Relaxační lehátko

Užijte si relax doma i na zahradě.

V dnešní uspěchané době jistě každý ocení chvíli relaxace a klidu. Není špatné mít svůj koutek nebo místo, kam se usadit nebo položit a přečíst si v klidu knihu nebo zkrátka relaxovat, a to jakoukoliv jinou formou. Skvělým prostředníkem k odpočinku je relaxační lehátko, které vám zajistí skvělé pohodlí, ať už v domě nebo třeba na zahradě. V následujícím článku se dozvíte, jak vybrat to správné relaxační lehátko pro vás.

Typy

Na trhu najdete spoustu relaxačních lehátek, které jistě budou splňovat vaše požadavky a představy. Pojďme si říct, z čeho můžete vybírat:

Interiérové lehátko

Tento typ lehátka slouží k vnitřnímu neboli domácímu použití. Budou se skvěle vyjímat jak ve vašem obýváku, tak klidně v zimní zahradě. Tyto lehátka jsou zpravidla čalouněné, tím pádem se v nich budete cítit jako v bavlnce.

One Trade Zahradní relaxační lehátko s ochr.sítí Almaaz

Exteriérové lehátko

Jsou vhodná na zahradu nebo v případě, že bydlíte ve městě, je můžete umístit například na terasu. Na výběr máte spoustu druhů materiálů i provedení, záleží na vašem vkusu a představě.

Klasické lehátko

Klasickým lehátkem myslíme takové, které je určeno pro jednu osobu a zpravidla stojí klasicky na zemi. Takže ho bez problémů můžete přemístit, kam zrovna potřebujete.

Závěsné lehátko

Pokud si chcete dopřát kromě relaxace ještě něco navíc, pořiďte si závěsné lehátko, díky kterému se během odpočinku můžete i pohoupat. Ovšem musíte počítat s tím, že lehátko je třeba někam zavěsit, takže tuhle variantu dobře promyslete.

Dimenza Polohovatelné relaxační – šedé

Houpací lehátko

Podobně jako závěsné lehátko, je i tento typ postavený na principu houpání. Ovšem v tomto případě se nehoupete ve vzduchu, ale lehátko je na zemi a má houpací obliny, díky kterým je můžete rozhoupat. Nevýhodou je, že pokud se chcete houpat, musíte vyvinout jistou fyzickou námahu.

Lehátka pro dva

Pokud chcete trávit odpočinkové chvilky se svou drahou polovičkou nebo jinou osobou vám blízkou, můžete si pořídit i relaxační lehátko pro dva. Ovšem počítej s tím, že tento typ lehátek se vyrábí zejména do exteriéru. Zřejmě i proto, že v interiéru by zabíralo opravdu spoustu místa, díky své velikosti.

Materiál

Materiál je jedním z nejdůležitějších kritérií. Díky zvolenému materiálu je hodně ovlivněna cena lehátka.

One Trade Relaxační lehátko pro 2 osoby Minkar-šedá
  • Co se týče interiérových lehátek, většinou bývá jejich kostra vyrobena ze dřeva, výplň tvoří polyuretanová pěna. Čalounění pak může být z textilie, kůže nebo koženky, nohy jsou pak vyráběny převážně z chromu.
  • U venkovních relaxačních lehátek se často setkáváme s kovovými rámy a umělou textilií jakožto výplní samotného lehátka. Ovšem v nabídce najdete i lehátka, jejichž konstrukce je vyrobena z hliníku. Ten je sám o sobě nákladný, avšak kvalitní materiál, proto je třeba u hliníkových lehátek počítat s vyšší cenou. Nebuďte překvapeni, když se setkáte s lehátkem, jehož konstrukce bude vyrobena ze skleněných vláken, i taková lehátka jsou vám k dispozici.

Polohování

Někdy chcete během odpočinku číst knížku v polo sedu, jindy se zase potřebujete úplně položit a dát si dvacet. Pokud je pro vás polohování lehátka důležité, zapomeňte na houpací či závěsná relaxační lehátka, protože u těch se polohování nedočkáte. Pokud chcete, aby lehátko, které zvolíte, mělo 2 a více poloh, poohlédněte se po klasických lehátkách, které jsou umístěné na zemi. Tyto lehátka vám mohou nabídnout klidně až čtyři polohy.

dřevěné zahradní relaxační RL-01 LUX

Nosnost

Pokud máte v plánu pořídit relaxační lehátko pro jednoho, počítejte s tím, že nosnost bývá kolem 110 – 130 kg, a to jak u interiérových, tak i u exteriérových variant. V případě, že vybíráte lehátko pro dva, jeho nosnost bývá okolo 200 kg.

Design

Ano, i při výběru lehátka určeného pro odpočinek se můžete vyřádit a vybrat si takové, které bude podle vašeho vkusu. Co se týče interiérových lehátek, není problém vybírat mezi klasickými, které mohou mít různě barevné čalounění a z různého materiálu, který vám bude po chuti. Můžete si také zvolit závěsné lehátko, jehož design je většinou spojení dřeva a potahu z mikrovlákna či koženky.

Víte, že…?

Současná relaxační lehátka, která jsou na trhu, jsou ergonomicky tvarovaná. Jsou tedy optimálně přizpůsobena vašemu tělu a vy tak můžete během odpočinku uvolnit jak svoji mysl, tak i své tělo.

Cena

Cenová relace, za kterou pořídíte relaxační lehátko, je velmi široká. Pojďme si teda cenu rozdělit do několika kategorií:

Cena Informace
Do 4 000 Kč Za tuto cenu pořídíte klasické exteriérové lehátko pro jednu osobu, které bude polohovatelné a vyrobené z levnějšího materiálu, jako kov a podobně. Můžete narazit i na lehátko s hliníkovou konstrukcí od levného výrobce.
4 000 – 10 000 Kč V této kategorii najdete jak exteriérová i interiérová lehátka, která jsou kvalitně zpracovaná a kvalitní je i jejich materiál. Patří sem i lehátka pro dvě osoby.
Nad 10 000 Kč Nad deset tisíc korun už se pohybují opravdu luxusní relaxační lehátka, která jsou vyrobena z toho nejkvalitnějšího materiálu. Samozřejmostí jsou osvědčení špičkoví výrobci.