Nejlepší pohony vrat 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
IN SW-250 AL pohon křídlových vrat
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat pohon vrat

Výběr vhodného pohonu vrat závisí na řadě faktorů, které byste měli zvážit:

  • Typ vrat: různé typy vrat (sekční, výklopné, posuvné, křídlové) vyžadují specifický typ pohonu.
  • Hmotnost a velikost vrat: těžší nebo větší vrata vyžadují silnější pohon.
  • Frekvence používání: u vrat, která se používají často, je třeba volit pohony určené pro intenzivnější zatížení.
  • Bezpečnostní prvky: detektory překážek, automatické zastavení a reverzace chodu při nárazu.
  • Kompatibilita s dalšími systémy: například s domácí automatizací nebo alarmem.
  • Klimatické podmínky: v některých oblastech je třeba zvážit odolnost vůči mrazu nebo extrémním teplotám.
  • Cena a kvalita: nezapomínejte, že vyšší cena často odpovídá vyšší kvalitě a delší životnosti.

Pohled na tyto aspekty vám pomůže vybrat nejvhodnější pohon vrat dle vašich potřeb a specifikací.

Pohon vrat - náš výběr

IN SW-250 AL pohon křídlových vrat
přečíst recenzi
Zobrazit více
Pohon IN SW-250 AL pro křídlová vrata s maximální délkou 2,5 m a hmotností do 220 kg. Tělo pohonu je vyrobené z hliníku. Sada zahrnuje dva dálkové ovladače, fotobuňky pro prevenci při překážkách a výstražný maják. Nabízí ruční otevření, možnost otevření jednoho křídla, soft start a nastavitelné automatické zavírání. Připojení až 100 ovladačů, rychlost otevírání 1,6 cm/s, provozní teplota -25°C do +50°C.
Zobrazit méně
MSW Pohon garážových vrat - 100 N - pro vrata do 150 kg / 15 m² MSW-GDOOR-001A
Šířka: 13 cm
Zobrazit více
Pohon garážových vrat MSW-GDOOR-001A je určen pro vrata o maximální hmotnosti 150 kg a ploše do 15 m². Zařízení obsahuje funkce pro pozvolné spuštění a zastavení, ochranu proti přetížení a přehřátí, LED displej a je ovládáno dálkovým ovladačem. Při výpadku proudu umožňuje manuální odblokování.
Zobrazit méně
IN SW-300 AL pohon křídlových vrat
Zobrazit více
Pohon IN SW-300 je určen pro dvoukřídlá vrata s maximální délkou křídla 300 cm a hmotností do 300 kg. Tělo pohonu je vyrobeno z nerezové oceli. Set obsahuje 2 ramena s pohonem, řídící jednotku, 2 ovladače, fotobuňky, maják, manuální doraz, montážní materiál a klíče pro manuální otevření. Vhodný pro teploty -25°C až +50°C.
Zobrazit méně
Sada garážových vrat FAAC D600 s 3m dvojitou kevlarovou kolejnicí
Zobrazit více
Sada FAAC D600 pro garážová vrata obsahuje hlavu pohonu s ovládacím panelem E600, 3 metry dlouhou kevlarovou kolejnici s popruhem, rádiový modul XF 868 MHz, 4-kanálové dálkové ovládání a ruční odblokování. Poskytuje elektronickou ochranu proti nárazu a nepotřebuje uzemnění. Napájení je 230 V, maximální tah 600 N, provozní teploty od -20 do +55 °C.
Zobrazit méně
KP HORMANN SupraMatic E 4511035
Zobrazit více
Stropní pohon Hörmann SupraMatic E série 4 je určen pro sekční nebo výklopná garážová vrata o maximální ploše 13,75 m². Obsahuje řídicí jednotku s BiSecur rádiovým přijímačem a je kompatibilní s aplikací BlueSecur. Dálkový ovladač a příslušenství jsou součástí balení, kromě vodicí dráhy. Pohon má nastavitelné funkce a podporuje Bluetooth®.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Pohon vrat

Jak vybrat pohon vrat

Jaké bezpečnostní prvky by měl pohon vrat obsahovat

Bezpečnost je při používání pohonu vrat klíčová, proto je důležité, aby výrobek obsahoval několik bezpečnostních prvků. Mezi základní bezpečnostní prvky patří detektory překážek, které zajišťují, že vrata se automaticky zastaví nebo změní směr, pokud narazí na překážku. Pohony by rovněž měly disponovat systémem automatického zastavení a reverzace chodu vrat na základě detekce překážek, aby nedošlo k poškození majetku nebo úrazu. Dále je vhodné, aby měl pohon integrovanou funkci zabezpečení proti vloupání, například prostřednictvím ovládání, které zabraňuje neautorizovanému otevření vrat.

Jak ovlivňuje frekvence používání výběr pohonu vrat

Frekvence, s jakou jsou vrata používána, je důležitým aspektem při výběru pohonu. Pokud máte vrata, která otevíráte a zavíráte mnohokrát denně, je potřeba vybrat pohon, který je navržen pro vyšší zatížení a má větší vytrvalost. Pro domácnosti s normálním používáním mohou stačit standardní modely. Naopak, pro průmyslové nebo komerční objekty, kde jsou vrata v provozu téměř nepřetržitě, je nutné investovat do průmyslových pohonů, které jsou odolnější a určené pro intenzivní použití.

Jaké klimatické podmínky je třeba zvážit při výběru pohonu vrat

Při výběru pohonu vrat je důležité vzít v úvahu klimatické podmínky vaší oblasti. V chladnějších oblastech, kde teploty klesají hluboko pod bod mrazu, je potřeba volit pohony, které jsou speciálně navrženy pro nízké teploty a mají ochranu proti zamrznutí a korozivním vlivům. Na druhou stranu, v místech s vysokými letními teplotami by měl být pohon vrat vyroben tak, aby odolával vysokým teplotním rozdílům a přímému slunečnímu záření. Tato odolnost zajišťuje delší životnost pohonu a jeho bezproblémový chod.

Jak souvisí cena a kvalita u pohonů vrat

Pohon vrat
IN SW-250 AL pohon křídlových vrat

Cena pohonu vrat může být indikátorem jeho kvality. Obecně platí, že vyšší cena koresponduje s lepší kvalitou materiálů, pokročilejšími technologiemi a delší životností produktu. Při nákupu byste měli hledat optimální poměr mezi cenou a kvalitou, s ohledem na vaše konkrétní potřeby a rozpočet. Nezapomeňte, že investice do kvalitnějšího a dražšího pohonu se může dlouhodobě vyplatit díky menší potřebě údržby, oprav a výměny dílů.

Je nutné vybrat pohon vrat kompatibilní s domácí automatizací

V dnešní době smart technologií je vhodné zvážit kompatibilitu pohonu vrat s domácí automatizací, pokud takové systémy již využíváte nebo plánujete jejich implementaci. Pohony kompatibilní s domácím ekosystémem umožňují snadné ovládání vrat na dálku, integraci s bezpečnostními systémy a personalizaci nastavení podle uživatelských preferencí. Taková propojení poskytují vyšší uživatelský komfort a mohou přidat další úroveň bezpečnosti vašeho domova.

Zobrazit kompletní nabídku Pohon vrat