Nejlepší hřebeny na vši 2024 a jak vybrat

Bezpečně a šetrně zbaví hlavu vší.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Nit Free Terminator všiváček kovový hřeben na vši a hnidy zelený
97 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat hřeben na vši

  • Vši mohou dostat děti i dospělí.
  • Základní dělení představují hřebeny mechanické nebo elektrické.
  • Elektrické hřebeny jsou nabíjeny bateriemi, základ hřebene je plast a zuby jsou kovové a oproti mechanickým mají krátkou délku.
  • Pokud chcete se vší bojovat pomocí přírodních prostředků, vsaďte na Tea Tree olej.

Hřeben na vši - náš výběr

Nit Free Terminator všiváček kovový hřeben na vši a hnidy zelený
přečíst recenzi
Typ produktu: hřebeny
Zobrazit více
Hřeben Nit Free Terminator je navržen pro efektivní odstraňování vší a hníd z vlasů. Díky patentovaným mikrospirálám na zubech hřebenu dokáže zachytit 100 % vší a hníd. Pro účinné použití se doporučuje česat mokré vlasy s kondicionérem a postupně pramen po prameni. Hřeben je vyroben z oceli a má navařované zuby.
Zobrazit méně
Beurer HT15 hřeben na odstranění vší
přečíst recenzi
Značka: BEURER
Typ produktu: hřebeny
Barva: stříbrné
Materiál: plast
Zobrazit více
BEURER HT 15 je hřeben určený pro odstranění vší z vlasů a pokožky. Pracuje na základě slabých elektrických impulsů, které parazity zahubí. Zařízení signalizuje akusticky kontakt s vší či hnidou. Vhodné pro dospělé, děti i domácí mazlíčky. Napájení pomocí 1x AA baterie. Rozměry 158 x 37 x 50 mm.
Zobrazit méně
Vitar hřeben na vši kovový
přečíst recenzi
Značka: VITAR
Typ produktu: hřebeny
Zobrazit více
Vitar kovový hřeben na vši je nástroj určený pro vyčesávání vlasů po aplikaci odvšivovacího přípravku a balzámu. Má jemné kovové zoubky, které umožňují efektivní odstranění vší a jejich vajíček. Vhodný je pro krátké i dlouhé vlasy. Při použití doporučujeme postupně vyčesávat jednotlivé pramínky od kořínků ke konečkům.
Zobrazit méně
Duko Prachový hřeben C-26
Značka: DUKO
Typ produktu: hřebeny
Určení: unisex
Zobrazit více
Tento hřeben Tzv. "všiváček", vyrobený z plastu, je určen pro rozčesávání jemných vlasů a odstraňování vlasových parazitů. Jeho rozměry jsou 50 x 85 mm a jeho černý materiál je pevný a lehký.
Zobrazit méně

Elektrické hřebeny na vši

Verk 15792 V-COMB elektrický odstraňovač vší a hnid
přečíst recenzi
Typ produktu: hřebeny
Barva: bílé
Určení: unisex
Zobrazit více
Hřeben na vši Verk 15792 V-COMB je elektrický odstraňovač vší a hnid, který kombinuje 3 technologie (nano-bind zuby, vakuum a UV světlo) a funguje bez chemikálií či pesticidů. Je vhodný pro dospělé, děti od 3 let a domácí zvířata. Snižuje riziko opakovaného výskytu vší o 86 %. Balení obsahuje filtrační pouzdra.
Zobrazit méně
Medisana LC 860 Elektrický odvšivovací hřeben
přečíst recenzi
Značka: Medisana
Typ produktu: hřebeny
Zobrazit více
Medisana LC 860 je elektrický odvšivovací hřeben vhodný pro děti nad 3 roky a dospělé. Má delší hřebenovou plochu 6 cm a bzučivý zvuk signalizuje zneškodnění vší či hnid. Napájení zajišťuje 1 baterie typu AA, LR 6 (1,5 V). Obsahuje čisticí kartáček, ochranný kryt a posuvný spínač.
Zobrazit méně
Scala Elektrický hřeben na vši
Typ produktu: hřebeny
Barva: bílé
Zobrazit více
Elektrický hřeben na vši Scala disponuje světelnými indikátory pro detekci (červené) a usmrcení (zelené) dospělé veš. Bílé LED bodové světlo a integrovaná lupa s čisticím kartáčkem jsou součástí balení. Přístroj je ovládán třístupňovým vypínačem. Vajíčka hřeben neusmrtí. Před použitím je nutné mít suché a čisté vlasy.
Zobrazit méně
Deminas profesionální elektrický hřeben na vší a hnidy
přečíst recenzi
Typ produktu: hřebeny
Zobrazit více
Deminas elektrický hřeben je navržen pro odstranění vší a hníd pomocí speciálně tvarovaného hřebene a sacího zařízení. Je vhodný pro opakované použití, děti i dospělé a pro všechny typy vlasů. Napájení přístroje je 220V, délka kabelu činí 140 cm a rozměry hřebene jsou 21,5 x 6,5 cm.
Zobrazit méně
Gima elektrický odvšivovací hřeben
Typ produktu: hřebeny
Barva: stříbrné
Určení: unisex
Zobrazit více
Hřeben na odvši Gima využívá elektrický výboj (130 - 180 voltů) k likvidaci vší a hnid, aniž by způsobil člověku nepříjemnosti. Uvedený hřeben je vybaven funkcí vypnutí, zvukovým signálem a kartáčem pro čištění. Pohání ho dvě AAA baterie.
Zobrazit méně

Plastové hřebeny na vši

Chicco Hrebeň na mliečnu chrastu
přečíst recenzi
Značka: Chicco
Typ produktu: hřebeny
Barva: bílé
Určení: dětské
Zobrazit více
Hřeben na mliečnou chrastu Chicco je vhodný pro čištění zaschlých mléčných stroupků v prvních měsících života dítěte. Vyčesává jemně s ohledem na citlivou dětskou pokožku díky zaobleným zoubkům. Tepelná sterilizace je možná pro zajištění maximální sterility.
Zobrazit méně

Hřebeny na vši Vitammy

Vitammy Fino sada hřebínků na vši a hnidy, žlutá / zelená
přečíst recenzi
Zobrazit více
Hřeben na vši Vitammy Fino, žlutý/zelený, je nástroj s krátkými a hustě rozmístěnými zuby pro oddělení vši a hnidy od vlasů. Umožňuje pravidelné česání suchých vlasů po pramenech bez poškození. Obsahuje zabudovanou lupu pro důkladnou kontrolu. Přírodní, mechanická a ekologická metoda vhodná pro alergiky a děti.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Hřeben na vši

Jak vybrat hřeben na vši

Průběh nemoci

V období jednoho až čtyř týdnů po kontaktu s nemocným se projeví svědění a pálení pokožky hlavy. Tyto pocity jsou vyvolány bodáním, sáním a pohybem nymf a dospělých vší. Dráždivě působí i rozpouštědlo, které veš vypouští do kůže při sání.

  • Nemocný je neklidný a neustále se škrábe. Rozdrásání pokožky může vést ke vstupu bakterií do jejích hlubších vrstev a způsobit tak zánětlivé onemocnění kůže.

Víte, že…?

Pokud zjistíte, že má vaše dítě vši, musíte tuto skutečnost nahlásit ve škole, školce a v kolektivech, kde se dítě v období posledních dvou týdnů pohybovalo. Nemocné dítě nesmí být odesláno do dětského kolektivu do doby, než dojde k odstranění všech lezoucích vší a také hnid.

Jak léčit

  • Nejjednodušším způsobem je v tomto případě ostříhání vlasů na délku cca 1 centimetru. To je však možné pouze tehdy, jestliže s tím postižený souhlasí.
  • V opačném případě je nutné v lékárně zakoupit šampón nebo sprej s insekticidem vyvinutým proti vším, který parazity hubí ochromením jejich nervové činnosti. Tyto přípravky jsou volně dostupné v lékárnách nebo v drogeriích.
  • Dále je nutné vlasy několikrát denně vyčesávat hřebenem na vši. Vši a hnidy se vyčesávají na bílý papír nebo do umyvadla a poté se zlikvidují. Hnidy, které nebylo možné vyčesat, můžete odstranit i s vlasem.

Víte, že…?

Školy a jiné instituce jsou povinny o výskytu vší v kolektivu informovat rodiče ostatních dětí. U těch je na místě provádět pravidelnou kontrolu ve vlasaté části hlavy v intervalu 2 dnů po dobu cca 3 týdnů.

Hřeben na vši
Nit Free Terminator všiváček kovový hřeben na vši a hnidy zelený

Základní dělení představují hřebeny mechanické nebo elektrické.

Mechanický

Mechanickým hřebenem lze odstranit dospělé brouky i hnidy. Vyčesávání těmito hřebeny představuje spolehlivou metodu, jak mít vlasy pod kontrolou a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků při používání chemických přípravků na vši. Mohou je používat děti i těhotné ženy a také lidé náchylní k alergiím.

Hřebeny mají dlouhé tenké zuby blízko u sebe, aby bylo vyčesávání co nejefektivnější. Mechanické hřebeny bývaly k dostání především v plastové podobě. Dnes jsou však stále oblíbenější kovové hřebeny.

Elektrické hřebeny na vši
Verk 15792 V-COMB elektrický odstraňovač vší a hnid

Kovové hřebínky jsou vyrobeny z pevného a odolného materiálu, který se při vyčesávání neohýbá, a nemusíte se bát, že díky nepoddajným vlasům dojde k vylamování zubů.

Obyčejný kovový hřeben je možné zakoupit v každé lékárně, cena se pohybuje kolem 60 – 80 Kč, bývá také součástí některých chemických přípravků na vši.

Matka vyčesává vši z vlasů dcery

K nejoblíbenšjším stále patří jednoduchý mechanický hřeben, iStock / Jose Ruiz castro

Kouzelný všiváček

Novinkou na trhu je Nit Free Terminator, známí jako kouzelný všiváček, který je k nám dovážen až z Argentiny. Patentované vroubky na zubech z vlasů stáhnou nejen vši, ale hlavně hnidy a to bez nutnosti používat chemické šampony nebo spreje, díky tomu ušetříte velké množství peněz. Před použitím tohoto hřebene stačí navlhčit vlasy, aplikovat kondicionér a pak už jen vyčesávat.

Plastové hřebeny na vši
Eurostil 00443 Special NIt Comb plastový hřeben na vši, bílý

Hřeben lze zakoupit samostatně za cenu cca 350 Kč nebo s kondicionérem. V tomto případě se cena pohybuje kolem 500 Kč.

Elektrický

Elektrické hřebeny jsou nabíjeny bateriemi, základ hřebene je plast a zuby jsou kovové a oproti mechanickým mají krátkou délku. Při kontaktu se vší nebo hnidou vyšle elektrický impuls, kterým je odstraní. Tyto hřebeny vás na vši a hnidy upozorní zvukovým signálem, některé typy jsou vybaveny také LED osvětlením.

Nevýhodou těchto výrobků je to, že neodstraní všechny vajíčka a často tak dochází k opětovnému líhnutí. Proto se doporučuje tyto hřebeny používat každé 2 – 3 dny během 16 dní, aby se zajistilo odstranění všech vší.

Hřebeny na vši Vitammy
Vitammy Fino sada hřebínků na vši a hnidy, žlutá / zelená

Elektrické hřebeny vás vyjdou na cca 600 – 800 Kč. K dostání jsou samostatně, ale také s bateriemi nebo praktickou lupou. Mezi značky patří hřebeny od Medisana, Beurer, Scala nebo Vitammy Ufo.

Kolonie vší

Vši můžete zkusit odstranit i přírodními prostředky, iStock / Hamzah Khairul Fatah

Přírodní prostředky

Pokud chcete se vší bojovat pomocí přírodních prostředků, vsaďte na Tea Tree olej. Ten je možné nakapat do klasického šamponu a vlasy umýt. Takto se zbavíte pouze lezoucích vší a proto je nutné postup po několika dnech opakovat. Prevencí je také potírání pokožky hlavy například za uchem. Tee Tree olej totiž vším nevoní.

Otázky a odpovědi

Jaké nebezpečí představují vši?

Zavšivení je onemocnění, které může postihnout kohokoli bez ohledu na jeho věk či pohlaví, nejčastěji jsou jím však postižené děti. Že má vaše dítě vši, poznáte snadno. Děti jsou obvykle neklidné a nemohou usnout, u malých dětí mohou nastat i hysterické záchvaty se škrábáním. To může vést až k rozškrábání pokožky, vzniku odřenin a menších strupů. Vši kladou vajíčka označované jako hnidy ve vlasaté části těla. Živé hnidy jsou velice pevně přichycené k vlasu nebo chlupu a mechanicky je prakticky nemožné je odstranit. Pomocí uvolněných vlasů se infekce přenáší.

Co jsou všiváčky?

Hřebeny na vši neboli všiváčky jsou často součástí balení šamponů nebo sprejů. Jedná se o nejjednodušší typ malých plastových výrobků. K dostání je však mnoho různých typů.
Zobrazit kompletní nabídku Hřeben na vši