Nejlepší grily na kuřata 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Clatronic DVG3686 Vertikal
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat gril na kuřata

 • Grilované kuře je poměrně oblíbeným pokrmem nejen ve fastfoodových řetězcích. Dobře opečené kuře lze připravit i doma pomocí speciálních grilů. Na našem trhu existují dva základní typy podle způsobu pohonu a to plynové nebo elektrické. Podle směru umístění špízů se grily dělí na vertikální a horizontální.
 • Kapacita grilu se vždy přizpůsobuje účelu. Pro domácí použití stačí malé stolní spotřebiče, pro profesionální účely jsou určeny velké grily, které mohou pojmout i 40 kusů masa současně.
 • Rovnoměrné prohřátí a opečení připravovaného masa patří mezi nejdůležitější funkce grilu na kuřata. Funkcí může mít gril samozřejmě více.

Gril na kuřata - náš výběr

Clatronic DVG3686 Vertikal
přečíst recenzi
Výrobce: Clatronic
Typ grilu: elektrické
Termostat: ano
Příkon: 1400 W
Zobrazit více
Vertikalní elektrický gril Clatronic DVG3686 s konstrukcí z nerezu a plastu se otáčí kolem své osy za účelem rovnoměrného pečení. Potraviny jako kuře nebo špízy se připravují pomocí horkého vzduchu; přebytečný tuk odtéká do nádoby. Dodává se s nerezovými kleštěmi a 6 jehlami na špízy. Rozměry jsou 25,5 x 35 x 25,5 cm, hmotnost 2,5 kg a příkon 1400 W.
Zobrazit méně
Rohnson R-2530
přečíst recenzi
Výrobce: ROHNSON
Typ grilu: elektrické
Příkon: 1500 W
Zobrazit více
Rohnson R-2530 je vertikální gril o objemu 21 litrů. Jeho vnitřní rozměry jsou 35 x 21 cm a je vybaven časovačem na 60 minut s automatickým vypnutím. Má velká posuvná skleněná dvířka a odkapávací misku. Příkon je 1500 W, rozměry jsou 45 x 28,2 x 32,3 cm. Barva: černá.
Zobrazit méně
Rohnson Vertikální gril R-2540
přečíst recenzi
Výrobce: ROHNSON
Typ grilu: stolní
Příkon: 1800 W
Zobrazit více
Rohnson Vertikální gril R-2540, s příkonem 1800 W a objemem 31 litrů, je určen pro přípravu různých druhů pokrmů, od kuřete po zeleninu. Gril je vybaven časovačem na 60 minut s automatickým vypnutím a velkými posuvnými skleněnými dveřmi, které v případě otevření automaticky vypnou topnou spirálu. Součástí je také odkapávací miska a příslušenství pro přípravu špízů a gyrosu.
Zobrazit méně

Gastro grily na kuřata

Bartscher na kuřata P6 15.035 Gril
Výrobce: Bartscher
Druh: na kuřata
Zobrazit více
Bartscher P6 15.035 je gril na kuřata vyrobený z chromniklové oceli 18/10. Je vybaven 2 špízy, na které se vejde až 6 kuřat. Spotřebovává energii 2,8 kW za napětí 230 V. Jeho rozměry činí 700 (širka) x 360 (výška) x 450 (délka) mm a hmotnost 31 kg.
Zobrazit méně
Hendi 8-10 Gril na kuřata
Výrobce: Hendi
Typ grilu: plynové
Příkon: 9400 W
Druh: na kuřata
Zobrazit více
Gril na kuřata Hendi 8-10 se skládá z nerezové oceli, má křídlové dveře z tvrzeného skla a pravá dvířka, která se otevírají s částí konstrukce pro vkládání roštů. Délka grilu s rukojetí je 950 mm s využitelnou délkou 740 mm. Průřez grilu je 12x12 mm. Rošty poháněný je 30 W/230 V motor. Gril má také osvětlenou komoru a dvě nezávisle řízené topné zóny. Maximální průměr těla kuřete může být 200 mm. Spotřeba plynu je průměrně 0,98 m³/h.
Zobrazit méně
Hendi 12-15 Gril na kuřata
Výrobce: Hendi
Typ grilu: plynové
Příkon: 14100 W
Druh: na kuřata
Zobrazit více
Hendi 12-15 je gril na kuřata vyrobený z nerezové oceli. Je vybaven pravými dveřmi s tvrzeným sklem, které se otvírají společně s částí pravé struktury pro snadné vkládání roštů. Celková délka grilu, včetně rukojeti, činí 950 mm, zatímco využitelná délka činí 740 mm. Rošty jsou poháněné elektrickým motorem o výkonu 30 W/230 V. Vybaven je také osvětlením komory. Může pojmout tři rotující rošty, každý určený pro 4-5 kuřat s maximálním tělovým průměrem 200 mm. Tři topné zóny lze ovládat nezávisle na sobě pomocí nastavení 0/MAX/MIN. Průměrná spotřeba plynu je 1,46 m³/h.
Zobrazit méně
Bartscher na kuřata P8N Gril
Výrobce: Bartscher
Typ grilu: elektrické
Příkon: 3500 W
Druh: na kuřata
Zobrazit více
Bartscher P8N je elektrický gril na 8 kuřat s rozměry 880 x 430 x 530 mm a hmotností 41 kg. Vybaven je prosklenými předními dvířky, spodní odkapávací miskou a vnitřním osvětlením. K grilu je součástí 2 špízy se sponami. Má také verze na 6 nebo 12 kuřat.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Gril na kuřata

Jak vybrat gril na kuřata

Typy podle způsobu pohonu

Z hlediska pohonu lze volit z varianty plynové nebo elektrické. V obou případech se jedná o výkonné spotřebiče.

Kuře na grilu

Kuře můžete grilovat i na klasickém grilu, iStock /bhofack2

Plynový

U plynových grilů je zdrojem zemní plyn nebo propan-butan. Navíc ale potřebují i elektrickou přípojku, nejčastěji na 230 V, která je určena k pohonu otáčení jehel. Plynové grily na kuřata disponují opravdu vysokým výkonem. Velkou výhodou je také fakt, že výkon je možné plynule regulovat, stejně jako u plynových sporáků. Těšit se lze také na výraznou chuť grilovaného masa.

Elektrický

Ve srovnání s plynovými modely jsou elektrické grily o něco méně výkonné. Odborná veřejnost uvádí, že pokrmy připravené v těchto spotřebičích jsou ale podstatně zdravější. Někomu se může zdát chuť mdlejší oproti pokrmům připravovaným na plynovém grilu.

Typ griluKladyZápory
PlynovýVysoký výkonMéně zdravé pokrmy
 Snadná regulace přípravy pokrmůZpravidla je třeba i elektrické připojení
 Výrazná chuť 
ElektrickýZdravá příprava pokrmůMéně výrazná chuť připravovaných jídel
  Menší výkon oproti předešlému

Víte, že…?

Gril na kuřata
Clatronic DVG3686 Vertikal

Mimo základní modely existují i multifunkční grily, které umožňují kromě drůbeže, připravit i jiné pokrmy. V základní výbavě těchto spotřebičů jsou např. špízy na maso, dlouhé špízy, mřížky na odkládání porcovaného masa, koš na brambůrky apod.

Způsob umístění masa

Podle toho, jakým způsobem se maso do grilu umístí, respektive podle směru umístění špízů, lze rozlišit dva základní typy grilů:

 • Vertikální – elektrický typ; teplo se uvnitř rovnoměrně rozkládá, proto není nutné připravovaný pokrm nijak zvlášť sledovat; menší typ spotřebičů; kromě kuřat lze připravit i další pokrmy, které lze nabodnout na špíz např. gyros, kebab atd.; levnější varianta vhodná pro domácí použití
 • Horizontální – klasický typ grilu na kuřata; větší kapacita oproti předešlému typu; vhodné i pro gastro provozy; vyšší pořizovací cena
Kuře na grilu

Kuře můžete na gril umístit horizontálně i vertikálně, iStock /GRECLAURENTIU

Jakou zvolit kapacitu

Kapacitu nebo také velikost grilu je třeba přizpůsobit základnímu účelu používání. Jiné množství masa se bude připravovat na domácích oslavách a jiné v restauračních zařízeních.

 • Existují malé stolní přístroje, kvalitní grily jsou ale určeny na několik porcí masa.
 • Vertikální grily jsou zpravidla určeny na přípravu jednoho kuřete. Nejmenší horizontální modely opečou 4 až 8 kusů, profesionální výrobky pojmou i 40 kuřat najednou, případně více.
Gastro grily na kuřata
Bartscher na kuřata P6 15.035 Gril

Velikost grilů se zpravidla určuje počtem špízů, které grilovací skříň obsahuje.

Kuřata na grilu

Nejvíce funkcí nabízí elektrické grily, iStock /necati bahadir bermek

Důležité funkce a vlastnosti

U všech grilů je velmi důležité, aby si poradily s rovnoměrným prohřátím a opečením masa. Mezi další základní funkce a vlastnosti, kterými by měl gril na kuřata disponovat, patří např. následující možnosti:

 • Prosklení – grily s prosklenými dvířky umožňují maximální kontrolu při přípravě pokrmů; gril není nutné při provozu otevírat
 • Osvětlení – zajišťuje ještě komfortnější používání a kontrolu přípravy pokrmů
 • Pojistka proti přehřátí – měla by být součástí obou typů grilů
 • Automatické ovládání otáčení rožňů – tato funkce podstatně šetří čas i práci při grilování

Víte, že…?

Pro přípravu většího množství masa např. v restauracích atd., lze zakoupit modely patrové. V tomto případě je velmi důležité, aby bylo možné ovládat jednotlivá patra samostatně, pro případ, že nebude zaplněná kapacita grilu.

Výrobci a ceny

Gril na kuřata
Rohnson R-2530

Mezi výrobce vertikálních grilů patří např. Rohnson nebo Clatronic. Jejich cena se pak pohybuje v rozmezí cca 1000 Kč do 4000 Kč. Cena odpovídá kvalitě, takže u nejlevnějších výrobků je třeba počítat s nižší životností. Nejdražší modely pak mohou být vybaveny celou řadou praktických funkcí. Současně se vyznačují zajímavým designem, takže se mohou stát zajímavým doplňkem všech moderních kuchyní.
Horizontální grily patří více méně mezi profesionální spotřebiče určené do nejrůznějších gastronomických provozů. Tento typ grilů vyrábní např. CB s.r.l. a Roller Grill. Cena se odvíjí nejen od kvality, ale také velikosti grilu. Nejlevnější výrobky začínají na zhruba 30000 Kč, nejdražší modely pak mohou stát i několik set tisíc korun.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat gril na kuřata?

Parametrů pro výběr grilů může být několik. Zpravidla se jedná o účel používání tedy, zda se bude jednat o spotřebič na domácí nebo profesionální použití. Typově lze volit podle způsobu pohonu nebo směru umístění špízů. Důležitá je také kapacita spotřebiče.

Jaký typ je nejvhodnější pro domácí použití?

Zde záleží na množství porcí, které se budou primárně připravovat. Na běžné použití pro maximálně čtyřčlennou rodinu postačí malý vertikální gril na jedno kuře. Pokud bude spotřebič sloužit na nejrůznějších nejen rodinných akcích lze zainvestovat do většího grilu.
Zobrazit kompletní nabídku Gril na kuřata