Dvojité umyvadlo

Do velké koupelny.

ca. 9 200 CZK
ca. 29 100 CZK
ca. 13 800 CZK
ca. 7 800 CZK
ca. 15 000 CZK

Jak vybrat dvojité umyvadlo

 • Dvojité umyvadlo je varianta vhodná zejména do velkých koupelen.
 • Jedná se o poměrně velkorysé řešení, které zajišťuje osobní prostor pro každého uživatele.
 • Navíc disponuje poměrně velkým odkládacím prostorem, který se v koupelně vždy hodí.

Typy

Typů umyvadel je na trhu celá řada. Pokud se zaměříte konkrétně na variantu dvojumyvadel, narazíte zpravidla na následující možnosti:

 • Jedno velké umyvadlo, které tvoří samostatný celek
 • Umyvadlo rozdělené na dvě poloviny – vzhledově se tedy jedná o dvě samostatná umyvadla
 • Zcela samostatná umyvadla – mohou být položená na desce nebo do ní zapuštěná
Jednoduché
Jika Cubito H8144200001041

Konstrukce

Z konstrukčního hlediska můžete vybírat z následujících variant

Typ Popis
Závěsná Klasický typ kdy je umyvadlo zavěšeno přímo na zeď; může být rozšířeno o nohu, jejíž funkcí je krytí odtoku vody; méně častá varianta u dvojitých umyvadel
Zápustná Jedná se o umyvadla, která se umisťují do koupelnových skříněk; existují varianty s úplným nebo částečným zapuštěním, přičemž druhá možnost nabízí více prostoru ve skříňce pod ním
Nábytková Varianta zápustných umyvadel; jsou primárně určeny pro osazení do nebo na nábytek, zpravidla koupelnových skříněk
Na desku Typ designových umyvadel, která se nikterak nezapouští, ale usazují se přímo na desku nejčastěji koupelnové skříně; tyto modely nabízí velký odkládací prostor kolem

Víte, že…?

Všechny modely nábytkových umyvadel můžete zároveň použít i jako závěsná. Stejné pravidlo ale neplatí u závěsných umyvadel, protože ne všechna je možné použít jako nábytková. Při koupi klasického umyvadla se vám tedy může snadno stát, že budete jen obtížně hledat vhodnou skříňku.

Materiál

Umyvadla patří do kategorie vybavení, která by měla vydržet opravdu dlouhou dobu. Od toho se odvíjí také výběr vhodného materiálu, který by měl být odolný vůči poškrábání, ale i mechanickému poškození v případě např. silného nárazu. Na výrobu umyvadel se nejčastěji používají následující materiály.

Včetně krytky
Keramag myDay 135430600

Keramika

Jedná se o nejrozšířenější variantu umyvadel. Základem je bílá barva, ale v nabídkách najdete i několik dalších variant zpravidla v pastelových odstínech. Také nabídka tvarů je poměrně pestrá. Tento typ patří k umyvadlům s nižší pořizovací cenou. Výhodou je také snadná údržba a samozřejmě vysoká odolnost.

Sklo

Sklo je velmi efektní a umyvadla z něj mají vysokou estetickou hodnotu. Nicméně se jedná o velmi křehký materiál, který je náchylný k poškození. Navíc vyžaduje opravdu pravidelnou údržbu, aby zůstalo stále hezké. Velkým nepřítelem skleněných umyvadel je pak tvrdá voda.

Přírodní kámen

K výrobě umyvadel se používá zejména mramor, dále žula, korál travertin nebo modrý kámen. Tato umyvadla mají vysokou hmotnost, takže může být náročné jejich upevnění. Požadována je opravdu dostatečná opora jeho uchycení. Umyvadla z přírodního kamene se vyznačují vysokou kvalitou zpracování a opravdu atraktivním vzhledem.

Na skříňku
Villeroy Boch AVENTO 4A23CK01

Nerez

Tento materiál je vysoce odolný, takže umyvadla z něj se vyrábí zejména do kuchyní. V současné době se jejich popularita ale zvyšuje a začínají se častěji objevovat i v koupelnách. Umyvadla z nerezu mají zpravidla funkční vzhled a jsou velmi jednoduchá. U nerezu počítejte s náročnější údržbu pro zachování stále lesklého povrchu.

Dřevo

Dřevěná umyvadla opět patří mezi vysoce designovou a tedy i nákladnou záležitost. De facto se jedná o nejdražší možnou variantu, kterou si můžete pořídit. Navíc vyžadují stabilní podmínky prostředí, protože dřevo jako takové vlivem vlhkosti a změnami teplot mění svoje vlastnosti. Náročná je také jejich údržba.

Rozměry

Standardní délka dvojumyvadel se pohybuje od 110 cm do cca 2 m. U menších délek počítejte s nižším komfortem při používání. Délka od 180 cm již nabízí spoustu místa na odkládání všeho potřebného. Šířka je pak uváděna kolem 130 až 150 cm.
Druhou možností je použití dvou samostatných umyvadel vedle sebe. Zde jsou rozměry následující:

S přepadem
Geberit Smyle Square 500.223.01.1
 • Malá umyvadla – šířka do 50 cm
 • Standardní model – šířka 50 až 65 cm, hloubka 42 až 50 cm
 • Velké varianty – šíře 80 až 100 cm

Víte, že…?

Rozměr umyvadel vždy vybírejte s ohledem na prostorové možnosti koupelny. Existuje několik doporučení, např. pohodlný přístup zajistí alespoň 60 cm před umyvadlem. Volné místo po stranách by mělo být cca 10 cm, 20 až 30 cm pokud plánujete boční držák ručníků.

Výrobci a ceny

 • Jejich ceny pak začínají na částce cca 2000 Kč. Do zhruba 5000 Kč pak koupíte téměř výhradně modely umyvadel z bílé keramiky. Nad 5000 Kč jsou v nabídkách také umyvadla z mramoru. Nad 10000 Kč můžete narazit na umyvadla ze skla. Ceny dvojitých umyvadel se pak může vyšplhat až k částce 70000 Kč.
 • V nižších cenových relacích tato umyvadla koupíte výhradně samostatně ať už ve variantě závěsné, zápustné nebo na desku. V setu se skříňkou začínají na cca 10000 Kč.
Do nábytku
Laufen Pro S H8149664001041

Otázky a odpovědi

Jakého výrobce zvolit?

Mezi výrobce tohoto typu umyvadel patří např. Geberit, Jika, Laufen nebo Sapho.

Jak vybrat dvojité umyvadlo?

Před samotným rozhodováním myslete na prostor, který pro umyvadlo máte, ale také se zaměřte na design či praktičnost. Je hezké pyšnit se kvalitním vytříbeným kouskem, ale můžete se stát i jeho otrokem a neustále ho budete muset čistit.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Jednoduché
Včetně krytky
Na skříňku
S přepadem
Do nábytku
Image
Produkt
Jika Cubito H8144200001041
Keramag myDay 135430600
Villeroy Boch AVENTO 4A23CK01
Geberit Smyle Square 500.223.01.1
Laufen Pro S H8149664001041
Materiál
keramika
keramika
keramika
keramika
Hloubka
485 mm
480 mm
465 mm
Cena ca. 9 200 CZK ca. 29 100 CZK ca. 13 800 CZK ca. 7 800 CZK ca. 15 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.