Nejlepší kárky dvoukoláky 2024 a jak vybrat

Praktický pomocník do domu.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Kárka BARUM 250 kg
91 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat kárku dvoukolák

 • Dvoukolák neboli kárku ocení každý, kdo alespoň čas od času potřebuje něco odvézt nebo přivézt, především pokud vlastníte zahradu. Slouží k převážení různých předmětů zejména na kratší vzdálenosti.
 • Kromě klasického dvoukoláku vám může posloužit také kolečku, trakař či plošinový vozík.
 • Měli byste si dávat pozor na nosnost vozíku, aby byla vhodná pro věci, které budete převážet. Podle toho volte také správnou velikost tohoto výrobku.
 • Nezapomeňte také na povrchovou úpravu vozíku, která je výhodná především z hlediska životnosti vozíku.

Kárka dvoukolák - náš výběr

Kárka BARUM 250 kg
přečíst recenzi
Maximální nosnost: 250 kg
Hmotnost: 20.9 kg
Zahradní: ano
Zobrazit více
Kárka DVOKOLÁK BARUM je určena pro běžné použití s maximální nosností 250 kg. Nabízí velká nafukovací kola, celkovou délku cca 195 cm a šířku 110 cm. Uvnitř na korbu lze využít místo o rozměrech 72 x 89 cm. Dodává se bez korby nebo jiného accessories. Barva závisí na výrobcově nabídce.
Zobrazit méně
J.A.D. Tools 11884 Kárka 100 kg
přečíst recenzi
Výrobce: J.A.D. TOOLS
Maximální nosnost: 100 kg
Hmotnost: 12 kg
Zobrazit více
J.A.D. Tools 11884 je dvoukolová kárka s nafukovacími koly určená pro přepravu materiálu do hmotnosti 100 kg. Má konstrukci a výklopnou bočnici pro lepší manipulaci s nákladem. Vozík váží 12 kg, balení 16 kg, rozměry korby jsou 65 x 48 x 29 cm a celkové rozměry činí 72 x 125 x 70 cm. Kola mají průměr 40 x 4,5 cm. Udržujte v suchu.
Zobrazit méně
J.A.D. Tools 11882 kárka 100 kg
přečíst recenzi
Výrobce: J.A.D. TOOLS
Maximální nosnost: 100 kg
Hmotnost: 9.5 kg
Zobrazit více
Produkt J.A.D. Tools 11882 je kárka s bantamovými koly určená pro přepravu materiálu o hmotnosti až 100 kg. Vlastní hmotnost vozíku činí 9,5 kg, zatímco hmotnost balení je 10,5 kg. Rozměry korby vozíku jsou 60 x 40 x 25 cm a celková šířka vozíku je 60 cm. Barva dodávána dle dostupnosti na skladě.
Zobrazit méně
Güde GGW 501 94323
přečíst recenzi
Výrobce: GÜDE
Maximální nosnost: 500 kg
Hmotnost: 47.8 kg
Zahradní: ano
Zobrazit více
Güde GGW 501 94323 je zahradní vozík s kapacitou 300 l a nosností 500 kg. Je vybaven ocelovým podvozkem, skládací oj a 16'' koly s kuličkovými ložisky. Vozík je možné připojit k zahradnímu traktoru. Výklopná korba z tvrzeného plastu. Hmotnost výrobku 38,50 kg.
Zobrazit méně

Tradiční dvoukoláky

Deltalift D120 300
přečíst recenzi
Výrobce: Deltalift
Maximální nosnost: 120 kg
Zobrazit více
Dvoukolový vozík D120-300 se hodí pro přepravu různých materiálů, zvláště nepravidelných rozměrů. Koš má rozměry 447x647x272 mm a nosnost 120 kg. Vozík je vybaven ocelovým rámem, drátovou výplní a koly o průměru 300 mm. Madlo je demontovatelné, povrch chrání práškové lakování.
Zobrazit méně
HTI 50kg VDP01b
přečíst recenzi
Výrobce: HTI
Maximální nosnost: 50 kg
Hmotnost: 9 kg
Zobrazit více
Tradiční dvoukolový vozík HTI 50kg VDP01b má kapacitu 50 kg a konstrukci z kvalitní svařované trubky s drátěnou výplní. Nabízí rozměry korby: šířka 418 mm, délka 618 mm, výška 232 mm, celková šířka 600 mm a hmotnost 9 kg. Kola mají plastový disk a gumovou obruč, rukojeť lze sklopit. Barva závisí na skladových zásobách. Český výrobek.
Zobrazit méně
D80 230
Výrobce: Deltalift
Maximální nosnost: 80 kg
Zobrazit více
Dvoukolový vozík D80-230 je určen pro přepravu materiálů do 80 kg, s rozměry koše 400×600×272 mm. Konstrukce z ocelových trubek a drátová výplň zajišťují stabilitu, kola mají průměr 230 mm. Demontovatelné madlo usnadňuje skladování.
Zobrazit méně

Dvoukolové kárky s nosností 200 kg

Zobrazit kompletní nabídku Kárka dvoukolák

Jak vybrat kárku dvoukolák

Ruční vozík

Kárky se řadí do kategorie ručních vozíků, tzn. výhradně řízených lidskou silou. K dvoukolovým kárkám existují samozřejmě odpovídající varianty, o kterých také můžete uvažovat. Patří sem trakaře a kolečka, plošinové vozíky nebo vozíky s pomocnou konstrukcí.

Dvoukolák

Dvoukolák se zpravidla skládá z krabicové korbičky a dvou samostatně zavěšených kol. Osa kol je výše než dno korby. Díky tomu je vozítko dokonale stabilní a to i v případě, že náklad, který vezete, je nesouměrný. Opěrná ostruha zajišťuje stabilitu při zastavení. Dvoukolák zpravidla tlačíte před sebou, ale velmi často plní funkci nákladního vozíku na kolo.

Dvoukolák na trávě

Dvoukolák je vhodný pro přepravu různých předmětů, iStock / beekeepx

Trakař, kolečko

Tento typ vozíků je většinou vybaven jen jedním kolem. Na opačné straně jsou rukojeti. Nejčastějším materiálem při výrobě trakařů se používá dřevo, ale najdete i kovové varianty. Kolečka využijete především na stavbách nebo zahradách a vyrábí se z plechu nebo plastu.

Plošinový vozík

Kárka dvoukolák
Kárka BARUM 250 kg

Plošinka je opatřena čtyřmi koly a madlem, případně ojí. Samotná plošina je sestavena z rámu a dna, které je vyrobeno z plechu nebo překližky. Kola jsou umístěna pod plošinkou a jsou malá. Rozměry vozíků většinou odpovídají velikosti přepravek nebo palet.

Vozík s pomocnou konstrukcí

Vozíky jsou určeny k provozu na rovném, hladkém povrchu, protože jsou opatřeny velmi malými kolečky. Do této kategorie lze zařadit:

 • Servírovací vozíky pro stravovací zařízení a hotely
 • Úklidový vozík
 • Vozíky pro přepravu oděvů s vysokou konstrukcí pro zavěšení na ramínkách

Víte, že…?

Kárku můžete využít např. na nákup. Na zahradě se bude hodit při úklidu (odvoz listí, trávy, sena atd.). Používá se také k převozu potravin ze skladů. Podle zvolené velikosti ji využijete i při převozu nejrůznějšího materiálu nebo třeba domácího příslušenství.

Materiál

Tradiční dvoukoláky
Deltalift D120 300

Konstrukce dvoukoláků bývá vyrobena z kovových trubek. Prostor mezi trubkami může, ale nemusí být vyplněn pletivem. V prvním případě tvoří pletivo boky korbičky, v druhém je vozík opatřen pouze pevným dnem. Některé modely mohou být opatřeny dřevěnou nákladní korbou. Dvoukoláky s plastovou korbou bývají označeny jako „kolečko dvoukolák“.

Povrchová úprava

Povrchová úprava vozíku je velmi důležitá. Zajišťuje ochranu konstrukce jednak při převážení hrubšího nákladu, kdy může dojít např. k poškrábání nebo při nepřízni počasí.
Konstrukce vozíků bývá zpravidla ošetřena práškovým lakováním (komaxitové barvy). Jedná se o moderní a velmi kvalitní povrchovou úpravu. Princip spočívá v elektrostatickém nanášení velmi jemného plastového prášku, který je následně roztaven a po zchladnutí vytvoří vrstvu pružného plastu. Takto ošetřený povrch není nutné obnovovat ani po několika letech používání.

Dvoukolák u domu

Dvoukoláky mají mnoho podob, iStock / Askolds

Kola

Zde máte na výběr z několika možností:

 • Plastová kola s gumovou obručí nebo s duší a pláštěm
 • Plastový disk s polyuretanovou obručí
 • Drátěný výplet kol s duší a pláštěm
 • Bantamová kola

Nosnost

Dvoukolové kárky s nosností 200 kg
Kolečko dvoukolák 210ltr.plastová korba

Parametr udává, kolik kilogramů je možné na daný typ vozíku naložit. Nejnižší hodnoty se pohybují kolem 50 kg. Největší nosnost se zpravidla udává 150 kg. Další hodnoty, na které můžete narazit, jsou 80 a 100 kg.

Dvoukolový vozík se dřevem

Dvoukolák vybírejte s ohledem na práci, kterou budou muset vykonávat, iStock / viiwee

Rozměr

Rozměr korby je poměrně důležitý údaj. Její velikost udává, kolik a jak velké věci na ní budete moci přepravovat. Také přímo souvisí s nosností. Čím větší rozměr, tím větší nosnost pravděpodobně bude mít.

Víte, že…?

Ruční vozíky o šířce 60 cm a více jsou v silničním provozu považovány za nemotorové vozidlo. Pokud vezete vozík o menší šířce, jste již považováni za chodce.

Distributoři a ceny

Kárka dvoukolák
Vozík Golem-dvoukolák

Na našem trhu najdete jednak výrobce těchto tradičních vozíků, ale většinou se jedná o distributorské služby. Ceny nových vozíků se pohybují od zhruba 1500,- Kč do 8000,- Kč. Rozdíly v cenách jsou dány např. rozměry, nosností nebo různou konstrukcí vozíků.

ZnačkaPopisCena
Ekovýroba.czČeská značka1 500 – 3 500 Kč
 Pomůcky pro dům i zahradu 
 Výrobky na zakázku 
DeltaliftČeský dodavatel1 750 – 2 400 Kč
 Kvalita i servis 
KovodružstvoVýrobky z kovu1 400 – 4 00 Kč

Víte, že…?

Pokud se vám nechce investovat do nového vozíku, můžete využít bazarové služby. Tento výrobek je stále poměrně hojně prodává na různých bazarových serverech. Cenově se můžete dostat i pod 1000,- Kč. Cena se samozřejmě odvíjí od technického stavu vozíku.

Otázky a odpovědi

Je možné dokoupit k vozíku náhradní díly?

Ano, ale vždy si raději u vašeho výrobce ověřte, zda náhradní díly dodává a to konkrétně na vámi vybraný model. Můžete vyměnit například kola, korbu, rukojeť nebo příslušenství e kolům, jako je disk, plášť nebo duše.

Jaké může být barevné provedení dvoukoláků?

Co se týče barevnosti vozíku, zpravidla se setkáte se čtyřmi základními variantami, jsou jimi modrá, červená, šedá a zelená. V případě, že máte vybranou konkrétní barvu, je dobré se předem informovat u vámi vybraného obchodu, zda je tato varianta k dispozici.
Zobrazit kompletní nabídku Kárka dvoukolák