Nejlepší klekačky 2024 a jak vybrat

Praktická klekací židle.

Autor: Michal Pavlíček | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Medimas Orion černá
94 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat klekačku

  • Klekací židle, nebo-li klekačky se liší použitými materiály či přídavnými prvky pro ještě větší komfort.
  • Jedná se o pokročilý kus nábytku, na kterém lze pohodlně a současně zdravě sedět a trávit čas při práci.
  • Klekačky obecně zlepšují zakřivení dolní části páteře.

Klekačka - náš výběr

Medimas Orion černá
přečíst recenzi
Výrobce: Medimas
Barva: černé
Polohovatelné: ano
Zobrazit více
Klekáčka je zařízení určené k usnadnění sběru vajíček z hnízd domácích ptáků. Tento nástroj je často vybaven regulovatelnou výškou, což zaručuje pohodlnější použití pro uživatele. Konstrukce klekáčky je zpravidla vyrobena z odolných materiálů, jako je ocel nebo plast, a je navržena tak, aby minimalizovala riziko poškození vajec.
Zobrazit méně
Mayer Balanční Rokko šedá
Výrobce: Mayer
Zobrazit více
Produkt klekacka je navržen pro uživatele, kteří hledají pohodlné řešení při klečení. Tento předmět je vyroben z odolných materiálů a navržen tak, aby poskytoval stabilní oporu při práci v kleče. Jeho funkce a vlastnosti se mohou lišit v závislosti na konkrétním modelu a výrobci.
Zobrazit méně
Kondela Groco černá + buk
Výrobce: Kondela
Barva: černé
Zobrazit více
Klekáčka je zařízení určené k usnadnění dlouhodobého klečení. Technicky se skládá z pevné konstrukce a měkkého polstrování, které redukuje tlak na kolena a hlezna. Tento typ klekáčky má nejčastěji nastavitelnou výšku a může být skládací pro snadnou přenositelnost.
Zobrazit méně

Klekačky na zahradu

Garden King Zahradní stolička a klekátko 2v1 ZSK21
přečíst recenzi
Výrobce: Garden King
Druh materiálu: kov
Výška: 47 cm
Šířka: 56 cm
Hloubka sedáku: 27 cm
Výška sedáku: 40 cm
Zobrazit více
Nosnost: 100 kg
Toto klekací zařízení je navrženo pro použití v chovu drůbeže. Umožňuje snadné a pohodlné nakládání a vykládání vajec, čímž minimalizuje riziko poškození nebo ztráty vajec. Vysoce efektivní konstrukce zajišťuje hladký a rychlý provoz, zatímco snižuje potřebu ručního zásahu.
Zobrazit méně
Klekátko/sedátko Orion zahradní
přečíst recenzi
Druh materiálu: kov
Výška: 49 cm
Šířka: 59 cm
Nosnost: 80 kg
Zobrazit více
Tato klekačka je nástroj sloužící k pohodlnému klečení při práci v zahradě či domácnosti. Má konstrukci z pevného materiálu a odolnou proti vodě i poškrábání. Klekačka disponuje podložkou ze silného pěnového materiálu, která zajišťuje komfort. Je snadno přenositelná díky držadlu a případně skládací pro úsporu místa.
Zobrazit méně
LEVIOR Stolička - klekátko 2v1 skládací, 45074
přečíst recenzi
Výrobce: DAMPOD SHOP
Druh materiálu: ocel
Zobrazit více
Klekací inkubátor je zařízení určené pro inkubaci a péči o vejce. Tento produkt vyniká v technických parametrech jako jsou teplota, vlhkost a otáčení vajec. S ohledem na regulaci těchto prvků je inkubátor vybaven přednastaveným programem a elektronickým ovládáním.
Zobrazit méně
STREND Židle TC1611, 57x27x37 cm, klekátko ST213983
Výrobce: Strend Pro
Výška: 37 cm
Šířka: 27 cm
Nosnost: 200 kg
Zobrazit více
Produkt STREND Židle TC1611 (57x27x37 cm) s klekátkem ST213983 je určen pro sezení či klečení. Tato židle je vyrobena z odolného polypropylenu, což zajišťuje její nosnost až 200 kg. Rozměry židle jsou uvedeny jako 57 cm na výšku, 27 cm na šířku a 37 cm na délku.
Zobrazit méně

Masážní klekačky

Klekačky do kanceláře

Kondela Rufus béžová
přečíst recenzi
Výrobce: Kondela
Barva: béžové
Bederní opěrka: ano
Zobrazit více
Ergonomická klekačka Kondela Rufus ve béžovém provedení nabízí nastavitelnou výšku sedu (30-45 cm) a opěrku pro ruce, což může pomoci při bolestech zad způsobených špatným sezením. Klekačka má částečně kovovou konstrukci, je čalouněná béžovou látkou a má šířku sedu i zádové opěrky 35 cm, výšku zádové opěrky 28 cm a hloubku sedu 30 cm. Guma na kolečkách chrání podlahu před poškrábáním. Doporučuje se střídat sezení mezi kancelářskou židlí a klekačkou. Dodává se v demontu.
Zobrazit méně
Kondela Kilian světle šedá
Výrobce: Kondela
Barva: šedé
Zobrazit více
Ergonomická klekačka Kondela Kilian světle šedá nabízí pevný kovový rám, látkové čalounění a pogumovaná kolečka. Rozměry klekačky jsou 45 x 62 x 62 cm, výška a hloubka sedadla 30-45 cm a 30 cm. Nosnost činí 110 kg a hmotnost klekačky je 11 kg. Umožňuje nastavitelnou výšku sedadla.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Klekačka

Jak vybrat klekačku

Klekačka

Pod pojmem klekačka se skrývá klekací židle. Někdy se též můžete setkat s označením klekosed. V jednoduchosti se jedná o nábytek, který je určen nejen k sezení, ale i ke klečení.

Využití

Klekačka má poměrně všestranné využití a lze ji standardě používat dvěma odlišnými způsoby, přičemž záleží na vás, který budete preferovat, či zda budete oba kombinovat. V prvé řadě je klekačka úžasným nástrojem, který vám dokáže ulevit od klasického sezení. Je tak ideálním společníkem pro všechny, jejichž profese vyžaduje několikahodinovou přítomnost v sedací pozici. Lze vše kombinovat se sezením a následně klečením.

Další možností využití klekačky je záměrné klečení. Někomu bude tento styl časem dokonce pohodlnější než samotné sezení, jiní to využijí například při modlitbách.

Klekací židle

Výšku klekačky můžete nastavit v několika bodech, iStock / undefined undefined

Jak vybrat

Klekačka
Medimas Orion černá

Nabídka klekacích židlí je na současném trhu velmi bohatá. Jednotlivé modely se od sebe mohou poměrně výrazně lišit. Může jít o použité materiály či přídavné prvky, které rozšiřují možnosti využívání. Nelze tak rovnou říci, že by bylo možné doporučit jeden typ klekačky, který by vyhovoval naprosto každému člověku. I proto se podíváme na základní typy klekacích židlí.

Klasické klekačky

Jde o očekávaně vůbec nejrozšířenější typ klekacích židlí, který si svou oblibu získal především univerzálností a praktickým použitím. Všechny modely se vyznačují přítomnost polohovacího systému, kterým si jednoduše nastavíte výšku a hloubku posedu dle vašich tělesných rozměrů a s přihlédnutím k výšce stolu, u kterého hodláte pracovat. Nastavení probíhá manuálně a u mnohých modelů se setkáte rovněž s pojezdovými kolečky, pomocí kterých klekačku vždy dostanete přesně na místo, které potřebujete.

Výhodou klasických klekaček je, že jsou velmi lehké, díky tomu i skladné a snadno se s nimi manipuluje. Polstrování může být vyvedeno v nespočtu barevných odstínů a není tudíž problém klekačku sladit s designem vašeho pokoje.

Hydraulický pohon

Klekačky na zahradu
Klekačka na zahradu

Náročnější uživatelé mohou sáhnout po klekačkách s hydraulickým pohonem, pomocí kterého se upravuje výška sedáku a hodí se tak například do kanceláří. Pomocí páky se výška rychle a snadno přizpůsobí aktuálním potřebám. Modely s hydraulickým pohonem se navíc mohou pyšnit robustní konstrukcí a jsou tak přímo určené pro každodenní několikahodinové používání. Kvalitní je také polstrování sedáků a opěrek, opět tak, aby vydrželo náročnější zacházení.

Bederní opěrka

Pokročilejším typem klekaček jsou modely s bederní opěrkou. Klekací židle s bederní opěrkou přináší zdravotní výhody v podobě dynamického sezení a zároveň i odpočinek pro vaše záda, a to díky anatomicky tvarované bederní opěrce. V danou chvíli lze tak snadno odpočívat jako byste byli na klasické židli. Jedná se o ideální a často vyhledávanou kombinaci klekačky se židlí, která je přímo předurčena pro dlouhou práci. Komplexnost využití podtrhují i pojezdová kolečka a nároční zájemci nemohou s klekačkou s bederní opěrkou udělat chybu.

Paměťová pěna

Moderní klekačky mohou nabízet polstrování z viskoelastické paměťové pěny. Nachází se nejen na sedáku, ale i na opěrce a poskytuje nebývalé pohodlí i při dlouhém sezení respektive klečení. Paměťová pěna se dokáže přizpůsobit stylu sezení a rovnoměrně rozkládá váhu při sezení.

Typ klekačkypoužití  
klasickáběžné domácí použití  
hydraulickákancelářské a časté použití  
s opěrkoučasté používání, možnost opření zad  

Výhody

  • Klekačka podporuje přirozené prohnutí vaší páteře a vzpřímený sed,. Výsledkem je eliminace bolesti zad či hrbení.
  • Klekačka má dar stimulace zádových, břišních a stehenních svalů. Díky tomu je zatížení ideálně rozložené a nenamáháte si zbytečně jen záda.
  • Samotné klekátko klekací židle napomáhá ulevit bolavým zádům, už jen tím, že váhu přesunete také na své nohy.
Klekačka

Klekačka podporuje přirozené prohnutí páteře, iStock / undefined undefined

Další klekačky

Masážní klekačky
S. Gliesche Masážní klekačka TANDEM, modrá

Kromě klasických klekaček, které jsou určeny do domácích podmínek či kanceláří, existují ještě další lehce speciální druhy.

Rehabilitační klekačka

Jde o speciální druh klekačky, která je již přímo uzpůsobena k tomu, aby pomáhala těm, kteří měli či nadále mají sedavé zaměstnání, které již zanechalo své stopy na zdraví.

Zahradní klekačka

Existují také zahradní klekačky, které svým vzhledem připomínají klasické interiérové typy. Jsou však uzpůsobeny pro použití venku a nevadí jim například déšť. Mohou být využívány nejen pro sezení, ale také klečení, například při práci u záhonu.

Víte, že…?

Klekačky do kanceláře
Klekačka do kanceláře - TK + 1.konzultace s bytovým architektem ZDARMA

Při výběru klekačky zvažte, jak často ji budete využívat a zda se vám například bude hodit i bederní opěrka.

Ceny

Klekačka není nijak drahým prvkem domácnosti, zejména přihlédneme-li k tomu, že je pro vaše zdraví a především záda prospěšná. Základní typy s běžným polstrováním seženete již od zhruba 2 000 Kč. Jde například o typy značky Flonet. Zhruba od hranice 3 000 Kč již naleznete klekačky s bederní opěrkou, například značky Rufus. V této cenové hladině už se objevují také modely s pojezdovými kolečky. Modely s paměťovou pěnou bývají ještě o něco dražší, obvykle se cena pohybuje nad hranicí 4 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Co je to klekačka?

Klekačka je nábytek nahrazující běžnou židli, přičemž umožňuje zdravější polohu při práci u stolu. Existují různé typy, například i s bederní opěrkou.

Kam se klekačka hodí?

Klekačka se hodí nejen do domácnosti, pro běžné použití, ale rovněž do kanceláří či zahrad.
Zobrazit kompletní nabídku Klekačka