Forma na cake pops

Jak vybrat formu na cake pops

Při výběru formy na cake pops je dobré zvážit několik faktorů:

  • Materiál: Silikonové formy jsou ohebné a snadno se s nimi pracuje, zatímco plastové formy mohou být robustnější.
  • Velikost a tvar: Vyberte velikost a tvar, který odpovídá vašim potřebám – některé formy nabízejí tradiční kulaté cake pops, zatímco jiné mají různé tvary jako srdce nebo hvězdy.
  • Počet děr: Zvažte, kolik cake pops chcete udělat najednou. Formy s více dírkami umožňují vytvořit větší množství najednou.
  • Snadnost použití a čištění: Některé formy je možné mýt v myčce nádobí, což usnadňuje úklid.
  • Zahrnutí dodatečných pomůcek: Některé sady obsahují tyčinky na cake pops nebo stojany, které mohou být velmi užitečné.

Jaký je nejlepší způsob přípravy těsta pro cake pops

Pro přípravu těsta na cake pops se obvykle používá klasické těsto na dort nebo brownies. Důležité je zvolit recept, který vám chutná a těsto dobře drží tvar. Těsto nejprve upečte, pak ho nechte vychladnout, nakonec rozdrobíte a smícháte s krémem nebo čokoládovou polevou, aby se vytvořila hustá, formovatelná hmota. Tuto hmotu pak plníte do forem na cake pops, stisknete, aby získala požadovaný tvar, a necháte ztuhnout v chladničce nebo mrazáku před tím, než na ně nanesete polevu a další ozdoby.

Mohu použít formu na cake pops i pro jiné dezerty

Formu na cake pops lze využít i pro výrobu jiných druhů dezertů. Vhodná je například pro přípravu čokoládových bonbonů, mražených jogurtových kuliček nebo dokonce malých ledových pralinek. Díky odolnosti materiálu můžete formu využít i při pečení mini muffinů nebo mini dortíků, pokud je materiál formy odolný vysokým teplotám. Tímto způsobem můžete experimentovat a vytvářet různé typy dezertů pro různé příležitosti.

Jak se o formu na cake pops správně starat

Správná péče o formu na cake pops zajistí její delší životnost a snadnější používání. Po každém použití formu pečlivě umyjte v teplé mýdlové vodě a důkladně opláchněte. Vyhněte se použití drsných čisticích prostředků nebo drátěnek, které by mohly poškodit povrch formy. Pokud je vaše forma vhodná do myčky nádobí, můžete ji umýt i tam. Nezapomeňte formu důkladně vysušit před uložením, aby nedošlo k tvorbě plísní nebo koroze. Jestliže máte silikonovou formu, vyvarujte se použití ostrých předmětů, kterými byste mohli formu propíchnout nebo poškodit.

Mohou se formy na cake pops používat v pečící nebo mikrovlnné troubě

V závislosti na materiálu mohou být formy na cake pops určeny pro použití v troubě i mikrovlnné troubě.

  • Silikonové formy jsou obvykle tepelně odolné a je možné je použít jak v troubě, tak v mikrovlnné troubě. Přečtěte si však vždy návod výrobce, abyste zjistili maximálně doporučenou teplotu pro použití a ujistili se, že je forma určena pro daný typ tepla.
  • Plastové formy by neměly být používány v troubě z důvodu rizika deformace nebo tání.

Můžu vytvářet cake pops bez speciální formy

Ano, cake pops lze vytvářet i bez speciální formy. Alternativou je ruční formování směsi těsta a krému do kuliček, které se poté umístí na tyčinky a namočí do polevy. Výsledek může být méně uniformní, ale můžete vytvářet variabilní velikosti a tvary. K dalším možnostem patří použití melounového vykrajovače nebo malých odměrek na zmrzlinu, které pomohou vytvořit rovnoměrnější kuličky. Další alternativou je použití mini-pečících foremek, jako jsou ty na mini muffiny.

Hana Kratochvílová

About the Author

About the Author

Velmi se zajímám o zdraví životní styl, mou vášní je sport a ráda vyhledávám novinky v oblasti péče o tělo. Díky tomu, že pracuji v odvětví fitness a absolvovala jsem i kurz výživového poradentství, mám k těmto tématům velmi blízko i v profesním životě. Právě touha podělit se o svoje poznatky s ostatními, mě přivedla k psaní různých tematických článků, které jsem nejprve zveřejňovala pouze pomocí sociálních sítí. Odtud byl ke copywritingu už jen malý krok.