Gril na gyros

Chutný gyros pro celou rodinu.

ca. 30 900 CZK
ca. 41 900 CZK
ca. 25 600 CZK
ca. 15 600 CZK
ca. 29 500 CZK

Jak vybrat gril na gyros

 • Pomocí grilu na gyros zhotovíte šťavnaté a křupavé maso na kebab či tacos.
 • Gyros můžete připravit pomocí plynového nebo elektrického grilu.
 • Gril na gyros lze díky malé velikosti používat doma, velké grily jsou určeny do komerčních provozů.

Typy

Elektrické grily

Jehla grilu je poháněna nahoře a je vybavena tepelným krytem. Elektrické zařízení kvalitněji řídí teplotu, a tak pokrm rovnoměrně opéká.

Plynové grily

Toto zařízení pracuje na zemním plynu nebo propan butanu. Lze nastavit vzdálenost masa od zdroje teploty dle vašich požadavků. Je také možné dokoupit přípojku, která umožňuje zvýšení pohonu k otáčení masa.

Natavitelný
Roller Grill GRIL NA GYROS GR 40 E

Víte, že…?

Plynové grily využívají k opékání masa pravých plamenů, zatímco elektrické ohřívají maso pomocí topné spirály.

  Výhody Nevýhody
Elektrické grily Rovnoměrné ohřátí masa, levnější pořizovací cena, lehký a praktický Ohřev za pomoci topné spirály, potřeba krytu na motor
Plynové grily Ohřev za pomoci reálných plamenů, větší kapacita, kvalitnější materiál, lze nastavit vzdálenost masa od topných těles Potřeba zemního plynu nebo propan butanu, vyšší pořizovací cena

Kapacita

Je vhodné si vybrat model zařízení na základě vašich požadavků. Každý gril je totiž objemově odlišný.

 • Lze uvažovat o typu s kapacitou 2-5 kilogramů v případě domácího použití.
 • Pro použití komerční je však vhodnější zakoupit model, který má kapacitu až 50 kilogramů. Tyto komerční modely se většinou vyrábějí se třemi až čtyřmi hořáky na boční špízy.
Plynový
Roller Grill GRIL NA GYROS GR 80 G

Konstrukce

Většinou se grily vyrábějí z nerezové oceli a keramiky. Jsou odolné vůči korozi, vydrží déle a zabraňuje připálení. Co víc? Díky konstrukci z nerezové oceli model neztratí tvar ani po letech používání. Na druhou stranu keramické hořáky nabízejí vysokou tepelnou stabilitu. Opékají maso rovnoměrně za jakékoliv situace.

Víte, že…?

Je dobré se ujistit, že jsou dodány všechny komponenty ke grilování. Například ovládací knoflíky – ty napomáhají nastavit teplotu dle vašich potřeb.

Výrobci

Elektrický gril na gyros GR 40 E – jedná se francouzského výrobce. Lze nastavit vzdálenosti od topného tělesa. Je možné regulovat výkon. Tento gril nabízí nerezový design a místo pro motor se nachází v dolní části zařízení. Je vybaven miskou pro odkapávání, otočnou tyčí na špíz a topnými tělesy.

4 hořáky
Hendi Gyros kebab 4 hořáky 226001

Gyros gril POTISH EH – Jehly tohoto zařízení se nacházejí na hoře, kde je obklopuje i kryt motoru. Je umožněn náklon jehly a posun motoru, což umožňuje lepší regulaci teploty. Topná tělesa grilu jsou vyrobeny ze speciální sklokeramiky. Jehla umístěna na hoře zaručuje lépe chlazený a namáhaný motor, eliminuje znečištění tukem a slouží jako ochrana před žárem.

Plynový TUR GYROS GRIL – je vyroben z kvalitní nerezové oceli o průměru do 0,8 mm. Nosnost masa do cca 15 kg. Vybavení spočívá v kvalitních hořácích, elektrickým pohonem s izolací a nastavitelnou jehlou dole i nahoře. Tento gril zaručuje dlouhou životnost díky elektrickému pohonu s izolací. Motorek je připojen na 230V. Pracuje na zemní plyn nebo propan butan.

Cena

 • Od 1300 – 3000 korun lze zakoupit domácí elektrický gril. Tyto grily nabízí nepřilnavý povrch a při domácím použití potěší svými rozměry a hmotností. Jsou určeny na max 5kg masa.
Horní motor
Potis Gyros gril EH
 • Od 15 000 do 30 000 lze pořídit nadstandardní plynové i elektrické grily pro náročnější klienty. Na těchto zařízeních se může grilovat až 30kg masa. Nabízejí spoustu vychytávek, ale jejich hmotnost je o dost větší.
 • Od 30 000 korun a výše lze sehnat profesionální gril vhodný spíše pro komerční účely.

Návod na použití

 • Vyberte vaše oblíbené maso a umístěte ho na tyč
 • Zapněte gril pomocí k tomu určeného tlačítka
 • Nechte maso opékat tak dlouho, dokud nedosáhne optimální vnitřní teploty. Poznáte tak, že vnější strana je křupavá.
 • Postupně okrajujte maso z tyče. To bude padat do záchytné misky, kterou si připravíte.
 • Maso můžete následně servírovat, jak je libo.
Elektrický
Potis Gril na gyros E3

Otázky a odpovědi

Jak vybrat gril na gyros?

Chtěli byste pro své blízké připravit chutný gyros? V takovém případě se vyplatí investovat do zařízení k jeho přípravě. Pomocí grilu zhotovíte šťavnaté a křupavé maso na kebab či tacos. Při výběru je důležité si uvědomit jeho využití. Chtěli byste gril spíše pro vaši domácnost? V tomto případě stačí objemově menší a praktičtější. Pokud gril chcete využít na oslavách, je možné zakoupit grill objemově větší.

Jak gril čistit?

Je důležité vyčistit gril před a po vaření. To může být časově náročné. Nejlepší tedy je, když se rozhodnete pro model, který se snadno čistí. U domácího vertikálního grilu lze všechny části odejmout, což oceníte především u použití v myčce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Natavitelný
Plynový
4 hořáky
Horní motor
Elektrický
Image
Produkt
Roller Grill GRIL NA GYROS GR 40 E
Roller Grill GRIL NA GYROS GR 80 G
Hendi Gyros kebab 4 hořáky 226001
Potis Gyros gril EH
Potis Gril na gyros E3
Výrobce
Roller Grill
Roller Grill
Hendi
Potis
Potis
Příkon
3600 W
14000 W
3000 W
3000 W
7800 W
Cena ca. 30 900 CZK ca. 41 900 CZK ca. 25 600 CZK ca. 15 600 CZK ca. 29 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Hana Kratochvílová

About the Author

About the Author

Velmi se zajímám o zdraví životní styl, mou vášní je sport a ráda vyhledávám novinky v oblasti péče o tělo. Díky tomu, že pracuji v odvětví fitness a absolvovala jsem i kurz výživového poradentství, mám k těmto tématům velmi blízko i v profesním životě. Právě touha podělit se o svoje poznatky s ostatními, mě přivedla k psaní různých tematických článků, které jsem nejprve zveřejňovala pouze pomocí sociálních sítí. Odtud byl ke copywritingu už jen malý krok.