Nejlepší kazoo 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Kazzo kovové

Jak vybrat kazoo

 • Kazoo se řadí mezi dechové nástroje a je velmi oblíbený zejména u dětí, nicméně se může jednat o plnohodnotný hudební nástroj. Základní typy nástroje vychází z výrobního materiálu, kterým může být plast, dřevo nebo kov.
 • Příslušenství k tomuto nástroji není mnoho. Vždy se hodí hadřík k základní údržbě. Pro vášnivé hráče je vhodným doplňkem držák na kazoo.
 • Jednoduchý nástroj, pro pobavení dětí, si lze vyrobit také doma. Návodů existuje celá řada a lze je najít na internetu.

Kazoo - náš výběr

Kazoo sada červené fialové modré stříbrné zelené a zlaté
Druh: sady
Barva: zlaté
Materiál: kovové
Zobrazit více
Nabízená sada obsahuje 6 kusů hudebního nástroje kazoo vyrobených z hliníku, jejich rozměry činí 12x2,5cm. Kazoo lze ovládat pomocí hlasu, což přispívá k jeho variabilitě. Sada obsahuje kazoos v červené, fialové, modré, stříbrné, zelené a zlaté barvě.
Zobrazit méně

Plastová kazoo

Směr Kazoo
Zobrazit více
Produkt Směr Kazoo je hudební nástroj ovládaný svým hlasem, nikoli pouhým vháněním vzduchu jako flétna. Mění se barva tónu překrýváním membránového otvoru v horní části. Barva je závislá na skladových zásobách. Má rozměry balení 8 x 17 cm a délku 12 cm.
Zobrazit méně

Kovová kazoo

Kazoo sada červené fialové modré stříbrné zelené a zlaté
Druh: sady
Barva: zlaté
Materiál: kovové
Zobrazit více
Nabízená sada obsahuje 6 kusů hudebního nástroje kazoo vyrobených z hliníku, jejich rozměry činí 12x2,5cm. Kazoo lze ovládat pomocí hlasu, což přispívá k jeho variabilitě. Sada obsahuje kazoos v červené, fialové, modré, stříbrné, zelené a zlaté barvě.
Zobrazit méně

Dřevěná kazoo

Zobrazit kompletní nabídku Kazoo

Jak vybrat kazoo

Základní typy kazoo

Kazoo je hudební nástroj, který má poměrně hodně druhů. Obecně lze tento nástroj rozdělit do několika základních typů a to podle materiálu, ze kterého je vyroben.

Barevná kazoo

Dětské kazoo se nejčastěji vyrábí z plastu, iStock / IanJTurner

 • Kazoo dunlop kazoo – Jedná se o variantu vhodnou zejména pro dětskou zábavu díky různobarevným provedením, ale hodí se i pro začínající hráče; nástroj vyniká nízkou pořizovací cenou a to díky materiálu, ze kterého je vyroben; tím je nejčastěji plast
 • Dřevěné kazoo – vzhledem ke kvalitnějšímu materiálu je nutné počítat i s vyšší pořizovací cenou; nástroj je vhodný zejména pro ty, které hra na tento nástroj opravdu baví; výhodou je větší estetická hodnota i lepší zvuk.
 • Kovové kazoo – i kov je jednou z možností při výrobě tohoto nástroje; opět lze počítat s vyšší odolností nebo výraznějším zvukem
MateriálKladyZápory
PlastRůznobarevná provedeníJedná se spíše o „hračku“ pro děti než hudební nástroj jako takový
 Atraktivní pro děti 
 Nízká pořizovací cena 
DřevoAtraktivní vzhledVyšší pořizovací cena
 Kvalitní materiál 
 Vhodné i jako doprovodný nástroj na hudební produkce 
KovRůznobarevná provedeníOpět dražší v porovnání s plastem
 Atraktivní vzhled 
 Vhodné i jako doprovodný nástroj na hudební produkce 

Víte, že…?

Ačkoliv se jedná o dechový nástroj, tak se do něj nefouká, ale brouká. Tón je tvořen prostřednictvím hlasu hráče a vydává typický bzučivý zvuk. Změnu barvy tónu lze provést překrýváním otvoru s membránou. Kromě samotné hry na nástroj může tedy sloužit i např. pro hlasový trénink.

Kovové kazoo

Dospělí již mohou koupit kvalitnější hudební nástroj, iStock / Stefan Rotter

Příslušenství ke kazoo

Kazoo je poměrně nenáročný nástroj, který pro hru nepotřebuje žádné speciální příslušenství.

 • Hadřík – nebo vlhčený ubrousek slouží v případě potřeby k očištění nástroje.
 • Držák na kazoo – je pak nadstandardní příslušenství, které je zpravidla dražší než samotný nástroj.
 • V případě potřeby je také možné zakoupit náhradní membránu.

Víte, že…?

Kazoo
Kazzo kovové

Když je membrána příliš napnutá, nemusí nástroj dobře znít. V tomto případě se doporučuje zlehka promáčknout membránu prstem. Nutné je ale dávat pozor, aby nedošlo k protržení blány. Ani přílišné promáčknutí není optimální.

Kazoo lze jednoduše vyrobit

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi jednoduchý nástroj, existuje celá řada návodů, jak si kazoo vyrobit jednoduše doma. Samozřejmě se nebude jednat o nástroj vhodný k hudebním produkcím, ale jako zábava pro děti.
Pro výrobu si stačí připravit např.:

 • Ruličku od toaletního papíru
 • Gumičku
 • Kousek pečícího papíru

Pečící papír slouží k zakrytí jednoho otvoru ruličky. Ten se zafixuje gumičkou. V horní části tohoto provizorního nástroje je nutné udělat otvor, čímž je zabráněno odfouknutí papíru. Pak už stačí začít hrát.

Výrobci a ceny

Plastová kazoo
Směr Kazoo plast 12 cm asst 4 barvy

Stejně jako každý jiný nástroj i kazoo lze koupit v obchodech s hudebními nástroji. Široká nabídka je také na internetu.
Plastová kazoo vyrábí např. Smart nebo ADC Blackfire. Jejich cena se pohybuje v řádech desítek korun. Nejdražší pak nestojí více než 100 Kč. Dřevěná varianta má specifický design a velmi často jsou uleženy v praktické krabičce. Ze značek lze jmenovat Djeco, Veles-X a další. Dětská dřevěná kazoo stojí cca 150 Kč. Klasické nástroje se pohybují kolem částky 300 Kč. Kovové nástroje vyrábí Smart, Victory atd. Cenově se pohybují kolem 100 Kč a velmi často se prodávají v sadách minimálně dvou kusů.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat kazoo?

Parametrů při výběru tohoto nástroje není mnoho. Základem je účel, tedy zda se bude jednat o hračku pro děti nebo bude součástí hudebních vystoupení. Podle toho lze vybrat konkrétní typ nástroje. Ten se odvíjí od výrobního materiálu.

Jak se hraje na kazoo?

Do nástroje se nefouká, ale brouká, respektive je nutné důrazně „zatůtat“, čímž je vytvořen typický zvuk nástroje. Tímto způsobem lze na nástroj vybroukat různé melodie. Při hraní lze také měnit hloubku – výšku hlasu.
Zobrazit kompletní nabídku Kazoo