20 nejlepších mini chladniček 2023

Do malých kuchyní.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Duben 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Klarstein Snoopy Eco mini 46l
93 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat mini chladničku

 • Malá lednice je oblíbená především pro svoje malé rozměry, vejde tak například do malého bytu, na studentskou kolej nebo klidně do kanceláře či vaší chaty.
 • Vybírat můžete z několika druhů malých ledniček. Od vestavných, přes přenosné až po retro chladničky. Je tedy na vás vybrat ten správný model.
 • Pozornost věnujte vhodné velikosti objemu malé ledničky a také její hmotnosti, která by vás měla zajímat především, pokud budete mini chladničku přenášet.
 • Přístroje jsou vybaveny i dalšími funkcemi, které mohou být velmi užitečné, patří mezi ně např. no frost nebo LED osvětlení.

Mini chladnička - náš výběr

Mini chladničky na pivo

LIEBHERR FKUV 1663
přečíst recenzi
Výrobce: Liebherr
Zaměnitelné otevírání: ano
Hloubka: 62 cm
Objem: 130 l
Philco PW 20 KF
přečíst recenzi
Způsob umístění: volně stojící
Rozměry (VxŠxH): 63.8 x 43 x 45 cm
Barva: Černá
Typ vitríny: vinotéka
ETA 9531
přečíst recenzi
Výrobce: ETA
Způsob umístění: volně stojící
Barva: černá, nerez, stříbrná
Typ vitríny: vinotéka

Mini chladničky do auta

Mini chladničky Klarstein

Klarstein Cool Kid
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 41 dB
Zaměnitelné otevírání dvířek: ano
Klarstein Audrey 90 l/ 39 l
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 39 dB
Mrazák: ano
Klarstein Happy Hour 45l
přečíst recenzi
Výrobce: Klarstein
Hlučnost: 26 dB
Zobrazit kompletní nabídku mini chladniček

Jak vybrat mini chladničku

Typy

Při výběru mini ledničky můžete vybírat mezi několika typy. Liší se od sebe zejména v rozměrech, designu a funkcích. Mini lednice je vhodná do malých bytu, koupit můžete lednici do karavanu trochu jinou podobu mají lednice do auta.

Volně stojící mini lednice

Jedná se o nejběžnější typ mini chladničky. Výhodou je, že ji můžete kdykoliv přemístit, takže pokud jste omezeni prostorem, je to vhodná volba pro vás.

Mini chladnička
Klarstein Snoopy Eco mini 46l

Vestavná mini chladnička

Tato varianta mini ledničky je zabudována do kuchyňské linky a díky tomu vám šetří prostor. Její přemístění ale může být složitější.

Podstavná mini chladnička

Tyto mini chladničky se využívají nejen v domácnostech, ale i v restauracích. Jsou oblíbené především pro svou praktičnost a možnost zabudování pod kuchyňskou linku, což vám ušetří hodně místa. Jejich výhodou je nízká energetická spotřeba.

Mini lednice s mrazákem

Jak je zřejmé, výhodou těchto mini lednic je zabudovaný mrazicí box. Tato mini lednice s mrazákem nezabírá více místa než monoklimatická lednice. Měli byste však počítat s menším užitným objemem.

Mini chladničky na pivo
LIEBHERR FKUV 1663

Absorpční mini lednice

K jejímu provozu nepotřebuje být připojena na elektřinu, protože funguje na plyn.

Retro mini chladnička

Kromě své hlavní funkce také slouží jako doplněk do domácnosti. Předností těchto mini chladniček je především retro design, který v kombinaci s pastelovými barvami promění vzhled celé vaší kuchyně.

Přenosná mini chladnička

Přenosná lednice se používá zejména k přepravě potravin, které by se při běžné teplotě rychle zkazily. Běžnou mini lednici nemůže nahradit, ale dokáže ji na několik hodin zastoupit. Je proto ideální na cestování.

Mini chladničky do auta
Nedis KAFR120CWT

Užitný objem

U mini chladniček je pochopitelně užitný objem omezený, i tak ale tento parametr zůstává důležitý. Jeho volba se odvíjí zejména podle počtu členů v domácnosti a životního stylu. Užitný objem je minimálně 50 litrů, největší mini chladničky disponují objemem až 150 litrů.

Energetická náročnost

Další parametr, který vás jistě bude zajímat. Pokud chcete docílit ideální energetické úspory a zároveň správného chlazení potravin, myslete na to, že mini lednice by měla být zaplněná přibližně ze 70 %. Pokud lednici přeplníte z více než 90 %, dochází ke zvyšování spotřeby energie a také k nerovnoměrnému chlazení potravin.

Energetická třída Roční spotřeba v kWh Náklady v Kč / den Náklady v Kč / rok
A+ + + 100 1,32 482
A+ + 138 1,82 664
A+ 178 2,34 855

Hmotnost

Obvyklá hmotnost mini ledničky je do 20 kg, některé i do 35 kg. Tento parametr je pro vás při výběru důležitý hlavně v případě, že budete chtít mini ledničku často přenášet. Pokud mini chladnička bude stát na jednom místě nebo bude vestavěná, nemusíte hmotnost nijak zvlášť řešit.

Mini chladničky Klarstein
Klarstein Scooby, mini

Speciální funkce

V dnešní době mají mini chladničky i některé speciální funkce, které slouží k úspoře energie nebo rychlejšímu chlazení potravin.

 • No frost – neboli samoodmrazování. Tato funkce zabraňuje vzniku námrazy na stěnách mini chladničky díky optimálnímu rozložení chladu.
 • Super chlazení a super mrazení – jakmile vkládáte nové potraviny do mini ledničky, sníží teplotu pod 2 °C.
Mini chladnička
Comfee RCD76WH2
 • LED osvětlení – jeho úkolem je zajistit v mini chladničce dostatek světla především v tmavých prostorách a v noci.
 • Displej – ukazuje aktuální teplotu a další informace, důležité pro provoz mini lednice.

Víte, že…?

Při výběru mini chladničky se můžete setkat také s pojmem akumulační doba. Tato doba udává, jak dlouho budou potraviny v mini lednici chlazené i poté, co bude výpadek elektrického proudu. Takže pokud u vás nastane výpadek elektrického proudu, budete vědět, jak dlouho dobu vám zůstanou potraviny chlazené.

Mini chladničky na pivo
Klarstein Coachella 50

Značky

Když budete pořizovat mini chladničku, najdete spoustu výrobců, ze kterých můžete vybírat. Za tu velkou řadu let, kdy se mini lednice vyrábějí, se někteří výrobci zařadili mezi ty nejvýznamnější. Pokud chcete zaručit, že váš výběr bude kvalitní, zde je pár tipů na spolehlivé výrobce:

 • Gorenje
 • Electrolux
 • Zanussi
 • Whirlpool
 • Severin
 • Beko

Ceny

Peníze, které do mini chladničky budete investovat, nemusí být nijak velké. Samozřejmě ale záleží na tom, jakou značku zvolíte a jaký typ mini chladničky bude ten pravý pro vás. Ceny se odvíjí od výrobců, objemu, typu apod.

Mini chladničky do auta
Maxy BR7004
 • 2 500 – 4 000 Kč – Tohle cenové rozmezí platí téměř pro všechny typy mini chladniček kromě přenosných. Většinou ale není jejich součástí mrazák a objem je menší než 100 litrů. Energetická náročnost je A+ nebo A+ +.
 • 4 000 – 8 000 Kč – V této cenové kategorii najdete mini lednice, které mají ve své výbavě i mrazák. Mohou mít objem více než 100 litrů. Patří sem i přenosné mini lednice. Energetická náročnost převážně A+ +. Narazíte zde na i na výrobky celosvětově uznávaných značek.
 • Nad 8 000 Kč – Pokud za mini chladničku utratíte více než 8000 Kč, lze předpokládat, že její energetická třída bude vysoce úsporná, tedy A+ + +. Objem může být nad 100 litrů. Patří sem elektrospotřebiče od těch nejlepších výrobců na trhu.
Mini chladničky Klarstein
Klarstein Frosty, mini

Otázky a odpovědi

Jakého výrobce vybrat?

Když budete pořizovat mini ledničku, najdete spoustu výrobců, ze kterých můžete vybírat. Za tu velkou řadu let, kdy se mini lednice vyrábějí, se některé značky zařadily mezi ty nejvýznamnější. Pokud chcete zaručit, že váš výběr bude kvalitní, volte například značky Gorenje, Electrolux, Zanussi, Whirlpool, Severin nebo Beko.

Jak vybrat mini chladničku?

Malá lednice může stát v bytě, kde ji budete pravidelně používat. Umístit ji však můžete na chatu nebo jinam, kde ji budete využívat pouze občas. Lednici tak vybírejte právě podle toho, kde bude umístěna a jak často ji budete používat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku mini chladniček