Nejlepší prodejní stánky 2024 a jak vybrat

Praktický stánek pro drobné prodejce.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Brimo Skládací altán 3 x 3 m červený S. Ocel
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat prodejní stánek

 • Prodejní stánek může mít celou řadu podob.
 • Materiál souvisí s konkrétním typem prodejního stánku.
 • Velikost stánku je další velmi důležité kritérium.
 • Dle prodejního sortimentu je vhodné zvolit také další doplňky.

Prodejní stánek - náš výběr

Brimo Skládací altán 3 x 3 m červený S. Ocel
přečíst recenzi
Výrobce: Brimo
Druh materiálu: kov, textil
Délka: 290 cm
Šířka: 290 cm
Výška hřebene: 315 cm
Hmotnost: 36.5 kg
Zobrazit více
Oblíbené rozměry: 3 x 3 m
Party stany: ano
Prodejní stánek je vyroben z kvalitních materiálů a má robustní konstrukci. Je navržen tak, aby byl snadno sestavitelný a přenosný. Nabízí dostatek prostoru pro prezentaci zboží a služeb, a je vhodný pro různé prodejní a promo akce. Je důležité si vybrat ten správný model pro vaše požadavky.
Zobrazit méně
Brimo Zahradní stan 3 x 4,5 m zelený S. Ocel
přečíst recenzi
Výrobce: Brimo
Druh materiálu: kov, textil
Délka: 430 cm
Šířka: 290 cm
Výška hřebene: 315 cm
Hmotnost: 46.4 kg
Zobrazit více
Party stany: ano
Produkt je navržen pro uspořádání zahradních párty a poskytuje řadu funkcí pro zajištění pohodlí hostů. Jeho technické vlastnosti zahrnují odolnost vůči povětrnostním vlivům, snadnou montáž a údržbu, stejně jako variabilitu ve velikosti a designu. Před zakoupením zvažte dostupné informace o materiálech a technických parametrech.
Zobrazit méně

Prodejní stánky 3 x 2 m

Prodejní stánky 3 x 3 m

Prodejní stánky 3 x 4 m

Zobrazit kompletní nabídku Prodejní stánek

Jak vybrat prodejní stánek

 • Prodejní stánek může mít celou řadu podob.
 • Materiál souvisí s konkrétním typem prodejního stánku.
 • Velikost stánku je další velmi důležité kritérium.
 • Dle prodejního sortimentu je vhodné zvolit také další doplňky.

Typy

Typy stánků lze rozdělit jednak podle jejich vzhledu, ale samozřejmě i použitého materiálu. V nabídkách zpravidla najdete následující možnosti prodejních stánků.

Tržiště se stánky

Prodejní stánky se liší vzhledem, velikostí i materiálem, iStock /ablokhin

Dřevěné stánky

Jedná se o klasické provedení vhodné zejména na nejrůznější tržiště, do přírodních areálů atd. V nabídkách najdete následující možnosti:

TypPopis
Celodřevěné stánkyMají podobu dřevěných domečků nebo srubů; disponují robustní pevnou konstrukcí, ale zároveň jednoduchou montáží. Vždy jsou opatřeny okny, která slouží jako výdejní či na prezentaci výrobků. Jsou vhodné na prodej nejrůznějšího občerstvení, potravin, ale i dalších produktů.
Plátěné stánkyTyto stánky sestávají z dřevěné konstrukce, která je lehká, ale stabilní a plachty, která tvoří střechu případně boční stěny. Montáž je opět velmi jednoduchá a rychlá. Plátěné stánky využijete na tržištích např. k prodeji ovoce, zeleniny apod.

Nůžkový stan

Nůžkové stany najdete primárně v kategorii párty stanů, ale jsou také velmi hojně využívány jako prodejní či promo stánky. Jejich nespornou výhodou je velmi snadná manipulace při sestavování, ale také skládání, kterou zvládne během malé chvíle i jedna osoba.
Jejich využití je také poměrně široké, hodí se jak na tržiště, tak např. pro prezentaci výrobků na výstavách atd.

Food truck

Prodejní stánek
Brimo Skládací altán 3 x 3 m červený S. Ocel

Jedná se o prodejní stánek v podobě pojízdného přívěsu vhodný zejména pro servírování rychlého občerstvení, či jiných typů pokrmů nebo nápojů. Výhodou je možnost přistavení stánku prakticky kdekoli a kdykoli je potřeba bez nutnosti jeho sestavování. V tomto případě se ale jedná o opravdu nákladnou záležitost.

Žena s květinami před stánkem

Prodejní stánek můžete využít i jako zahradní altán, iStock /PhotographyFirm

Materiál

Materiál souvisí s konkrétním typem prodejního stánku. Obecně se nejčastěji jedná o následující možnosti.

Dřevo

Nejčastěji se používá smrkové dřevo, které je následně opracováno. Další úpravy jako je např. impregnace, lazury a nátěry bývají nabízeny jako následná úprava za poplatek. Nicméně u dřeva je toto ošetření velmi důležité kvůli zvýšení životnosti materiálu a jeho odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

Kov

Prodejní stánky 3 x 2 m
Prodejní stánek 2x3 m červený

Tyká se zejména nůžkových stanů, respektive jejich konstrukce, ale kovový základový rám mohou mít i stánky celodřevěné. Z materiálů se používá nejčastěji ocel nebo hliník. Ocelové konstrukce jsou levnější, ale také těžší a je zde nutnost následné povrchové úpravy, aby se předešlo případné korozi. Hliníková konstrukce je oproti ocelové bezúdržbová a také disponuje nižší hmotností. Na druhou stranu si ale budete muset připlatit, protože tyto stany jsou cenově dražší.

Textil

Jedná se o zastřešení jak dřevěných stánků, tak nůžkových stanů. Zde bude nejdůležitější vlastností odolnost vůči vodě. Z dalších aspektů je dobré vzít v potaz gramáž materiálu, která zajišťuje jeho odolnost vůči poškození. Zde pak platí čím vyšší hodnota tím lépe.

Velikost

Velikost stánku je další velmi důležité kritérium. Hodnota se zpravidla odvíjí od prodejního místa, ale také množství nebo typu nabízeného sortimentu. Prodejní stánky typu nůžkový jsou zpravidla nabízeny v následujících nebo podobných rozměrech:

 • 2 x 2 m
 • 3 x 2 m, 3 x 3 m nebo 3 x 4,5 m
 • 6 x 3 m
Prodejní stánky 3 x 3 m
profi masivní skládací zahradní skládací pavilon 3x3 prodejní stánek

U dřevěných stánků jsou rozměry různorodější. Menší jsou stánky, které jsou sestaveny pouze z dřevěné konstrukce, která je potažená plachtou. Celodřevěné stánky typu srub jsou pak prostornější. Navíc je často u tohoto typu stánku nabízena možnost upravení rozměrů, dle vašich potřeb.

Příslušenství

Dle prodejního sortimentu je vhodné zvolit také další doplňky jako:

 • Prodejní pult
 • Odkládací pult
 • Odkládací regálové tyče
 • Stojany
 • Vybavení nutné k realizace rychlého občerstvení atd.

Víte, že…?

Prodejní stánky nemusíte přímo kupovat. Existují společnosti, které nabízí také jejich pronájem, což se vyplatí, zejména pokud vaše prodejní aktivity nejsou pravidelné, ale pouze příležitostné.

Prodejní autostánek

Prodejní stánek může být i mobilní, iStock /Alessandro Biascioli

Výrobci a ceny

 • Nejlevnější variantou z výše uvedených jsou pravděpodobně nůžkové stany, které v základu pořídíte již za cca 2000 Kč v nejmenších rozměrech. Cena pak roste úměrně s velikostí stanu, použitým materiálem atd. Stany s hliníkovou konstrukcí jsou dražší než varianta s konstrukcí z oceli. Stejně tak materiál plachty má na růst ceny výrazný vliv. Nejdražší stany pak mohou stát v řádech několika desetitisíců korun. Patří sem značky jako Party-stany.info, BRIMO Ⓡ nebo Vespa Trading s.r.o.
 • V kategorii dřevěných stánků jsou levnější plátěné stánky, které se pohybují v cenovém rozpětí mezi 6500 Kč až 8000 Kč. Nejlevnější celodřevěné stánky pak koupíte za cca 35000 Kč. Nejdražší pak mohou stát i kolem 100000 Kč. Zde najdete výrobce jako VBM Bohevia nebo DELTA Svratka s. r. o.
 • Food trucky pak koupíte kolem 200 až 250 tisíc Kč. Mezi výrobce patří např. Newiadow.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat prodejní stánek?

Prodejní stánek může mít celou řadu podob. Při jeho výběru je vhodné zohlednit jednak samo místo prodeje produktů, tak vlastní prodejní nabídku. Kromě designu můžete dále přihlédnout k materiálu, ze kterého je stánek vyroben a samozřejmě k jeho velikosti.

Co ještě vědět?

Designové zpracování můžete ovlivnit zejména u nůžkových stanů. V jejich případě máte totiž na výběr z celé škály barevných provedení. Některé firmy také nabízí vlastní potisk dle vašeho zadání, což umožňuje např. umístění reklamy nebo jiného popisu. Dřevěné stánky jsou tradičnější, vzhled lze ovlivnit např. barevnou lazurou nebo jiným nátěrem. Stánek lze opatřit např. vývěsním štítem atd.
Zobrazit kompletní nabídku Prodejní stánek