Plechová skříňka

Praktický úložný prostor do dílny nebo garáže.

ca. 2 800 CZK
ca. 400 CZK
ca. 4 600 CZK
ca. 2 000 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 400 CZK

Jak vybrat plechovou skříňku

  • Plechová skříňka slouží především jako úložný prostor do vaší dílny, zajistí vám místo pro uložení potřebných věcí. Vybírejte ji tedy na základě toho, jaké věci do ní budete chtít uchovávat.
  • Dílenská skříňka se vyrábí z kovu, většinou se jedná o ocelový plech. Většina modelů je celokovová.
  • Nosnost skříněk do vaší dílny se pohybuje většinou v rozmezí 30 – 60 kg.
  • Skříň ve vaší dílně můžete obohatit o různé příslušenství, díky kterému budete mít přehled o každém předmětu.
  • Pořizovací cena menší plechové skříňky se pohybuje v rozmezí 1 000 – 10 000 Kč.

Druhy

V dnešní době je k dispozici několik druhů produktů, které jsou označené jako plechová skříňka. Vybírat můžete z těchto variant:

Zásuvková skříňka s přihrádkami

Jak je patrné z názvu, jedná se o dílenskou skříň se zásuvkami a přihrádkami. Je tedy vhodná pro drobné nářadí nebo materiál, který ve vaší dílně potřebujete mít.

Nástěnná skříňka
Güde 40476

Dílenský vozík

Dílenský vozík je jakousi alternativou skříňky. Snadně se s ním manipuluje při jeho přesouvání, a to díky kolečkům. Vše potřebné tak máte vždy po ruce.

Klasická nástěnná skříňka

Tento typ skříňky se připevňuje na zeď, díky čemuž vám nebude zabírat příliš prostoru ve vaší dílně.

Materiál

Základní materiál dílenské skříňky je kov. Většina těchto výrobků je zhotovena z ocelového plechu a svařované konstrukce, díky které je nábytek zároveň bezpečný. Kromě této varianty můžete v nabídkách narazit i na skříňky z nerezové oceli.

Kvalitní a odolná
MARS 6733M

Víte, že…?

Některé značky nabízí tzv. modulový nábytek. Jedná se o díly, které lze různě kombinovat v souvislosti s prostorem. To znamená, že si vše sestavíte přesně podle toho, jak vám to bude nejvíce vyhovovat.

Velikost

Plechové skříně se vyrábí v nejrůznějších velikostech od malých dílenských vozíků až po celé stěny. Její rozměr přizpůsobte velikosti vaší dílny. Úložný prostor je velmi důležitý, ale myslete i na to, že potřebujete mít dostatek místa na práci. Skříně je možné kombinovat s policovým systémem, který také poskytne dostatek místa na uložení věcí a nezabírá tolik místa jako právě skříně.

Nosnost

Jeden z nejdůležitějších parametrů. Tento typ skříňky by měl zvládnout jednoznačně více, než klasická skříň nebo regál, a to z hlediska hmotnosti pracovního materiálu nebo nářadí, které je většinou vyrobeno z těžkých materiálů. Můžete si pořídit skříňku, která zvládne pojmout 30 – 60 kg.

Pojízdná se šuplíky
Vorel TO-81830

Víte, že…?

Velmi praktické jsou uzamykatelné skříně. Může se jednat buď o klasický cylindrický zámek s klíčem určeným pro jednu, nebo více skříní. Druhou variantou jsou elektronické zámky napájené bateriemi. Ty mohou fungovat na základě číselného kódu nebo čipu.

Funkce

Některé modely těchto skříněk mohou disponovat také poměrně praktickými vlastnostmi. Každá funkce navíc se vždy hodí. Setkat se můžete s těmito vlastnostmi, které jsme pro lepší přehled uvedli do následující tabulky:

Funkce Popis
Výškově nastavitelné patky Umožňují vyrovnat nerovnosti podlahy, na které skříň stojí
Elektrolišta Různé délky, různé druhy; možnost výběru zásuvek apod.
Informační štítek Madlo zásuvky může být opatřeno prostorem pro štítek
Blokace zásuvek Bezpečnostní prvek, který brání převrácení skříně; pokud je jedna zásuvka vysunutá, ostatní jsou zablokovány
Posuvné dveře Šetří místo ve vaší dílně

Značky a ceny

Cenové rozpětí dílenských plechových skříněk je široké. Ceny se odvíjí především od typu skříňky a jejího vybavení (zásuvky, poličky, rozdělovače, přihrádky apod.). Vybírat můžete mezi značkami, jako je Polak CZ, Domator24 nebo AHProfi.
Cenové rozpětí se pohybuje od 1 000 – 10 000 Kč. Za nejnižší částku pořídíte opravdu drobné skříňky, které mají přihrádky pouze na šroubky, matičky a jiný drobný dílenský materiál. Jestliže chcete větší skříňku s poličkami, zásuvkami apod. budete si muset několik tisíc připlatit. Ty nejdražší modely se pohybují okolo 10 000 Kč.

Montážní
Mars Svratka 6090

Otázky a odpovědi

Jaký typ designu můžeme u plechových skříněk očekávat?

Design tohoto výrobku je velmi jednoduchý. V podstatě máte na výběr pouze z různého barevného provedené. Zpravidla se jedná o kombinaci základní šedé a další vámi vybrané barvy, jako může být například modrá, červená, zelená nebo třeba žlutá. Dveře skříní mohou být také transparentní, tzn., jsou opatřeny průhledy nejčastěji z plexiskla.

Je možné k tomuto výrobku dokoupit i nějaké příslušenství?

Ano. Abyste ve vaší dílně měli dokonalý pořádek a všechno našlo své místo, můžete využít širokou škálu příslušenství. Vybírat můžete různé děliče zásuvek, přídavné police nebo zásuvky, dále pak gumové rohože, výstelky, pojízdné podstavce či lůžka pro různé typy nástrojů.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nástěnná skříňka
Kvalitní a odolná
Pojízdná se šuplíky
Montážní
S organizéry
Police na nářadí
Image
Produkt
Güde 40476
MARS 6733M
Vorel TO-81830
Mars Svratka 6090
KISTENBERG KTC40306S-S411
CURVER 159561
Šířka
0.12 cm
61.5 cm
45.8 cm
29 cm
29 cm
Výška
60 cm
74.5 cm
64.5 cm
29 cm
27 cm
Hloubka
20 cm
33.5 cm
28.3 cm
17 cm
Výrobce
GÜDE
Toya
Mars Svratka
KISTENBERG
Cena ca. 2 800 CZK ca. 400 CZK ca. 4 600 CZK ca. 2 000 CZK ca. 1 000 CZK ca. 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.