Relaxační lehátko

Užijte si relax doma i na zahradě.

ca. 900 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 2 500 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 40 900 CZK
ca. 1 100 CZK

Jak vybrat relaxační lehátko

  • Na trhu najdete spoustu relaxačních lehátek, které jistě budou splňovat vaše požadavky a představy.
  • Materiál je jedním z nejdůležitějších kritérií. Díky zvolenému materiálu je hodně ovlivněna cena lehátka.
  • Klasické lehátko umožnuje měnit polohy, polohovat je můžete až do 3 poloh.

Typy

Na trhu najdete spoustu relaxačních lehátek, které jistě budou splňovat vaše požadavky a představy. Pojďme si říct, z čeho můžete vybírat:

Interiérové lehátko

Tento typ lehátka slouží k vnitřnímu neboli domácímu použití. Budou se skvěle vyjímat jak ve vašem obýváku, tak klidně v zimní zahradě. Tyto lehátka jsou zpravidla čalouněné, tím pádem se v nich budete cítit jako v bavlnce.

Nosnost 100 kg
Fortel Skládací lehátko relaxační Kostka 98 x 57 x 190 cm šedé

Exteriérové lehátko

Jsou vhodná na zahradu nebo v případě, že bydlíte ve městě, je můžete umístit například na terasu. Na výběr máte spoustu druhů materiálů i provedení, záleží na vašem vkusu a představě.

Klasické lehátko

Klasickým lehátkem myslíme takové, které je určeno pro jednu osobu a zpravidla stojí klasicky na zemi. Takže ho bez problémů můžete přemístit, kam zrovna potřebujete.

Závěsné lehátko

Pokud si chcete dopřát kromě relaxace ještě něco navíc, pořiďte si závěsné lehátko, díky kterému se během odpočinku můžete i pohoupat. Ovšem musíte počítat s tím, že lehátko je třeba někam zavěsit, takže tuhle variantu dobře promyslete.

Hliníko-ocelové profily
V-Garden Relaxační HAITI

Houpací lehátko

Podobně jako závěsné lehátko, je i houpací lehátko postaveno na principu houpání. Ovšem v tomto případě se nehoupete ve vzduchu, ale lehátko je na zemi a má houpací obliny, díky kterým je můžete rozhoupat. Nevýhodou je, že pokud se chcete houpat, musíte vyvinout jistou fyzickou námahu.

Lehátka pro dva

Pokud chcete trávit odpočinkové chvilky se svou drahou polovičkou nebo jinou osobou vám blízkou, můžete si pořídit i relaxační lehátko pro dva. Ovšem počítej s tím, že tento typ lehátek se vyrábí zejména do exteriéru. Zřejmě i proto, že v interiéru by zabíralo opravdu spoustu místa, díky své velikosti.

Materiál

Materiál je jedním z nejdůležitějších kritérií. Díky zvolenému materiálu je hodně ovlivněna cena lehátka.

K bazénu či na terasu
Dimenza Polohovatelné relaxační – šedé
  • Co se týče interiérových lehátek, většinou bývá jejich kostra vyrobena ze dřeva, výplň tvoří polyuretanová pěna. Čalounění pak může být z textilie, kůže nebo koženky, nohy jsou pak vyráběny převážně z chromu.
  • U venkovních relaxačních lehátek se často setkáváme s kovovými rámy a umělou textilií jakožto výplní samotného lehátka. Ovšem v nabídce najdete i lehátka, jejichž konstrukce je vyrobena z hliníku. Ten je sám o sobě nákladný, avšak kvalitní materiál, proto je třeba u hliníkových lehátek počítat s vyšší cenou. Nebuďte překvapeni, když se setkáte s lehátkem, jehož konstrukce bude vyrobena ze skleněných vláken, i taková lehátka jsou vám k dispozici.

Polohování

Někdy chcete během odpočinku číst knížku v polo sedu, jindy se zase potřebujete úplně položit a dát si dvacet. Pokud je pro vás polohování lehátka důležité, zapomeňte na houpací či závěsná relaxační lehátka, protože u těch se polohování nedočkáte. Pokud chcete, aby lehátko, které zvolíte, mělo 2 a více poloh, poohlédněte se po klasických lehátkách, které jsou umístěné na zemi. Tyto lehátka vám mohou nabídnout klidně až čtyři polohy.

Na zahradu
Relaxační DEMA Swing béžové

Nosnost

Pokud máte v plánu pořídit relaxační lehátko pro jednoho, počítejte s tím, že nosnost bývá kolem 110 – 130 kg, a to jak u interiérových, tak i u exteriérových variant. V případě, že vybíráte lehátko pro dva, jeho nosnost bývá okolo 200 kg.

Design

Ano, i při výběru lehátka určeného pro odpočinek se můžete vyřádit a vybrat si takové, které bude podle vašeho vkusu. Co se týče interiérových lehátek, není problém vybírat mezi klasickými, které mohou mít různě barevné čalounění a z různého materiálu, který vám bude po chuti. Můžete si také zvolit závěsné lehátko, jehož design je většinou spojení dřeva a potahu z mikrovlákna či koženky.

Víte, že…?

Současná relaxační lehátka, která jsou na trhu, jsou ergonomicky tvarovaná. Jsou tedy optimálně přizpůsobena vašemu tělu a vy tak můžete během odpočinku uvolnit jak svoji mysl, tak i své tělo.

Složeno ze dvou částí
SLIDE Designové relaxační Tic Tac SD TTC160 Červená

Cena

Cenová relace, za kterou pořídíte relaxační lehátko, je velmi široká. Pojďme si teda cenu rozdělit do několika kategorií:

Cena Informace
Do 4 000 Kč Za tuto cenu pořídíte klasické exteriérové lehátko pro jednu osobu, které bude polohovatelné a vyrobené z levnějšího materiálu, jako kov a podobně. Můžete narazit i na lehátko s hliníkovou konstrukcí od levného výrobce.
4 000 – 10 000 Kč V této kategorii najdete jak exteriérová i interiérová lehátka, která jsou kvalitně zpracovaná a kvalitní je i jejich materiál. Patří sem i lehátka pro dvě osoby.
Nad 10 000 Kč Nad deset tisíc korun už se pohybují opravdu luxusní relaxační lehátka, která jsou vyrobena z toho nejkvalitnějšího materiálu. Samozřejmostí jsou osvědčení špičkoví výrobci.

Otázky a odpovědi

Proč mít relaxační lehátko?

V dnešní uspěchané době jistě každý ocení chvíli relaxace a klidu. Není špatné mít svůj koutek nebo místo, kam se usadit nebo položit a přečíst si v klidu knihu nebo zkrátka relaxovat, a to jakoukoliv jinou formou. Skvělým prostředníkem k odpočinku je relaxační lehátko, které vám zajistí skvělé pohodlí, ať už v domě nebo třeba na zahradě.

Jak vybrat relaxační lehátko?

Relaxační lehátko má mnoho podob. Odpočinout si můžete v závěsné, klasickém i houpacím lehátku. Jestliže chcete odpočívat v polohovatelném lehátku, budete se muset zaměřit pouze na klasická lehátka.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nosnost 100 kg
Hliníko-ocelové profily
K bazénu či na terasu
Na zahradu
Složeno ze dvou částí
Venkovní, vnitřní
Image
Produkt
Fortel Skládací lehátko relaxační Kostka 98 x 57 x 190 cm šedé
V-Garden Relaxační HAITI
Dimenza Polohovatelné relaxační – šedé
Relaxační DEMA Swing béžové
SLIDE Designové relaxační Tic Tac SD TTC160 Červená
V-Garden Dallas černé
Šířka
57 cm
65 cm
64 cm
56 cm
170 cm
63 cm
Hmotnost
10 kg
10.1 kg
43 kg
4 kg
Délka
190 cm
155 cm
164 cm
162 cm
Druh materiálu
kov
hliník
ocel
kov
kov
Nosnost
100 kg
120 kg
100 kg
120 kg
120 kg
Cena ca. 900 CZK ca. 1 600 CZK ca. 2 500 CZK ca. 1 500 CZK ca. 40 900 CZK ca. 1 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.