Nejlepší elektrické nože 2024 a jak vybrat

Praktický pomocník do kuchyně.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Beper elektrický nůž 150W 24,5 cm
20 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat elektrický nůž

 • V nabídkách jsou elektrické nože buď s jednou, nebo dvěma čepelemi. Druhá varianta je považována za kvalitnější. Další variantou jsou nože s jednou, ale vyměnitelnou čepelí.
 • Z hlediska zpracování nože je důležité ergonomické tvarování rukojeti a čepele z vysoce odolné nerezové oceli
 • Z dalších parametrů je důležitý např. výkon spotřebiče, ale také samotná hmotnost.

Elektrický nůž - náš výběr

Beper elektrický nůž 150W 24,5 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Beper
Zobrazit více
Elektrický nůž je nástroj vybavený dvěma pohyblivými čepelemi, které se pohybují proti sobě pro rychlé a přesné řezání. Je vhodný pro použití v domácnosti nebo profesionální prostředí. Napájení může být prováděno buď ze sítě nebo pomocí dobíjecích baterií. U některých modelů je možné vyměnit čepel za různé druhy řezání.
Zobrazit méně
Elektrický nůž Clatronic EM 3062
přečíst recenzi
Výrobce: Shumee
Materiál čepele: ocel
Barva: bílá
Zobrazit více
Nůž s elektrickým pohonem je nástroj určený pro efektivní řezání různých materiálů. Zprostředkovává plynulý řez díky svému motoru, který pohání běžecí čepel. Tento nůž je obvykle vybaven nastavitelnou rychlostí (v RPM) a hloubkou řezu, což umožňuje řezat materiály s odlišnými vlastnostmi a tloušťkami.
Zobrazit méně
Clatronic EM 3702 elektrický nůž, černý / inox
Zobrazit více
Téma: Elektrický nůž Produkt: Popis: Jde o elektrický nůž, který působí jako nezávislý hodnotitel. Nabízí uživatelům technické vlastnosti, jako je rychlá a snadná manipulace s různými materiály bez potřeby vynaložení velkého úsilí. Umožňuje efektivně krájet potraviny, textilie či plast.
Zobrazit méně
Domo DO9234EM 17,5 cm
přečíst recenzi
Výrobce: Domo
Materiál čepele: ocel
Barva: bílá + černá
Určení: univerzální
Materiál rukojeti: plast
Počet kusů v sadě: 1 ks
Zobrazit více
Elektrický nůž je nástroj určený pro snadné a rychlé krájení potravin. Vyznačuje se dvojitým čepelím, které se pohybují proti sobě, což usnadňuje řezání. Napájení může být z baterií nebo elektrické zásuvky. Je vhodný zejména pro krájení chleba, masa, ovoce či zeleniny.
Zobrazit méně
Tristar EM 2107 Multifunkční elektrický nůž
Výrobce: Tristar
Zobrazit více
Elektrický nůž je nástroj určený pro rychlé a přesné krájení různých materiálů, jako například potravin. Jeho hlavní technickou vlastností je dvojitá kmitající čepel, která umožňuje snadné řezání bez použití síly. Elektrické nože mohou mít různé rychlosti a délky čepele pro širší spektrum použití.
Zobrazit méně

Elektrické nože na kebab

Bartscher Nůž na kebab elektrický 0,08 kW 230 V 130 x 190 x 256 cm
Výrobce: Bartscher
Zobrazit více
Elektrický nůž je nástroj určený pro snadné a přesné řezání různých materiálů. Funguje na základě vibrací čepele, která opakovaně pohybuje z jedné strany na druhou. Je třeba zvážit parametry, jako je rychlost řezání, velikost čepele, hmotnost přístroje a napájení (síťové nebo akumulátorové).
Zobrazit méně
Hendi 267240 Nůž na kebab elektrický
přečíst recenzi
Výrobce: Hendi
Délka: 194 mm
Zobrazit více
Elektrický nůž je nástroj navržený pro snadné a přesné řezání potravin. Tento nůž, napájený elektrickou energií, se vyznačuje dvěma oscilujícími čepelemi, které zajišťují hladký řez. Udržba je snadná díky možnosti sundat čepele pro čištění. Produkt je vhodný pro širokou škálu řezných úkonů v domácnosti.
Zobrazit méně
POTIS nůž na gyros/kebab, H 7000
Výrobce: Potis
Příkon: 120 W
Zobrazit více
Tento elektrický nůž disponuje dvěma kovovými čepelemi, které se pohybují v protisměrném směru. Je vhodný pro řezání chleba, masa či zeleniny a nabízí úsporu času a snížení úsilí při práci. Napájení probíhá ze síťového zdroje a nůž je opatřen bezpečnostní pojistkou.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Elektrický nůž

Jak vybrat elektrický nůž

Typy elektrických nožů

Elektrické nože je možné rozdělit do tří základních typů s ohledem na jejich čepel.

 • Nůž s jednoduchou čepelí – tyto nože patří mezi levnější méně kvalitní výrobky; základem provozu je pohyb vpřed a vzad.
 • Nůž s jednoduchou vyměnitelnou čepelí – krájení zprostředkovává jen jedna čepel, ale výrobky jsou většinou vybaveny dvěma typy – první je zpravidla univerzální (ke krájení pečiva, zeleniny a ovoce, masa po tepelné úpravě atd.) a druhá čepel slouží ke krájení tvrdých potravin (zmrzlé potraviny, tvrdá zelenina)
 • Nůž s dvojitou čepelí – je tvořen dvěma samostatnými čepelemi, které pracují v opačném směru; zuby jsou velmi ostré a zároveň jemné; umožňuje krájení i čerstvého pečiva bez drobků všude kolem
Krájení kebabu elektrickým nožem

Elektrický nůž využijí spíše profesionálové, U. J. Alexander

Jaké jsou výhody a nevýhody

Jako u všech výrobků i u tohoto je možné provést porovnání z hlediska kladů a záporů.

KladyZápory
Velmi rychlé zpracování potravinHlučnější při provozu
Snadné řezání i tvrdých nebo mražených potravinPokud dojde k poranění, bývají horší než u klasických nožů
Plátky jsou velmi přesné a rovnéSpotřeba el. energie, nutnost kupovat baterie
Výběr z bateriového nebo síťového provozu 

Víte, že…?

Základním rozdílem mezi klasickým kuchyňským nožem a elektrickým modelem je pohon. Výhodou elektřiny je, že při řezání není třeba na nůž tlačit a přesto se velmi snadno krájí i velmi tvrdé potraviny.

Materiál a zpracování

Elektrický nůž
Beper elektrický nůž 150W 24,5 cm

Elektrický nůž se skládá ze dvou základních částí a to z rukojeti a čepele.

Rukojeť

Nejčastějším materiálem, který se používá na rukojeť nože, je pevný plast. Uvnitř se pak skrývá elektrický motor, který zajišťuje pohon čepele. Na rukojeti se také nachází ovládání (zapnutí, vypnutí), případně tlačítko, které uvolňuje čepele.
Při výběru lze zohlednit např. ergonomii tvarování. Tyto nože jsou při používání jednak příjemnější, ale mohou i eliminovat rizika případného poranění. Nože dobře sedí v ruce, a tedy se nemůže stát, že by vyklouzly ven. Bezpečnostním prvkem je i protiskluzová úprava.

Krájení kebabu elektrickým nožem

Elektrické nože se liší tvarem, velikostí i výkonem, iStock /graf

Čepele

Materiál čepele výrazně ovlivňuje to, jak dobře bude nůž ve výsledku řezat. Používá se nerezová ocel, ale i ta se může v kvalitě podstatně lišit. Kvalitní výrobek se zpravidla pozná tak, že se neohýbá. Mezi obecné vlastnosti tohoto materiálu s ohledem na čepele nožů patří:

 • Dlouhá životnost
 • Vysoká odolnost
 • Dlouhotrvající ostrost nožů

Další důležité parametry

Elektrické nože na kebab
Bartscher Nůž na kebab elektrický 0,08 kW 230 V 130 x 190 x 256 cm

Mezi další parametry, které lze u tohoto spotřebiče brát v potaz jsou:

 • Výkon, příkon – dostatečný výkon je zárukou lehčí práce při krájení čehokoli; příkon se nejčastěji pohybuje v rozpětí 100 až 200 W
 • Hmotnost – zbytečně velká hmotnost zhorší manipulaci s nožem
 • Hlučnost – hodnota se u jednotlivých modelů liší
 • Design – z hlediska designu lze hodnotit tvar rukojeti nebo barevné zpracování

Víte, že…?

Elektrické nože je vždy dobré si vyzkoušet v kamenné prodejně. Jen tak lze objektivně zhodnotit např. to, jestli nebude nůž příliš těžký nebo jestli bude dané osobě vyhovovat ergonomické tvarování rukojeti.

Praktické vlastnosti

I u tohoto výrobku lze očekávat několik praktických vlastností:

 • Odnímatelnost čepele – výrazně usnadňuje údržbu nože; čepel z nerezu je možné snadno opláchnout, ale i umýt v myčce na nádobí aniž by se voda dostala do motoru spotřebiče; snadnější je i ukládání
 • Optimální délka elektrické šňůry – tento parametr je velmi individuální, záleží na rozmístění zásuvek u kuchyňské linky; delší kabely usnadňují manipulaci a je možné použití přístroje i dále od zásuvky, na druhou stranu při použití na kratší vzdálenost může překážet; běžná délka je cca 1,5 metru

Ceny a výrobci

Elektrický nůž
Elektrický nůž Clatronic EM 3062

Cena je jedním z dalších parametrů, který lze zohlednit. Ceny těchto nožů se pohybují v rozmezí cca 500 Kč až 3000 Kč. Značkové výrobky se řadí mezi dražší, ale jejich výhodou je např. následný servis, zpravidla bývají vybaveny čepelemi z kvalitnějších materiálů a silnějším motorem.
Za ověřené výrobce patří např. ETA, Moulinex, Severin nebo Fagor a Tefal.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat elektrický nůž?

Kromě výběru základního typu nože, je důležitý např. výrobní materiál. Dále lze porovnávat hodnoty jako výkon, hmotnost nebo hlučnost. Důležitá je také pořizovací cena. Zde se vždy vyplatí investovat do ověřených značek, které jsou zárukou kvality.

V čem jsou elektrické nože lepší než klasické?

Hlavní výhodou je lehkost krájení. Elektrickým nožem lze snadno pokrájet velmi měkké potraviny stejně tak jako ty zmrazené bez vyvinutí větší námahy.
Zobrazit kompletní nabídku Elektrický nůž