20 nejlepších relaxačních lehátek 2023

Užijte si relax doma i na zahradě.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Tribu Relaxační pravostranné lehátko CTR, Tribu, rám lakovaná nerezová ocel barva white, výplet lankový barva linen, bez sedáku

Jak vybrat relaxační lehátko

  • Na trhu najdete spoustu relaxačních lehátek, které jistě budou splňovat vaše požadavky a představy.
  • Materiál je jedním z nejdůležitějších kritérií. Díky zvolenému materiálu je hodně ovlivněna cena lehátka.
  • Klasické lehátko umožnuje měnit polohy, polohovat je můžete až do 3 poloh.

Relaxační lehátko - náš výběr

Relaxační lehátka Rojaplast

Relaxační lehátka vidaXL

vidaXL ocel a textilen černé 48011
přečíst recenzi
Výrobce: Petromila
Druh materiálu: textil
Délka: 200 cm
Šířka: 58 cm
vidaXL masivní akácie hnědé 46650
přečíst recenzi
Výrobce: Petromila
Druh materiálu: dřevo
Délka: 184 cm
Šířka: 55 cm
vidaXL lehátka se stolkem 2 ks z polyratanu černá 44893
přečíst recenzi
Výrobce: Petromila
Druh materiálu: ratan
Hmotnost: 31.6 kg
vidaXL lehátka s poduškami 2 ks polyratan černá 277088
přečíst recenzi
Výrobce: Petromila
Druh materiálu: ratan
Hmotnost: 40 kg

Relaxační lehátka Blumfeldt

Zobrazit kompletní nabídku relaxačních lehátek

Jak vybrat relaxační lehátko

Typy

Na trhu najdete spoustu relaxačních lehátek, které jistě budou splňovat vaše požadavky a představy. Pojďme si říct, z čeho můžete vybírat:

Interiérové lehátko

Tento typ lehátka slouží k vnitřnímu neboli domácímu použití. Budou se skvěle vyjímat jak ve vašem obýváku, tak klidně v zimní zahradě. Tyto lehátka jsou zpravidla čalouněné, tím pádem se v nich budete cítit jako v bavlnce.

Relaxační lehátko
Tribu Relaxační pravostranné lehátko CTR, Tribu, rám lakovaná nerezová ocel barva white, výplet lankový barva linen, bez sedáku

Exteriérové lehátko

Jsou vhodná na zahradu nebo v případě, že bydlíte ve městě, je můžete umístit například na terasu. Na výběr máte spoustu druhů materiálů i provedení, záleží na vašem vkusu a představě.

Klasické lehátko

Klasickým lehátkem myslíme takové, které je určeno pro jednu osobu a zpravidla stojí klasicky na zemi. Takže ho bez problémů můžete přemístit, kam zrovna potřebujete.

Závěsné lehátko

Pokud si chcete dopřát kromě relaxace ještě něco navíc, pořiďte si závěsné lehátko, díky kterému se během odpočinku můžete i pohoupat. Ovšem musíte počítat s tím, že lehátko je třeba někam zavěsit, takže tuhle variantu dobře promyslete.

Relaxační lehátka Rojaplast
Rojaplast Luxusní polyratanové relaxační lehátko, hnědé, L10162

Houpací lehátko

Podobně jako závěsné lehátko, je i houpací lehátko postaveno na principu houpání. Ovšem v tomto případě se nehoupete ve vzduchu, ale lehátko je na zemi a má houpací obliny, díky kterým je můžete rozhoupat. Nevýhodou je, že pokud se chcete houpat, musíte vyvinout jistou fyzickou námahu.

Lehátka pro dva

Pokud chcete trávit odpočinkové chvilky se svou drahou polovičkou nebo jinou osobou vám blízkou, můžete si pořídit i relaxační lehátko pro dva. Ovšem počítej s tím, že tento typ lehátek se vyrábí zejména do exteriéru. Zřejmě i proto, že v interiéru by zabíralo opravdu spoustu místa, díky své velikosti.

Materiál

Materiál je jedním z nejdůležitějších kritérií. Díky zvolenému materiálu je hodně ovlivněna cena lehátka.

Relaxační lehátka vidaXL
vidaXL ocel a textilen černé 48011
  • Co se týče interiérových lehátek, většinou bývá jejich kostra vyrobena ze dřeva, výplň tvoří polyuretanová pěna. Čalounění pak může být z textilie, kůže nebo koženky, nohy jsou pak vyráběny převážně z chromu.
  • U venkovních relaxačních lehátek se často setkáváme s kovovými rámy a umělou textilií jakožto výplní samotného lehátka. Ovšem v nabídce najdete i lehátka, jejichž konstrukce je vyrobena z hliníku. Ten je sám o sobě nákladný, avšak kvalitní materiál, proto je třeba u hliníkových lehátek počítat s vyšší cenou. Nebuďte překvapeni, když se setkáte s lehátkem, jehož konstrukce bude vyrobena ze skleněných vláken, i taková lehátka jsou vám k dispozici.

Polohování

Někdy chcete během odpočinku číst knížku v polo sedu, jindy se zase potřebujete úplně položit a dát si dvacet. Pokud je pro vás polohování lehátka důležité, zapomeňte na houpací či závěsná relaxační lehátka, protože u těch se polohování nedočkáte. Pokud chcete, aby lehátko, které zvolíte, mělo 2 a více poloh, poohlédněte se po klasických lehátkách, které jsou umístěné na zemi. Tyto lehátka vám mohou nabídnout klidně až čtyři polohy.

Relaxační lehátka Blumfeldt
Blumfeldt Chilly Billy limetkové zahradní relaxační křeslo hliník

Nosnost

Pokud máte v plánu pořídit relaxační lehátko pro jednoho, počítejte s tím, že nosnost bývá kolem 110 – 130 kg, a to jak u interiérových, tak i u exteriérových variant. V případě, že vybíráte lehátko pro dva, jeho nosnost bývá okolo 200 kg.

Design

Ano, i při výběru lehátka určeného pro odpočinek se můžete vyřádit a vybrat si takové, které bude podle vašeho vkusu. Co se týče interiérových lehátek, není problém vybírat mezi klasickými, které mohou mít různě barevné čalounění a z různého materiálu, který vám bude po chuti. Můžete si také zvolit závěsné lehátko, jehož design je většinou spojení dřeva a potahu z mikrovlákna či koženky.

Víte, že…?

Současná relaxační lehátka, která jsou na trhu, jsou ergonomicky tvarovaná. Jsou tedy optimálně přizpůsobena vašemu tělu a vy tak můžete během odpočinku uvolnit jak svoji mysl, tak i své tělo.

Relaxační lehátko
Dimenza DELUXE Polohovatelné relaxační hnědé

Cena

Cenová relace, za kterou pořídíte relaxační lehátko, je velmi široká. Pojďme si teda cenu rozdělit do několika kategorií:

Cena Informace
Do 4 000 Kč Za tuto cenu pořídíte klasické exteriérové lehátko pro jednu osobu, které bude polohovatelné a vyrobené z levnějšího materiálu, jako kov a podobně. Můžete narazit i na lehátko s hliníkovou konstrukcí od levného výrobce.
4 000 – 10 000 Kč V této kategorii najdete jak exteriérová i interiérová lehátka, která jsou kvalitně zpracovaná a kvalitní je i jejich materiál. Patří sem i lehátka pro dvě osoby.
Nad 10 000 Kč Nad deset tisíc korun už se pohybují opravdu luxusní relaxační lehátka, která jsou vyrobena z toho nejkvalitnějšího materiálu. Samozřejmostí jsou osvědčení špičkoví výrobci.

Otázky a odpovědi

Proč mít relaxační lehátko?

V dnešní uspěchané době jistě každý ocení chvíli relaxace a klidu. Není špatné mít svůj koutek nebo místo, kam se usadit nebo položit a přečíst si v klidu knihu nebo zkrátka relaxovat, a to jakoukoliv jinou formou. Skvělým prostředníkem k odpočinku je relaxační lehátko, které vám zajistí skvělé pohodlí, ať už v domě nebo třeba na zahradě.

Jak vybrat relaxační lehátko?

Relaxační lehátko má mnoho podob. Odpočinout si můžete v závěsné, klasickém i houpacím lehátku. Jestliže chcete odpočívat v polohovatelném lehátku, budete se muset zaměřit pouze na klasická lehátka.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku relaxačních lehátek