Nejlepší lehátka na terasu 2024 a jak vybrat

Příjemné lenošení na čerstvém vzduchu.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Goleto ERGO - nature
83 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat lehátko na terasu

 • Prvním z parametrů při výběru lehátek je bezesporu materiál, který udává celkový vzhled výrobku. Vhodná volba pak může vkusně doplnit prostor nejen teras, ale i balkónů nebo přímo zahrad
 • Z dalších důležitých kritérií je velikost, ale také nosnost jednotlivých modelů.
 • Možnost polohování lehátka posune vaše lenošení o úroveň výš. Nezapomeňte také na správnou ergonomii sezení, která souvisí se samotným tvarem lehátka.

Lehátko na terasu - náš výběr

Goleto ERGO - nature
přečíst recenzi
Výrobce: Goleto
Zobrazit více
Zahradní lehátko Goleto ERGO - nature je vyrobeno z masivního akáciového dřeva s certifikací FSC®. Jeho rozlohy jsou 150x60x93 cm a maximální nosnost činí 110 kg. Lehátko je kompatibilní s vnějším i vnitřním prostředím (zahrada, terasa, sauna, lázně) a disponuje houpací funkcí. Povrch je ošetřen lněným olejem na biologickém základě. Montáž je snadná. Doporučuje se chránit před deštěm a sněhem a uskladňovat v suchých, krytých prostorech.
Zobrazit méně

Skládací lehátka na terasu

Blumfeldt California Green
přečíst recenzi
Délka: 167 cm
Šířka: 64 cm
Skládací: ano
Hmotnost: 8 kg
Zobrazit více
Toto lehátko na terasu je vyrobeno z odolného materiálu, zaručuje stabilitu a pohodlné užívání. Jeho konstrukce umožňuje snadnou údržbu, skládání a přenositelnost. Jeho maximální zatížení činí 150 kg. Uživatel může měnit polohu opěrky pro optimální pohodlí při odpočinku či opalování.
Zobrazit méně
Goleto 84B-001BL modré
přečíst recenzi
Výrobce: Goleto
Změna polohy: ano
Skládací: ano
Hmotnost: 1.25 kg
Zobrazit více
Lehátko na terase je vyrobeno z odolného a lehkého materiálu, který snáší povětrnostní vlivy. Lehátko je snadno skladovatelné, s nastavitelným úhlem opěrky a polohovacího mechanismu pro uživatelské pohodlí. Rozměry při složení činí 88 x 68 x 33 cm a nosnost je max. 150 kg.
Zobrazit méně

Dřevěná lehátka na terasu

Rojaplast Bahama červené 23210/2
Výrobce: Rojaplast
Druh materiálu: dřevo
Délka: 120 cm
Šířka: 58 cm
Výška: 80 cm
Nosnost: 100 kg
Zobrazit více
Hmotnost: 4 kg
Tato lehátka na terasu jsou vhodná pro venkovní relaxaci. Vyrobena z odolných materiálů, které snáší venkovní podmínky. Mají nastavitelné opěradlo pro pohodlné sezení či ležení. Povrchová úprava poskytuje snadnou údržbu. Rozměry a hmotnost lehátka zaručují snadnou manipulaci a skladování.
Zobrazit méně
vidaXL masivní akácie hnědé 46650
Výrobce: Petromila
Druh materiálu: dřevo
Délka: 184 cm
Šířka: 55 cm
Výška: 64 cm
Hmotnost: 12.6 kg
Zobrazit více
Skládací: ano
Toto lehátko na terasu disponuje stabilní konstrukcí a ukotvovacími popruhy pro bezpečné uchycení polštáře. Materiály jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a snadno omyvatelné. Rozměry lehátka jsou 180x60x76cm a má nosnost do 120 kg. Uživatelé mohou nastavit výšku opěrky hlavy a polohu opěrky zad.
Zobrazit méně
Dekorhome D1845 sada 2 ks akácie
Druh materiálu: dřevo
Délka: 150 cm
Šířka: 50 cm
Výška: 93 cm
Hmotnost: 20 kg
Nosnost: 110 kg
Zobrazit více
Lehátko na terase je konstrukce, která poskytuje odpočinkovou plochu pro uživatele na venkovních prostorech. Technické vlastnosti zahrnují pevný rám (např. z kovu nebo dřeva) a pohodlnou opěrku (textil či síťovina), která je odolná proti povětrnostním vlivům. Designově se jedná o skládací či nastavitelné uspořádání pro optimalizaci komfortu a skladování.
Zobrazit méně

Plastová lehátka na terasu

Rojaplast Jaipur hnědá
přečíst recenzi
Výrobce: Rojaplast
Druh materiálu: plast
Délka: 188 cm
Šířka: 58 cm
Výška: 30 cm
Hmotnost: 7 kg
Zobrazit více
Nosnost: 110 kg
Toto lehátko na terasu disponuje pevnou konstrukcí, která je navržena tak, aby zajistila stabilitu a odolnost vůči vnějším vlivům. Materiál slouží k odolávání povětrnostním podmínkám a je snadno udržovatelný. Rozměry lehátka umožňují pohodlné sezení a relaxaci. Vyrobeno s ohledem na uživatelský komfort.
Zobrazit méně
CURVER FLORIDA 190 x 67 x 42 cm grafit 17180024
Druh materiálu: plast
Šířka: 190 cm
Výška: 42 cm
Nosnost: 110 kg
Zobrazit více
Tento lehátko na terasu je vyrobeno z materiálu odolného vůči povětrnostním vlivům. Disponeuje opěrkou pro hlavu a nastavitelným sklápěním operky. Ležící plocha 180x60 cm zaručuje dostatečně komfortní odpočinek. Max. nosnost 120 kg umožňuje použití pro širokou škálu osob. Montáž je snadná, a při potřebě lze lehátko jednoduše složit.
Zobrazit méně

Lehátka na terasu se stříškou

tectake 403424 ratanové zahradní lehátko hliníkové se stříškou - smíšeně hnědá
Výrobce: TecTake
Druh materiálu: polyratan
Zobrazit více
Lehátko na terase je navrženo pro pohodlné sezení či ležení venku. Stabilitu zajišťuje konstrukce z odolných materiálů. Ergonomický tvar sedáku přispívá k ergonomii a pohodlí uživatele. Opěrka hlavy a opěradlo lze nastavit v různých úrovních. Nosnost lehátka je stanovena dle produktových specifik.
Zobrazit méně
Malatec Lehátko se stříškou šedá L12965
přečíst recenzi
Výrobce: Malatec
Druh materiálu: ocel
Délka: 190 cm
Šířka: 95 cm
Výška: 58 cm
Zobrazit více
Tento ležák na terasu nabízí vyrovnatelné polohování opěradla pro pohodlné sezení či ležení. Jeho rám je vyroben z hliníku, což zaručuje jeho lehkost a odolnost vůči korozi. Materiál pro potah je odolný vůči povětrnostním vlivům a snadno se čistí. Rozměry ležáku jsou dány parametry (např. délka, šířka).
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Lehátko na terasu

Jak vybrat lehátko na terasu

Materiál

Materiál lehátek je jedno ze základních parametrů. V podstatě rozhoduje o tom, kde všude kromě terasy ho bude možné používat. O životnosti materiálu také rozhoduje četnost užívání lehátka.

Plast

Plastová lehátka patří prakticky mezi nejlevnější variantu na trhu. Jejich hlavní výhodou je bezúdržbovost. Tím ale veškeré výhody končí. Nejen, že mají tato lehátka nízkou nosnost, ale také špatnou stabilitu. Celkový vzhled působí poměrně lacině. Pro pohodlné lenošení pak bude nutností pořídit vhodný podsedák. Vlivem počasí pak může docházet k narušení struktury materiálu. Lehátko může praskat, měnit barvu apod.

Dřevo

Tradiční materiál, který dobře vypadá vždy a všude. Lehátka vám vydrží opravdu dlouho a také zajistí poměrně vysokou nosnost. Při správné údržbě je poměrně dobře odolné vůči povětrnostním vlivům. Vždy ale záleží na konkrétním dřevě. Lehátka se zpravidla vyrábí z následujících možností:

 • Akácie – obchodní název tohoto dřeva je blackwood; dřevo je trvanlivé, tvrdé a odolné; jedná se o dražší variantu
 • Teak – opět se jedná o tvrdou a odolnou dřevinu, která je považována za jednu z nejlepších; životnost nábytku se odhaduje na 15 až 25 let
 • Borovice – místní dřeviny patří mezi levnější varianty; tato dřevina je náchylnější k napadení houbami nebo jinými škůdci; také může měnit barvu a vyžaduje větší péči
 • Smrk – nejlevnější dřevina na našem trhu; je náchylná k vlhkosti i mechanickému poškození
 • Dub – patří mezi nejlepší českou dřevinu na výrobu zahradních lehátek, protože dobře snáší vlhkost, také je odolnější vůči mechanickému poškození
Dřevěná lehátka na terase

Dřevěná lehátka budou při správné péči sloužit dlouhou dobu, iStock /beekeepx

Ratan

Lehátko na terasu
Goleto ERGO - nature

Ratan se používá na výplet zahradních lehátek nikoli na celou konstrukci. Ta bývá zpravidla z kovu (hliník, nerezová ocel) nebo dřeva, ty následně rozhodují jak o nosnosti, tak stabilitě výrobku.

 • Přírodní ratan – cenově dostupná varianta, která je ale odolná a elastická; odolává poměrně dobře vlivům počasí (slunce, vlhkost, vítr); vyšší životnost zajistí správná údržba (očištění vodou, ošetření přípravkem na proutí nebo dřevo atd.)
 • Umělý ratan – vyrábí se z polyethylenu; materiál je velmi odolný a také prakticky bezúdržbový; lehátka můžete bez obav používat i na zahradě

Kov

Kovová lehátka nabízí opravdu dlouhou životnost bez nutnosti výraznější péče. Jedná se také o pevný a odolný materiál. Z kovu se vyrábí jednak konstrukce, která může být následně kombinovaná s jinými materiály nebo se jedná o celokovovou variantu.

 • Hliník – nerezaví, je odolný vůči mechanickému poškození; horší stabilita je dána nízkou hmotností
 • Ocel – o kvalitě a vlastnostech oceli rozhodují další příměsi – legující látky, díky nim vzniká tzv. nerezová ocel
MateriálVýhodyNevýhody
Plast– Nízká cena – Nevyžaduje zvláštní údržbu – Různá barevná provedeníMalá nosnost – Horší stabilita – Degraduje vlivem působení povětrnostních vlivů
Dřevo– Dlouhá životnost – Vysoká nosnost – Odolnost– Náročnější údržba – Vyšší pořizovací cena
Ratan– Odolný vůči povětrnostním vlivům – Poměrně levný– Náročnější údržba u přírodní varianty
Kov– Dlouhá životnost – Pevný, odolný– Nižší stabilita u lehčích modelů

Víte, že…?

Obecně jako nejodolnější materiál jsou považovány exotické dřeviny. V nabídkách se můžete setkat s lehátky vyrobenými z dřeva Cumaru, Massaranduba, Merbau, Shorea, Meranti atd. Nábytek z těchto dřevin je pak extrémně trvanlivý.

Rozměry

Skládací lehátka na terasu
Blumfeldt California Green

U rozměrů se zaměřte na následující údaje:

 • Šířka – běžně se pohybuje mezi 60 až 90 cm
 • Délka – udávané rozmezí je 150 až 200 cm
 • Výška – průměrně se pohybuje mezi 30 až 60 cm

Nejvhodnější délku pro vás spočítejte tak, že k vaší aktuální výšce přičtěte cca 20 cm. Ohledně šířky platí pravidlo, že čím širší variantu zvolíte, tím pohodlnější lehátko bude. Rozlišujte také údaje celkových rozměrů (zahrnují i rám, opěrky atd.) a rozměrů samotného lůžka.

Terasa s nábytkem

Velmi pohodlná jsou polstrovaná lehátka, iStock /KatarzynaBialasiewicz

Nosnost

Hodnoty nosnosti uvádí při jaké hmotnosti je možné lehátko používat. U zahradních modelů se nejčastěji setkáte s rozpětím mezi 80 až 135 kg. Existují také varianty pro dvě osoby a zde je pak nosnost logicky vyšší. Minimálně se pohybuje kolem 160 kg.
U nosnosti je vždy dobré počítat s určitou rezervou, zvláště když je velká pravděpodobnost, že ho bude užívat více lidí.

Tvar sedáku

Dřevěná lehátka na terasu
Rojaplast Bahama červené 23210/2

Ergonomie sezení se může promítnout také u zahradních lehátek. Ta mohou, ale nemusí být ergonomicky tvarovaná.

 • Ergonomické tvarování – sedadlo a opěrka jsou formované do tvaru písmene „S“
 • Neergonomická lehátka – rovný tvar sedáku

Víte, že…?

Velmi oblíbená jsou i relaxační lehátka.

Výrobci a ceny

Mezi výrobce těchto lehátek patří např. Ogrodos, Rojaplast, Design2 nebo Karasek.
Cenové rozpětí je pak poměrně široké. Nejlevnější lehátka koupíte od cca 500 Kč. Nejdražší modely se pohybují i v řádech desetitisíců korun. Rozdíl je pak v celkovém provedení lehátek, konstrukčním zpracování, použitém materiálu atd. Nejlevnější modely nenabízí příliš atraktivní vzhled ani stabilitu. V horní hranici se pak jedná o luxusní modely z těch nejkvalitnějších materiálů.

Otázky a odpovědi

Které parametry je třeba při výběru zohlednit?

V prvé řadě si ujasněte, kde všude chcete lehátko používat, zda jen na terase nebo i přímo v zahradě. Tady je nutné volit vhodný materiál. Z dalších parametrů jsou důležité rozměry a nosnost. Na ty se zaměřte zejména, pokud bude lehátko používat více lidí.

Je vždy lepší volit lehátko s ergonomickým tvarováním?

Paradoxně to nemusí být vždy ta nejlepší volba. Při výběru lehátka se zaměřte zejména na vaše pohodlí. Lehátko si vyzkoušejte. Jedině tak zjistíte, na kterém se vám bude lépe ležet, i když ergonomické varianty bývají považovány za pohodlnější. Kompromisem pak mohou být lehátka s možností polohování, která si dle potřeby nastavíte.
Zobrazit kompletní nabídku Lehátko na terasu