Nejlepší grilovací vozíky 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
DEMA Montana II

Jak vybrat grilovací vozík

Při výběru grilovacího vozíku byste měli zvážit několik důležitých faktorů, které vám pomohou najít ten pravý model pro vaše potřeby:

  • Velikost a grilovací plocha: Ujistěte se, že velikost vozíku a grilovací plocha odpovídá vašim potřebám, zda budete grilovat pro menší skupinu lidí nebo pro velké party.
  • Materiál výroby: Preferujte trvanlivé materiály, jako je nerezová ocel, které jsou odolné proti korozi a snadno se čistí.
  • Přenosnost a kola: Vozík by měl mít dostatečně pevná kola pro snadný přesun na různé povrchy a kompaktní rozměry pro lehkou přenosnost.
  • Úložný prostor: Hodí se, pokud vozík obsahuje další police nebo zásuvky pro uložení grilovacích potřeb a příslušenství.
  • Stabilita a bezpečnost: Vozík by měl být stabilní a mít bezpečnostní prvky, jako jsou pevné rukojeti pro bezpečné ovládání vozíku.
  • Dodatečné funkce: Zvažte, zda potřebujete další vlastnosti, jako jsou věšáky na náčiní, integrovaný otvírák na lahve či vestavěné teploměry, které zvyšují pohodlí při grilování.

Grilovací vozík - náš výběr

DEMA Montana II
Výrobce: Dema
Typ grilu: na dřevěné uhlí
Zobrazit více
Grilovací vozík DEMA Montana II má dvouúrovňové pochromované rošty o celkové ploše 62 x 44 cm s pěti možnostmi nastavení výšky. Struktura je z lakovaného ocelového plechu se čtyřhranným profilem 30 x 30 mm. Vyznačuje se dřevěnými odkládacími plochami a podvozkem s kolečky o velikosti 17/4,5 cm. Váha grilu je 12,4 kg.
Zobrazit méně

Grilovací vozíky na dřevěné uhlí

Zobrazit kompletní nabídku Grilovací vozík

Jak vybrat grilovací vozík

Jak často provádět údržbu grilovacího vozíku a jak na ni

Je doporučeno provádět údržbu grilovacího vozíku pravidelně, abyste zajistili jeho dlouhou životnost a bezpečnost při grilování. Po každém použití byste měli gril důkladně očistit od zbytků jídla a tuků. To zahrnuje vyčištění grilovacích roštů, odstranění popela nebo zbytků uhlí a otření vnějších ploch. Minimálně jednou za sezónu byste měli provést u vozíku generální úklid, kontrolovat pevnost šroubů a konstrukce a případně nahradit poškozené díly. V případě, že grilovací vozík není ze nerezové oceli, měl by se ošetřit ochranným prostředkem proti rzi.

Lze grilovací vozík použít i na jiné účely než grilování

Ano, grilovací vozík může sloužit také pro jiné účely. Vzhledem k tomu, že často obsahuje další pracovní plochy a úložný prostor, může sloužit jako mobilní kuchyňská stanice při venkovních akcích nebo jako servírovací vozík pro pohoštění hostů na zahradě. Důležité je jen mít na paměti, že primárním účelem je bezpečné grilování, proto je třeba vozík využívat s ohledem na jeho základní funkčnost.

Je grilovací vozík vhodný i pro použití v terénu, například na kempování nebo pikniky

Grilovací vozík může být vhodný pro použití v terénu, ale záleží na jeho konstrukci a mobilitě. Pokud je vozík lehce přenosný a vybavený terénními koly, lze ho efektivně využít i mimo tradiční zahradní prostředí. Ujistěte se však, že povrch, na kterém vozík postavíte, je stabilní a grilovací vozík má dostatečnou oporu, aby nedošlo k jeho převrácení nebo poškození. Při kempování či piknicích také dbáte na bezpečnostní předpisy související s otevřeným ohněm a grilováním.

Jak odolný může grilovací vozík být

Grilovací vozík
DEMA Montana II

Extrémní povětrnostní podmínky, jako jsou silné deště, sníh, silný vítr či intenzivní sluneční záření, mohou grilovací vozík poškodit, a to zejména pokud není vyroben z odolných materiálů. Chcete-li chránit svůj grilovací vozík, měli byste ho při nepoužívání přikrýt vhodným odolným ochranným obalem, který zabrání přímému kontaktu s nepříznivými povětrnostními vlivy. Dále je doporučeno vozík ukládat do suchého a zakrytého místa, jako je garáž či zahradní domek. Pravidelná kontrola a údržba vozíku vám pomůže identifikovat jakékoli případné škody způsobené počasím včas.

Jak přepravit grilovací vozík na větší vzdálenost

Pokud potřebujete grilovací vozík přepravit na větší vzdálenost, je nejlepší zvolit model, který je speciálně navržen pro snadnou manipulaci a transport. Některé vozíky jsou vybaveny odnímatelnými částmi nebo skládacím mechanismem, což usnadňuje jejich demontáž a následné uskladnění v automobilu nebo přívěsu. Ujistěte se, že během transportu je vozík pevně zabezpečený, aby nedošlo k jeho poškození nebo převrácení. Kola je také vhodné zafixovat, aby se vozík nehybal.

Zobrazit kompletní nabídku Grilovací vozík