Struhadlo na česnek

Usnadní krájení česneku.

ca. 0 CZK
ca. 100 CZK
ca. 500 CZK
ca. 100 CZK
ca. 400 CZK
ca. 0 CZK

Jak vybrat struhadlo na česnek

  • Struhadlo na česnek usnadňuje krájení česneku na tenké plátky, což je nožem často velmi obtížné.
  • Vybírat lze z plastových, nerezových či keramických materiálů
  • Česnek lze strouhat klasickým struhadlem nebo speciálním plátkovacím struhadlem.

V čem je výjimečné

Běžně česnek při přípravě pokrmů patrně lisujete, avšak někdy se hodí jej pouze nastrouhat na určitou jemnost, případně nakrájet na tenké plátky. Obojí je však s běžnými nástroji vcelku komplikované. Do hry proto vstupuje struhadlo na česnek, které dokáže z česneku často vytvořit přesně to, co požadujete. Jako vždy však platí, že záleží, jak druh struhadla na česnek si vyberete.

Druhy struhadel

Struhadlo na česnek může mít poměrně odlišné tvary a jak lze očekávat, liší se i výsledná práce.

Malé kompaktní
Pronett XC029 Struhadlo na česnek 1 ks COLOR

Keramické struhadlo

Pokud hledáte snadné strouhání česneku, můžete volit moderní řešení keramického a plochého struhadla, na kterém vždy snadno nastrouháte již připravené stroužky česneku. Tento druh struhadla na česnek je velmi jednoduchý, pohodlně se drží i skladuje. Keramický povrch zajišťuje velmi příkladnou ostrost po dlouhá léta.

Nerezové struhadlo

Zpravidla levnější volba struhadla na česnek. Strouhací plocha je nerezová a opět je celé struhadlo na česnek spíše menší a ploché, díky čemuž se například dobře skladuje.

Plátkovací struhadlo

Poslední druhem struhadla na česnek je tzv. Plátkovací struhadlo, které vypadá zcela odlišně. Bývá většinou plastové, a to vyjma krájecí části a vypadá jako struhadlo na zeleninu. Stroužky česneku se vloží do posuvného šuplíčku, kterým se následně přejíždí ze strany na stranu a dochází vlastně ke strouhání česneku na tenké plátky, přičemž tloušťku jednotlivých plátků si lze nastavit. Netřeba dodávat, že tento princip je mnohem spolehlivější, než kdybyste česnek chtěli na plátky krájet klasickým nožem.

Na česnek i oříšky
PROHOME – Struhadlo na česnek a oříšky
Druhy struhadel na česnek využití    
keramické struhadlo rychlé strouhání, elegantní vzhled    
nerezové struhadlo rychlé strouhání, cenová dostupnost    
plátkové struhadlo speciální typ pro tvorbu různě tenkých plátů česneku

Z čeho se vyrábí

Struhadlo na česnek je zcela nejčastěji vyrobeno z poměrně tenkého kusu nerezového plechu. Řeč je samozřejmě o oné strouhací části. Narazit však můžete nově na keramická struhadla, která vypadají esteticky mnohem lépe a mohou být využity i jako dekorace vaší kuchyně. V případě keramické varianty lze počítat i s lepší ostrostí, která i déle vydrží.

  • I v případě nerezových struhadel je dobře si vybírat modely, jejichž nerezový plech je spíše o něco tlustší, protože je třeba mít na paměti, že strouhací plochu nejde dodatečně nijak ostřit a ani měnit.
  • Při intenzivním používání je tak nezbytné struhadlo čas od času zcela vyměnit a pořídit si nové.
  • Plátkovací struhadla mají samotné tělo plastové, ale nemusíte se ničeho obávat. V dnešní době jsou nasazovány moderní a vysoce odolné plasty.

Čištění struhadla

Každé nádobí, struhadla na česnek nevyjímaje, je po vaření či úpravě potravin potřeba omýt. Někdy stačí prosté opláchnutí pod tekoucí vodou, jindy je vyžadováno důkladnější mytí. V dnešní době je součástí mnoha domácností praktická myčka na nádobí, a proto je vhodné dle toho vybírat i struhadla na česnek. Pakliže ve své kuchyni máte a používáte myčku na nádobí, vybírejte taková struhadla na česnek, která jsou uzpůsobená mytí v myčce na nádobí. Zatímco nerezové části budou připraveny takřka vždy, pozor si je nutné dát na plastové části, neboť obyčejnějším typům může vadit vysoká teplota, která v myčce na nádobí může při mycím cyklu být. Mnozí výrobci však například plátková struhadla na česnek osazují vysoce odolným a pro myčku vhodným plastem.

Posuvné
MICROPLANE Struhadlo na česnek, posuvné

Víte, že…?

Rozhodně dejte šanci speciálnímu plátkovému struhadlu na česnek, které snadno vytvoří jeden plátek stejný jako druhý, a to aniž by to pro vás představovalo velkou námahu.

Ceny

Malá struhadla na česnek z nerezové oceli pořídíte již za méně než 100 Kč, pokud preferujete spíše keramický model, pohybuje se cena kolem 150 Kč. Speciální plátková struhadla na česnek vypadají mnohem propracovaněji, avšak nadále jsou cenově velmi dostupná a základní typy plátkových struhadel na česnek vyjdou na méně než 200 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat struhadlo na česnek?

Struhadlo na česnek volte dle toho, zda preferujete klasické strouhání, nebo spíše tenké plátky česneku. Dle toho zvolte buď klasicky vypadající struhadlo z nerezu či keramiky, nebo sáhněte po plátkovém struhadlu na česnek.

Jaký materiál u struhadel na česnek je nejlepší?

Pakliže toužíte po co nejkvalitnějším struhadlu na česnek, volte keramický materiál, který se vám odmění nejen dlouhou životností a ostrostí, ale také hezkým vzhledem. U plastových plátkových struhadel na česnek je nasazován moderní a robustní plast, o jehož kvalitu se dnes nemusíte obávat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Malé kompaktní
Na česnek i oříšky
Posuvné
Jednoduché
Na česnek i zázvor
Mini struhadlo
Image
Produkt
Pronett XC029 Struhadlo na česnek 1 ks COLOR
PROHOME – Struhadlo na česnek a oříšky
MICROPLANE Struhadlo na česnek, posuvné
Tescoma Presto žluté – ruční, plastové, kuchyňské struhadlo na česnek
Struhadlo na česnek a zázvor JOSEPH JOSEPH Shred-Line™
OEM – Mini struhadlo na česnek, oříšky nebo čokoládu – Mix barev (6,5×3,5cm) – 8657988210949
Cena ca. 0 CZK ca. 100 CZK ca. 500 CZK ca. 100 CZK ca. 400 CZK ca. 0 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena