Nejlepší drtiče na česnek 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Na česnek drtič kráječe struhadlo na krájení

Jak vybrat drtič na česnek

Při výběru drtiče na česnek byste měli zvážit několik klíčových faktorů:

  • Materiál: Nerezová ocel je oblíbeným materiálem pro svou odolnost a snadnou údržbu. Plastové varianty mohou být levnější, ale ne vždy tak trvanlivé.
  • Čištění: Ujistěte se, že drtič můžete snadno čistit, ideálně by měl být vhodný do myčky nádobí.
  • Pohodlí při používání: Ergonomický design a pohodlné úchopy mohou usnadnit používání drtiče, zejména při zpracování většího množství česneku.
  • Velikost a skladování: Zvažte, kolik místa má drtič zabírat v kuchyni a jestli je snadno ukládatelný.
  • Typ drtiče: Existují různé typy, například lis na česnek, kráječ nebo set s několika funkcemi.
  • Cena: Stanovte si rozpočet, ale pamatujte, že vyšší cena může odrážet lepší kvalitu a delší trvanlivost.

Drtič na česnek - náš výběr

Nerezové drtiče na česnek

Bergner BG-3214
přečíst recenzi
Výrobce: Bergner
Délka: 16.5 cm
Materiál: nerez
Zobrazit více
Drtič česneku Bergner BG-3214 je vyroben z nerezové oceli a ABS plastu. Má výšku 7 cm, délku 11 cm, šířku 5,3 cm a hmotnost 0,09 kg. Zahrnuje integrovaný otvírák a je určen pro mytí pod vodou nebo v myčce.
Zobrazit méně
Tescoma GrandChef
přečíst recenzi
Výrobce: TESCOMA
Délka: 19.5 cm
Materiál: nerez
Zobrazit více
Lis na česnek Tescoma GrandChef má odnímatelnou lisovací komoru, což umožňuje jednoduché čištění. Je vyroben z prvotřídní nerezavějící oceli a odolné slitiny ušlechtilých kovů. Produkt je vhodný do myčky a je poskytovaná tříletá záruka.
Zobrazit méně
De Gusto Lis na česnek nerezový PQ0789
přečíst recenzi
Výrobce: De Gusto
Materiál: nerez
Zobrazit více
Tento nerezový lis na česnek PQ0789 značky De Gusto určený pro zázvor či česnek má rozměry 10,5 x 6,5 x 5,2 cm. Má ergonomickou rukojeť pro snadnou manipulaci. Je možné jej umývat v myčce. Přístroj slibuje uchování aromatu lisovaného materiálu bez rozdrcení. Výrobce nabízí 24měsíční záruku.
Zobrazit méně
Popron Lis na česnek/zázvor
Výrobce: Popron
Materiál: nerez
Zobrazit více
Lis na česnek/zázvor od Popron je vyroben z nerezové oceli s rozměry 19 cm x 4 cm. Určen pro ruční mytí, není vhodný do myčky a mikrovlnné trouby. Umožňuje protlačit česnek či zázvor mřížkou pomocí houpavého pohybu.
Zobrazit méně
Toro Lis na česnek
přečíst recenzi
Výrobce: Toro
Materiál: nerez
Zobrazit více
Lis na česnek TORO má rozměry 5,5 cm na šířku a 18,5 cm na výšku. Tělo přístroje je vyrobeno z chromu, zatímco rukojeť je z plastu. Produkt je dostupný v červené a bílé barvě a je vybaven možností zavěšení.
Zobrazit méně

Plastové drtiče na česnek

Joseph Joseph Helix
přečíst recenzi
Výrobce: Joseph Joseph
Materiál: plast
Zobrazit více
Ruční česnekový lis Joseph Joseph Helix využívá horizontálního mechanismu pro přeměnu uživatelské síly na kroutivou sílu, což usnadňuje proces lisování. Složený z nerezu a nylonu, je rozkládací pro jednoduché čištění a vhodný pro myčku nádobí. Umožňuje zpracování více stroužků současně.
Zobrazit méně
Tefal Fresh Kitchen
Výrobce: Tefal
Materiál: plast
Zobrazit více
Lis na česnek z řady Tefal K0612214 Fresh Kitchen umožňuje lisování stroužků česneku. Má ergonomickou rukojeť pro lepší úchop a manipulaci. Je navržen pro jednoduché čištění a dostupný je ve více barevných variantách.
Zobrazit méně
Makro Lis na česnek s nástavci
Materiál: plast
Zobrazit více
Lis na česnek MAKRO je kombinací plastových a kovových komponentů. Má výšku 7 cm, šířku 7,5 cm, hloubku 7,5 cm a váhu 0,11 kg. Součástí jsou nástavce pro různé druhy drcení.
Zobrazit méně
Tefal Ingenio
přečíst recenzi
Výrobce: Tefal
Materiál: plast
Zobrazit více
Lis na česnek Tefal Ingenio je vyroben z nylonu se zvýšenou pevností díky 15% příměsi skleněných vláken. Má rukojeť z ABS plastu a je odolný proti teplotách do 230°C, určité silikonové části vydrží až do 250°C. Výrobek neobsahuje BPA ani ftaláty, vhodný pro myčky.
Zobrazit méně
Tescoma 420196 Univerzální třítko Presto
přečíst recenzi
Výrobce: TESCOMA
Délka: 13 cm
Materiál: plast
Zobrazit více
Třítko Tescoma 420196 Presto má dva typy strouhacích ploch pro různé účely - zoubky pro univerzální struhání a obloučky pro jemné rozetření česneku. Produkt je vyroben z odolného plastu a lze jej umývat v myčce.
Zobrazit méně

Drtiče na česnek z korozivzdorné ocele

KönigHOFFER Lis na česnek
Výrobce: KönigHOFFER
Materiál: kov
Zobrazit více
Lis na česnek KönigHOFFER je chromovaný a má pryžově potaženou rukojeť. Trny na lisovací ploše zajišťují čištění otvorů při používání.
Zobrazit méně
Oxo 11107400
Délka: 17 cm
Materiál: korozivzdorná ocel
Zobrazit více
Lis na česnek OXO 11107400 je vyroben z litého zinku s ergonomickými rukojeťmi proti skluzu. Komora má kapacitu pro několik stroužků, včetně neoloupaných. Obsahuje integrovaný čistič pro odstranění zbytků česneku a je vhodný k mytí v myčce nádobí.
Zobrazit méně
WMF Lis
Výrobce: WMF
Materiál: kov
Zobrazit více
Kráječ česneku od WMF je navržený pro krájení stroužků na malé kostičky bez drcení, což umožňuje zachování šťávy a účinných látek. Tento produkt je vyroben z nerezové oceli a je kompatibilní s myčkou na částečnou údržbu. Výrobní tradice značky WMF sahá přes 160 let.
Zobrazit méně
Gefu Garlico 20 cm
Výrobce: Gefu
Materiál: korozivzdorná ocel
Zobrazit více
Drtič na česnek Gefu Garlico s délkou 20,6 cm má ergonomickou rukojeť a je vyroben z nerezové oceli a plastu. Jeho konstrukce obsahuje integrovanou škrabku a sítko s mechanizmem pro automatické vyklápění. Určen pro lisování i neloupaných stroučků, vhodný do myčky nádobí.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Drtič na česnek

Jak vybrat drtič na česnek

Jak správně používat drtič na česnek

Pro optimální využití drtiče na česnek, nejprve oloupejte česnekovou stroužku, pokud je to třeba. Poté stroužek vložte do komory drtiče a pomocí rukojeti česnek stlačte, aby prošel jemnými dírkami drtícího mechanismu. U některých drtičů může být potřeba předem stroužek česneku nakrájet. Pokud je drtič vybaven zásobníkem, může se česnek shromažďovat v něm, což usnadňuje jeho použití ve větších množstvích. Po použití drtič důkladně vyčistěte, aby nedošlo k zanechání zbytků, které by mohly způsobit pachy nebo snížit efektivitu při dalším použití.

Víte, že…?

Při zpracovávání česneku můžete použít i struhadlo na česnek.

Jak udržet drtič na česnek v dobrém stavu

Údržba drtiče na česnek je podstatná pro dlouhodobé zachování jeho funkčnosti. Po každém použití drtič důkladně opláchněte pod tekoucí vodou a odstraňte zbytky česneku. Pokud je drtič vhodný do myčky, pravidelně jej v ní umývejte. V opačném případě použijte měkký kartáček nebo houbičku a běžný mycí prostředek. Občas můžete použít octovou vodu nebo sodu pro hloubkové čištění a odstranění pachů. Po umytí nechte drtič uschnout na vzduchu, abyste předešli rezivění nebo plesnivění, obzvláště pokud se jedná o materiál citlivý na vlhkost, jako je například kov.

Jaké jsou výhody ručních drtičů na česnek oproti drtičům elektrickým

Drtič na česnek
Na česnek drtič kráječe struhadlo na krájení

Ruční drtiče na česnek mají několik výhod oproti elektrickým modelům. Jsou obvykle menší a snadněji skladovatelné, nevyžadují elektrickou energii a jsou tedy přenosné a mohou být použity kdekoli. Ruční drtiče jsou také často jednodušší na obsluhu a čištění. V neposlední řadě se pohybují v nižší cenové kategorii než elektrické drtiče. Tyto faktory činí ruční drtiče populární variantou pro ty, kteří hledají jednoduché, spolehlivé a cenově dostupné řešení pro mělení česneku.

Jak se liší kráječ česneku od drtiče na česnek

Kráječ česneku a drtič na česnek slouží k různým účelům a výsledný produkt se liší. Kráječ česneku česnek nakrájí na plátky nebo malé kousky, zachovává tím jeho tvar a strukturu, který může být vhodný pro pokrmy, kde se upřednostňuje estetika. Drtič na česnek na druhé straně česnek rozmačká a vytvoří hladkou pastu nebo drobné kousky, které se snadněji mísí s ostatními ingrediencemi a rychleji uvolňují chuť a aroma. Výběr mezi kráječem a drtičem na česnek závisí na preferované textuře česneku v konkrétním pokrmu.

Zobrazit kompletní nabídku Drtič na česnek