Nejlepší formy na nanuky 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tescoma Bambini 668218 Tvořítka na zmrzlinu 6 ks
96 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat formu na nanuky

  • Materiál: Volba materiálu je klíčová; silikonové formy se snadno používají a čistí, zatímco plastové formy jsou pevnější a mohou být méně odolné proti zlomení.
  • Velikost a tvar: Zvažte počet a velikost nanuků, které chcete vytvořit, stejně jako preferované tvary – od klasických hranolkových tvarů po zábavné motivy pro děti.
  • Pokličky a tyčinky: Některé formy jsou vybaveny pokličkami, které zabraňují rozlití obsahu, a dodávají se i s tyčinkami, což je praktické.
  • Snadnost uvolnění: Ujistěte se, že vybraná forma umožňuje snadné vyjmutí hotových nanuků.
  • Odolnost vůči teplotám: Ověřte, jestli je forma vhodná pro myčku nádobí, mrazák a případně i pro trouby (v případě pečení).
  • Recenze a hodnocení: Nezapomeňte se podívat na recenze ostatních spotřebitelů, abyste získali představu o uživatelské zkušenosti.

Formy na nanuky - náš výběr

Tescoma Bambini 668218 Tvořítka na zmrzlinu 6 ks
přečíst recenzi
Výrobce: TESCOMA
Výška: 130 mm
Šířka: 40 mm
Hloubka: 105 mm
Zobrazit více
Formy Tescoma Bambini 668218 pro výrobu domácích zmrzlin umožňují přípravu bez sladidel a konzervantů. Set obsahuje 6 tvořítek, které lze spojit, naplnit podle přiložených receptů a zamrazit. Zmrzlina se nelepí na držátko díky přesahujícímu okraji. Výrobek je vhodný do myčky a je poskytnuta 3letá záruka.
Zobrazit méně
TORO Tvořítka na zmrzlinu, 6 ks, 11 x 10 x v. 12,5 cm, barvy mix
přečíst recenzi
Zobrazit více
Forma na zmrzlinu TORO obsahuje 6 tvořítek o velikosti 11 x 10 x 12,5 cm, vyrobených z odolného plastu, dodávány v mixu barev s přiloženým stojánkem pro snadnější přípravu zmrzliny.
Zobrazit méně
Tvořítka na zmrzlinu Lékué Stackable popsicles | malé
Výrobce: Lekue
Zobrazit více
Sada čtyř tvořítek na zmrzlinu Lékué je designována pro úsporu místa díky možnosti skládání jednoho na druhé. Tvořítka z platinového silikonu mají víka pro ochranu před pachy, jsou vhodná pro myčku a neobsahují BPA.
Zobrazit méně
Giftlab, Dětská tvořítka na zmrzlinu Vanetto Srdce S
Materiál: Silikon
Zobrazit více
Forma na nanuky Vanetto Srdce S je vyrobena z silikonového materiálu respektujícího potravinářské normy, bez obsahu BPA. Použitelná v rozmezí teplot -40 °C až +230 °C. Je přizpůsobena i pro použití v mikrovlnné troubě, troubě, lednici a myčce a nabízí variabilitu v přípravě nanuků, pečiva nebo želé.
Zobrazit méně
Tvořítka na zmrzlinu Lékué Stackable popsicles | malé
Výrobce: Lekue
Zobrazit více
Tvořítka na zmrzlinu Lékué jsou určena pro výrobu domácí zmrzliny. Každá forma má objem 60 ml a rozměry 10,5 x 6,5 x 2,6 cm. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je nepřilnavý platinový silikon, který lze mýt v myčce a který neabsorbuje pachy.
Zobrazit méně

Plastové formy na nanuky

Forma na zmrzlinu 4 ks
Zobrazit více
Sada obsahuje čtyři formy na výrobu nanuků z plastu, které usnadňují přípravu a čištění. Balení zahrnuje víčka s hroty pro snadné vyjmutí zmrzliny. Formy jsou určené pro domácí výrobu nanuků s možností použití různých ingrediencí.
Zobrazit méně
Toro Tvořítko na zmrzlinu Deštník, 4 ks
přečíst recenzi
Výrobce: Toro
Zobrazit více
Tvořítko na zmrzlinu Toro Deštník je určeno k domácí přípravě nanuků. V balení jsou 4 ks tvořítek s rozměry 11,5 x 11,5 x 16,5 cm. Po naplnění směsí se do formy umístí víčko s hrotem a uloží k zmrazení.
Zobrazit méně
Orion Plastová forma na zmrzlinu 6ks (123219)
přečíst recenzi
Výrobce: Orion
Zobrazit více
Plastová forma Orion s kapacitou šesti domácích nanuků umožňuje jejich výrobu z ovocného obsahu. Rozměry formy jsou 20 x 14 x 14 cm, jednotlivá tvořítka mají průměr 5,5 cm a výšku 8 cm. Výrobek je odolný vůči nízkým teplotám a vhodný pro použití v myčce nádobí.
Zobrazit méně
M.A.T. Group tvořítko na zmrzlinu 28,5x8x8cm PH (6ks)
Výrobce: M.A.T Group
Zobrazit více
Forma na nanuky M.A.T. Group má rozměry 28,5x8x8 cm a umožňuje přípravu ovocné, smetanové zmrzliny, ovocných dření nebo sorbetů. Balení obsahuje 6 kusů forem.
Zobrazit méně

Silikonové formy na nanuky

Zobrazit kompletní nabídku Forma na nanuky

Jak vybrat formu na nanuky

Jak se formy na nanuky udržují a čistí

Formy na nanuky je třeba po každém použití řádně čistit. V případě silikonových forem je tento proces velmi jednoduchý, protože je lze mýt ručně v teplé mýdlové vodě nebo vložit do myčky nádobí, pokud to výrobce uvádí. Plastové formy by také měly být čistitelné v myčce, ale mělo by se to ověřit podle pokynů výrobce.

Je lepší vybrat silikonové nebo plastové formy na nanuky

Výběr mezi silikonovými a plastovými formami na nanuky závisí na osobních preferencích a potřebách.

  • Silikonové formy jsou flexibilní, snadno se s nimi manipuluje a lze je použít pro širokou škálu receptů.
  • Plastové formy mají pevnější strukturu, ale mohou prasknout nebo se poškodit při nárazech. Oba typy by měly vyhovovat základním potřebám při přípravě nanuků.

Můžeme používat formy na nanuky i v troubě

Některé formy na nanuky jsou navrženy tak, aby vydržely vysoké teploty a mohou být používány i v troubě pro přípravu jiných dezertů, jako jsou pečené dortíčky nebo muffiny. Je však klíčové zkontrolovat odolnost vůči teplotám u konkrétního typu formy, který vlastníte, aby nedošlo k jejímu poškození nebo deformaci.

Může přímé sluneční světlo nebo vysoké teploty poškodit formy na nanuky

Formy na nanuky
Tescoma Bambini 668218 Tvořítka na zmrzlinu 6 ks

Ano, dlouhodobé působení přímého slunečního světla nebo vysoké teploty může formy na nanuky poškodit, zvláště pokud jde o plastové varianty, které mohou zeslábnout nebo dokonce prasknout. Je doporučeno udržovat formy v chladu a nefigurnějším prostředí.

Jak zabránit tomu, aby se nanuky přilepily na formu a snadno se vyjímaly

Pro snadné vyjímání nanuků je důležité formu před naplněním lehce navlhčit nebo použít formy určené pro lehké uvolnění, jako jsou silikonové formy. Po zmrazení je možné formu na několik vteřin ponořit do teplé vody, což pomůže uvolnit nanuky. Dále je dobré nechat nanuky odležet několik minut při pokojové teplotě před vyjmutím.

Zobrazit kompletní nabídku Forma na nanuky