedná se o díly, které lze různě kombinovat v souvislosti s prostorem. To znamená, že si vše sestavíte přesně podle toho, jak vám to bude nejvíce vyhovovat.

Části

Dílenská skříň by měla ideálně pojmout co největší počet různého nářadí, náčiní, nástrojů a jiných důležitých menších či větších předmětů. Pro jejich přehlednost mohou být skříně rozděleny na jednotlivé části. Ty korespondují s typem skříně, ale vhodnější varianta je kombinace následujících:

S pojezdovými koly
Proteco 43.SNP-6
  • Perforované panely – slouží k zavěšení nejrůznějšího nářadí pomocí tzv. závěsů; může být osazena zadní nebo boční část skříně, dveře
  • Zásuvky – lze dovybavit dělícím systémem, díky kterému získáte prostor pro uložení drobností (hřebíky, vruty, matky atd.)
  • Policový systém
S centrálním zamykáním
Yato YT-09000

Velikost

Plechové skříně se vyrábí v nejrůznějších velikostech od malých dílenských vozíků až po celé stěny. Její rozměr přizpůsobte velikosti vaší dílny. Úložný prostor je velmi důležitý, ale myslete i na to, že potřebujete mít dostatek místa na práci. Skříně je možné kombinovat s policovým systémem, který také poskytne dostatek místa na uložení věcí a nezabírá tolik místa jako právě skříně.

Nosnost

Jeden z nejdůležitějších parametrů. Tento typ skříně by měl zvládnout jednoznačně více, než klasická skříň nebo regál. Nosnost je velmi široká. Můžete si pořídit skříň, která zvládne pojmout 30 – 1 000 kg.

Víte, že…?

Velmi praktické jsou uzamykatelné skříně. Může se jednat buď o klasický cylindrický zámek s klíčem určeným pro jednu, nebo více skříní. Druhou variantou jsou elektronické zámky napájené bateriemi. Ty mohou fungovat na základě číselného kódu nebo čipu.

Funkce

Některé modely těchto skříní mohou disponovat také poměrně praktickými vlastnostmi.

Funkce Popis
Výškově nastavitelné patky Umožňují vyrovnat nerovnosti podlahy, na které skříň stojí
Elektrolišta Různé délky, různé druhy; možnost výběru zásuvek apod.
Informační štítek Madlo zásuvky může být opatřeno prostorem pro štítek
Blokace zásuvek Bezpečnostní prvek, který brání převrácení skříně; pokud je jedna zásuvka vysunutá, ostatní jsou zablokovány
Odnímatelný sokl Umožní manipulaci se skříní za pomoci např. vysokozdvižného vozíku
Posuvné dveře Šetří místo ve vaší dílně

Značky a ceny

Cenové rozpětí dílenských plechových skříní je velmi široké. Ceny se odvíjí především od velikosti nebo typu skříně. Vybírat můžete mezi značkami, jako je Polak CZ, Domator24 nebo AHProfi.

  • Do 10 000 Kč – Za tuhle částku pořídíte dílenskou skříň, která bude menší. Může být závěsná nebo volně stojící. Můžete narazit i na skříně, které budou mít poličky, zásuvky a různé příslušenství.
  • Nad 10 000 Kč – Pokud chcete větší či opravdu velkou skříň, budete si muset více připlatit. Na výběr je ale spousta možností velikostí i vnitřního vybavení.

Otázky a odpovědi

Jaký typ designu můžeme u dílenských skříní očekávat?

Design tohoto výrobku je velmi jednoduchý. V podstatě máte na výběr pouze z různého barevného provedené. Zpravidla se jedná o kombinaci základní šedé a další vámi vybrané barvy. Dveře skříní mohou být také transparentní, tzn., jsou opatřeny průhledy nejčastěji z plexiskla.

Je možné k tomuto výrobku dokoupit i nějaké příslušenství?

Ano. Abyste ve vaší dílně měli dokonalý pořádek a všechno našlo své místo, můžete využít širokou škálu příslušenství. Vybírat můžete různé děliče zásuvek, přídavné police nebo zásuvky, dále pak gumové rohože, výstelky, pojízdné podstavce či lůžka pro různé typy nástrojů.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Celokovový dílenský vozík
Nástěnná skříňka
S pojezdovými koly
S centrálním zamykáním
Image
Produkt
Scheppach TW 1000 5909304900 263 dílů
Güde 40476
Proteco 43.SNP-6
Yato YT-09000
Výrobce
Scheppach
GÜDE
Proteco
YATO
Hmotnost
66 kg
18 kg
53 kg
44 kg
Cena ca. 9 600 CZK ca. 2 800 CZK ca. 7 400 CZK ca. 6 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.