Struhadlo na česnek

Usnadní krájení česneku.

ca. 0 CZK
ca. 0 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat struhadlo na česnek

  • Struhadlo na česnek usnadňuje krájení česneku na tenké plátky, což je nožem často velmi obtížné.
  • Vybírat lze z plastových, nerezových či keramických materiálů
  • Česnek lze strouhat klasickým struhadlem nebo speciálním plátkovacím struhadlem.

V čem je výjimečné

Běžně česnek při přípravě pokrmů patrně lisujete, avšak někdy se hodí jej pouze nastrouhat na určitou jemnost, případně nakrájet na tenké plátky. Obojí je však s běžnými nástroji vcelku komplikované. Do hry proto vstupuje struhadlo na česnek, které dokáže z česneku často vytvořit přesně to, co požadujete. Jako vždy však platí, že záleží, jak druh struhadla na česnek si vyberete.

Druhy struhadel

Struhadlo na česnek může mít poměrně odlišné tvary a jak lze očekávat, liší se i výsledná práce.

Malé kompaktní struhadlo
Struhadlo na česnek, ořechy, zázvor

Keramické struhadlo

Pokud hledáte snadné strouhání česneku, můžete volit moderní řešení keramického a plochého struhadla, na kterém vždy snadno nastrouháte již připravené stroužky česneku. Tento druh struhadla na česnek je velmi jednoduchý, pohodlně se drží i skladuje. Keramický povrch zajišťuje velmi příkladnou ostrost po dlouhá léta.

Nerezové struhadlo

Zpravidla levnější volba struhadla na česnek. Strouhací plocha je nerezová a opět je celé struhadlo na česnek spíše menší a ploché, díky čemuž se například dobře skladuje.

Plátkovací struhadlo

Poslední druhem struhadla na česnek je tzv. Plátkovací struhadlo, které vypadá zcela odlišně. Bývá většinou plastové, a to vyjma krájecí části a vypadá jako struhadlo na zeleninu. Stroužky česneku se vloží do posuvného šuplíčku, kterým se následně přejíždí ze strany na stranu a dochází vlastně ke strouhání česneku na tenké plátky, přičemž tloušťku jednotlivých plátků si lze nastavit. Netřeba dodávat, že tento princip je mnohem spolehlivější, než kdybyste česnek chtěli na plátky krájet klasickým nožem.

Lis na česnek a zázvor
Pronett XJ3340 Struhadlo na česnek
Druhy struhadel na česnek využití    
keramické struhadlo rychlé strouhání, elegantní vzhled    
nerezové struhadlo rychlé strouhání, cenová dostupnost    
plátkové struhadlo speciální typ pro tvorbu různě tenkých plátů česneku

Z čeho se vyrábí

Struhadlo na česnek je zcela nejčastěji vyrobeno z poměrně tenkého kusu nerezového plechu. Řeč je samozřejmě o oné strouhací části. Narazit však můžete nově na keramická struhadla, která vypadají esteticky mnohem lépe a mohou být využity i jako dekorace vaší kuchyně. V případě keramické varianty lze počítat i s lepší ostrostí, která i déle vydrží.

  • I v případě nerezových struhadel je dobře si vybírat modely, jejichž nerezový plech je spíše o něco tlustší, protože je třeba mít na paměti, že strouhací plochu nejde dodatečně nijak ostřit a ani měnit.
  • Při intenzivním používání je tak nezbytné struhadlo čas od času zcela vyměnit a pořídit si nové.
  • Plátkovací struhadla mají samotné tělo plastové, ale nemusíte se ničeho obávat. V dnešní době jsou nasazovány moderní a vysoce odolné plasty.

Čištění struhadla

Každé nádobí, struhadla na česnek nevyjímaje, je po vaření či úpravě potravin potřeba omýt. Někdy stačí prosté opláchnutí pod tekoucí vodou, jindy je vyžadováno důkladnější mytí. V dnešní době je součástí mnoha domácností praktická myčka na nádobí, a proto je vhodné dle toho vybírat i struhadla na česnek. Pakliže ve své kuchyni máte a používáte myčku na nádobí, vybírejte taková struhadla na česnek, která jsou uzpůsobená mytí v myčce na nádobí. Zatímco nerezové části budou připraveny takřka vždy, pozor si je nutné dát na plastové části, neboť obyčejnějším typům může vadit vysoká teplota, která v myčce na nádobí může při mycím cyklu být. Mnozí výrobci však například plátková struhadla na česnek osazují vysoce odolným a pro myčku vhodným plastem.

Plátkovací struhadlo
Tescoma Presto žluté – ruční, plastové, kuchyňské struhadlo na česnek

Víte, že…?

Rozhodně dejte šanci speciálnímu plátkovému struhadlu na česnek, které snadno vytvoří jeden plátek stejný jako druhý, a to aniž by to pro vás představovalo velkou námahu.

Ceny

Malá struhadla na česnek z nerezové oceli pořídíte již za méně než 100 Kč, pokud preferujete spíše keramický model, pohybuje se cena kolem 150 Kč. Speciální plátková struhadla na česnek vypadají mnohem propracovaněji, avšak nadále jsou cenově velmi dostupná a základní typy plátkových struhadel na česnek vyjdou na méně než 200 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na česnek?

Struhadlo na česnek volte dle toho, zda preferujete klasické strouhání, nebo spíše tenké plátky česneku. Dle toho zvolte buď klasicky vypadající struhadlo z nerezu či keramiky, nebo sáhněte po plátkovém struhadlu na česnek.

Jaký materiál u struhadel na česnek je nejlepší?

Pakliže toužíte po co nejkvalitnějším struhadlu na česnek, volte keramický materiál, který se vám odmění nejen dlouhou životností a ostrostí, ale také hezkým vzhledem. U plastových plátkových struhadel na česnek je nasazován moderní a robustní plast, o jehož kvalitu se dnes nemusíte obávat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Malé kompaktní struhadlo
Lis na česnek a zázvor
Plátkovací struhadlo
Jednoduché
Image
Produkt
Struhadlo na česnek, ořechy, zázvor
Pronett XJ3340 Struhadlo na česnek
Tescoma Presto žluté – ruční, plastové, kuchyňské struhadlo na česnek
Alpina Struhadlo na česnek
Cena ca. 0 CZK ca. 0 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Michal Pavlíček

About the Author

About the Author

Již během studií na gymnáziu jsem měl možnost si vyzkoušet redaktorskou činnost v několika internetových magazínech věnujících se mobilním telefonům. O danou tematiku jsem se zajímal v podstatě od mala a psaní mě bavilo vždy. Jakožto redaktor pracuji dnes a denně již více než 12 let, avšak zaměření pouze jedním směrem se jevilo občas jako lehce svazující. Proto jsem zhruba před 2 lety zkusil také copywriting, kdy vytvářím texty rozličného obsahu a dozvídám se spoustu nových informací z různých oborů.